Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Iyilik Için Söylenen Yalan (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Iyilik Için Söylenen Yalan

Vaktiyle bir padişah, ellerindeki esirlerden birini, diğer esirleri kıştırtıyor, isyana teşvik ediyor, diye cezalandırmak istedi Bu tür suçların cezası da idamdı Esir bunu bildiği için, "Ölümden öte yol yoktur" felsefesiyle, kendi dilinde padişaha sövüp saydı, iyice içini döktü

Padişah esirin dilinden anlayan bir vezire, "Neler söylüyor bu adam?" diye sordu Vezir, temiz yaratılışlı, iyilik yanlısı biriydi Esirin küfürler savurduğunu değil de "Ben bir hata ettim bir padişah olarak sana yakışan ise affetmektir Allah da bağışlamayı ve bağışlayanları sever, diyor" dedi Vezirin bu sözleri üzerine padişah merhamete geldi ve esiri affetti Fakat esirin dilinden anlayan kötü yürekli bir başka vezir müdahale etti:

- Padişahım, bu esir söylenenlerin tam tersine size en ağır küfürleri savurdu, ağzına geleni söyledi dedi

Padişah yerinde bir soyluluk gösterisinde bulundu Kötü yürekli vezire hitap ederek, "Önceki vezirimin söylediği yalan, senin söylediğin doğrudan daha çok hoşuma gitti Senin gammazlığına itibar etmiyorum" dedi ve af kararını geri almadı

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Iyilik Için Söylenen Yalan

evet guzel kardesim her kes yalan soyluyor maalesef,ama keske Allah bizlere boyle yalanlari soylemek icin yuregimize merhamet etsin.cunku normalde her kes nicinse yalan soyluyor ve bu kotu olarak yaziliyor bize.ama bu tur yalanlar insanin ne kadar temiz kalpli olmasini gosteriyor,onun kalbi guzel ki,yalanida o insani kurtardi.....

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH CÜMLEMIZE BÖYLE YALAN NASIP ETSIN AMA YINEDE KIMSE YALAN SÖYLEMESIN ALLAH IN RIZASINI ALMAK ISTIYORSAK GÜNAHTAN UZAK DURALIM.KARDES BU ARADA ELLERINE SAGLIK;)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim allah senden razı olsun çok hakkıngeçiyor bize en güzel katılımlar senden geliyor genelde allahın rahmeti ve bereketi üzerine olsun inş. hakkını helal et bizlere kardeşim
a.e.o.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

FIDAN KARDES BENDE SANA KATILIYORUM HAKLISIN
ALLAH siyahgülsevdalisi KARDESIMIZDEN RAZI OLSUN!!!

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

est. kardeşim hak yok varsada allah c.c. huzurunda sözüm şudur ki... Ne burda Ne dünyada Nede Ahirette Rahmet Paygamberi olan Efendimin s.a.v ümmeti olarak ben hakkımı herkeze helal ettim. O Merhamet timsali efendimin ümmetindan olmak şerefine nail etmişken ben rabbim karşısında kimsen hak sorayım... Hakkım Yoktur Canımı Elinde Tutan Allah c.c. biliyor ki kimsede Hakkım yoktur. Ne Geçmişte Ne şu anda Ne rabbim izin verirde yaşarsak Gelecekte... s.a.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim yine faydalı katılımlarını bekliyoruz inş.
allaha emanet olun inş.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

nERDE ÖYLE YÖNETİCİLER. ALLAHIN İZNİYLE YENİ NESİLDE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM. YENİ ESİL BİZLERİZ VE BİZLERDEN ÇIKACAK. ALLAH RAZI OLSUN.

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı

GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...
SELAMETLE....B)B)B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)amin sevgili kardeşlerim elbette bizden çıkacak belki biz sancılı tohum olcaz ve bizim üstümüzden topraktan filizler fırlayp açılıcak be yetişicek vesilesi biz olacaz. Bu kesin birgün kuzuların kurtlarla birlikte otladıgı o rahmet devri gelecek inş. Muhakkak ki ALLAH c.c. NURUNU TAMAMLIYACAKTIR sevgili kardeşlerim.B)B)B)

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

YA SÜPERDİ ÇOK BEĞENDİM...EMEĞİ GEÇEN KARDEŞİME BÖYLESİNE GÜZEL BİR PAYLAŞIMDA BULUNDU İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM...:)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

siyahgulsevdalisi kardesim gercekten cok bilimlisin masallah,Allah ilmini artirsin ve bizlerede oyle ilim nasip etsin insallah.......

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

est. kardeşim ilim allahındır Herşey yoktur bizde yokuz sadece ve sadece allah c.c. vardır. Biz ancak onun ögrettiklerini biliriz ve bize öğretilenleri paylaşmaktır niyetimiz. Zat ı Şahaneleri lütfetmiş üzerimize bir bilgi birikimi vermiş bunu yaymak ise bizler üzerinde görev inş. Rabbim inş. güzel dileklerinize layık eylesin bu aciz kulunu... B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

amin kardesim cumlemizin....insallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt