Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İZMİR RESİMLERİ (3 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
izmir6.jpg

FAHRETTİN ALTAY CADDESİ/ KARATAŞ

r_bumerang_oto_kiralama_izmir_5.jpg

BAYRAKLI SAHİL

izmir7.jpg

PASAPORT'TAN KÖRFEZE BİR BAKIŞ

izmir.jpg

KAPILAR'DAN BASMANE VE FUAR MANZARASI

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İZMİR RESİMLERİ

s.a...bende de açılmadı..

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı

şimdi acıldı kardeşim cok güzell yerler emeğinize sağlık..B)

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZEL BENİMDE EN SEVDİĞİM ŞU AN İZMİRDE BİR NEBZEDE OLSUN SANKİ HASRET GİDERDİM ALLAH RAZI OLSUNB)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

şimdi oldu.:D:D...çok güzel resimler....emeğine sağlık kardeşim...izmirin bende ayrı bir yeri var...sevdiğim insanların çoğu orda...başta avukat ablam.(adaleti mahza)...dahada var...selametle...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ireme yazdı:
şimdi oldu.:D:D...çok güzel resimler....emeğine sağlık kardeşim...izmirin bende ayrı bir yeri var...sevdiğim insanların çoğu orda...başta avukat ablam.(adaleti mahza)...dahada var...selametle...

S.A.CANIM BENİM.O SENİN KALBİNİN GÜZELLİĞİ.ALLAH RAZI OLSUN.BEN DE SENİ VE TÜM KARDEŞLERİ ÇOK SEVİYORUM ALLAH İÇİN.TARTIŞSAK BİLE HİÇ DEĞİŞMİYOR İNANIN.A.E.O.

BEN HALA GÖREMEDİM.:(

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Re: Izmir Resimleri

Re: Izmir Resimleri

izmir1.jpg

89picture6ap.jpg

46sl4.jpg

48kp1.jpg

tarihçesi

İzmir ( Smyrna-Samornia ) M.Ö 3000 yıllarında Lelegler tarafından, bugünkü Bayraklı yakınında bulunan Tepekule mevkiinde kurulmuştur. İzmir sözcüğü daha ziyade bir Amazon Kraliçesine atfedilmektedir. M.Ö 2000-1200 yılları arasında yaşamış olan Hitit Krallığı''nın tesiri altında kalan İzmir, Hitit Devleti''nin M.Ö 1200 yılında Frig akınlarıyla yıkılması sonucu M.Ö XI. Yüzyılda Yunanistan''dan Batı Anadolu kıyılarına göç eden Aiollar, daha sonra da İonlar tarafından işgal edilmiştir.

İzmir en parlak dönemini İonlar zamanında yaşamıştır. M.Ö 600 yılında Lidya Kralı Alyattase tarafından işgal edilen İzmir, M.Ö 546 yılında Persler''in, M.Ö 334 yılından sonra da Büyük İskender ve kumandanlarının idaresi altına girmiştir. M.Ö 302''de Trakya''dan gelerek Büyük İskender''in kumandalarından Antigones''i yenen Lizimaktos''un, daha sonra da Seleıkoslar''ın hakimiyetine giren İzmir, kısa bir müddet de Bergama Krallığı idaresinde kalmış,

M.Ö 133 yılında kesin olarak Romalılar''ın eline geçmiştir M.Ö 88 yılında Pontus Kralı Mihridades ele geçirmiştir. Roma İmparatorluğu''nun ikiye ayrılması ile Bizanslılar''ın bir eyalet merkezi olan İzmir, M.S 440 yıllarında Hun Hükümdarı Atilla''nın istilasına uğramıştır. M.S 695 yılından itibaren iki defa Araplar''ın akınına maruz kalmış, sonra yine Bizanslılar''ın eline geçmiştir. 1081 yılında İzmir şehri Selcuklular tarafından fethedilmiştir. 1097 yılında Haçlılar''ın Anadolu''da ilerlemesinden istifade eden Bizanslılar, İzmir de dahil olmak üzere Ege''de Türkler''in elinde bulunan tüm yerleri işgal ettiler.

1320 yılında Aydınoğulları Beyliği''nin hükümdarı Mehmet Bey tarafından geri alınıp, oğlu Umur Bey''e verilen İzmir''in Liman Kalesi, Haçlı kuvvetlerince 28 Ekim 1334''de tekrar işgal edildi. 1402 yılına kadar Türkler Kadifekale''ye, Haçlılar da Liman Kalesi''ne hakim kaldılar. Liman Kalesi 1402 yılında Timur tarafından zapt ve tahrip edilerek, Aydınoğulları Beyliği''ne iade edildi. Bundan sonra İzmir tarihinde 1426 yılına kadar Aydınoğlu Cüneyt Bey rol oynamıştır.

1426 yılından itibaren Osmanlı Devleti idaresine giren İzmir, 500 yıla yakın bir süre Osmanlı idaresinde kalmıştır. Osmanlı İmparatorluğu''nun yükselme devrinde çevresinin merkezi olma özelliğini daima koruyarak, ekonomik ve sosyal hayatın lokomotifi olmuştur.

15 Mayıs 1919''da Yunanlılar tarafından işgal edilen İzmir, üç yıldan fazla işgal altında kaldıktan sonra Ulusal Kurtuluş Savaşı''yla 9 Eylül 1922''de Yunan işgalinden kurtarılmış, Cumhuriyetin ilanından sonra da İl statüsüne kavuşturulmuştur.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.SON YAZINDAKİ RESİMLER GÖZÜKÜYOR.EVET ÇOK GÜZEL RESİMLER.BENİM MEMLEKETİM DEĞİL AMA,ÇOK SEVERİM.ÜNİVERSİTEYİ OKUMAKTAN DOLAYI DEĞİL AMA,BEN İZMİR İ DAHA SONRALARI SEVDİM.OKURKEN FARKINA VARAMIYORSUN.YİNE DE DAHA DA GÜZEL BİR ŞEHİR OLABİLİR;)

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı

cok güzel yerler ya bir keresinde izmire gelmiştim ama fazla gezemedim fuar için gitmiştim..
sahil kenarlarını hatırlıyorum .. güzel yerler doğrusu tekrar hatırlattığın için tşk ler Aliye kardeşim emeğine sağlık..
dua ile..

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL RESİMLER KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK
SELAMETLEB)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt