Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabul Olan Duanin Meyvesi (1 Kullanıcı)

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
KABUL OLAN DUANIN MEYVESİ

Remzi ihtiyar bir adamdı! Fakat o çok mutlu ve huzurlu bir ihtiyardı! Bu mutlu ihtiyar mutluluğunu ve huzurunu her zaman her yerde dile getiriyordu ve Allaha sonsuz şükürler ediyordu!
Bir oğlu vardı! Ve tüm olumsuzluklara rağmen onu en iyi bir şekilde yetiştirmeye Kuran ve sünnetle eğitmeye çalışmıştı.
Kendisi yetim büyümüş, bir çok yavrusunuda küçük yaşta kaybetmesine rağmen bu ihtiyarın gözlerinden fışkıran mutluluk ve huzuruna millet akıl sır erdiremiyordu. Onun için ona sormadan edemiyorlardı.
- Siz neden bu kadar mutlu ve huzurlusunuz?
O bu soruya şöyle cevap verirdi:
- Ey dostlarım! Ben mutlu olmayayımda kim olsun? Allahu tealaya sonsuz şükürler olsun, benim acizane yaptığım duamı kabul buyurmuştur!
Soruyu soranlar bu cevapla dahada şaşırır soru yağmurlarına devam ederlerdi:
- Siz nasil bir dua ettiniz? Hangi duanız kabul edildi?
O dudaklarında gülümseme yüzünde huzur başlardı konuşmaya:
- Sizde biliyorsunuzki ben yetim büyüdüm! Büyük zorluk ve meşekkatlerle büyüdüm! Evlenme çağına girdiğimde Allahu teala bana güzel bir müslüman olan eşimi nasip etti! Ve bizlere evlatlar bağışladı fakat onlar fazla yaşamıyor ve bu dünyadan ayrılıyorlardı.
O esnada sözünü kesip:
- Sen hiç üzülmüyormuydun? Diye soruyorlardı.
- Yo! Hiç üzülmüyordum!
- Nasıl?
- Dostlarım! İşte sizin ilk sorunuzun cevabının sırrı burada! Ben Allah ve peygamberini bilmeyen, anne ve babasını saymayan çok çocuk gördüm. Onlar büyüklerine saygı küçüklerine sevgi göstermiyor, helal, haram nedir bilmiyorlardı. Ben çocukları seyiyorum ama Allahımı daha çok seviyorum! Onun için çocuklarımın Allahı tanımayan, dinini bilmeyen çocuklar gibi olmaları olasılığı aklıma geldikçe tir-tir titrer ellerimi kaldırır kalbimin derinliklerinden yüce Rabbime dua ederdim:
- Allahım! Sen çocukları ne kadar sevdiğimi biliyorsun fakat Sen, seni ne kadar sevdiğimide biliyorsun! Allahım! Bana Seni bilen ve sayan helal evlad nasib et! Rabbim tek olsun ama helal olsun yoksa bana Seni saymayan evlat verme Allahım!
İşte buydu benim duam! Onun için çocuklarım vefat ettiklerinde üzülmüyordum, çünkü ben Allahtan ne istediğimi biliyordum!

Dinleyenler bu cevaba şaşırırlarken aynı anda Remzinin-Allahın dinini yaşamaya çalışan-saygı değer oğlu gözlerinin önüne gelirdi. Gerçekten Salihö ismi gibi-Allahını seven, büyüklerini sayan bunun için tanıdıklarının saygısını sevgisini kazanmış-Salih bir çocuktu.
Bunun için herkes ona:
“Kabul olan duanın meyvesi!” derdi.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim. Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık..Paylaşımınız Rahman'a olan sevgi ve bağlılığı, O'nun rızası istikametinde bir evlat yetiştirmenin önemini güzel bir şekilde dile getirmiş..Rabbimiz c.c'nin rızası çizgisinde yaşayacak olması şartıyla bir evlat istenmiş ve Rabbimiz c.c çeşitli imtihan aşamalarıyla, bu güzel duayı kabul etmiş..Allah c.c herkese İslam üzere yaşayan, hayırlı evlatlar nasip eylesin inşallah..Amin..Selam ve dua ile.

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim. Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık..Paylaşımınız Rahman'a olan sevgi ve bağlılığı, O'nun rızası istikametinde bir evlat yetiştirmenin önemini güzel bir şekilde dile getirmiş..Rabbimiz c.c'nin rızası çizgisinde yaşayacak olması şartıyla bir evlat istenmiş ve Rabbimiz c.c çeşitli imtihan aşamalarıyla, bu güzel duayı kabul etmiş..Allah c.c herkese İslam üzere yaşayan, hayırlı evlatlar nasip eylesin inşallah..Amin..Selam ve dua ile.

Vealeykumselam Allah razı olsun dua nıza amin diyorum A.e.olunuz hayırlı günler

zeynep06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Gercekten çok güzel bir paylaşım teşekürler Allah razı olsun.

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok güzel bir dua eylemiş..paylaşımınız için sağolun..Allah razı olsun..cümlemize hayırlı evlatlar nasip eylesin rabbim..

BESDAKİKA79

Kayıtlı Kullanıcı
Ben De çok Beğendim Inşallah Rabbim Bizim Evlatlarimizi Ve Bütün Müslüman Kardeşlerimizin Ki De Dahil Rabbimin Yolundan Ayrilmasinlar Allaha Emanet Olun Selamlar

nilgun

Kayıtlı Kullanıcı
çok Güzel Bir Paylaşimdi Kardeşim Allah Razi Olsun. Benimde Bir Kizim Var Hergün Dua Ediyorum. Hayirli Bir Evlat, Hayirli Bir Kul Olsun Diye. Allah Herkese Böyle övünülecek Bir Evlat Nasip Eder Inşallah. Selametle.

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
çok Güzel Bir Paylaşimdi Kardeşim Allah Razi Olsun. Benimde Bir Kizim Var Hergün Dua Ediyorum. Hayirli Bir Evlat, Hayirli Bir Kul Olsun Diye. Allah Herkese Böyle övünülecek Bir Evlat Nasip Eder Inşallah. Selametle.

Selamunaleykum amin inşallah a.e.olunuz hayırlı günler selamlar

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..Allah razı olsun kardeşim,Rabbim her daim hayırlı dualar edebilmeyi her daim hayır dileyebilmeyi nasip etsin cümlemize..

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum abi ellerine yüreğine saglık rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşımdı
rabbimize emanetsin inşallah
selma ve dua ile
<<B)>>

Çoban Uveys

Kayıtlı Kullanıcı
KABUL OLAN DUANIN MEYVESİ

Evlenme çağına girdiğimde Allahu teala bana güzel bir müslüman olan eşimi nasip etti! Ve bizlere evlatlar bağışladı fakat onlar fazla yaşamıyor ve bu dünyadan ayrılıyorlardı.
O esnada sözünü kesip:
- Sen hiç üzülmüyormuydun? Diye soruyorlardı.
- Yo! Hiç üzülmüyordum!
- Nasıl?
- Dostlarım! İşte sizin ilk sorunuzun cevabının sırrı burada! Ben Allah ve peygamberini bilmeyen, anne ve babasını saymayan çok çocuk gördüm. Onlar büyüklerine saygı küçüklerine sevgi göstermiyor, helal, haram nedir bilmiyorlardı. Ben çocukları seyiyorum ama Allahımı daha çok seviyorum! Onun için çocuklarımın Allahı tanımayan, dinini bilmeyen çocuklar gibi olmaları olasılığı aklıma geldikçe tir-tir titrer ellerimi kaldırır kalbimin derinliklerinden yüce Rabbime dua ederdim:
- Allahım! Sen çocukları ne kadar sevdiğimi biliyorsun fakat Sen, seni ne kadar sevdiğimide biliyorsun! Allahım! Bana Seni bilen ve sayan helal evlad nasib et! Rabbim tek olsun ama helal olsun yoksa bana Seni saymayan evlat verme Allahım!
İşte buydu benim duam! Onun için çocuklarım vefat ettiklerinde üzülmüyordum, çünkü ben Allahtan ne istediğimi biliyordum!

Allah bizlere hayırlı eş ve cocuklar nasip etsin AMİN AMİN AMİN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt