Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.” (2 Kullanıcı)

deryam

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.”

B)
umeyye yazdı:
sa.aKardeşim ALLAH razı olsun çok önemli bir konuya değinmişsin özelliklen sıcak bu yaz günlerinde bu tür insanlarlan çok karşılaşıyoruz. MEVLA bizleri ve inananları nefsin şeytanın ins anların şerrinden muhaaza eyleesin AMİN A.E.O
B)B)B) ALLAH KADIN VE ERKEK MÜ MİN KARDEŞLERİMİZİ ŞEYTAN ŞERRİNDEN KORUSUN AMİN.A.E.O. S.A.B)B)B)

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.”

okurken birazda sinirleniyorum doğrusu kendini böyle yapanların hem cinsim olması, bayanlara çok yüklenmişsiniz diyecektim ama doğru söze ne diyebilirimki

EMİN KILAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bişey Soracagim öncelikle şu Hadis-i şerifte Ne Anlatilmak Isteniyor=sizin En Hayirliniz Kuran-i Kerimi ögrenen Ve Başkalarina ögretendir Nedemektir?

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
tevhid eri

tevhid eri

Bişey Soracagim öncelikle şu Hadis-i şerifte Ne Anlatilmak Isteniyor=sizin En Hayirliniz Kuran-i Kerimi ögrenen Ve Başkalarina ögretendir Nedemektir?
sa.nededn hep kadınlar
suclu olşurmu böyle şey,ben kabul etmiyorum isterseniz.siz ne derseniz de nedir bu benim .anamın bacımın cektiğiyahu.yeter.hep kadın lar kadınlar.hiçmi erkeklerin gğünahıyok.a.e.o

Alikan

Kayıtlı Kullanıcı
S.ALEYKÜM ELİNİZE SAĞLIK..RABBİM BİZLERİ NEFSİMİZİN ŞERRİNDEN KORUSUN İNŞAALLAH..VE ŞEYTANIN AĞINA,TUZAĞINA DÜŞMEYİZ İNŞAALLAH..RABBİM RAZI OLSUN SİZLERDEN..
.............................................................................

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm Allah razı olsun emeğinize sağlık Mevla cümlemizi nefsimizin ve şeytanın ağı olmaktan muhafaza etsin selamün aleyküm

mvkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
kadın şeytanın ağlarıdır

kadın şeytanın ağlarıdır

Bu hadisin sahih olup olmadığının araştırılması kanaatindeyim. Anglo-sakson kültüründe kadın şeytanın yardımcısıdır, Çin kültüründe kadın şeytanın ta kendisidir, insan bile değildir bu yüzden ad bile verilmez, vs... dünyanın bazı kültürlerinde kadın şeytanın yardımcısı olarak görülmüştür, avrupai bu düşünüş hristiyanlığa geçmiş ve kadınlar şeytanın tuzağıdır denilmiştir. Buradaki temel mesele, erkek egemen bir söylemle aslında kadının bir birey olmadığıdır kanımca ve erkeğin de aslında günah işlemek istemeyen ama şeytanın tuzakçısı kadın tarafından avlanılan bir yem gibi görülmesidir. Bence islamın temel esaslarında kadın da erkek de her an şeytanın tuzağına düşebilecek insanlardır, nefse sahiptirler. Kadınlar erkek açısından belki şeytanın ağı olabilirler ama kadın açısından da erkekler şeytanın ağlarıdır. Ne yani kadınlar hiç erkeği arzulayan bir nefis sahibi değiller mi? Erkeği arzulamıyorlar da sırf şeytanın işi görülsün diye mi erkeklerle temas kurma eğilimindeler ya da güzel gözükme eğilimindeler? Nefis yok mu kadında erkek de olduğu gibi. Yukardaki bakış açılarını doğru kabul edersem, kadın nefis sahibi olmayan; sırf şeytanın işini görmek için erkeklere güzel gözükmeye çalışan ve iradesi olmayan, hesaba çekilmeyecek, insan bile olmayan bir varlık, erkeklerin iyiliği isteyen ama kadın denilen avcılar tarafından tuzağa düşürülmüş iradesiz zavallı mahlukatlar olduğu sonucunu çıkarıyorum .Kadın ve erkeği nefs sahibi, hesaba çekilecek olan, yaptıklarından bizzatihi kendilerinin sorumlu olduğu, akıl sahibi Allah'ü Tealanın yarattığı eşref-i mahlukat olarak görmek gerekir ve bu baz alma noktasıyla kadın-erkek ilişkisini yorumlamak gerekir . Avret mahallini açan kadın da erkek de bundan kendileri sorumlu, avret mahallini açmış kadın ya da erkekten etkilenip günaha giren kadın ya da erkek yine bu günahlarından kendilerinin sorumludur. Yoksa biz islam toplumunun avrupai pagandist toplumdan ya da tahrip edilmiş hristiyanlığın oluşturduğu toplumdan bir farkımızın kalmayacağı kanısındayım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt