Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kalbdenkalbe mesajlar(mescidin siyah meleği) (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
8,116
Tepki puanı
3
Puanları
0
Hem zenci hem de yaşlı bir kadındı. Bunlara fakirlik de eklenince tamamen içine kapanmış ve kimselerle görüşmez olmuştu. Fakat bu haliyle de mescidi temizlemekten de geri kalmazdı.

Cemaat dağılınca hemen Resulullah'ın mescidine gelir, kıyıda köşede kalan çöpleri toplar ve ortalığı temizledikten sonra, elindeki değneği yardımıyla zorlukla yürüyerek Medine dışındaki evine dönerdi.


Adeta kendini mescidin hizmetine adamış bir melek gibiydi. Yaşlı kadın günün birinde vefat etti. Komşuları, onu basit bir cenaze merasimiyle defnettiler. Yaşayışından kimsenin haberi olmayan zenci kadının vefatından da fazla kişinin haberi olmamıştı.

Durumu Peygamber Efendimiz işitince sordu: "Neden vefat haberini bana duyurmadınız?" Resulullah'ın etrafındaki nur halkasını oluşturan sahabeler, birbirine güvenip o yaşlı kadının vefatını duyurmamış olmalıydı.

Resulullah, oldukça üzgün bir vaziyette zenci kadının kabri başına gitti ve tekbir getirerek cenaze namazını bizzat kıldı

. Kainatın Efendisi, ashabının göz yaşları arasında o yaşlı zenci kadın için dua etti.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt