Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ım
kardeşlerimi bütün kötülerden ve kötülüklerden koru.
Kur'an-ı Kerim in nuruyla kabrimizi,kalbimizi,yüzümüzü,bedenimizi nurlandır.
Aklımıza ,fikrimize,fiillerimize güzellik ver.
bizleri haset,gıybet,dedikodu,yalan,riya gibi kalp hastalıklarından koru.
bizleri harama bakmaktan,harama dokunmaktan,haram duyup,haram yemekten koru.
zinadan ve zinaya yaklaşmaktan bizleri muhafaza eyle.
Hastalarımıza şifa,dertlilerimize deva,borçlularımıza eda ver.
iş sıkıntısı çeken kardeşlerime hayırlı kapılar aç.
İşlerine kolaylık ver.
bizlere bol ve hayırlı rızıklar ver Allah'ım.
Senin,Peygamberimizin,din büyüklerimizin ,alimlerimizin şu yüreğimizdeki aşkını arttır.
ve onların şefaatine nail eyle..
bizleri Senden ve güzel dinimden uzaklaştırma.
Sana hakiki kul,
Peygamberimize hakiki ümmet olmayı
senin yolunda cihat edip
son nefes dahil hakiki bir müslüman olarak vefat etmeyi hepimize nasip eyle Allah'ım.
Amin.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

leyla-1

Altın Üye
Amin Amin Amin
Allah’ım ,kalp katılığından , gafletten ,başkalarına bar (zahmet ,yük) olmaktan aşağılıktan , aşağılanmaktan , miskinlikten ; cehaletten ve faydasız bilgiden; ürpermeyen gönülden ,doyma bilmeyen nefisten ,kabul edilmeyen duadan ; nimetlerin zeval bulmasından , lütufların değişip başkalaşmasından ; ansızın bastıran azabından , gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz.Senden her zaman yalvaran diller ,haşyetle ürperen gönüller istiyoruz.Tevbelerimizi kabul buyur , bizi günahlardan arındır , dua ve isteklerimize cevap lutfeyle!Kapına yönelenleri boş çevirme ,itaatte bulunanlara bol bol karşılık ver ,Sana baş kaldıranlara doğru yolu göster..muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır , sıkıntıda bulunanları lütfunla şad eyle , hasta ruhlara hususi muamelede bulun , küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiç bir yanda müzlim bir nokta…!
Amin…

Rabbim(c.c.) Duaları kabul olan kullarından eylesin inşallah… Allah"ım sana zikretmet, şükretmek ,ibadetlerimizi dosdoğru yerine getirebilmemizi bize nasip eyle..bizlere hidayet eyle..bütün din kardeşlerimizi kem gözlerden nazarlı gözlerden koru yanlız ve yanlız senden yardım dileriz bizleri bağışla ..razı olduğun kulların zümresine dahil eyle ..amin diyen kullarının dualarını kabul eyle..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN....

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin
Allah’ım ,kalp katılığından , gafletten ,başkalarına bar (zahmet ,yük) olmaktan aşağılıktan , aşağılanmaktan , miskinlikten ; cehaletten ve faydasız bilgiden; ürpermeyen gönülden ,doyma bilmeyen nefisten ,kabul edilmeyen duadan ; nimetlerin zeval bulmasından , lütufların değişip başkalaşmasından ; ansızın bastıran azabından , gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz.Senden her zaman yalvaran diller ,haşyetle ürperen gönüller istiyoruz.Tevbelerimizi kabul buyur , bizi günahlardan arındır , dua ve isteklerimize cevap lutfeyle!Kapına yönelenleri boş çevirme ,itaatte bulunanlara bol bol karşılık ver ,Sana baş kaldıranlara doğru yolu göster..muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır , sıkıntıda bulunanları lütfunla şad eyle , hasta ruhlara hususi muamelede bulun , küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiç bir yanda müzlim bir nokta…!
Amin…

Rabbim(c.c.) Duaları kabul olan kullarından eylesin inşallah… Allah"ım sana zikretmet, şükretmek ,ibadetlerimizi dosdoğru yerine getirebilmemizi bize nasip eyle..bizlere hidayet eyle..bütün din kardeşlerimizi kem gözlerden nazarlı gözlerden koru yanlız ve yanlız senden yardım dileriz bizleri bağışla ..razı olduğun kulların zümresine dahil eyle ..amin diyen kullarının dualarını kabul eyle..

Amin...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..

AMİN....

Amin inşaALLAh Rabbim razı olsun yüreğinize sağlık..
Hayırlı ve bereketli cumalar diliyorum..Bu mübarek günün hürmetien Allahım cümlemizin dualarını kabul ve makbul eylesin..Günahlarımızı affeylesin..Amin..selam ve dua ile..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Rabb'imiz! Dualarımızı kabul buyur...
Aczimize, zayıflığımıza, düşmüşlüğümüze ve muhtaç oluşumuza merhametinle mukabelede bulun...
(Aşılmaz gibi görünen) zorlukları bizim için kolaylaştır...

Gaye-i hayallerimize hakikat urbası giydir...
Bizi dünya ve ahirette utanılacak durumlara düşmekten muhafaza eyle!
Bütün bunları Sen'den, Sen'in güzel isimlerinin hakkı için ve Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa hürmetine dileniyoruz Rabb'imiz!
Salât ü selâm Efendiler Efendisi'nin, güzide âilesinin ve yıldızlar kadar parlak ashab-ı kiramının üzerine olsun!

AMİNNN...

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar herkese... Dualarınıza canı gönülden aminnnnn... Siteye giremiyorum ama hep dualarımdasınız, sizler de beni dualarınızda unutmayınız... ALLAH C.C. cümlenizden razı olsun...

leyla-1

Altın Üye
AMİN AMİN AMİN.
ALLAH BU MÜBAREK GÜNLERİN YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE ALLAH BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİMşu mübarek cuma gününün yüzü gözü hürmetine ne olur sen dualarımızı kabul et.günahlarımızı affet bizleri kapından boş çevirme ALLAHIM .ALLAHA emanet olun

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Rabbim cümlesinin dualarını kabul etsin selam ve dua ile

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ey her seye kadir olan Rabb-i Rahimim!

Ey ezel ve ebed sultânı Yüce Hâlıkım!

Senin dergâhından daha büyük bir dergâh yok ki oraya varayım...

Senin huzurundan daha yüce huzur yok ki oraya durayım...

Ve Senin kapından daha yüce kapı yok ki onun çalaym...

Çaresizim bîtabım âciz ve perişanim.

Yâ Erhâmerrahimin! Sana sığındım Sana güvendim sabır ve tevekkülle Sana yöneldim. Beni şaşırtma. Beni yanlış yol ve hareketlere sapmaktan muhafaza eyle. Şerden uzak hayra yakın eyle ALLAH'IM!

Rabbim dualarımız kabul eyle..Amin.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

leyla-1

Altın Üye
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

AMİNNN...

Aminnnnn...

Allahım sen benim Rabbimsin.
Senden başka ilâh yoktur.
Sen beni yarattın.
Ben de senin kulunum.
Gücüm yettiği kadar senin va’din ve ahdin üzerineyim.
Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım.
Senin bana verdiğin ni’metini îtiraf ederim.
Günahımı da îtiraf ederim.
Beni mağfiret et.
Çünki günahları ancak sen bağışlarsın.

Ya Rabbi, sana ve Resûlüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!

Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmıyan ibâdetten ve kabul edilmiyen duâdan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!

Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahıret azabından bizi koru!

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!

İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibâdetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle! Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver!
Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!

Kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!

Ölünceye kadar ibâdet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasıp et ve Cennetini ihsan eyle!

Ya Rabbi, bize dünya ve ahırette güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!

AMİNNN...​

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sen bizleri koru.merhametini esirgeme.bizleri kapından boş çevirme ya RABBİM .ALLAHA emanet olun

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

AMİN....

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Amin....
Allah razı olsun.selametle kalın.dualarıma devam ediyorum allahın izniyle.......

leyla-1

Altın Üye
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.Amin

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIM sen bizlere sevdiğinkulların olmayı nasip eyle.günahlarımızı affet .kavrulmuş yüreklerimize merhem ol ya RABBİM .

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

AMİNNN...

AMİNNN...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Ey her seye kadir olan Rabb-i Rahimim!

Ey ezel ve ebed sultânı Yüce Hâlıkım!

Senin dergâhından daha büyük bir dergâh yok ki oraya varayım...

Senin huzurundan daha yüce huzur yok ki oraya durayım...

Ve Senin kapından daha yüce kapı yok ki onun çalaym...

Çaresizim bîtabım âciz ve perişanim.

Yâ Erhâmerrahimin! Sana sığındım Sana güvendim sabır ve tevekkülle Sana yöneldim. Beni şaşırtma. Beni yanlış yol ve hareketlere sapmaktan muhafaza eyle. Şerden uzak hayra yakın eyle ALLAH'IM!

Rabbim dualarımız kabul eyle..Amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt