Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadın araba kullanabilir mi? (2 Kullanıcı)

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kadın araba kullanabilir mi?

hangisi daha iyi şöförse o kullansın ben kaçtın byB)

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE BAYANLARIN ARABA KULLANMASINDA HİÇ BİR SAKINCA YOK ALLAH İZİN VERİRSE BENDE ALICAM EHLİYET VE TABİKİDE ARABA KULLANIRKEN DE TESETTÜRÜME DİKKAT EDİCEM BİDE ŞU VAR TABİ YANINDA BİRİ OLDUĞUNDA DAHA RAHAT OLABİLİRSİN AMA OLMASADA SORUN OLCAĞINI SANMIYORUM GENELDE AÇIK OLAN BAYANLARA KARŞI LAF ATMA DAHA ÇOK OLUYO AÇIK OLAN ARKADAŞLARIMIN AFFINA SIĞINARAK SÖYLÜYORUM BENİ YANLIŞ ANLAMAYIN KEŞKE OLMASA AMA İŞTE MALİSEF...HEPİMİZ DİNİMİZİN BİZE EMRETTİĞİ ŞEYİ YANİ TESETTÜRLÜ OLMAYA ÖZEN GÖSTERELİM ARKADAŞLAR...RABBİM BİZİ KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN

beyaz_nur

Kayıtlı Kullanıcı

bir kadın kendini bilerek gerekli şartları muhafaza ederek(tesettürüne dikkat ederek) araba kullanmasında bir sakınca olmadığını düşünüyorum. neticesinde kullanmakta olduğumuz toplu taşıma araçları ve taksilerde karşılaştığımız sorunlar en azından kendi hususi aracımızda ortaya çıkmaz. selam ve duayla... B)

ifteron

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili arkadaşım neden böyle bir başlık koyma gereği duydun anlamadım.neden kadınlar araç kullanamasın ki?bu gibi gereksiz konular yerine daha faydalı konular tartışalım ve lütfen insanları açık yada kapalı şeklinde ayırmayın.bu bir ayrımcılıktır.çırıl çıplak değilya bu insanlar.hem imanla paranın kimde olduğu hiç belli olmaz bilmem anlata bildimmi.

gul-rana

Kayıtlı Kullanıcı

ŞİMDİYE KADAR HEP ÇEVREYİ İZLEDİK KARDEŞİM BIRAK DA BİRAZ DA ERKEKLER İZLESİN.Ama sen kullanmak istemiyosan o ayrı mesele.sana bol seyirler fatoş kardeşim:)

n_tutus

Kayıtlı Kullanıcı

tabiki kadınlar araba kullana bilirler bence ben bir erkek olarak kullanır diyorum:):)

Sonic

Kayıtlı Kullanıcı

:DS.A KARDEŞLER WALLA BENCE BU YETENEKLİ KADINLARA BAĞLI BENDEN BU KADAR!:D

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler bu yazılan dinimizin gereği bir fetvadır yazıyı dikkatli okursak eğer gerekli şartlar mevcutsa kullanılmasına izin vermiştir ama şunuda atlamak istemiyorum birde işin takva boyutu vardır takva boyutunda bir kadın herneşekild eolursa olsun kendisine namahrem bir gözün bakmasını istemiyordur araba kullanırken maruz kalacağı hareketleri düşünüp bundan feragat edebilir bu bir fetvadır unutmayalım

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm toplu taşıma araçlarına karşıyım ben araba kullanıyorum ablamda ve şuana kadar hiç bi şekilde kötü bişeyle karşı karşıya gelmedim camlar siyah olunca sorun olmuyo fatmacım.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
selamünaleyküm toplu taşıma araçlarına karşıyım ben araba kullanıyorum ablamda ve şuana kadar hiç bi şekilde kötü bişeyle karşı karşıya gelmedim camlar siyah olunca sorun olmuyo fatmacım.
Aleyküm Selam kardeşim,günümüzde bir hanımın toplu taşıma taşıma araçlarında nelere maruz kaldığını hepimiz biliyoruz.Adabı ile kullanıldıktan sonra bir mahsur olmamalı,bende yeni aldım ama henüz cesaretim yok,tek kullanmaya bakalım ne olacak hayırlsıı diyelim.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Yol emniyeti durumu bizim ülkemiz için geçerli bir durum değil.Haberlerde her an bir taksici cinayetiyle karşılaşıyoruz ve bu şoförlerin de maalesef hepsi erkek.Erkeklerin ,polislerin hatta askerlerin bile can güvenliğinin kalmadığı bir ülkede kadınlar,bunları göze alarak araç kullanıp kullanmamaya karar versinler.
bir de şu açıdan bakalım olaya.Ben de araç kullanıyorum ve trafikte en çok dikkat ettiğim husus şoförün bayan olup olmadığı oluyor çünkü;her an hem kendilerini hem de başkalarını tehlikeye atabilecek bir harekete kalkışabiliyorlar maalesef.İnternette bu konuyla ilgili pek çok video izledim.Sonuç olarak kadınların büyük çoğunluğu gerçekten kötü şoförler.erkek sürücülerden de kötü olanları yok değil tabii ancak çoğunluk kadınlarda :):)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMIN ALEYKÜM KARDEŞLER....

YEDİ SENE ÖNCESİYDİ,BİR GECE YARISI ÜÇ CİVARI ANLAYAMADIĞIM VE HAYATTA HİÇ RASLAMADIĞIM BİR AĞRI, NEFES DAHİ ALAMADIĞIM BİR KİRİZ ANI.BÜYÜK ÇOCUKLAR ÜNİVERSİTEDE,KÜÇÜK OĞLUM AKLI ERECEK YAŞTA DEĞİL,EV MÜSTAKİL BAHÇELİ EV. VELHASIL BİR KADININ EN ÇARESİZ ANI.
İŞTE BÖYLE BİR ORTAMDA EŞİM KOLTUK ALTLARIMDAN TUTARAK OTOMOBİLİMİZE BİNDİRDİ ,ARABAYI KULLANARAK HASTENEYE ACİLE GETİRDİ,GEREKLİ MÜŞAHEDE VE TETKİKLER NETİCESİ,ALLAHIN İZNİ İLE ŞİFA BULDUK.
KADIN ARABA KULLANMALI...
KADIN ARABAYI İYİ KULLANMALI...

KIZIM İŞ HAYATINA ATILDI,ARABASI VAR.AMA ARABASINI KENDİ İŞİNDEN DAHA FAZLA SOSYAL HİZMETLERDE KULLANMASININ BİLİNCİNDE.RABBİM NİYETLERİMİZİ BİLMEKTE.BENİM ULAŞAMADIĞIM ÇOK KONUYA BAYAN OLMASI HASEBİYLE DAHA FAZLA YARDIMCI OLABİLMEKTEDİR.

MÜ'MİNE HERŞEY YAKIŞIYOR,AHMED ŞAHİN HOCAMIZIN ÇİZDİĞİ HELAL DAİRESİNDE OLDUĞU SÜRECE.....ALLAHA EMANET OLUN.....

imamhalil

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:

Hanımlar araba gibi bir nimetten istifade etmeli, mahrum kalmamalıdırlar.

Öyle olunca bizim içinde yaşadığımız asrın verdiği bu hükme pek itirazımız olmaz. Peşin bir hükümle kadının araba kullanmasına yasak gözüyle bakamayız. Çünkü araba hayatımıza sonradan girmiştir.
Yasak koyacak olan Fıkıh kitapları önceden yazılmıştır. Önceden yazılan fıkıh kitaplarında sonradan çıkan araba kullanımı yasağı elbette aranmaz. Biz bu olaya ancak, araba kullanacak hanımın yol emniyetinin olup olmaması açısından bakar, asayiş bakımından inceleme gereği duyarız.

İNSAN İSTER İSTEMEZ DÜŞÜNMEK ZORUNDA KALIYOR

ACABA !?

İNANDIĞIMIZI MI YAŞIYORUZ

YOKSA !!!

[big]YAŞADIĞIMIZA MI İNANIYORUZ ?![/big]

YA RABB NEFSİMİN, CEHALETİMİN VE AHİR ZAMANIN FİTNESİNDEN SANA SIĞINIYORUM...

:(

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
AMA ŞUNU DİYORLAR KADIN AKLIYLA ARABA KULLANIYOR ,BİZ KADINLARDADA SUÇ VAR ARABA KULLANIRKEN TELEFONLA KONUŞUYORLAR,BİDE İGRENÇ BİR HUYLARI VAR SAKIZ ÇİGNERLERSE LAF ATARLAR TABİ.BİR DEFA GÖRGÜ KURALLARINI BİLMEMİZ GEREK.MESELA GEÇENLERDE KADININ BİRİ ARABA KULLANIYOR İSTANBUL GİBİ YERDE ARABAYI PARK EDEMEDİ TRAFİK DURDU RESMEN.

Amaninn Fatma baci ne diyon sen :eek: ilk defa bi kadindan böyle seyler duyuyorum:eek: Her kadin ayni huyda degilki edebiyle araba süren ve park etmesini iyi bilenler var..;) Bence Kadinlarda kullanmali, Her seyi erkekten beklememek lazim!!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt