Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

GEVHER

Yönetici
Allahım şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, Sen onu gider..
Allahım şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen ona çare ol..
Alahım şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, Sen ona rahmetinle yetiş..
Allahım sevdiklerimi Sen de sev ve onlara bâki huzur ve neşe ver...
Allahım iman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğim yüreklere..
Allahım Sen Sana edeple geleni hiç geri çevirmezsin, duamı salihlerin duası eyle...
AMİN...
Aminn. Aminn.

leyla-1

Altın Üye
Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin.

Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz sav layık ümmet eylesin.Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin.
Ya RABBİ
Huzuruna ulaşan ve en güzeliyle kabul ettiğin dualar hürmetine; şu aciz, şu biçare şu günahkar dillerinde Sana yönelttiği duaları kabul buyur en güzeliyle.
Ya RABBİ
Huzuruna gelecek yüzümüz yok biliyoruz. Huzurunda yüzümüz karadan daha kara.

Günahlar, isyanlar, maddiyat bizleri sarmakta. Huzuruna geldik olmayan yüzümüzle.
Senden af diliyor, af dileniyoruz ya RABBİM¦!
Yüce Rabbimiz!..
Ey Rahmeti bol, Mağfiret ve İhsanı sonsuz olan Rabbimiz,
bize İslâm gibi bir Din, Kuran gibi bir kitap ihsanettin.
Sana sonsuz şükürler olsun.
Bizi hidayetinden inayetinden ayırma YaRabbi.
Bizlerde birgün ahiret yolculuğuna çıktığımızda son sözlerimizi Kelime-i Tevhid ile dilimiz Allah Allah (c.c) diyerek ,kolay ölüm ve İman-ı kamil ile çene kapamak nasibü müyesser eyle YaRabbi.
Görünür görünmez kazadan belâdan, akla hayale gelmez musibetlerden Sana sığınıyoruz, bütün Ümmeti Muhammedi muhafaza eyle
Hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar,
borçlu kullarına edalar ihsan eyle YaRabbi.
Kendine layık kul Habibine layık ümmet eyle.
Nar-ı cehenneminde el aman el aman diye bagıranlardan eyleme ya Rabbi.
Evlerimize huzur, rızıklarımıza bereket ve iki Cihanda Saadet İhsan eyle YaRabbi
Allahım!
fazlından ve rahmetinden dileniyoruz; seçkin ve hayırlı kullarınla beraber Firdevs cennetlerini bizim de menzilimiz ve ikâmetgâhımız eyle!
Üzerimizdeki lütuflarını saymakla tüketemeyeceğimiz ihsanı keremi bol Rabbimiz!
Bize dünya adına verdiğin bütün nimetleri din-i mübin-i İslama hizmet etme istikametinde kullanmayı nasip eyle!
Bizi kardeşlerimizi hepimizi bütün mevcûdâtı kuşatan ve her şeye şâmil olan engin rahmetinden mahrum etme!
Allahım!

Her halimizi ıslah buyur ve bizi göz açıp kapayıncaya kadar nefsimizle baş başa bırakma!..
Ya Rabbi!
Kurânın sönmez ve söndürülmez bir nur olduğunu cihana ilan etmek vazifesini bize ihsan et. ALLA ım bize sana şükretmesini bilen bir kalp ver
Allahım!
Ölmeden önce ölmenin ne demek olduğunu anlamayı nasip eyle
Allah, bizi ve sizi dosdoğru yola iletsin.
Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allahım!
Hakkımda en hayırlı kapıyı aç.

RAB'bim!
AMİN. AMİN. AMİN..

leyla-1

Altın Üye
.......ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.Amin

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
.......ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.Amin

Amin canım benim güzel kardeşim ?? Rabbim razı olsun ...bir sen bir sıla forumun hatim konularının mucahidel hanımları..inşallah sıla da gelir ??vefat eden hamiye teyzem için 41 yasin okunuyor duasını senin yapmanı istoyorum canım ??

leyla-1

Altın Üye
Amin canım benim güzel kardeşim ?? Rabbim razı olsun ...bir sen bir sıla forumun hatim konularının mucahidel hanımları..inşallah sıla da gelir ??vefat eden hamiye teyzem için 41 yasin okunuyor duasını senin yapmanı istoyorum canım ??
Allah rahmet eylesin mekanı cennet kabri nur ile dolsun olur Allah kabul etsin. Sıla ya ulaşamıyorum bazı sıkıntılar vardı her şeyi kapatmış telefon mail inşallah iyidir bende ilk hatmimi sitede yaptım her şeyi burada öğrendim Allah hepinizden razı olsun.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allah rahmet eylesin mekanı cennet kabri nur ile dolsun olur Allah kabul etsin. Sıla ya ulaşamıyorum bazı sıkıntılar vardı her şeyi kapatmış telefon mail inşallah iyidir bende ilk hatmimi sitede yaptım her şeyi burada öğrendim Allah hepinizden razı olsun.
.
Amin canım Allah razı olsun?
inşallah iyidir Rabbim ne sıkıntısı varsa gidersin.dualrimizda o ve diğer kardeşlerimiz ?

GEVHER

Yönetici
Bismillâhirrahmânirrahîm.
  1. Kul huvallâhu ehad.
  2. Allahüssamed.
  3. Lem yelid ve lem yûled.
  4. Ve lem yekun lehu kufuven ehad.

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
  1. De ki: O Allah birdir.
  2. Allah Samed 'dir. (her şey O’na muhtaç, O kimseye muhtaç değildir )
  3. O doğurmamıştır ve doğurulmamıştır.
  4. Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.

GEVHER

Yönetici
Yâ Hayyu yâ Kayyûm, ya bedîassemâvâti vel-ard, yâ zel-celâli vel-ikrâm
Es'elüke en tuhyiye kalbî binûri mağrifetike ebeden.
Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!

"Ey Hayy! Ey Kayyûm! Ey göklerin ve yerin yaratıcısı! Ey Celâl ve ikram sahibi!
Senden, kalbimi marifetinin nuruyla ebediyyen diriltmeni isterim.
Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!"

Ramazan bayramımız kutlu olsun.

GEVHER

Yönetici
YA HAYYU YA KAYYUM birahmetike esteğisu

Ey daima hayatta olan
Hayy!
Bütün varlıkları ayakta tutan Kayyum!
Rahmetinin hakkı için Sen'den yardım istiyorum.

berat05

Yönetici
İnsan Dua ile ayakta kalıyor...
Tüm direnci, sevinci, hüznü....dualarda..
Kazanımları ve kaybettikleriyle...

Öylesine güzel dualar ki bunlar... Rabbim razı olsun değerli kardeşim.

İnsanın kalbi ferahlıyor...

berat05

Yönetici

Yâ Hayyu yâ Kayyûm, ya bedîassemâvâti vel-ard, yâ zel-celâli vel-ikrâm
Es'elüke en tuhyiye kalbî binûri mağrifetike ebeden.
Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!

"Ey Hayy! Ey Kayyûm! Ey göklerin ve yerin yaratıcısı! Ey Celâl ve ikram sahibi!
Senden, kalbimi marifetinin nuruyla ebediyyen diriltmeni isterim.
Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!"

YA HAYYU YA KAYYUM birahmetike esteğisu

Ey daima hayatta olan
Hayy!
Bütün varlıkları ayakta tutan Kayyum!
Rahmetinin hakkı için Sen'den yardım istiyorum.

GEVHER

Yönetici
İnsan Dua ile ayakta kalıyor...
Tüm direnci, sevinci, hüznü....dualarda..
Kazanımları ve kaybettikleriyle...

Öylesine güzel dualar ki bunlar... Rabbim razı olsun değerli kardeşim.

İnsanın kalbi ferahlıyor...

Aminn ,Cümlemizden razı olsun Rabbimiz ...

Dua etme kıymetine erişen , duası kabul edilen kullardan olmamızı nasip etsin Allah ...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Dualarınızda oğlum yusufuda ekleyin ..bugün sol gözünün Yüzde 80 görmediğini ve görme fonksiyonunu kaybedebilecegini söyledi doktor .rutin olarak gittiğimiz kontrollerde bişey yok deyip gönderen doktoruda Allah'a havale ediyorum ? içimi yaktı ..Ya Şafi ismiyle Şifa veren Rabbim şifasını verecek oğlumun inşallah ?

GEVHER

Yönetici
"Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey'in kadîr."

"Ey Rabbimiz! Nürumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü sen her şeye kadirsin."

Tahrim - 8

GEVHER

Yönetici
Ezhibil-be'se Rabben-nâsişfi ve-enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi!
 Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin.
Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur.
Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

(Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

@Nur_u Secde
Allah şifa nasip etsin. Rabbim adı gibi güzel hayırlı bir ömür nasip etsin yavrumuza.
Dualarımızdasınız inşallah kardeşim.

Tüm tetkikler yapıldı mı acaba?
Üçüncü bir uzman doktor görüşü almanızı tavsiye ediyorum naçizane.

berat05

Yönetici
Dualarınızda oğlum yusufuda ekleyin ..bugün sol gözünün Yüzde 80 görmediğini ve görme fonksiyonunu kaybedebilecegini söyledi doktor .rutin olarak gittiğimiz kontrollerde bişey yok deyip gönderen doktoruda Allah'a havale ediyorum ? içimi yaktı ..Ya Şafi ismiyle Şifa veren Rabbim şifasını verecek oğlumun inşallah ?
Ezhibil-be'se Rabben-nâsişfi ve-enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Kardeşim, insan en çok dr a götürdüğü halde yanlış yapılan tedaviye yada yapılmamış söylenmemiş tedavi için üzülüyor.
Gevher kardeşimin de yazdığı gibi mutlaka bir iki doktordan görüş almanızı tavsiye ederim.
Ama öncesinde araştırıp gidin.
Yeriniz neredeydi olmazsa bende araştırıp isim bulabilirsem yazayım size.

Dualarımızdasınız.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı

(Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

@Nur_u Secde
Allah şifa nasip etsin. Rabbim adı gibi güzel hayırlı bir ömür nasip etsin yavrumuza.
Dualarımızdasınız inşallah kardeşim.

Tüm tetkikler yapıldı mı acaba?
Üçüncü bir uzman doktor görüşü almanızı tavsiye ediyorum naçizane.

Kardeşim, insan en çok dr a götürdüğü halde yanlış yapılan tedaviye yada yapılmamış söylenmemiş tedavi için üzülüyor.
Gevher kardeşimin de yazdığı gibi mutlaka bir iki doktordan görüş almanızı tavsiye ederim.
Ama öncesinde araştırıp gidin.
Yeriniz neredeydi olmazsa bende araştırıp isim bulabilirsem yazayım size.

Dualarımızdasınız.

Allah razı olsun kardeşlerim..evet 2doktordan daha randevu aldık..Berat güzel kardeşim en çokta erken anlaşılmamış olmasına kahroldum.oysaki 1,5 ay önce kontrole götürdüm.cocugum anne harfleri göremiyorum nokta olarak görüyorum demeseydi herşey normal zannedecektim...iki ay gören gözü günde 10 saat kapalı kalıcak .dün gece uyuyamiyinca kendimi buraya attım .iyi ki var burası iyi ki.?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt