Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabe-i muazzama neden çöle yapıldı?... (1 Kullanıcı)

efsane

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (cc) HZ...Yeryüzüne hitap ediyor,yeryüzünde kendime ait bir mescit yaptıracagım diyor ve onun izniyle kainat dile geliyor inş...ORMAN diyor ki;YARABBİ bütün güzellikler bende,yeşillik bende benim üzerime yap...DENİZ diyor ki; YARABBİ ben daha güzelim ve masmaviyim benim üzerime yap...ÇÖL ise mahsun bir şekilde boynunu büküp tefekkür ediyor, ÇÖLÜN bu mütevazılığına karşılık olarak ALLAH (cc) hz. HZ.İBRAHİM'e emir buyuruyor ve o MÜBAREK KABEYİ çölün ortasına yaptırıyor...Selam ve dua ile inş...

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KABE-İ MUAZZAMA NEDEN ÇÖLE YAPILDI?...

S.A KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK A.E.O.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun inşallah...Allah(c.c)'ya emanet olun... B)

A

Arzu_76

Selamunaleyküm,

Allah razı olsun kardeş paylaşımın için

Dua ile

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

emeğinize sağlık
selametle kalın

adl

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bundan bir ders çıkarmak lazım.emeğine sağlık Allah razı olsun.

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı

Selam aleyküm. Allah ( cc ) razı olsun. Cümlemize tefekkür etmeyi nasip etsin inşallah.
Allah' a ( cc ) emanet olun.

yusufmuhammet

Kayıtlı Kullanıcı

ben siteye yeni üye oldum çook güzel elinize sağlıkB)B);)

mevlana_1966

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşlerim bir gün hayatta karşınıza bu türde bir soru çıkarsa (((cennet ehli yer içer fakat abdest bozmaz bunun bu fani dünyada eşi ve benzeri varmıdır))) diye sorulursa
cevaben evet vardır anne rahmindeki bir çocugu düşünün annenin almış olduğu gidaların tümünden lezzet olarak tadıyo fakat asla ve asla abdest olayı yoktur ve dahası annenin her hareketinden etkilenen çok üstün meziyetrlerle donatılmış değerli bir melektir.... allahın rahmeti bereketi şefaatı ve merhameti tüm inananların üzerine yağmur damlası şeklinde dökülmesi dileyi saygılar.. hatalarım varsaki affedin ve hakkınızı helal edin...

fanidunya

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (cc) HZ...Yeryüzüne hitap ediyor,yeryüzünde kendime ait bir mescit yaptıracagım diyor ve onun izniyle kainat dile geliyor inş...ORMAN diyor ki;YARABBİ bütün güzellikler bende,yeşillik bende benim üzerime yap...DENİZ diyor ki; YARABBİ ben daha güzelim ve masmaviyim benim üzerime yap...ÇÖL ise mahsun bir şekilde boynunu büküp tefekkür ediyor, ÇÖLÜN bu mütevazılığına karşılık olarak ALLAH (cc) hz. HZ.İBRAHİM'e emir buyuruyor ve o MÜBAREK KABEYİ çölün ortasına yaptırıyor...Selam ve dua ile inş...

:):evet:evet

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Allahü teala sizden razı ve memnun olsun.Çok değerli bir paylaşım...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Konuda iki yerde hata var,

Birincisi Kabe-i Şerifi Hazreti İbrahim yapmamıştır,ALLAH TEALA dan gelen emir ile temellerini yeniden bulmuş ve oğlu İsmail ile yükseltmiş temelleri üzere inşa etmiştir,yapılış tarihi hakkında kesin bir kaynak yoksada ya Hazreti Adem (a.s) yada ondanda evvel melekler tarafından yapıldığı rivayet edilmektedir.

İkinci hata ise bebekler anne karnında dışkı yani kaka larını yapmazlar ama idrarlarını yapar ve bunuda içerler,tıb böyle diyor isteyen araştırabilir...

s.a. kardeşlerim bir gün hayatta karşınıza bu türde bir soru çıkarsa (((cennet ehli yer içer fakat abdest bozmaz bunun bu fani dünyada eşi ve benzeri varmıdır))) diye sorulursa
cevaben evet vardır anne rahmindeki bir çocugu düşünün annenin almış olduğu gidaların tümünden lezzet olarak tadıyo fakat asla ve asla abdest olayı yoktur ve dahası annenin her hareketinden etkilenen çok üstün meziyetrlerle donatılmış değerli bir melektir.... allahın rahmeti bereketi şefaatı ve merhameti tüm inananların üzerine yağmur damlası şeklinde dökülmesi dileyi saygılar.. hatalarım varsaki affedin ve hakkınızı helal edin...

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun inşallah...Allah(c.c)'ya emanet olun...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bizde ne kadar üstün olsakta çöl gibi davranmamız lazım

ALLAH c.c razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt