Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (4 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle!” (Âmin!)

leyla-1

Altın Üye
- Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!

- Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, Müslüman olarak canımızı al!

- Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat!

- Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle;

duamı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! Amin

leyla-1

Altın Üye
İşte sizlere rahmet peygamberinden dualar:

1. “Dua ibadetin tâ kendisidir.” (Ebû Davud)

2. “Allah’ım, Senden hidayet ve doğruluk isterim.” (Müslim)

3. “Allah’ım, Senden hidayet, takva, iffet ve zenginlik isterim.” (Müslim)

4. “Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım, kalplerimizi taatine çevir.” (Müslim)

5. “Allah’ım, bana doğruyu ilham et ve beni nefsimin şerrinden koru.” (Tirmizî;)

6. “Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım, kalbimi dininin üzerinde sabit kıl.” (Tirmizî;)

7. “Allah’ım! Senden yararlı bilgi, hoş rızık, kabul edilmiş amel isterim.” (İbn Mace)

8. “Allah’ım, beni bağışla, bana merhamet et, bana afiyet ver ve bana rızk ver.” (Müslim)

9. “Allah’ım, günahlarımı bağışla, bana merhamet et, hidayet et, bana afiyet ver, rızk ver.” (Müslim)

10. “Allah’ım, yaptığım şeylerin şerrinden ve yapmadığım şeylerin şerrinden Sana sığınırım.” (Müslim)

11. “Zorlu beladan, bedbahtlıktan, kötü kaderden ve düşmanların şamatasından Allah’a sığınırım.” (Buharî-Müslim)

12. “Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru.” (Buharî-Müslim)

13. “Allah’ım, cehennem fitnesinden ve cehennem azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım.” (Ebû Davud)

14. “Allah’ım, açlıktan Sana sığınırım; o, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten Sana sığınırım; o, ne kötü bir sırdaştır.” (Ebû Davud)

15. “Allah’ım, nimetinin elden çıkmasından, afiyetinin ters dönmesinden, ansızın azabına uğramaktan ve her türlü gazabından Sana sığınırım.” (Müslim)

16. “Allah’ım kalbimi aydınlık kıl, lisanımı, kulağımı, gözümü, ardımı, önümü, üstümü, altımı aydınlık eyle. Allah’ım, nurumu büyüt.” (Buharî-Müslim)

17. “Ey Hay ve Kayyum olan! Sadece Senden yardım isterim; Hayatımı düzelt, gözümü açıp kapayıncaya kadar bile beni nefsimle baş başa bırakma.” (Hakim)

18. “Allah’ım, Senden sevgini, Seni sevenlerin sevgisini ve beni Senin sevgine ulaştıracak ameli isterim. Allah’ım, Senin sevgini bana nefsimden, ailemden ve soğuk sudan daha sevimli eyle.” (Tirmizî;)

19. “Allah’ım, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Kabir azabından Sana sığınırım. Hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.” (Müslim)

20. “Allah’ım; bütün hamdler Sanadır. Sen beni onunla giydirdin. O, elbisenin hayrını ve onun için yapılanın hayrını Senden isterim. Onun ve onun için yapılanın şerrinden Sana sığınırım.” (Tirmizî;)

21. “Allah’ım, Senden rahmetini icap ettiren şeyleri, mağfiretini gerektiren şeyleri, bütün günahlardan esen kalmayı, bütün iyilikleri ganimet olarak kazanmayı, cennete nail olmayı ve cehennemden kurtulmayı isterim.” (Müslim)

22. “Allah’ım, işimi koruyan dinimi ıslah et, geçimimi sağlayan dünyamı ıslah et, dönüp varacağım yer olan ahiretimi ıslah et. Hayatı her hayrı artırmama vesile eyle, ölümü bütün kötülüklerden kurtulmama çare eyle.” (Müslim)

23. “Allah’ın adıyla, Allah’a tevekkül ediyorum. Allah’ım! sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten, bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan Sana sığınırım.” (Tirmizî;)

24. “Bütün hamdler O Allah’a ki O, bana yeter, bana acır; yine bütün övgüler O’na ki, O, beni doyurur ve suvarır. Bana ihsanda bulunup, beni -insanların- en faziletli(si) kılan Allah’a hamd olsun. Senden beni ateşten korumanı diliyorum.” (Ebû Davud)

25. “Allah’ım, Sana teslim oldum, Sana iman ettim, Sana tevekkül ettim, Sana döndüm, Senin için dava ettim ve Sana başvurdum. Önceden yaptıklarımı ve sonraya bıraktıklarımı, açık yaptıklarımı ve gizli yaptıklarımı bağışla. İleriye götüren ve geriye bırakan Sensin. Senden başka İlah yoktur.” (Buharî-Müslim)

26. “Allah’ım, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, ihtiyarlıktan ve kabir azabından Sana sığınırım. Allah’ım, nefsime takvasını ver ve onu temizle. Onu en iyi temizleyecek olan Sensin. Onun sahibi ve mevlâsı Sensin. Allah’ım, faydasız ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım.” (Müslim)

27. “Allah’ım! dünyada ve ahirette Senden esenlik isterim; Allah’ım, dinim, dünyam, ailem ve malım konusunda Senden af ve esenlik isterim. Allah’ım, ayıplarımı ört. Korkularımdan beni emin eyle. Önümde, ardımda, sağımda, solumda, üstümde olanlardan beni koru. Altımdakilerden de Senin azametine sığınırım.” (Ebû Davud)

28. “Allah’ım, hatamı ve cahilliğimi, işimde aşırılığımı ve benden iyi bildiğin şeylerimi bağışla. Allah’ım, ciddimi ve şakamı bağışla, hataen ve kasten yaptıklarımı bağışla. Bütün bunlar bende vardır. Allah’ım, yapıp ileriye gönderdiğim ve yapmayıp geriye bıraktığım; açıkladığım ve gizlediğim şeylerimi ve benden daha iyi bildiğin şeylerimi bağışla. İleriye süren ve geriye bırakan Sensin. Sen her şeye kadirsin.” (Buharî-Müslim)

29. “Allah’ım, Sen benim Rabbimsin, Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın, Ben, Senin kulunum, gücüm yettiğince Senin ahdin ve vaadin üzereyim; işlediklerimin şerrinden Sana sığınır, üzerimdeki nimetlerini Sana ikram eder, günahımı da itiraf ederim, bundan ötürü beni mağfiret eyle. Senden gayrı kimsecikler günahları bağışlayamaz.” (Buharî;)

30. “Allah’ım, bütün hamdler Sanadır. Sen, yerin, göğün ve onlarda olanların nurusun. Hamd yine Sanadır. Çünkü Sen yerin göğün ve bunlarda olanın yegane idare edenisin. Ve gene bütün övgüler Sana aittir. Ki Sen, Hak’sın, va’din, sözün, Seninle karşılaşmak, cennet ve cehennem, peygamberlerin, Muhammed (sav)’in kıyamet saati, bütün bunlar haktır. Allah’ım, Sana teslim oldum, Sana inandım, Sana tevekkül ettim, Sana yöneldim, tevbe ettim, senin uğruna mücadele ettim, seni hakem edindim. Gelmiş gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla. Sen, benim ilahımsın. Senden başka ilah yoktur. Şanı yüce olan Allah’ın güç ve kuvvetinin dışında güç ve kuvvet yoktur.” (Buharî-Müslim)

leyla-1

Altın Üye
ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’e Mağfiret et;

ALLAH’ın, Ümmet-in Ayıbını ört; Ümmet-i Muhammed’e acı;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’e yardım et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetini Müjdele;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin işini kolaylaştır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin işini aç;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine nazar buyur, müsamaha et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine bağışlayıcı ol;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’i kuvvetlendir;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’in işini hallet;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine hidayet buyur;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine öğütler ihsan et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine Merhamet eyle;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’i yücelt;

ALLAH’ım Muhammed Ümmetini azametli ve şevketli kıl;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’e hidayet nasip et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine tevfik ihsan eyle;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed-i rızıklandır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin günahlarını bağışla;
Muhammed Ümmetinin günahlarını sen ört;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin sıkıntılarını sen kaldır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin kalplerini nurlandır;

ALLAH’ım, bütün işlerinde Ümmet-i Muhammed’e kolaylık ihsan et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin kabirlerini genişlet;

ALLAH’ım Muhammed Ümmetinin düşmanlarını kahret;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’e son nefeslerinde iman nasip eyle;

ALLAH’ım beni Ümmet-i Muhammed ile birlikte iman üzere haşreyle;

Efendimiz Muhammed Mustafa’nın sancağı altında cemeyle ve sana kavuştuğumuz an, bize gazaplanma, bizden razı ve hoşnut ol, ey âlemlerin Rabbi ve ey merhamet edicilerin en merhametlisi

AMİN

Amin...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...
AMİN....

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sen bu melek kalpli insanları koru ne olur yardımını merhametini esirgeme bizden .sonumuzu hayırlı kıl

berat05

Yönetici
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

GEVHER

Yönetici
Rabbim...

Sen kalplerimize huzur ; Dünyamıza ve Ahiretimize ferahlık ver.
Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle ; hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle.

Amin...

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ya RAB' bi! Hamd sanadır. Senden başka ilah yoktur. Senin yüceliğin hürmetine..... Habibin Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizi, gelmiş geçmiş bütün Peygamberan-ı izam hazeratını, bütün Sahabe-i Kiram efendilerimizi, tabiini, tebaut-tabiini ve gelmiş geçmiş ulema, suleha, arifin, şüheda, evliya ve sadatı, hassaten büyüklerden nakşibend Muhammed Bahauddin, Abdülkadiri Geylani, Sühreverdi, Kübrevi, Çeşti, Mevlana-i Halid-i Bağdadi, Ahmed Ziyaüddin-i Gümüşanevi, Hasib-i Serezi, Abdülaziz Bekkini, Mehmed Zahid Kotku, Mahmud Esad Coşan (K. S. A. E.) ve gelmiş geçmiş bütün evliya ve duası makbul insanları, hayatta bulunan seyyid, şerif ve evliyayı, ulemayı ve duası makbul kullarını vesile kılarak sana yalvarıyoruz. Şu Ramazan-ı Şerif nihayete ermeden forumumuza giriş yapan bütün kardeşlerimizin ve Ümmet-i Muhammed'in dualarının kabulünü ve mağfiret Edilmelerini senden dileriz. Ümmet-i Muhammed(S.A.V.)'in başındaki belalardan, sıkıntılardan kurtuluşa ermesini ve felah bulmasını senden dileriz. Ya Rabbi! Düşman güçlü, Ümmet zayıf ve perişan. Sen yardım etmezsen bize yardım edecek bulunmaz. Düşmana öyle bir dert ver ki artık İslam ve Müslümanlarla uğraşmaya fırsat ve gayret bulamasın. Bizlere de öyle bir necat ver ki aklımızı başımıza alalım, dinimize, ailelerimize, ibadetlerimize sahip çıkalım. Derlenip topatlanıp birlik olalım. Huzuruna kardeşçe varalım.Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.Ey Zülcelal-i Vel İkram Hayy ve Kayyum Olan Allahım. Amin.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
ya rab' bi! Hamd sanadır. Senden başka ilah yoktur. Senin yüceliğin hürmetine..... Habibin muhammed mustafa (s.a.v.) efendimizi, gelmiş geçmiş bütün peygamberan-ı izam hazeratını, bütün sahabe-i kiram efendilerimizi, tabiini, tebaut-tabiini ve gelmiş geçmiş ulema, suleha, arifin, şüheda, evliya ve sadatı, hassaten büyüklerden nakşibend muhammed bahauddin, abdülkadiri geylani, sühreverdi, kübrevi, çeşti, mevlana-i halid-i bağdadi, ahmed ziyaüddin-i gümüşanevi, hasib-i serezi, abdülaziz bekkini, mehmed zahid kotku, mahmud esad coşan (k. S. A. E.) ve gelmiş geçmiş bütün evliya ve duası makbul insanları, hayatta bulunan seyyid, şerif ve evliyayı, ulemayı ve duası makbul kullarını vesile kılarak sana yalvarıyoruz. şu ramazan-ı şerif nihayete ermeden forumumuza giriş yapan bütün kardeşlerimizin ve ümmet-i muhammed'in dualarının kabulünü ve mağfiret edilmelerini senden dileriz. ümmet-i muhammed(s.a.v.)'in başındaki belalardan, sıkıntılardan kurtuluşa ermesini ve felah bulmasını senden dileriz. Ya rabbi! Düşman güçlü, ümmet zayıf ve perişan. Sen yardım etmezsen bize yardım edecek bulunmaz. Düşmana öyle bir dert ver ki artık islam ve müslümanlarla uğraşmaya fırsat ve gayret bulamasın. Bizlere de öyle bir necat ver ki aklımızı başımıza alalım, dinimize, ailelerimize, ibadetlerimize sahip çıkalım. Derlenip topatlanıp birlik olalım. Huzuruna kardeşçe varalım.ya erhamerrahimin.ya erhamerrahimin.ya erhamerrahimin.ey zülcelal-i vel ikram hayy ve kayyum olan allahım. Amin.

amin ya rabbı sen duamızı kabul eyle..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim …

alemlerin rabbi olan allah’a hamd ; resul-i zişan efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk o’nundur. Hamd o’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın; ben, senin kulunum .gücüm yettiğince sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. Işlediğim kötülüklerin şerrinden sana sığınırım. üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; ey bütün belâları def eden ; ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık kul , habibine layık ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , kur’an-ı kerim ve efendimizin sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , sana kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , islamiyet.gen.tr ailesine , tüm müslüman alemine şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma rabbim.

Tasadan ve hüzünden sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki senin hazinen sonsuzdur .

Ilmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden sana sığınırız.
Allahım, senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

Imanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, seninle doygunluğa ulaşmış, seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız.

Işlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

Amin…
amın amın amıııın..

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..

AMİN....

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Amin...

AMİN....
Amiin Amiin Amiin..Allah razı olsun..

umuteden

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım hepimizi kazadan beladan kötü insandan korusun inşallah

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ukkaşe'nin DuAsı

Allah'ım, beni ibadetlerini en güzel şekilde yapan kullarından ve kendilerine verdiğin zenginliğin şükrünü eda eyleyenlerden eyle. Dinî ve dünyevî işlerimi düzene koyma hususunda bana kolaylıklar ihsan eyle, hayırlı muratlarımıza nail eyle. Küçük ve büyük günahlardan ve her türlü şerlerden bizi uzaklaştır. Son nefesimde kelime-i şehâdet getirerek iman nuruyla kalbimi nurlandır. Ey gökleri ve yeri yaratan! Ey celâl, beka, azamet ve ikram sahibi Allah'ım; rahmetin, izzetin ve kibriyân hakkı için Hz.Mu-hammed'e (s.a.v), O'nun âl ve ashabına salât ve selâm eyle! Allah'ım, amellerimiz az, ihtiyaçlarımız çok. Fakat sen bizim Mevlâmızsın, ne güzel mevlâ ve ne güzel yardımcısın. Affını diliyoruz ve dönüşümüz sanadır. Güç ve kuvvet ancak yüce ve azîz olan Allah'ın yardımıyladır.

leyla-1

Altın Üye
Ya RAB' bi! Hamd sanadır. Senden başka ilah yoktur. Senin yüceliğin hürmetine..... Habibin Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizi, gelmiş geçmiş bütün Peygamberan-ı izam hazeratını, bütün Sahabe-i Kiram efendilerimizi, tabiini, tebaut-tabiini ve gelmiş geçmiş ulema, suleha, arifin, şüheda, evliya ve sadatı, hassaten büyüklerden nakşibend Muhammed Bahauddin, Abdülkadiri Geylani, Sühreverdi, Kübrevi, Çeşti, Mevlana-i Halid-i Bağdadi, Ahmed Ziyaüddin-i Gümüşanevi, Hasib-i Serezi, Abdülaziz Bekkini, Mehmed Zahid Kotku, Mahmud Esad Coşan (K. S. A. E.) ve gelmiş geçmiş bütün evliya ve duası makbul insanları, hayatta bulunan seyyid, şerif ve evliyayı, ulemayı ve duası makbul kullarını vesile kılarak sana yalvarıyoruz. Şu Ramazan-ı Şerif nihayete ermeden forumumuza giriş yapan bütün kardeşlerimizin ve Ümmet-i Muhammed'in dualarının kabulünü ve mağfiret Edilmelerini senden dileriz. Ümmet-i Muhammed(S.A.V.)'in başındaki belalardan, sıkıntılardan kurtuluşa ermesini ve felah bulmasını senden dileriz. Ya Rabbi! Düşman güçlü, Ümmet zayıf ve perişan. Sen yardım etmezsen bize yardım edecek bulunmaz. Düşmana öyle bir dert ver ki artık İslam ve Müslümanlarla uğraşmaya fırsat ve gayret bulamasın. Bizlere de öyle bir necat ver ki aklımızı başımıza alalım, dinimize, ailelerimize, ibadetlerimize sahip çıkalım. Derlenip topatlanıp birlik olalım. Huzuruna kardeşçe varalım.Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.Ya Erhamerrahimin.Ey Zülcelal-i Vel İkram Hayy ve Kayyum Olan Allahım. Amin.

AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
1231960545_15485007_sohbetler23.jpg

leyla-1

Altın Üye
Allah’ım! Rabbim Sensin, ben ise Senin kulunum!
Sensin Yaratıcı , ben ise Senin tarafından yaratıldım.
Rızık veren Sensin,ben ise Senin verdiğin rızıkla besleniyorum.
Mülk sahibi Sensin , ben ise Senin emir ve tasarrufun altında
bulunan bir kulum.
Gerçek izzet sahibi Sensin , ben ise aciz ve zelilim.
Hazineleri tükenmeyen zengin Sensin , ben ise fakirlik içinde ihsanıa muhtacım.
Gerçek hayat sahibi olan ve hayatı veren Sensin , ben ise hayat verişin olmasa bir ölüyüm.
Varlığı ebedi olan Sensin , ben ise gelip geçici bir faniyim.
Sonsuz izzet ve şeref sahibi olan Sensin , ben ise zillet ve kötülükler içinde bocalıyorum.
İhsan sahibi olan Sensin , ben ise ancak günah ve kötülük işliyorum.
Günahları bol bol bağışlayan Sensin , be ise günahkarım.
Sonsuz azamet ve büyüklük sahibi Sensin , ben ise küçük ve değersizim.
Gerçek kudret ve kuvvet sahibi Sensin , ben ise sınırsız zaafr ve acz içindeyim.
Bağış ve ihsanı veren Sensin , ben ise lütuf ve ikramına muhtaç bir dilenciyim.
Her türlü zarar ve korkudan emin olan Sensin , ben ise maddi ve manevi bir korku içndeyim.
Sonsuz cömertlik sahibi olan Sensin , ben ise cömertliğine muhtaç bir miskinim.
Kullarının dualarına cevap veren Sensin , ben ise Sana dua edip yalvarıyorum.
Şifa veren Sensin , ben ise türlü türlü dertlere mübtela olmuş bir hastayım.
Öyleyse günahlarımı affet , hatalarımı bağışla , hastalıklarıma şifa ver , ey bütün kemal sıfatlarıyla muttasıf olan Allah, ey her şeye bedel her şeye yeten Kafi , ey mahlukatını besleyip büyüten Rab , ey va’dini mutlaka yerine getiren Vafi , ey kullarına pek şefkatli olan Rahim , ey maddi ve manevi hastlıklara şifa veren Şafi , ey ikram ve ihsanı bol olan Kerim , ey bela ve musibetleri def edip afiyet veren Muafi!

Bütün günahlarımı bağışla , her türlü hastalığa karşı afiyet ver , benden ebdiyyenrazı ol.Bunu rahmetinle lutfet , ey Merhamet edenlerin en Merhametlisi!Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun’…
Senden başka ilah yoktur.Seni her türlü noksandan tenzih ederim.Gerçekten ben kendine zulmedenlerden oldum.Affına sığınırım yarabbi…Amin…

leyla-1

Altın Üye
Allah’ım ,kalp katılığından , gafletten ,başkalarına bar (zahmet ,yük) olmaktan aşağılıktan , aşağılanmaktan , miskinlikten ; cehaletten ve faydasız bilgiden; ürpermeyen gönülden ,doyma bilmeyen nefisten ,kabul edilmeyen duadan ; nimetlerin zeval bulmasından , lütufların değişip başkalaşmasından ; ansızın bastıran azabından , gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz.Senden her zaman yalvaran diller ,haşyetle ürperen gönüller istiyoruz.Tevbelerimizi kabul buyur , bizi günahlardan arındır , dua ve isteklerimize cevap lutfeyle!Kapına yönelenleri boş çevirme ,itaatte bulunanlara bol bol karşılık ver ,Sana baş kaldıranlara doğru yolu göster..muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır , sıkıntıda bulunanları lütfunla şad eyle , hasta ruhlara hususi muamelede bulun , küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiç bir yanda müzlim bir nokta…!
Amin…

Rabbim(c.c.) Duaları kabul olan kullarından eylesin inşallah…

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt