Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadir Gecesi'nde dualarda buluşalım mı? (1 Kullanıcı)

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum arkadaşlar.. geçen sene bir dergide kadir gecesi için özel bir konu okumuştum. sizinle de paylaşmak istiyorum hatta hep beraber yapalım inşallah..Konu şöyle ki:

katılmak isteyen arkadaşlar isimlerini ve dualarını istedilerini yazdıracaklar.. sonrasında gece (mesela 23.00-04.30 arası) katılan sayısına bölünecek..herkesin dua saati belli olacak. hacet namazı kılıp duamızı edeceğiz inşallah böylece bütün gece herkes için her dakika dua edilmiş olacak..kimin duasının kabul olacağı belli olmaz...
mesela: denizhkn 23.30 da dua saati var diyelim öncesinde kalkıp hazırlığını yapacak namazını kılıp dua edecek.. onun duası bittiğinde zaten bir başka arkadaşımız da duaya başlamış olacak inşallah...

ilk katılan olarak başlatmak istiyorum kadir gecesinde buluşmak duasıyla

1-denizhkn... dileğimi sonra yazacağım inşallah..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
kadir gecesi saat 23:00 da başlayalım

aynı şekil 3 defa tövbe istiğfar duası

2 rekat hacet namazı

50 tane peygamber efendimize (sav) salavat getirelim

1 yasini şerif okuyalım

esmaül hüsnayı okuyalım

arkadaşlarımız için ellerimizi açıp niyetlerini söyleyelim isimleriyle beraber dualar okuyalım ALLAH şimdiden kabul etsin (amin)

tövbe duası.....

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

esmaül hüsna.....

Rahman ve Rahim Olan ALLAH'ın adıyla,O'nun sevgilisi ve Rasulu Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin şefatine nail olmak ümidiyle,HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL,GÜZEL INSANLARLA RABBIMIZIN GÜZEL ISIMLERINI VE ANLADIKLARIMIZI ANLATMAK ISTEDIKLERINI PAYLAŞALIM ISTEDIK,ONSUZ BIR HAREKET VE DÜSÜNCE YOKTUR. ALLAH KENDISINI ESMÂ-ÜLHÜSNÂ (ESMA-IHUSNA)EN GÜZEL ISIMLER ILE ISIMLENDIRMISTIR.CENÂB-I ALLAH'IN GÜZEL ISIMLERI:
ALLAH(CELLE CELALUH) HUVALLAHULLEZI LA ILAHE ILLAHU ER-RAHMAN ER-RAHIM EL-MELIK EL-KUDDUS ES-SELAM EL-MU'MIN EL-MUHEYMIN EL-AZIZ EL-CABBAR EL-MUTEKEBBIR EL-HALIK EL-BARI' EL-MUSAVVIR EL-GAFFAR EL-KAHHAR EL-VEHHAB ER-REZZAK EL-FETTAH EL-ALIM EL-KABID EL-BASIT EL-HAFID ER-RAFI' EL-MUIZ EL-MUZILL ES-SEMI' EL-BASIR EL-HAKEM EL-ADL EL-LATIF EL-HABIR EL-HALIM EL-AZIM EL-GAFUR ES-SEKUR EL-ALIYY EL-KEBIR EL-HAFIZ EL-MUKIT EL-HASIB EL-CELIL EL-KERIM ER-RAKIB EL-MUCIB EL-VASI EL-HAKIM EL-VEDUD EL-MECID EL-BAIS ES-SEHID EL-HAKK EL-VEKIL EL-KAVIYY EL-METIN EL-VELIYY EL-HAMID EL-MUHSIN EL-MUBDI EL-MUID EL-MUHYI EL-MUMIT EL-HAYY EL-KAYYUM EL-VACID EL-MACID EL-VAHID ES-SAMED EL-KADIR EL-MUKTEDIR EL-MUKADDIM EL-MUAHHIR EL-EVVEL EL-AHIR EZ-ZAHIR EL-BATIN EL-VALI EL-MUTEALI EL-BERR ET-TEVVAB EL-MUNTEKIM EL-AFUVV ER-RAUF MALIKUL MULK ZULCELALI VE'L IKRAM EL-MUKSIT EL-CAMI EL-GANIYYU EL-MUGNI EL-MU'TIY EL-MANI ED-DARR EN-NAFI EN-NUR EL-HADI EL-BEDI EL-BAKI EL-VARIS ER-RESID ES-SABUR
CENAB-I HAK BUYURUYOR: "ALLAH, GÖKLERIN VE YERIN NÛRUDUR. O'NUN NÛRUNUN TEMSILI, IÇINDE LAMBA BULUNAN BIR KANDILLIK GIBIDIR."
ALLAH; O'NDAN BASKA ILAH YOKTUR. EN GÜZEL ISIMLER O'NUNDUR.(TAHA SURESI / 8)
O ALLAH KI, YARATANDIR, (EN GÜZEL BIR BIÇIMDE) KUSURSUZCA VAR
EDENDIR, 'SEKIL VE SURET' VERENDIR. EN GÜZEL ISIMLER O'NUNDUR.
GÖKLERDE VE YERDE OLANLARIN TÜMÜ O'NU TESBIH ETMEKTEDIR. O, AZIZ,
HAKIMDIR. (HASR SURESI / 24)

hacet namazı

Bismill â hirrahm â nirrahîm
ALLAH'tan herhangibir haceti olan veya mürşidine ulaşmak isteyen kimse hacet namazı kılar. Bu namaz, perşembeyi cumaya bağlayan gece ya da kandil gecelerinde kılınır. Bu mümkün olmazsa herhangi bir gecede de kılınabilir.

Öncelikle boy abdesti alınır. Hacet namazına niyet edildikten sonra aşağıdaki âyetler okunur:

1. Rekât: subhaneke+ fatiha + 3 ayetel kürsü
2. Rekât: fatiha + ihlas + felak + nas
Oturuş: ettehiyyatü + ALLAHümme sali ve barik + rabbena duaları + selam

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
ooo burçincim.. sen olmadan olur mu böyle mübarek gecede inşallah dualarımız müşterek olacak.. sen de eksik etme inşallah...
selamunaleykum..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
1-denizhkn... niyetimi sonra yazacağım inşALLAH..
2-can kırıkları....

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
1-denizhkn... niyetimi sonra yazacağım inşALLAH..
2-can kırıkları....

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
niyetinizi de yazarsan niteyin yönünde dua edelim inşallah..

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
1-denizhkn...
2-can kırıkları....
3-tevbeYA HAK...

isimlerinizi ve niyetlerinizi yazın arkadaşlar.. kadir gecesinde buluşalım inşallah..

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle rabbimize layık bir kul -efendimize layık bir ümmet olma şerefinin nasibi, gelmiş geçmiş tüm atalarımızın ruhu- günahlarının affı, vatanı ve dini uğrunda canını vermiş şehitlerimiz,ardında bir fatiha bile okuyacak kimsesi kalmamışlar,anne-babalarımızın kardeşlerimizin eşlerimizin ve onun aile büyüklerinin günahlarının affı, başlarına gelecek belalarının def'i, aile hayatımızın huzuru ve saadeti, vatanımız ve dinimizi üzerinde türlü oyunlar oynayan kafirlerin şerrinden korunmak niyetiyle...
daha sonra cümle günahlarımızın affı, cehennem azabı ve ateşin şerrinden korunmak,yüce rabb'imizin bize mağfiretiyle muamele etmesi, efendimizin(sav) şefaatlerine nail olabilmek,o çetin mahşer yerinde çaresizlerden olmamak, manevi sıkıntılarımızın giderilmesi, kalbimizdeki iman ışığının güçlenmesi, seccademize tüm samimiyet ve ihlasımızla kapanmamız, bu mübarek ayda tüm ibadetlerimizin yanlışı ya da eksiğiyle kabul olunulması, manevi hastalıklarımızdan arınmak,
dünyanın dört bir yanında kafirler tarafından fiziksel ya da psikolojik şiddete maruz kalan savaş içinde yaşamaya çalışan tüm mü'min ve müslüman kardeşlerimizin bu durumdan kurtuluşu,tüm kafirlerin şerrinden muhafaza olunabilmek niyetleri inşaallah değerli kardeşim...selamlar..saygılar

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
bende varım inşallah kardeşim
niyetimi bende sonra yazacagım

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
1-denizhkn...
2-can kırıkları....
3-tevbeYA HAK...öncelikle rabbimize layık bir kul -efendimize layık bir ümmet olma şerefinin nasibi, gelmiş geçmiş tüm atalarımızın ruhu- günahlarının affı, vatanı ve dini uğrunda canını vermiş şehitlerimiz,ardında bir fatiha bile okuyacak kimsesi kalmamışlar,anne-babalarımızın kardeşlerimizin eşlerimizin ve onun aile büyüklerinin günahlarının affı, başlarına gelecek belalarının def'i, aile hayatımızın huzuru ve saadeti, vatanımız ve dinimizi üzerinde türlü oyunlar oynayan kafirlerin şerrinden korunmak niyetiyle...
daha sonra cümle günahlarımızın affı, cehennem azabı ve ateşin şerrinden korunmak,yüce rabb'imizin bize mağfiretiyle muamele etmesi, efendimizin(sav) şefaatlerine nail olabilmek,o çetin mahşer yerinde çaresizlerden olmamak, manevi sıkıntılarımızın giderilmesi, kalbimizdeki iman ışığının güçlenmesi, seccademize tüm samimiyet ve ihlasımızla kapanmamız, bu mübarek ayda tüm ibadetlerimizin yanlışı ya da eksiğiyle kabul olunulması, manevi hastalıklarımızdan arınmak,
dünyanın dört bir yanında kafirler tarafından fiziksel ya da psikolojik şiddete maruz kalan savaş içinde yaşamaya çalışan tüm mü'min ve müslüman kardeşlerimizin bu durumdan kurtuluşu,tüm kafirlerin şerrinden muhafaza olunabilmek
4-mervenur1....

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
bende katılmak istiyorum.........

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
inş. bende,
niyetim.:dünyanın dörtbir yanında zalimin zulmü altındaki kardeşlerimizin selameti,ümmeti müslümanın evlatları,evlamlarım ve cümlemizin hidayeti inş.
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

esma34

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bende katılırım size Kadir gecesinde dualarda buluşalım inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt