Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

K / Kadinin Pantolon Giymesi (1 Kullanıcı)

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
iyiki de üye olmuşum.meğer örtü konusunda ne de cok bılmedıgım konular varmış.cok tesekkurler bu guzel yazılarınız ıcın.hayırlı gunler

susuzyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Sormak İstiyorum.
Neden herkes pantolon giymek istiyor?
Kapalı kızlarımızın pantolon sevdası nedir?

Diyecekler ki pardesünün altında olduğu müddetçe, insan vücudunu iyi örttüğü için giyiyorum gibi bahaneler uyduran kişiler çıkacaktır.
Öncelikle söylemeliyim ki kimse yanlış anlamasın ve beni eleştirmesin. Sadece aklımdan geçenleri paylaşmak istiyorum.

Bugün sokaktaki kapalıların % 80-90 ı pantolon giyiyor. Bunalrın %50 de dinimize uygun değil. Dar olmayabilir ancak sonuçta bazı yerleri belli. Kısa tunik falan yiyiyorlar pantolonun üzerine ve bak bunu giydim örtüyor diyebilir. Ancak diz üstüne kadar bazen ön tarafı beline kadar açık olabiliyor (burada kimse bana sende onlara mı bakıyorsun demesin)
Şimdi diyorlar ki ne varmış pantolonda bak ne güzel örtüyor. Peki bundan 5 -10 sene önce yok mu idi pantolon? Yeni mi icat olundu? Müslüman, imanlı bacılarımız, ablalarımız, hanımlarımız pantolon giymiyordu da Şimdi herkes giyip, müslüman kıyafeti oluyor. Sormak istiyorum, osmanlıda Kim giymiş, hangi bayan giymiş, o zamanlar yokmuymuş pantolon?

geçen sene bir abiye neden pantolonlar giyiyorlar diye sordum. Oda bana
geçen gün yoldan geçerken bir bayan gördüm araba çarpmış yere yığılmış ve eteği açılmıştı ve çok kötü bir durum vardı dedi

ben hiç farkında olmadan "herkese araba çarpacak diye bişey mi var" deyivermişim (farkında değilim, hazır cevap birisiyimdir)
Bana güldü ve biraz düşündü başka birşey demedi.
Şimdi ben düşünüyorum o bayanda o eteğinin üzerine cilbab "dış örtüsünü" pardesüsünü giyinseydi bu başına gelirmiydi.

Ben hep bunu merak ediyorum. Madem bayan pantolonu (dar değil diyorlar, nasıl dar değilse, çeşit çeşitleri var diyorlar) dinimize uygundu da neden yeni icat olundu? Neden Osmanlıda yoktu? Neden 5-10 sene sonra yoktu? Neden köylerimizde yok?
Bayan pantolonu sadece şehirde yaşayan bayanlar için mi uygun?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt