Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalbiniz kırıldımı? (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

Hiç kalp kırdınız mı veya kalbinizi kıran oldu mu?Elbetteki bunlar insan oğluna özgü duygulardır.Zira başka hiçbir canlı da böyle bir duyguyu göremezsiniz. Evinizde beslediğiniz bir köpeğe kızarsınız,söylenirsiniz hatta yeri gelir bir tekme atarsınız, fakat yine de o size asla darılmaz.Kısa bir süre sonra sizi gördüğünde sevgiyle kuyruğunu sallar,sevgi dolu gözlerle bakar.
Biz insanlarda durum başka.Kalbimiz kırıldığında tüm herşeyi unutursunuz,o olay sanki dünyanın en kötü olayıdır.Dünya başınıza yıkılmıştır.O insanı bir daha affetmemeyi düşünürsünüz.Onunla olan tüm iyi anılar birden bire silinmiştir hafızalardan.Belki şok olmuşsunuzdur,böyle bir hareket beklememişsinizdir ondan.Ama olan olmuş,kırılan kırılmıştır.Kırdıklarınızı eski haline getirebilirmisiniz?
Marifet hoş görmektir,yaratandan ötürü.
“Kırma dostun kalbini,
Onaracak ustası yok.
Soldurma gönül çiçeğini,
Sulamaya ibrik yok.”
Hz.Mevlana ne güzel söylemiş.
-cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol,
-şevkat ve merhamette güneş gibi ol,
-başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol,
-hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,
-tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol,
-hoşgörülülükte deniz gibi ol,
-ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol.
selam ve dua ile.

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık çok güzeldi,,insanoğlunu ne güzel anlatmış,,

kalp kırmamak ve kırılmamak dileğiyle:a12:
allaha emanet olun...

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim,sagolasın...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok güzel anlatmışsınız
ama en iyisi unutmak galiba
ne kadar kırılsanız da unurmak...
Rabbim elbet herşeyi görendir...

emeğinize sağlık
selam ve dua ile...

namerve

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.Resul kardeşim,çok güzel bir paylaşımdı.Allah razı olsun.

Resulullah(Aleyhisselatu vesselam):iki kardeş(iki arkadaş) iki el gibidir,birini ötekini yıkar.demiştir.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kasım hadi kardeşim epeydir sizi göremedim uzun süre yoktunuz yoksa benim gözümdenmı kaçtı eline koluna sağlık cok güzel bir paylaşım eliimden geldiği kadar kalb kırmamaya çalışıyorum ama bilmeden kırmışta olabilirim kırılan biz olalım olsakta affetmesini bilelim RABBIM bizler neler yapıyoruz kulları ne günahlar işliyor ama tek bir tövbe ile affediyor bizler kimizki affetmeyelim sadece basit bir kul ALLAHA emanet olun

sevgipınarıözlem

Kayıtlı Kullanıcı
yürekler burkulmasın...kalp kırmamak ve kırılmamak..dileğiyle....))) fani dünya...

K

kırıkkalp

Dünya başınıza yıkılmıştır.O insanı bir daha affetmemeyi düşünürsünüz.Onunla olan tüm iyi anılar birden bire silinmiştir hafızalardan.Belki şok olmuşsunuzdur,böyle bir hareket beklememişsinizdir ondan.Ama olan olmuş,kırılan kırılmıştır.

böyle düşünüyordum kaç yıllık arkadaşım bana ihanet ettiğinde ama sonra ALLAH rızası için affettim hakkımı helal ettim ama hala çoo..kk kırgınım ona eskisi gibi asla olmayız

ALLAH razı olsun abicim...

selam ve dua ile....

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
“Kırma dostun kalbini,
Onaracak ustası yok.
Soldurma gönül çiçeğini,
Sulamaya ibrik yok.”

allah razı olsun
çok güzel bir paylaşım
selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya başınıza yıkılmıştır.O insanı bir daha affetmemeyi düşünürsünüz.Onunla olan tüm iyi anılar birden bire silinmiştir hafızalardan.Belki şok olmuşsunuzdur,böyle bir hareket beklememişsinizdir ondan.Ama olan olmuş,kırılan kırılmıştır.

böyle düşünüyordum kaç yıllık arkadaşım bana ihanet ettiğinde ama sonra ALLAH rızası için affettim hakkımı helal ettim ama hala çoo..kk kırgınım ona eskisi gibi asla olmayız

ALLAH razı olsun abicim...

selam ve dua ile....

RABBIM razı olsun kardeşim.
evet en dogrusunu yapmışsın.
ama dedigin gibi eskisi gibi olunmuyor.ama en azından af etmekte bir erdemliliktir.
selametle kal .
selam ve dua ile.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kasım abi çok güzel paylaşım bu yaşıma kadar kimsenin kalbini kırmadım ve kırmamaya çalıştım o kişi haksız olsa ve kalbimi kırmış olsa dahi hiç ters bakmadım hep untmaya çalıştım

tabi untmaya çalışırken canım çok acıdı kırılmış kalbimi düzeltmek çok zor ama artık insanları iyi tanıyabiliyorum.herkez ile samımı olmadan mesafeli davranıyorum kalbımde kırılmıyo üzülmüyorum da

seam ve dua ile

aleykum selam mervenur.
en dogrusunu yapmışsın.böyle devam et.inan kalbin kırıldlgında kalp kırmanın ne demek oldugunu anca öyle anlarsın.
onun için kırmamaya devam et.
selametle kal.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
seni kırmayı meziyet haline getirmişlere karşı en iyi yöntem tartışmadan kaçmak... eteğinde taş olana gül atsanda kafası kırılır...

aleykum selam kardeşim.
RABBIM razı olsun.
çok dogru söylüyorsun.
selametle

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Kasım Abi,
Emeğine sağlık güzel bir paylaşımdı.

Kul hakkı çok önemlidir, bunun için kimseyi kırmamak ve kırılmamak dileğiyle..

Selam ve dua ile.

Habis90

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı..

Allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı..

Benim dedemde hep bu öğütü verirdi..
'' Şu çeşmenin haline bak ,su içecek tası YOK..
Kırma kimsenin kalbini, onaracak ustası YOK..'' kalp kırmamak dileğiyle..

namerve

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.Kasım Hadi kardeşim sizden özür dilerim evet bir yalnışlık yapmışım isminiz konusunda.Resul yazmışım.Vardır bundada bir hayır diyerek size hayırlı sabahlar diliyorum.

Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.

(Buharî, Edeb 27; Müslim, Birr 66)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim isteğiniz üzerine konunuz ayrılmıştır hayırlı günler dilerim ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt