Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KAAN kardeşimi tebrik ederim (2 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam.ALLAH celle celalühu razı olsun.hepimiz için hayırlısı olsun kardeşim.selam ve yürekten samimi dualarımla.

Selamün Aleyküm.
yeni konumunuzun hayırlı olmasını diler , tebrik ederim.
geceniz hayır ve bereket olsun inşallah.
selam ve dua ile Yaradan'a emanet olun...

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
maşşşaallaah Kaan kardesımız sıze.
istikrarlı olmak beraberınde başarıları da surukler.
tebrıkler.
hayırlı olsun.Rabbimiz basarılarınızı daimi etsin

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH celle celalühu razı olsun.hepimiz için hayırlısı olsun kardeşim.selam ve yürekten samimi dualarımla.amin.inşaALLAH.

maşşşaallaah Kaan kardesımız sıze.
istikrarlı olmak beraberınde başarıları da surukler.
tebrıkler.
hayırlı olsun.Rabbimiz basarılarınızı daimi etsin

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
kaan kardeşim sizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.A.E.O.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Kaan kardeşim sen nerelerdesin? Moderatör oldun sitede göründüğün yok bu kadar çabuk mu sıkıldın bizden :a01: neyse kardeşim şaka bi yana tekrardan hayırlı olsun :a04:

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.dünya işlerimiz bitmek bilmiyor:a35:selam ve yürekten samimi dualarımla.selametle kalın kardeşim.

Selamün Aleyküm

Kaan kardeşim sen nerelerdesin? Moderatör oldun sitede göründüğün yok bu kadar çabuk mu sıkıldın bizden :a01: neyse kardeşim şaka bi yana tekrardan hayırlı olsun :a04:

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.yeni görevinde başarılar dilerim.sen bunu fazlasıyla hakediyorsun.hayırlı olsun.Allaha emanet ol kardeşim.

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli ablamız.ALLAH celle celalühu razı olsun.hoş geldiniz.yokluğunuz sitede çok belli abla.en kısa zamanda yine burada bizler ile beraber olmanız duası ile...selam ve yürekten samimi dualarımla.incinur kardeşiminde gözlerinden öperim.selametle.ALLAH celle celalühu'a emanet olun abla.

selamün aleyküm kardeşim.yeni görevinde başarılar dilerim.sen bunu fazlasıyla hakediyorsun.hayırlı olsun.Allaha emanet ol kardeşim.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kıymetli ablamız.ALLAH celle celalühu razı olsun.hoş geldiniz.yokluğunuz sitede çok belli abla.en kısa zamanda yine burada bizler ile beraber olmanız duası ile...selam ve yürekten samimi dualarımla.incinur kardeşiminde gözlerinden öperim.selametle.ALLAH celle celalühu'a emanet olun abla.
Allah razı olsun kaan kardeşim.artık burdayım .internet yeni bağlandı.incinurunda selamı var.ama benim sizden ve ishakyakup kardeşimden bir ricam var size akıl danışıcam.çok önemli.müsade edermisiniz?

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan kardeşim biliyorsun aylardır iş bulamadım .doğruyu söylemek gerekirse fazla üzerinede düşmedim.birkaç başvuru yaptım ama namaz kılmama ve başörtüme karışınca soğudum.daha sonra Allahım kuran öğrenmeden işe girmemi nasip etme diye dua ettim.Allah izin verirse bir hafta sonra kurana geçicem.ama dün bana bir iş teklifi geldi.ben aslında 15 yıllık ulusal bir radyoda radyo programcılığı yaptım.2 yıl önce maneviyatımı bulunca mesleğimi bıraktım.aynı radyodan yine teklif var.şartları çok iyi.namaz ve başörtüme karışılmıyak zaman istedim.şimdi şundan dolayı tereddüt ediyorum.kadın sesi haramdır diyorlar.benim sesimin binlerce erkek tarafında radyo aracılığıyla duyulması günahmı?şimdiye kadar hep bu dünya için çalıştım ama artık ahiret için çalışmak istiyorum.yanlış yapmak istemiyorum hele ki namazla yeniden doğmuşken.fikrinizi almak istiyorum.ona göre cevap vericem.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
yanlış yazmışım özür dilerim.namaz kılmama ve başörtüme karışılmayacak.

Kaan Erdem

Yönetici
değerli ablamız.

eyerki orada islami şartlar oluşmamış ise,çalışma ortamı olarakta uygun değildir.sanırım sadece hanımlar olmayacak.erkeklerde olacaktır.bu 1,

Kadınların, saçı, başı ve kolları açık sokağa çıkmaları ve yabancı erkeklerle lüzumsuz yere, konuşmaları, şarkı söyleyerek, hatta Kur'an, mevlit, ezan okuyarak seslerini erkeklere duyurmaları büyük günahtır. Ancak yabancı erkeklerle, alış veriş gibi, ihtiyaç olduğu zaman, fitneye sebep olmayacak şekilde, sert ve ciddi konuşmaları caizdir.bu da 2,

kıymetli ablamız.konu hakkında ishak yakup kardeşim daha detay ve yönlendirici bilgi yazacaktır inşaALLAH.

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1402 bu adresteki bilgiden de istifade ediniz.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
değerli ablamız.

eyerki orada islami şartlar oluşmamış ise,çalışma ortamı olarakta uygun değildir.sanırım sadece hanımlar olmayacak.erkeklerde olacaktır.bu 1,

Kadınların, saçı, başı ve kolları açık sokağa çıkmaları ve yabancı erkeklerle lüzumsuz yere, konuşmaları, şarkı söyleyerek, hatta Kur'an, mevlit, ezan okuyarak seslerini erkeklere duyurmaları büyük günahtır. Ancak yabancı erkeklerle, alış veriş gibi, ihtiyaç olduğu zaman, fitneye sebep olmayacak şekilde, sert ve ciddi konuşmaları caizdir.bu da 2,

kıymetli ablamız.konu hakkında ishak yakup kardeşim daha detay ve yönlendirici bilgi yazacaktır inşaALLAH.
evet ablam sadece bayanlar olmayacak.islami yayın yapan bir radyo değil.tahmin ettiğim gibi.bende günah olur diye hemen cevap vermedim ama emin değildim.Allah razı olsun.

Kaan Erdem

Yönetici
değerli ablamız birde ishak yakup kardeşimizin yazacaklarını bekleyelim.

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan kardeşim biliyorsun aylardır iş bulamadım .doğruyu söylemek gerekirse fazla üzerinede düşmedim.birkaç başvuru yaptım ama namaz kılmama ve başörtüme karışınca soğudum.daha sonra Allahım kuran öğrenmeden işe girmemi nasip etme diye dua ettim.Allah izin verirse bir hafta sonra kurana geçicem.ama dün bana bir iş teklifi geldi.ben aslında 15 yıllık ulusal bir radyoda radyo programcılığı yaptım.2 yıl önce maneviyatımı bulunca mesleğimi bıraktım.aynı radyodan yine teklif var.şartları çok iyi.namaz ve başörtüme karışılmıyak zaman istedim.şimdi şundan dolayı tereddüt ediyorum.kadın sesi haramdır diyorlar.benim sesimin binlerce erkek tarafında radyo aracılığıyla duyulması günahmı?şimdiye kadar hep bu dünya için çalıştım ama artık ahiret için çalışmak istiyorum.yanlış yapmak istemiyorum hele ki namazla yeniden doğmuşken.fikrinizi almak istiyorum.ona göre cevap vericem.

selamün aleyküm mahsun kul hanımefendi...

emin olun sizi bu siteye geldiğinizden beri takip ediyorum..kendi hakkınızda anlattıklarınızdan dolayı, kat ettiğiniz mesafeyi düşünerek çok taaccüb ettim önce namazınız ardından tesettürünüz ve islami olan her konuya yaklaşımınız o kadar güzeldi ki, ilk zamanlar acaba yalan mı söylüyor diye düşündüğüm bile oldu.. fakat yazılarını takip ettikçe sözünüzde sadık olduğunuz kanaatine vardım...mevla devam sebat ihsan etsin ve sizi istikamet üzere daim etsin...

asıl meseleye gelirsek...bu fakir'i tanırsınız sözünü esirgemez.. lakin sizi kırmadan hakikati söylemeye çalışıyorum şimdiden hakkınızı helal edin...

radyo programcılığı..sanırım dj. denilen spikerlik tarzı bir iş...

müslüman hamınefendilerin başlarını açarak ve namazlarını terk ederek.. şöyle dursun, başörtüleri'ylede erkek ve kadınların iç içe olduğu beraber yemek yiyip çay içtikleri iş yerlerinde çalışmaları caiz değildir...

sebebine gelince..;

rabbimiz müslüman kadına sadece baş örtüsü ve namaz emr etmemiştir...baş örtüsü ve namaz farz olduğu gibi, na mahremden sakınmak ta farz.. bahs ettiğiniz işin durumu ortada.. na mahrem meselesine hassasiyet yok, kızlar erkekler karma karışık bir düzen..tabiri caiz ise; kim kime, dum duma....

ayrıca müslüman bir kadının erkeklerle zaruri olan konuşmalarında (alış veriş vs.gibi işlerde) sesini güzelleştirerek konuşması eda katması caiz değildir sade ve kırılıp dökülmeden konuşması gerekir.. hal böyle olunca, radyo yayıncılığını siz düşünün..radyoda program sunarken sesinizi düzeltmeden tonunu hoş bir şekle sokmadan konuşuluyormu..? ben vaktiyle çok radyo dinlemiştim allah affetsin. bayan dj leri bilirim, dinleyicileri ile sanki aileden birleriyle konuşuyormuş gibi konuşurlar sanki çok yakın bir dostunuz sanısınız..bunlar caiz değil
zaten öyle konuşmasa işini yapamaz kimse ona program yaptırmaz....

ayrıca siz ne sunacaksınız dinleyicilerinize..? şarkı türküyse orasıda ayrı bir felaket..ne şarkılar var içeriği tepeden tırnağa küfür,şirk,isyan...

bütün bunlardan sonra
bir hanımefendi bu işi yapsa...
namazlı ve mesture(tesettürlü) bile olsa, ahlakı zedelenir...haya ve edebinin tamamını olmasada bir kısmını yitirir..namahremle içi içe olmaktan dolayı gözünden haramın heybeti kalkar..
bu ise felakete götüren sebeplerin başında gelir...aslında bu şekilde bir iş ne kadınlar için uygundur, nede erkekler için...

şimdi size tavsiye ederim..

rabbimiz'in size nasib etmiş olduğu güzellikleri (namaz,tesettür,kur'an) bir iş için heba etmeyin..ne sıkıntınız varsa sabr edin mevla teala'nın hazineleri geniştir. siz çalışmadan da o size rızık yaratmaya kadirdir..siz allah tevekkül edin... sabırla ve namazla allahtan yardım dileyin...o size yeter...

son ve kesin olarak size söyleyeyim ki...

radyoda dj lik yapmanız namaz kılsanız ve tesettürlü olsanız bile caiz değil..bir yönüyle mekruh, ve ağırlıklı yönüylede haramdır...

size şunu sorayım 2 sene önce maneviyatla tanışınca bıaktığınız bir işe neden geri dönesiniz ki..maneviyatla küsmekmi istiyorsunuz..ayrıca maneviyatla tanışıp işi bıraktığınızda bu iş geçmişine tevbe etmemişmiydiniz..etmişsinizdir değil mi..? tevbe ettiğiniz bir işe tekrar bulaşmayın.. bizi üzmeyin...

selamün aleyküm..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküme selam.yemin ediyorum tüylerim diken diken oldu bide çok utandım.bu yazıyı okuyunca tereddüt etmekte haklı olduğumu iyice anladım.Allah razı olsun.asla dönmem asla.Rabbim tövbemden döndüğüm an canımı alsın.orada çalışan tesettürlü bir arkadaşım var o bunun günah olmadığını söyleyince kafam karıştı.Allah razı olsun.bişey daha sorucam.nolur kusura bakmayın.ben güzel dinimi tanımaya başladığımdan beri herkesten anne m ve babamdan bile soğur gibi oldum.bunun nedeni nedir.birde çok agresif oldum.hele ki namazıma, ilahi dinlememe ,kızımı islam ahlakına göre yetiştirmeme karıştıklarında sinirlerime hakim olamıyorum.ve kalplerini kırıyorum.ama herkesten çok soğudum.sizi bulmuş ken ben ne kadar ibadetlerime sıkıca sarılmaya çalıştıkça günahlarım gözümde çok büyüyor.sanki hiç ibadet yapmıyormuşum gibi geliyor.Allah razı olsun.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
ha bu arada eşim de yanımda yazdıklarınızı büyük bir dikkatle okuyor.çok selamı var.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt