Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kabey i şerifi hiç böyle görmüşmüydünüz? (1 Kullanıcı)

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Kabey-i Şerifi Hiç Böyle Görmüşmüydünüz
[URL="http://www.main-board.net/mainboardnokta.gif"] [/URL]

KABE'DE SEL-1970'lerin sonlarına kadar, Kabe'de sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.

HACER-ÜL ESVED BİLE KIRILDI-1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

YÜZEN BİR YAPI GİBİ-1941 ve 1974 yıllarındaki sel baskınlarında Kabe havuzun içinde yüzen bir yapı gibi göründü.

EN TATLI İBADET-Sel baskınlarında Kabe'nin içi kadar çevresinde de su birikintileri oluştu. İbadet etmeye gelen Müslümanlar zor anlar yaşadıysa da zorluklara rağmen ibadet etmenin tadını çıkardı

ARABALAR BİLE YÜZDÜ-1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor

EN ESKİ MABED- İnsanlığın en eski mabetlerinden, Müslümanların kıblesi Kabe, tarih boyunca hem insanların hem de doğa olaylarının tehdine karşı hep korunarak bu günlere kadar ayakta kaldı.

YÜZEREK TAVAF-Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor

YÜZME VE İBADET MOLASI-En güçlü selin yaşandığı 1941 yılı Sel baskınında yüzerek tavaf yapmaya çalışan ve ibadete ara verip Kabe'nin duvarlarında dinlenen Müslümanlar.

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun ablacım
selametle

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Allah sevgisi böyle olsa gerek lütfen bakmanızı istiyorum

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aa daha önce ne gödüm ne de duydum
paylaşımın için sonsuz teşekkür canım
allah razı olsun
emeğine sağlık

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ben de açıköğretim lise okuyorum
seneye öss var çalışıyoruz işte
ne kursunda hocalık yapıyosun canım

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
...........................................

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
keşke o zamanlar bizlerde orada bulunabilseydik....

zahmette rahmet vardır sözünü derinlemesine hissetseydik keşke...
Allah razı olsun kardeşim,
selametle....

gleamm

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun hepinizden arkadaşlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt