Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadın cıa ajanları güneydoğuda ne yapıyor (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2009
Mesajlar
6,973
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
51
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
KADIN CIA AJANLARI GÜNEYDOĞUDA NE YAPIYOR?Orada kaç CIA ajanı var? Kaçı kadın? Sadece 1 mi?10 Ağustos günü kimi gazeteler (Örneğin Sabah verdi ama Hürriyet pas geçti.) “Aranan bir CIA ajanının sahte pasaportla Türkiye’den kaçtığını” duyurdu.
Tarih aklınızda dursun, devam edelim. Buna göre, “Batman'da insan hakları derneği kurmak için bir tarikat lideriyle ‘gazeteci gibi’ görüşme yapan, ancak CIA ajanı olduğu ortaya çıkan Barbara Anna Lakeberg'in, hakkında yakalama emri çıkartıldığını öğrenince sahte pasaportla Kuzey Irak'a kaçtığı belirlenmiş”.
Anlaşılıyor ki, ajan Lakeberg başına ne geleceğini bir şekilde öğrenmiş ve sırra kadem basmış. Tabii “kaçış güzergahı” tespit edilmiş. Batman'dan Silopi'ye, buradan da Habur sınır kapısı üzerinden K. Irak'a!
Yani “babasının evi”nde gezecek kadar rahat. Bu öyküyü daha köpürtmek, gazeteci ve okur arasında iyice al benili yapmak mümkün. Örneğin Lakeberg Budistmiş! Tabiî olarak iyi derecede Kürtçe biliyor.
Irak'ın kuzeyinde insan hakları alanında faaliyet yürütmek üzere bir dernek kurduğu-ki şu meşhur ve meşum NGO (STÖ) meselesi yani!- Diyarbakır ve Batman'da da bu derneğin şubelerini açmak istediği öğrenilmiş.
Bunlar iyi de, soruyu acaba daha basit sorsak daha okunaklı bir tablo oluşturabilir miyiz?
Bir CIA ajanı Güneydoğu’da ne yapar?.. Hem de tarihine bakarsanız, Türkiye’de Kürt açılımlarının konuşulduğu, konuyla ABD ve AB’nin ilgisi olmadığı, toplumun bunu istediği üzerine yoğun bilgiler akarken.
Sahi bir CIA ajanı orada ne yapar? Evet istihbarat örgütleri bilgi toplarlar ama açık konuşalım, Ankara’da büyükelçiliği bulunan ne kadar Batı ülkesi varsa zaten oradan çıkmıyor, istediklerini öğreniyorlar, hele ABD’nin ve AB ülkelerinin orada ne olduğunu az çok da olsa bilmemesi mümkün değil.
Yani ABD bir bayan ajanı gönderip çok kritik bilgi mi alacak? Diyelim öyle. Aldı tamam. Sonra? Bu elbette başka bir şeyle ilgili olmalı. Çünkü istihbarat elemanları sadece bilgi almakla uğraşmazlar.
Neyle uğraşırlar? Sizi bir yıl öncesine götürelim. Bu sefer Hürriyet’in haberi. Tarih: 19 Haziran 2008. Başlık şu: “CIA ajanı Amerikalı kadın aranıyor”
Demek bir kadın CIA ajanı daha varmış ve o da aranıyormuş. Öyle mi? Değil! Okuyalım; “Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Güneydoğu illerinde faaliyet gösteren Barbara Anna Lakeberg isimli CIA ajanı hakkında yakalama emri çıkardı. Lakeberg'in DTP mitinginde elindeki Kuran'la terörist Öcalan propagandası yapan ‘PKK'lı İmam’la bağlantısı da tespit edildi.
Batman’da nevruz kutlamaları sırasında teröristbaşı Abdullah Öcalan ve Saidi Nursi posterlerini açıp yasadışı slogan attıkları için tutuklanan 14 sanıkla ilgili davada adı geçen ABD’li kadın ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. ‘PKK’ya yardım etmek, Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve askerlikten soğutmak, PKK örgütü adına suç işlemek ve örgüt propagandası yapmak’ suçlarından 5 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle haklarında dava açılan sanıklardan cemaat lideri 53 yaşındaki Hüseyin Bulut ve yardımcısı Aydın Tunçyüzlü’nün, CIA elemanı olduğu iddia edilen Amerikalı Barbara Anna Lakeberg adlı kadın ile olan bağlantıları belirlenince, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı kadın hakkında yakalama kararı çıkardı.”
E, bu aynı haber? İyice garip bir durumla mı karşı karşıyayız yoksa burada yeni gelişmeler veya aklımızın kestiremediği olaylar mı söz konusu! Ama buraya kadar bildiğimiz şu, bir yıl arayla hemen aynı haber farklı iki gazetede yer alıyor.
Farklı olan kaçma! Kadın ajan hakkında yakalama çıkarılıyor, o bunu öğrenip (1 yıl sonra! Bir de CIA’yi büyütürler!)
Bakın 10 Ağustos tarihli son haberde de benzer bilgiler var: “Lakeberg'in, tarikat lideri Bulut ile görüşmesinden kısa süre önce K. Irak'tan Türkiye'ye giriş yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Diyarbakır Özel Yetkili C. Başsavcılığı, Barbara Anna Lakeberg için yakalama kararı çıkardı. (Sanki yeni girmiş gibi ama devamı yine ilk haberin aynısı: Lakeberg'in görüştüğü 15 kişi hakkında, PKK'ya yardım, Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve askerlikten soğutmak, PKK adına suç işlemek ve propagandasını yapmak iddialarıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.”
Buyrun siz çıkın işin içinden. Tahmin edileceği gibi bu konuda daha çok soru var ama… Biz yine ilkiyle yetinelim…
Bu CIA ajanları Güneydoğu’da ne yapıyor?
iyibilgi.com


 

Benzer konular

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt