Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN..

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ailem.RABBİM bu güzel ailedeki tüminsanları hep korusun ve hep mutluluk versin inşallah.ALLAHA emanet olun

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah’ım!
Bu yüce ve En güzel olan İsimlerinin hürmetine

Halimizi düzelt, işlerimizi güzelleştir, bizi bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından bizleri koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Bizi çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimizi düzene koy. Hayırlı nimetlerimizi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümüzün son zamanlarında, ölüm anında kalbimizi ve dilimizi imanla doldur. Bize son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O’nun elçisidir demeyi nasip eyle..

AMİN..AMİN..AMİN

leyla-1

Altın Üye
AFFINA GELDİM...

Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun,
Yoksulluğumu biliyorsun.
Gizli niyazımı duyuyorsun.
Beni Sen'den ümit kesenlere katma,
Kusuruma bakma,
Daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma.
Rahmetine güvenim tamdır.
Gönlümdeki aşk ateşini yandır,
Beni muhabbetine kandır,
Sevgini eksik etme gönlümüzden..

Senin azametin Önünde boyun eğdim,
Dize geldim, secdeye kapandım,
Beni gufranına boğ,
Azabından esirge.

Allah ım!
Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni,
Kelime-i Tevhit i unutturma.
Senin nârın da hoş, nurun da hoştur.
Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur.

Rabbim!
Malların ve oğulların fayda vermediği
O, korkunç günde senin affına nail olmak isterim,
Bana affın yeter,
Beni ve bütün kardeşlerimi lütfunla bağışla.
Amin.

Amin
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...HAYIRLI GECELER..

leyla-1

Altın Üye
Ya Rabbi, sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!

- Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan
kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!

- Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et,
her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!

- Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!

- İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle!
Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!

- Kulağıma, gözüme sıhhat ver!
Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

- Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!

- Ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasıp et ve Cennetini ihsan eyle!

- Ya Rabbi, bize dünya ve ahirette güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!
Yâ Rabbî! Kıldığım namazı kabûl eyle! Âhir ve âkıbetimi hayr eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhîd söylememi nasîb eyle. Ölmüşlerimi afv ve magfiret eyle. Yâ Rabbî! Beni şeytân şerrinden ve düşman şerrinden ve nefs-i emmârem şerrinden muhâfaza eyle! Evimize iyilikler, helâl ve hayırlı rızklar ihsân eyle! Ehl-i islâma selâmet ihsân eyle! Kâfirlerle cihâd etmekte olan Müslümanlara imdâd-i ilâhiyyen ile imdâd eyle! Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül’afve fa’fü annî. Yâ Rabbî! Hastalarımıza şifâ, dertli olanlarımıza devâ ihsân eyle! Bana, Anama, babama ve evlâdlarıma(YEĞENLERİME) ve akrâba ve ahbâbıma ve bütün din kardeşlerime hayırlı ömürler ve hüsn-i hulk, akl-ı selîm ve sıhhat ve âfiyet, rüşdü hidâyet ve istikâmet ihsân eyle yâ Rabbî! AMİN​

leyla-1

Altın Üye
“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle!” (Âmin!)

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım gecen gündüzü nasıl kapladıysa ve örttüyse,mümin sevdiklerimin günahlarını ve hatalarınıda bu dünyada ve ahirette öyle ört.benim bilmediğim seninse muhakkak bildiğin sıkıntılarını gider.benim hiçbir şey yapamadığım dertlerine sen deva ol,her sarsıldıklarında tutamadığım ellerini sen tut.her incindiklerinde yüreklerine yakın merhemini sen sür.CENNETİNİN en güzel yerine al ve bir daha çıkarma...AMİN......dualarda buluşmak üzere...SELAM VE DUA İLE....

leyla-1

Altın Üye
Allahım
Günahlarımı
bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı
haddimi aşarak işledigim kusurlarımı
benden daha iyi bildigin bütün suçlarımı bagışla!

Allahım
Ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı ,
Yanlışlıkla ve bilerek işledigim günahlarımı affeyle!
Bütün bu kusurların bende bulundugunu itiraf ederim.

Allahım!
Şimdiye kadar yaptıgım,
Bundan sonra yapacagım ,
Gizlediğim ve açıga vurdugum,
Ve benden daha iyi bildigin günahlarımı affeyle.
Öne geçiren de sen
Geride bırakan da sensin
Senin gücün herşeye yeter.

leyla-1

Altın Üye
ALLAH’IM

ACİZLİKTEN

FAKİRLİKTEN

CİMRİLİKTEN

KORKAKLIKTAN

TEMBELLİKTEN

HİLEKAR DOSTTAN

FAYDASIZ İLİMDEN

KABİR AZABINDAN

AĞLAMAYAN GÖZDEN

SIKINTI VE HÜZÜNDEN

ÜRPERMEYEN KAPTEN

HER TÜRLÜ HASTALIKTAN

HAYATIN FİTNELERİNDEN

BORÇ ALTINDA KALMAKTAN

KABUL OLMAYAN DUADAN

DOYMAK BİLMEYEN NEFİSTEN

İHTİYARLIKTAN ELE AVUCA DÜŞMEKTEN

ZALİM OLMAKTAN VE ZÜLME UĞRAMAKTAN

İSYAN ETTİREN FAKİRLİKTEN VE AZDIRAN ZENGİNLİKTEN

GEÇMİŞE KEDERLENMEKTEN VE GELECEĞE KAYGILANMAKTAN

SANA SIĞINIRIM. Amin

leyla-1

Altın Üye
Allahım!
Senin af ve mağfiretinin dairesi, bizi bela ve musibetlerden uzak
tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Allahım!
Gazabından bizi emin kıl Rabbim.

Allahım!
Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve
arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

Allahım!Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı
bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en
merhametlisisin.

Allahım!
Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten,
küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen
bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi
imtihan eyleme Allahım!

Allahım!
Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten,
yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız.
Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru
Allahım!

Allahım!
İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip
çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere
yol göster Allahım!

Allahım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen
bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı
ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları
bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur
Allahım!

Allahım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım!
Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan,
Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip
dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.

AMİN AMİN AMİN​

leyla-1

Altın Üye
Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşlerim.Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et. Amin

leyla-1

Altın Üye
YA RABBİ - Bizlere , çoluk çocuğumuza , aile fertlerimize , islam şuru, Kur an şuru, ibadet aşkı ver , dinimizi hakkıyla yaşamayı nasip

eyle

Nefsimizi ve neslimizi iyilerden eyle , din ve iman üzere ahirete göç etmeyi cümlemize nasip

eyle

Kazançlarımıza bereket ihsan eyle ticaretlerimizi ticareten len tebur sırrına mazhar eyle

***** YA RABBİ *****
AMİN AMİN AMİN

AMİNNN...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..

AMİN..

Şule_i cevval

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar, ne kadar güzel dualar ediyorsunuz; bizler de amin diyerek sebepleniyoruz. Rabbim sizi o kadar sevsin ki, size ilk sözü ''kulum senden razıyım'' olsun.

leyla-1

Altın Üye
Esselamunaleykum kardeşlerim.Bir gurupta değilim ama her gün okuduğum bir duam var onu paylaşmak istiyorum sizlerle.Hepiniz için dua ediyorum.Allah kabul etsin.
Okunuşu: "Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur."
Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır." (Ebu Davud: 5067)
Allahım şu an ellerini semaya açmış senin rızan için dua eden kardeşlerimi mağfiret et,onlara merhamet eyle,aramıza nifak girmesin,her birine iki cihan saadeti ver.Seni hakkıyla sevenler arasına kat cümle islamiyet kardeşlerimi.Amin...

AMİNNN...

AMİNNN...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ailem.RABBİM bu güzel ailedeki güzel insanları hep korusun .ALLAHA emanet olun

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin...

AMİN..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah

Amin...

AMİN..

canı gönülden amin..amin..amin..
Rabbimin izniyle dualarımızı Rabbimize arz ediyoruz..Rabbime niyazediyorum
Rabbimiz kabul etsin inşallah
Rabbim cümlenizden razı ve hoşnut olsun inşallah
selametle kalınız
baki selam ve dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim.RABBİM hakkımızda hayırlı olanı tez zamanda versin inşallah.hep mutluluk nasip etsin bizlere.ALLAHA emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt