Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kalbdenkalbe mesajlar(islam topraklarında amerikan mikrobu) (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
8,116
Tepki puanı
3
Puanları
0
Tarihin şehadetiyle yaşanan günümüzün şehadetini buluşturduğumuzda Amerika Birleşik Devletleri’nin; genelde bütün insanlık için, özelde ise halkı Müslüman veya halkından Müslüman olan ülkeler için vahim bir tehlike, öldürücü özelliği bulunan küresel bir mikrob olduğu inkârı namümkün olan bir gerçek olduğunu görürüz. Amerika’nın temel hedefi, yeryüzünde fitne ve fesad çıkarmaktır. Amerika, sömürerek geçinir, çalarak beslenir, talan ederek ilerler. “Amerikalı, bilgiyi faydanın emrine veren, doğru mefhumunun yerine kazanç mefhumunu geçiren ve menfaati bir hak ve ahlâk prensibi haline getiren tiptir.” Amerika üslubu, yaşamak için kazanmanın, büyümenin, egemen olmanın, öldürmenin, talan etmenin, yıkmanın ve yakmanın yorumudur.Amerika; Hakkın inkâr edildiği, hukukun hiçe sayıldığı, yeryüzünde yaşanılagelmiş, alışılagelmiş insanlığın bütün müşterek değerlerin ve düsturların başaşağı edilip kanunlaştırıldığı barbar bir ülkedir. Esasen Amerika, inkârcılığın, ırkçılığın, sömürünün ve zulmün anayasallaştığı keyfî ve cebrî ülkenin adıdır. Amerika Birleşik Devletlerinin 250 milyonu aşkın nüfusu, dünya nüfusunun yüzde beşini oluşturur. Fakat bu nüfus, global olarak çıkarılan petrolün yüzde 26’sını harcar, tüm karbondioksit emisyonunun yüzde 22’sini oluşturur. Amerika’da, toplam milli gelirin yüzde 54’ünü nüfusun yüzde 1’i kullanmaktadır.
Amerika, sömürerek yaşamayı ve zulmetmeyi öğrendiğinden bu yana dünyanın efendiliğine soyunmuştur. Makyavelizm (hedefe ulaşmak için her yolu meşru gören izm)’in bütün yöntemlerini kullanarak da dünya hükümranlığına yollar açar. ABD’nin kendine göre tanımladığı koruma düzeni hakkı, sınırları aşmakta ve tüm dünyayı kapsamaktadır. Yalnızca onlar Libya’yı bombalayabilir, Lübnan’ı topa tutabilir, Grenada’yı işgal edebilir, Vietnam, Laos ve Kamboçya’ya savaş açabilir, uçağını düşürebilir, Nikaragua’daki seçimleri satın alabilir, Filipinler’deki politik muhalefeti Amerikan savaş uçaklarının meydan okurcasına alçaktan uçuşlarıyla yıldırabilir, Almanya’daki telefon ve posta ağını kontrol altında tutabilir, dünyanın her tarafında kuvvet kıtaları ve birlikleriyle haberleşebilirler.
Çağdaş suç dünyaya ABD patentiyle yayılır. ABD suçu kanunlaştıran ve bütün yoğunluğuyla hayatın pratiğine yerleştiren ülkedir. ABD’de senede yaklaşık olarak 5 milyon ağır suç işlenir. Ülkede bir yılda ortalama 30 bin kişi ateşli silahlarla öldürülmekte, yılda 4000 kadın, kocalarının şiddet uygulamaları sonucunda can vermektedir. (Küstah Amerika, Çev: Yasemin Kara, Sh: 11–145, İst/1992) Amerika, barbar bir ülkedir. Amerika gittiği her yerde insanlığın müşterek değerlerini yıkmış ve huzurunu kaçırmıştır. Nitekim günümüzde Amerika, Afganistan’a girmiş, Afganistan İslâm devletini yıkmış, ordusunun bir kısmını esir almış geri kalan kısmını da dağıtmıştır. Halkını ise perişan etmiştir. Irak’a girmiş, Müslüman halkı birbirine düşman etmiş, mallarını, kültürlerini talan etmiş ve namuslarına tecavüz etmiştir. Şimdi ise İslâm ümmetinin bir parçası olan İran ve Suriye’yi tehdit ediyor ve bunları istilâ ve işgal etmeye hazırlanıyor. Amerika, öldürücü bir mikrop olup her gün biraz daha İslâm topraklarında yayılıyor. Bu durum karşısında hamiyet-i diniye sahibi olan Müslümanları bu küresel mikrobun İslâm topraklarında daha fazla yayılması için acil önlem almaya çağırıyoruz.
Amerika, vahşetin pratiği, barbarlığın taktiğidir. Amerika durdurulmadan genelde insanlık âleminin, özelde ise İslâm âleminin huzur bulması mümkün değildir. Artık Müslümanlar, Müslüman gençliğe Amerika’nın global öldürücü bir mikrop olduğunu öğretmelidirler. Dünyanın neresinde olursa olsun Amerika’ya karşı direnişçi İslâmî güçler desteklenmelidir. Amerikan malları protesto edilerek global mikrobun yayılması önlenmelidir. Bugün Amerikan mikrobunun İslâm topraklarında yayılmasına seyirci kalanlar, yarın bu mikrobun kendilerini de sarmasına davetiye çıkaranlardır. Amerika Birleşik Devletleri, sosyal ve siyasal yapısıyla beşeriyet âlemi için tam bir fitnedir. Hayat kaynağımız Kur’an-ı Kerim’de sosyal ve siyasal mikrobun adı fitne olarak geçmektedir. Allahû Teâla buyuruyor: “Bir de içinizden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle/erişmekle kalmayan bir fitneden sakının. Hem bilin ki Allah, şüphesiz azabı çetin olandır.” (Enfal Sûresi/25) Bugün Amerikan’ın İslâm topraklarını istilâ etmesini haklı bulanlar, yarın Amerika tarafından istilâ edilmeyi garantileyenlerdir. İslâm topraklarında Amerikan mikrobunun yayılmasına seyirci kalıp Amerikan dostluğunda karar kılan toplumlar, ülkeler, devletler iflah olmaz. Amerikan mikrobunu önlemenin çaresi, iman merkezli direnişi hayatın bütün safhalarına yaymaktır. İman merkezli direniş, Amerikan mikrobunu etkisiz hale getiren biricik ilaçtır. İmanı olan herkes gücü, kuvveti nisbetinde bu ilacı kullanabilir. Mü’minlerin dirilişleri, direnişleri kadardır
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt