Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Jöleli Bisküvi (1 Kullanıcı)

ELİZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
subat.blogcu.com
1 litre su

3 çorba kaşığı portakallı oralet

4 çorba kaşığı nişasta

10 çorba kaşığı şeker

yarım kilo petitbeurre bisküvi
Tarifin Hazırlanışı
su oralet nişasta ve şeker karıştırılır

muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirilir

önceden tepsiye dizilmiş bisküvilerin üzerine dökülür

bisküvilerle kat kat yapılır

üzerine, hindistancevizi,pasta şekeri veya cevizle süsleme yapılır

afiyet olsun.
spa0576bu8.jpg

spa0577np6.jpg

spa0578qi1.jpg

spa0579mx9.jpg

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel görünüyo.Ellerine sağlık.Deneyecem.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim deneyince lezzetiyle alakalı haber verirmisiniz..

ELİZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
subat.blogcu.com
ben yedim kardeşim çok güzel oluyor hatta 13 yaşında kızım var çok özeniyor böyle şeylere o yapıyor ama hazır jole kullanıyor bazen joleyle değil pudingle yapıyor her şekilde güzel hem yapımı kolay

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler....

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardesim ozur dileyerek soyluyorum ama muhallebinin kivami hic tutmadi , sudan biraz daha kivamliydi tutmadi biskuviler ustte yuzuyodu oraletli muhallebi ise altta kaldi ... :( nitekim olmadi ben yapamadim yada ama tarifin disina cikmadim , sadece 3 kasik yerine 5 kasik oralet koydum ve bol sekerli sevdigim icin seker miktarini arttirdim ondan olabilirmi acaba?? 4 kasik hic tutmadi muhallebiyi , sonradan neredeyse 2 kasik daha koydum yinede olmadi olmadi... yinede emeklerinize saglik bizlerle paylastiginiz icin selam ve dua ile...

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel hemen yapıcam hazır jöleyi tercih ediorum vişnelisini yapıcam umarım güsel olur....

ELİZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
subat.blogcu.com
selamunaleykum kardesim ozur dileyerek soyluyorum ama muhallebinin kivami hic tutmadi , sudan biraz daha kivamliydi tutmadi biskuviler ustte yuzuyodu oraletli muhallebi ise altta kaldi ... :( nitekim olmadi ben yapamadim yada ama tarifin disina cikmadim , sadece 3 kasik yerine 5 kasik oralet koydum ve bol sekerli sevdigim icin seker miktarini arttirdim ondan olabilirmi acaba?? 4 kasik hic tutmadi muhallebiyi , sonradan neredeyse 2 kasik daha koydum yinede olmadi olmadi... yinede emeklerinize saglik bizlerle paylastiginiz icin selam ve dua ile...

çok çok üzüldüm ben sebep oldum helal edin aslında oluyor ama bilmiyorum ki evet jöleyi dökünce büskıvıler biraz kalkıyor ama çok özür dilerim kardeşim en iyisi siz birde pudingle deneyin gerçekten güzel oluyor en üstünüde krem şanti ve meyvvalarla süslersiniz lütfen af edin

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
çok çok üzüldüm ben sebep oldum helal edin aslında oluyor ama bilmiyorum ki evet jöleyi dökünce büskıvıler biraz kalkıyor ama çok özür dilerim kardeşim en iyisi siz birde pudingle deneyin gerçekten güzel oluyor en üstünüde krem şanti ve meyvvalarla süslersiniz lütfen af edin
ayy estagfurullah af etmek ne demek ne olur boyle deme olur boyle seyler onemli degil parmaklarina saglik yazmissin bizlerle paylasmissin belki benim elimden tutmadi olabilir zaten benim ilk yaptigim seyler genelde felaket olur :a42: neyse gercekten onemli degil ertesi gun pudingli yaprim (pudingini kendim yapiyorum) o guzel oldu yedik o olmadiysa belki benim sucumdur lutfen sizde kusura bakmayin sizi uzduysem ozur dilerim hakkiinizi helal edin benden yana var ise helal olsun tesekkur ederim selam ved ua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt