Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadar cok sevincliyim ki Allah resulunu gördüm (1 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
hanı bız kırık testıye su doldurmaya çalişiyorduk ya....

artık elımde kırık testi yok....

olmayan testıye su doldurmaya calişiyoruz ben:(:(:(:(

allah yardımcım olsun ..

Testin, yüreğin
Yüreğinde göğsünde ve Allah cc yüreğinin içinde...
Yalnızca mücadele et
Başaranlardan olacaksın biiznillah.

semabrk

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamüaleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

Esselamüaleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

arkadaşlar ne mutlu resulu görmek ve sesini duymak bende çok istiyorum görmeyi sesini duymayı kalbim onun aşkıyyla naırla yansın istiyorum kabeye gidip onun ayak bastığı yerlere ayak basmak ziyaret etmek istiyorum hemde çok.belki de diğer arkadaşlarımın dediği gb tam anlamıyla yapamıyoruz ibadetlerimizi.bu cuma gecesi çok dua ettim gün boyu resulü rüyamda göreyim diye fakat gördüğüm rüyayı dahi hatırlayamıyorum.
ama yaklaşık 3 ay önce hz. yusuf peygamberimizide görmeyi çok arzuluyorum .peygamberimizide
yarı uyanık yarı dalgın şekilte sırt üstü yatıp tesbih çekiyodum bana sen bu şahsı görmeyi çok istiyodun diye bir ses geldi bi vesikalık resim gösterdiler bana karanlıkların içinde ama çok üzgünüm kim olduğunu bilmiyorum çok araştırdım ama kimdir resulumüz mü? hz. yusuf a.s. mı ama çok nurlu ve mübarek bi yüzü vardı b
i an nefesim kesilecek sandım resmi görünce çok ta yakından gördüm.
kocaman siyah gözleri kirli sakaldan uzun simsiyah saç ve sakalı yüzü çok berrak ve aydınlıktı. rabbim resulumuzu görmeyi nasip etsin.amin

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Ne mutlu sana kardeşim..okurken bende kendimi o mecliste hissettim..

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Bana PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.s) i gÖrmek nasip olmadı ama. banda hz. FATMAYI PEYGAMBERİMİZİN gülünü görmek nasip oldu...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allahtan ne dilediysem oldu.

benim hayrıma ve Allahın hukukuna ters olmayacak sekilde Allaha yalvararak istediğim herşey gerceklesti.

%99.99 oldu.

Allah resulunu bana göster diye dua etmiştim.

Allah duamı kabul buyurdu beni efendimizle şereflendirdi.

soracak olursanız söyleyeyim

iyi amelin nedir kardes ?

Düzenli kuran okumak, kuranı kerimi anlamaya calısmak cesitli kitaplarla bunu desteklemek.

okuduklarımla öğrendiklerimle amel etmeye calısmak.

Düzenli kuran okuyan kisinin yanında ALLAH vardır.

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm Sevgilim din kardeslerim !!!
Ben cok arzu ediyorum HZ.Peygamberi rüyamda görmeyi!! Fakaf nasip olmadi allah cc takdiridir , Bana yardimci olacak Hoca var mi ??? Memnun olurum!!
Insan bir nevi de olsa günahlarinin af olduna ve dualarinin kabul olduguna inanir.... Peygamberimiz Habibullahi rüyada görünce!!

Hoscakalin selamün aleyküm cümleten...

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Aşkınla aşıklar yanarmış, gönülleri taşlar bağlarmış. Seni hissetmeyen ne anlamış, özledim seni EY RASUL. ÖZLEDİM SENİ E RASUL... :(

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
ne mutlu sana kardeşim fahri kainat efendimizi s.a.s rüyanda görmek nasip olmuş...
ALLAH'u teala bizlerede(s.a.s)efendimizi görmeyi nasip eder...
selam ve dua'ile...
selametle...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
peygamber efendimizi rüyada görmekle kalmadım

sesini de işitmiş oldum.

vaazını dinledim.

Vazzın konusu tam hatırlayamadım ama

konu= Namaza süreklilik olması lazım.

peygamber efendimiz namaza cok önem verirdi.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Kaim kardeşim sizin heyecanınız bizimde yüreğimizi kabarttı, sizin Efendiğimizi s.a.v rüyanızda gördüğünüz gibi bizlerde şereflendik ve çok mutlu olduk.Sizin rüyanızı burada paylaşmanız bizede cesaret verdi bizlerde bu sevinçlerimizi paylaşayım inşaALLAH.

Gönlümün sultanı ,alemlerin efendisi,mahlukatın en şereflisi, peygamberi zişan Hazreti Muhammed Mustafa aleyhissalatu vesselam efendimiz iki defa rüyamıza gelerek bizleri şereflendirdi.Onu s.a.v bize gösteren ve mutlu eden ALLAH TEALA ya sonsuz ve en sevdiği şekli ile hamdler,senalar ve medihler ederim.

İlk rüyamda Osmanlı İmparatorluğu zamanında idim,Camiler,külliyeler,saraylar yanmaktaydı,birkaç kişi ile beraber o zamanın yangın söndürme aleti olan tutlumba adlı sistem ile büyükce bir külliyenin en üstünden ateşe su tutarak söndürdük,ateşide gördüm sonra sönüp buhar çıktığınıda gördüm.
Sonra kendimi bir camii içinde buldum,bu camii zannıma göre eski ve köhne yani bakımsız bir camii idi,ancak şimdi o kadar parlak ve güzeldiki insanın içinden çıkası gelmiyordu,görevli imamı bana şöyle dedi,bu camiiyi ben imaret ettim ve bu hale geldi.
Bundan sonra kendimi bir anda fahri kainat efendimizin s.a.v huzurunda buldum,siması şöyle idi,yüzü şeriflerini göremedim önünde nurani bir perde vardı (olmasada zati yüzü şeriflerine bakamıyacak kadar haya ettim) üzerinde uzunca bir cübbe ve mübarek başlarında beyaz bir sarık vardı.Bize buyurdu ki '' Evladım sende kendine bir camii bul ve onu imaret et...'' - '' Baş üstüne Efendim...'' dedim ve oradan ayrıldım.
Sonra kendimi bir camii içinde buldum,demekki bu köhne camii yi imaret ile emrolunmuştum diye düşünüp.'' İşte ben bu camii yi imaret edeceğim...'' dedim.Sonra uyandım.

İkinci Rüyam bu rüyamdan 10-15 gün kadar sonra olsa gerek.

Rüyamda Mekke şehrindeyim,ama günümüz mekkesi değil,yüksek binalar yok,aslında beton bina hiç yok,evler küçük,kerpiç ve beyaz renkliler.
Ben Kabe-i şerife hafif yüksek bir tebeden çömelmiş oturarak bakınıyorum.Hacılar ihramlı olarak kabeyi tafaf ediyorlar sayıları 200-300 kadar,kabe-i şerifin etrafı toprak,yani hacılar toprak üzerinde tavaf yapıyorlar.
Az sonra aşağıda birşeyler oldu,hacılar tavafı bıraktı bir yerde kümeleşmeye başladılar.Bende merak içinde ''Acaba ne olduki ...'' diye düşünerek aşağıya indim.
Daha 10-15 gün evvel rüyamıza şeref verdiği kıyafeti ile Gönüller sultanının yine karşısında buldum kendimi.Yine yüzü şeriflerini göremiyordum,simaları önünde nurdan bir set vardı.
Bana birşeyler buyurdu zikr ile değil,kalb den manevi olarak,öyleki orada bulunan hiç kimse birşey anlayamadı.
Kendileri tavafa dönerken az sonra bende elimde bir silah ile mekke tepelerinde bazı insanlar öldürdüm.Hacılardan bana kızanlar oldu '' Burası haram bölge burada kan akıtamazsın,bu yasaktır...'' diyerek.
Ancak ben onlara '' Siz karışmayın bu işi yapmamı ALLAH RASULU s.a.v bana buyurdu,hem benim öldürdüğüm insanlar hacılara zarar vermek isteyen müşriklerdir...'' diyerek çıkıştım.
İşim bitince,uzun boylu,uzun sakallı,sakalının beyazı siyahından fazla olan,ince yapılı,şimdiki mekke imamları gibi giyinik bir zat ( rüyamda bana aşina olduğu hali ile Hazreti Ebu Bekir Sıddık ) bana eli ile işaret ederek '' Haydi sende gel artık bize katıl...'' diye buyurdu.
Önde Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem arkası sıra hazreti Ebu bekir Sıddık onun arkası sıra ben ve hacılar '' Lebbeyk !, Allahümme Lebbeyk...'' diyerek tavafa başladık,bu hal üzere uykumdan uyandım.

Nasib eden,sevindiren,sevindirdiği gibi sevinçle beraber buruk bir hüzün yaşatan ALLAH TEALA ya yarattığı kullarının aldıkları ve verdikleri nefesler sayısınca hamdler olsun.
Bize böyle bir şeref yaşattı.

Kaim kardeşim ve diğer kardeşlerim şimdi sizin sevincinizi okuyunca bizde acizane paylaştık sevincimizi...
Diğer kardeşleriminde efendimizi s.a.v rüyalarında görmelerini ve sevinmelerini ALLAH TEALA dan en samimi dualarımla niyaz ederim.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Maşallah Barekallah Subhanallah
Ne mutlu En sevgiliyi rüyasında gören kardeşlerimize
hepinizin rüyalarını ayrı duygu ikliminde okudum..
Maşallah Barekallah..
En sevgili konu olunca yürekler çağlayana dönüşüyor..
Dualarınıza canı gönülden Amin..Amin..Amin..
Erzurumli değerli abimiz sizide burada gördüğüme çok sevindim..
İyiki buradasınız..
Biz kardeşlerinizin sizin kıymetli paylaşımlarınıza ihtiyacı var..
genel yazdım ama kendi şahsıma ihtiyacım var Rabbim istifade dedenlerden eylesin
hoşgeldiniz değerli abimiz..
Rabbimize layık kul Efendimize sallahu aleyhi ve sellem layıkbir ümmet Kuran_ı Kerim'e has talebe olmamız duasıyla..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz
B)​

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili!
Ümmü Mektum gibi
Seni görmeden sana sesleniyoruz
Alıp verdiğin nefesi duyar gibi
Sanki açınca gözlerimizi
Seni görecekmişiz gibi
Sana sesleniyoruz.
Senin huzurunda ses yükselmez.
Edeple konuşulur; edeple susulur.
Hele biz ki bu kapının dilencileri,
El açıp beklemekten başka
Bize bir şey düşmezdi ama
Şu araya giren yıllar olmasa
Medine’ne uzak yollar olmasa
İsmin anılınca yürek yanmasa
Kapında beklemekten başka
Bize bir şey düşmezdi.
Bekliyoruz Sultânım!
Rüyada olsa bileBelki teşrif edersin diye
Hem de hiç kimseyi beklemediğimiz gibi.
Seni bekliyoruz.
Gelseydin,
Bizim için cennet olurdu gelişin.
Gelseydin,
Saadetli asrından gönderdiğin selâmını,
‘Kardeşlerim’ deyişini
Birbirimize nasıl anlattığımızı görürdün.
Gelseydin,
Dolaşsaydın sofralarımızı,
Bir tabak fazla görecektin,
Bir bardak, bir kaşık fazla…
Ve sofrada bir yer boş,
Baş köşe! ..
Ola ki Sen(A.S.M.) lutfeder gelirsin diye.
Gelseydin,
Dolaşsaydın gecelerimizi

dursun ali erzincanlı​

AGD-NesLiNuR

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah.. bende gördüm çoook küçükken..hala hatırlıyorum :( :'(

ayşe ekinci

Kayıtlı Kullanıcı
bende çok iyi deyilim hep nefsime yenik düşüyorum ama ALLAH cc tüm müslüman ümmetine nasip eyler ama önemli olan insanın kalbinin güzel olmasıdır
Ey Müslüman Ümmetimiz Yarın Peygamber Efendimizin Kbuluşacaktır herkez davetlidirutlu Doğum Günüdür D.BAKIRDA bulunan müslüman halkımız yarın saat:13.00 da istasyon
meydanında buluşacaktır

ayşe ekinci

Kayıtlı Kullanıcı
ne mutluki o müslüman arkadaşlarımıza ALLAH'IN Resulünü görmüş ne mutluki sana eyy müslüman arkadaşım

yesilyol

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım biz aciz kullarını kendine layık kul,peygamberimize (s.a) layık birer ümmet eylesin. inş. Biz göremedik,insaallah dualarınız vesile olur. Dua ile....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt