Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KABİRDE KONUŞAN GENÇ (1 Kullanıcı)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim...güzel bir paylaşımdı...ALLAHım bizede günahlardan böylesine kaçınmayı nasip etsin...selam ve dua ile...

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
mrb arkadaşlar ben daha yeni üye oldum gerçekten bu site hayrımıza yaralı bi site kabirde konuşan genci yazan kardeşimede ALLAH ondan razı olsun

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.RABBIM razı olsun.emegine saglık.
ama size bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.belki dikkatinizi çekmemiş olabilir.ama başka manalara gelebileceginden şimdi bahsedecegim yeri düzeltelim.inşALLAH.

"""""- Bizi onun kabrine ****ürün. dedi. Hz. Ömer ve beraberindekiler gencin kabrine geldiler. Hz. Ömer (R.A):"""""""""

ŞİMDİ KARDEŞİM.O YILDIZLI OLAN YERDE NEDEN HARFLER YERİNDE DEGİL??
BU ŞEKLİYLE ---- ***ÜRÜN --- NE ANLAMA GELDİGİNİ HER HALDE SİZDE BİLİRSİNİZ.
AMA DIGRUSU-----GÖTÜRÜN--- OLMALIYDI.
ÖZELLİKLE ORDAKİ O 4 HARFİN YERİNE NEDEN YILDIZ KONULDU.
HER HALDE BİR YALNIŞLIK OLACAK.İNANIYORUMKİ SİZDE ONUN FARKINA VARIP HARFLERİ YERLİ YERİNCE KOYACAKSINIZDIR.SELAMETLE.

islam gülü

Kayıtlı Kullanıcı
Anasının dilini ısıran çocuk

Anasının dilini ısıran çocuk

Zamanın birinde bir çocuğa sahip olan annenin çocuğu eve bir yumurta çalarak gelir.bunu gören anne oğluna birşey demez afiyetle yerler.ikinci defa bi tavuk çalarak gelir anne yine birşey demez onuda afyetle yerler.üçüncü defa bir dana çalarak eve gelir anne gayet memnun br şekilde kesip onuda bigüzel yerler.Bu şekilde çocuk o devrin en ileri yaramaz ve hırsızlarından biri olur.tabiki sonunda cezasını bularak idama mahkum olur ve darağacına çıkartılır.Son sözün nedir dye sorulunca çoçuk;
- Anemi getiin son kez göreyim der
oğlnun yanına varan anne oğunun son azusunu sorar.idamlık çocuk ise
-Anne senin bende çok hakkın var beni büyüttün besledin o güzel dilini uzatta bir defacık öpeyim der ve annesinin dilini ağzına alarak koparıp atar.orada bulunanlar cocuğa bağımaya başlarlar ve çocuk şöyle der.
-Bağırmayın zira şuanda benim burada olmamın tek nedeni annemdir bana nasihat etmeyen dilidir zamanında yumurta çaldım yapma evladım günah haram demedi birgün dana çaldım yine demedi idam olmama neden oldu.Anneme yaptığım azdır diyerek asılır...
Cenabı ALLAH herkeze hayırlı ana baba hayırlı evlatlar versin AMİN.
:T:H

islam gülü

Kayıtlı Kullanıcı
islam gülü

islam gülü

Allah Razi Olsun Kardeşim

SEMA BENLİ

Kayıtlı Kullanıcı
çok beğendim kardeşim. Allah senden razi
olsun. Ne güzel yaşanmiş ve ne güzel
araştirip bizlere aktardin. Devamini
bekleriz. Sağol.

ayyşegül

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim bizede o iki cenetti nasip etsin heyy gidi biz gençler keşke bizde onun gibi olabilseydik ama nerdee kimimizin dininden haberi yok kiminin var olup takmamayanı kimininde alayına deyip geçenlerii rabbim bizi hiç birinin arasoına katmasın sana sığınırım eyy rabbim...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
kabirde konuşan genç!...

kabirde konuşan genç!...

Takva sahibi olmak, hayatın her döneminde güzel. Ama fırsatlar çağı gençlikte bir başka güzel. Güce, kuvvete, güzelliğe rağmen günahlardan sakınanların mükafatı ebedi mutluluk. Hayatın baharı şeytana satılmazsa, sonsuz bahar bir adım ötede.

Hz. Ömer'in (R.A.) halifeliği döneminde ibadet ehli, son derece takva sahibi bir genç vardı. Hz. Ömer'in hayret ve takdirle izlediği bu gencin kalbi, Allah ve Rasulü'nün (A.S) sevgisiyle doluydu. Vakit namazlarında cemaati kaçırmaz, namazdan çıkar çıkmaz evine döner ve ihtiyar babasının hizmetini görürdü.

Bu gencin evine giden yolu bir kadının kapısının önünden geçiyordu. Kadın her defasında gencin yoluna çıkarak çirkin tekliflerde bulunuyor, fakat genç, Allah korkusundan ona iltifat etmiyordu.

Yine bir gün yatsı namazını kıldıktan sonra evine giderken, kadın tekrar karşısına çıktı. Bu sefer bütün maharetini kullanarak genci kandırmayı başardı. Fakat genç, kadının ardı sıra eve girerken birden bire Allahu Tealâ Hazretleri'ni hatırladı ve korkuyla dilinden şu ayet döküldü:

'Takvaya erenler (var ya); onlara şeytandan herhangi bir vesvese iliştiği zaman (Allah'ın emir ve yasaklarını) hatırlayıp, hemen gerçeği görürler.' (A'raf/201)

Hemen ardından da bayılarak düştü. Kadın hizmetçisini çağırdı. Genci tutarak evinin önüne getirip koydular. Sonra da kapıyı çalarak babasına haber verdiler. Babası dışarı çıkınca, oğlunu baygın bir vaziyette kapının önünde buldu. Komşulardan bir kaçı genci tutup eve taşıdılar. Uzun bir müddet baygın kalan genç kendine gelince, babası:

- Evladım neyin var ne oldu? diye sordu. Oğlu:

- Bir şeyim yok. dedi. Babası:

- Allah aşkına söyle! deyince, oğlu başından geçenleri anlattı. Babası:

- Hangi ayeti okumuştun? diye sordu. Genç, ayeti okudu ve tekrar kendinden geçti. Bir de baktılar ki genç ruhunu teslim etmiş. Bunun üzerine genci yıkadılar ve gece vakti götürüp göz yaşlarıyla defnettiler. Sabah olunca olay Hz. Ömer'e bildirildi. Hz. Ömer, gencin babasına gelerek başsağlığı diledi ve:

- Bana niye haber vermedin? diye sordu. Gencin babası:

- Ey Mü'minlerin Emiri, vakit geceydi. dedi. Hz. Ömer:

- Bizi onun kabrine götürün. dedi. Hz. Ömer ve beraberindekiler gencin kabrine geldiler. Hz. Ömer (R.A):

- Ey filan kişi! Rabbin makamında durmaktan korkanlara iki cennet var. (Rahman/46) dedi. Kabirdeki genç konuşup:

- Ya Ömer! Rabbim Cennette bana onları iki defa verdi. diye cevap verdi...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir paylaşim rabbim bizi şeytanin şerriden korusun selam ve dua ile...

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi sağolasın

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun hepimizi şeytanın şerrinde korusun .
Emegine saglık

ARAF SÜRESİ 201:201 – Allah’a karşı gelmekten sakınanlara şeytandan bir hayal sinyali ilişince, hemen düşünüp kendilerini toparlar, basiretlerine tam sahib olurlar. [3,7]
Allah’a karşı gelmekten sakınanlar, müttakiler, kendilerini tam emniyette hissetmezler. Şeytan onları da etkilemeye çalışır. Fakat onlar bunu bildiklerinden, şeytanın bir tayf, bir hayal eseri gibi bir etkisine mâruz kalıp gözleri bulanabilir. Ama çok geçmeden gerçeği sezer, Allah’a sığınmak gerektiğini hatırlar, basiretleri açılır, vartadan kurtulurlar. :a43:

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
eline emeğine sağlık kardeşim Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım
daha önce defalarca okudum ama tekrar tekrar okumaktan bıkmam...
selam ve dua ile kalın..

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzeldi kardeşim Rabbim razı olsun,bizleri yolundan ayırmasın bir ömür takva sahibi olmamızı nasip eylesin bizlere inşaAllah.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
eline emeğine sağlık kardeşim Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım
daha önce defalarca okudum ama tekrar tekrar okumaktan bıkmam...
selam ve dua ile kalın..

vealeykümselam. cümlemizden olsun inş. en güzele emanet olun....

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun kardesim cok guzel bir hikaye

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt