Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Allahım, Senden dünya ve ahirette af ve afiyet dilerim.

Allahım, Senden dünya ve ahirette afiyet ve benden şerri uzaklaştırmanı dilerim. Ey merhametlilerin en merhametlisi, ey celâl ve ikram sahibi.

"Allah bize kâfîdir. O ne güzel vekildir!" "(O) ne güzel mevlâ ve ne güzel yardım edicidir!" Güç ve kuvvet, ancak yüce ve azîm olan Allah'ındır.

Allahım, Efendimiz Hz. Muhammed (sav) ve Onun nebi ve resul kardeşleri üzerine, mahlûkatın adedince, Zâtının rızası, Arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkeplerince salât eyle.

Allahım, Efendimiz Hz. Muhammed ve Onun âli üzerine, Allah'ın kemali adedince ve Onun (sav) kemaline yaraşır biçimde salât eyle. Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

Allahım, tembellikten, kocamaktan, borçtan ve günahtan Sana sığınırım.

Allahım, ateşin azabından, ateşin fitnesinden, kabir azabından, zenginliğin şerrinden, fakirlik fitnesinin şerrinden ve Mesih-i Deccal'ın fitnesinin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, hatalarımı kar ve dolu suyu ile yıka ve kalbimi günahlardan, beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle, benimle günahlarımın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.

Allahım, acizlikten tembellikten korkaklıktan, kocamaktan Sana sığınırım; kabir azabından Sana sığınırım; hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Allahım, kalb katılığından, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten Sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, muhalefet edip düşmanlık çıkarmaktan, başkaları duysun ve görsün diye bir şey yapmaktan Sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan ve kötü hastalıklardan Sana sığınırım.

Allahım, gücümün zayıflığını, çaremin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimi Sana şikâyet ediyorum.

Allahım, nefsime takva bahşeyle ve onu temizle; Sen (onu) temizleyenlerin en hayırlısısın; Sen, onun velîsi ve mevlâsısın.

Allahım, fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalbden, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırım.

Allahım, işlediğim ve işlemediğim amellerin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, bildiğim ve bilmediğim şeylerin şerrinden Sana sığınırım.

Allahım, nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınınm, ey Rahman, ey Rahîm, ey Celâl ve İkram Sahibi; yâ Hayy, yâ Kayyûm.

Allahım, enkaz altında kalmaktan Sana sığınırım. Düşmekten (yukarıdan aşağı yuvarlanmak) Sana sığınının ve boğulmaktan, yanmaktan, kocamaktan Sana sığınırım. Ölüm anında şeytanın çarpmasından Sana sığınırım. Yılan, akrep gibi hayvanlar tarafından sokulmuş olarak ölmekten Sana sığınırım.

Allahım, huyların, amellerin, arzuların ve hastalıkların kötülerinden Sana sığınırım.

Allahım, borca batmaktan, düşmanın galebesinden ve kulların, başıma gelenlerden dolayı sevinmesinden Sana sığınırım.

Allahım, üzüntüden, tasadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun altında iki büklüm olup ezilmekten ve insanların galebe ve tasallutundan Sana sığınırım.

Allahım, fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalbiden, işitilmeyen duadan, doymayan nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Allahım, Senden âhu efgân edip Sana dua dua yalvaran, Sana karşı saygı ile dopdolu olan ve Senin yoluna yönelen kalbler diliyoruz.

Allahım, Senden, rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, Cennet'le serfiraz olmayı ve Cehennem'den kurtuluş dileriz.

Allahım, bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı mağfiret buyur.

Allahım, Senden, işimde beni rüşde hidayet etmeni istiyor, nefsimin kötülüklerinden Sana sığınıyorum.

Allahım, beni yücelt, eksiğimi-gediğimi gider, bana rızık ihsan et, beni salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkorsun.

Allahım, cüzzamdan, alaca hastalığından ve hastalıkların kötülerinden Sana sığınınm.

Allahım, ciddiyetimi, şakamı, hatamı, kastımı mağfiret buyur; itiraf ederim ki bu kusurların hepsi bende vardır. İhsan ettiğin şeylerin bereketinden beni mahrum etme, mahrum ettiklerin ile de imtihan etme.

Allahım, günahlarımızı,zulüm ve haksızlıklarımızı, şakalarımızı, ciddiyetlerimizi, kasıt ve hatalarımızı mağfireteyle; itiraf ederiz ki, bütün bunlann hepsi bizde vardır.

Allahım, her işimin esası olması itibariyle dinimi ıslah et, içinde geçimim olan dünyayı ıslah buyur, döneceğim yer olan ahiretimi de ıslah et, hayatı, her türlü hayırlan artırmama vesile kıl, ölümü de her türlü serden kurtulup rahata ermeme vesile yap.

Allahım, Yaşamım hayırlı olduğu müddetçe beni yaşat, vefatım hayırlı olduğunda da beni öldür.

Yâ Rabbî, lehimde olan şeylerde bana inayet et, aleyhime olacak şeylerde değil. Bana yardım et, düşmanlanma değil. Düşmanlarımın bana yaptıkları tuzakları boz, düşmanlarıma da aleyhime komplo yapma imkanı verme. Beni hidayet eyle, hidayeti bana âsân eyle, yardım eyle.

Allahım, beni, Seni çok zikreden, Sana çok şükreden, Senden çok korkan, Sana çok itaatkâr, Sana karşı huşu ve saygıyla dopdolu olan, âhu figân edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden bir insan eyle.

Yâ Rabbi, tevbemi kabul buyur, günahımı yıka, duama icabet et, delilimi güçlendir, kalbime hidayet ver, dilime istikamet ver ve sinemin kinini sök al.

Allahım, Senden, işimde sebat diliyorum, doğru yolda azim istiyorum. Senden, nimetine şükretmeyi ve Sana güzelce ibadet etmeyi istiyorum. Ve sâdık bir dil, selim bir kalb istiyorum. Bildiğin şeylerin şerrinden Sana sığınıyorum. Bildiğin şeylerin hayrını Senden istiyor ve bildiğin şeylerden Sana istiğfar ediyorum. Şüphesiz Sen, Allâmü'l-guyûb'sun.

Allahım, bana, kendimi bulmayı ilham et. Beni nefsimin şerrinden koru.

Allahım, Senden, hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi ve fakirleri sevmeyi, beni bağışlamanı, bana merhamet etmeni ve insanların fitnesini murad buyurduğunda, fitnelere dûçâr olmadan beni vefat ettirmeni dilerim.

Senden, Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve beni Senin sevgine yaklaştıracak amelin sevgisini dilerim.

Allahım, gözümden ve kulağımdan beni yararlandır ve (ölünceye kadar) onları sıhhat-ü afiyette kıl. Bana zulmedenlere karşı yardım ihsan eyle ve bana zulmedenden intikamımı al.

Ey gözlerin göremediği, başkalarının zan ve tereddütlerinin aslını asla karıştıramadığı ve vasfedenlerin vasfedemediği, hadiselerin değiştiremediği, belâlardan korkmayan ve dağların ağırlıklarını, denizlerin miktarlarını, yağmur damlalannın sayısını, ağaçlann yapraklarının adedini ve üzerine gecenin karanlığının çöktüğü, gündüzün aydınlığının doğduğu şeylerin sayısını bilen, hiçbir semânın semâyı, hiçbir arzın arzı, hiçbir denizin dibindekini ve hiçbir dağın içindekini kendinden gizleyemediği (Allahım),

Ömrümün en hayırlı ânını sonu, amelimin en hayırlısını son amelim ve günlerimin en hayırlısını ise Sana kavuştuğum gün kıl.

Allahım, halimin koruyucusu olan dinimi bereket kaynağı eyle, dönüşüm kendisine olan ahiretimi ve içinde azığım olan dünyamı mübarek kıl, hayatı her türlü hayırlan artırmaya vesile kıl, ölümü de her türlü serden kurtulmama vesile yap.

Allahım, Senden, tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm ve Sana, rezil etmeyen, ayıpları sayıp dökmeyen bir dönüş istiyorum.

Allahım, beni, çok sabreden, çok şükreden bir kul eyle, beni kendi gözümde küçük fakat insanlann gözünde büyük yap.

Yâ Rabbi, beni bağışla, bana merhamet eyle ve beni en doğru yola hidayet et.
AMİN AMİN AMİN

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ... hayırlı sabahlar ...

uzun zamandır katılamıyordum kusura akmayın hakkınızı helal edin , ben dualarımı yapıyorum her zaman dualarımdasınız ...
allah taala yar ve yardımcınız olsun ...

allaha emanet olunuz ...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar herkese... Her namazımın arkasından kardeşlerimize dualarımı yapıyorum, sık sık girip yazamıyorum; hakkınızı helal ediniz...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar diliyorum.
Gönül dostlarım için dualarıma devam ediyorum allahın izniyle.......
Allaha emanet olun.selametle kalın.

GEVHER

Yönetici
selamünaleyküm...

Tüm kardeşlerimiz tek tek isimleriyle dualarımızda yer almaktadır.
İnşaAllah DUA kampanyamızı yeniliklerle , güncellemelerle devam ettiriyoruz.

Dualarda TEK YÜREK olmaya devam inşaAllah...

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbım duaların en makbulüyle dualarımızı kabul eylesin inşaallah.
Rabbım Kabe-i muazzamada,Ravzayı mutahharada,Arafat ta yapılan ve kabul olunan dualara ilhak eylesin bizim dualarımızı da inşaallah.

Uzun zamandır sitemize giremiyorum hakkınızı helal edin kardeşler.
Herzaman duamdasınız.
Rahmana emanet olun.

kader16

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim cümlenizden razı olsun mü"min mü"min kardeşinin duasına muhtaçtır inşallah sizin dualarınızın arasında bizimkilerde kabul olur...

leyla-1

Altın Üye
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...
AMİN AMİN
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HABİBİN MUHAMMED HÜRMETİNE ONUN EHLİBEYTİ VE ASHABI HÜRMETİNE KENDİLERİNDEN RAZI OLDUĞUN TERTEMİZ YAKINLARI VE YOLUNDA OLANLAR HÜRMETİNE ŞU ANDA SANA EL AÇIP YALVARIYORUZ BİLEREK BİLMEYEREK İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR İÇİN BİZİ AFFET BİZLERİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRME YARABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

RABBİM BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP GÖNÜL MURADLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL
ETSİN HAYIRLISIYLA..

DUAYA KATILAN KATILMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINDAN FERAHA ÇIKAR YA RABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

EYY ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL BUYURDUĞUN DUALARA DAHİL EYLE YARABBİM BİZLERE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA KARŞI DAYANACAK SABIR GÜÇ VER YARABBİM.BİZLERİ NASİBİZİMİZ OLMAYAN İŞLERİN PEŞİNDEN KOŞTURTMA YARABBİM.ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORU YARABBİM AMİN

leyla-1

Altın Üye
AMİN AMİN AMİN.
ALLAH BU MÜBAREK GÜNLERİN OKUNAN KUR'ANLAR DUALAR YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE BİZLERİ AFFEDİP ELELRİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Amiiiiiiiin Leyla kardeşim.Amiiiiin inşaallah.
Nasılsınız?çoktandır yokum sitede.

Z

ZÜHRE_

Selamun aleyküm gruptan ayrılmak istiyorum beni silebilirmisiniz bu sıralar pek iyi değilim dualarımı yapamadığım zamanlar oluyor hakkınıza girmek istemem

leyla-1

Altın Üye
Amiiiiiiiin Leyla kardeşim.Amiiiiin inşaallah.
Nasılsınız?çoktandır yokum sitede.
Çok şükür kardeşim iyi olmaya çalışıyorum siz nasılsınız görüşmeyeli inşallah iyisinizdir.10 gündür çok kötü günler geçirdik kız kardeşimin evi yandı yeğenimle kız kardeşim tesadüfen kurtuldular çok şükür Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun beterin beterinden korusun Rabbim.
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin inşallah selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı cumalar.

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun Rabbim yardımcıları olsun.Şükür Allahıma ki can kaybı olmamış.selam ve dua ile

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
selamünaleyküm...

Tüm kardeşlerimiz tek tek isimleriyle dualarımızda yer almaktadır.
İnşaAllah DUA kampanyamızı yeniliklerle , güncellemelerle devam ettiriyoruz.

Dualarda TEK YÜREK olmaya devam inşaAllah...

Kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

AMİNNN...

AMİNNN...

leyla-1

Altın Üye
geçmiş olsun Rabbim yardımcıları olsun.Şükür Allahıma ki can kaybı olmamış.selam ve dua ile

Çok şükür canım Allah razı olsun Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.------------ HATİM DUASI----------

Ya Rabbelalemin! Şu anda kapına geldik. Yüce divanına durduk, bütün kötülükleri bir tarafa bıraktık, bizleri yüce huzurundan boş geri çevirme Ya Rabbi !

Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri ahsen surette kabul eyle.

Ya Rabbi !
Cemi hata ve kusurlardan salim eyle.

Ya Rabbi !
hasıl olan sevabı evvela Peygamber (s.a.v.) efendimizin mübarek, aziz, latif ruh-ı tayyibelerine hediye eyledik kabul eyle.

Ya Rabbi !
İlk Peygamber Hz. Adem (a.s.) dan bu güne kadar gelip geçmiş her ne kadar peygamber varsa onların da ruhlarına hediye eyledik, lsâl eyle.

Ya Rabbi !
Kur'an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile, gönülden gönüle bizlere kadar ulaştıran sahabe-i güzin, tabiin, tebe-i tabiin, Müfessirin ve muhaddisin'in ruhlarına hediye eyledik, isâI eyle.

Ya Rabbi !
Din, vatan, hak ve hakikat Uğuruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin de ruhlarını meclisimizden haberdar eyle

Ya Rabbi !
Bu hatm-ı şerife (mevlid-I şerife) vesile olanların emellerini makbul, günahlarını mağfur, ticaretlerini “Len tebür" eyIe.

Her ne murat Ile okutmuşlarsa muratlarına naiI eyle

Ya Rabbi !
Bu aileden ahrete göçenlerin günahlarını affeyle, makamlarını cennet eyle. Peygamberimizin (s.a.v) şefaatine nail eyle.

Ya Rabbi !
Uzaktan ve yakından gelip, şurada toplanan aziz din kardeşlerimizin de ölmüşlerine rahmet, geride kalanlarına sıhhat ve afiyet ihsan eyle.

Ya Rabbi !
Şu mübarek gecede: "Toprak altında çürümüş, isimleri unutulmuş, bir fatiha okuyacak kimsesi kalmamış müslüman kardeşlerimizin de taksiratlarını affeyle.

Ya Rabbi !
Yüce dinimize ve aziz vatanımıza göz diken dahili ve harici düşmanlarımıza fırsat vermeyip, onları islah eyle.

Ya Rabbi !
Islah olacak halleri yoksa onları KAHHAR ism-i şerifinle kahr u perişan eyle.

Ya Rabbi !
Ümmet-i Muhammed'in hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına hayırlı edalar ıhsan eyle.

Ya Rabbi !
Öbür alemde estaizu billah “ferikun fil cenneti ve ferikun fis seiyr” Cennet ve cehennem fırkaları ayrılacağı zaman bizleri cennet fırkasına dahil eyle.

Ya Rabbi !
Kuı-'an-ı Kerim’in nurlu yolundan bizleri ayırma ya Rabbi! Onun ahkamını yaşayıp, tatbik edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Kıyamet gününe kadar baki kalacağını vaat ettiğin Din-i İslamı ülkemizde payidar eyle.

Ya Rabbi !
Namazı niyazı bırakan, içki ve kumarla evinin yolunu unutan, çeşit çeşit fenalıklara koyulan Müslüman kardeşlerimize de hidayetler nasip eyle.

Ya Rabbi !
Çocuklarımızı edepli, ahlaklı, faziletli, anasına, babasına, hocasına saygı gösteren, ALLAH'ına, peygamberine hürmet ve tazim edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Vatanına, milletine, din ve mukaddesatına gönülden bağlı olanlardan eyle.

Ya Rabbi !
Namazına-niyazına, ibadat u taatına devam edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Her türlü afetlerden, musibetlerden, hastalıklardan, tehlikelerden. zarar ve ziyanlardan bizleri hıfz u himaye eyle.

Ya Rabbi !
Hassaten günah hastalıklarından, haramlardan, ahlaksızlıklardan, yalandan, gıybetten, riyadan, hasetten ve kibirden muhafaza eyle.

Ya Rabbi !
Bütün kıymetli uzuvlarımızı mevlam ne için yaratmış isen, o yerde kullanma şuurunu bizlere ihsan eyle.

Ya Rabbi !
Kabul olunmayacak dua Ile sana el kaldırmaktan, insanlığa ve Islama faydalı olmayan bilgiden, bir müslümana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle.

Dualarımızın kabulü ve son nefesimizde, nasip olması için buyurun bir kelime-i şehadet :

“Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü”

Ya Rabbi !
Bu kelime-i mübarekeyi söyleyerek ruh teslim etmek cümlemize nasib eyle.

Ya Rabbel'alemin !
Biz sana yalvarmasını bilmiyor ve beceremiyoruz. Sana yalvarmasını bilenler ve becerenler hürmetine dualarımızı kabul eyle.

Ya Rabbi !
"AMIN" diyen şu kullarını iki cihanda aziz eyle. Cennetinle, cemalinle bizleri şereflendir.

“Subhane Rabbike Rabbil izzeti amma yesifun ve salamun alel murselin vel hamdu lillahi Rabbil” alemin.

El-Fatiha

leyla-1

Altın Üye
(Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)

(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!)

(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)

(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)

(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!)

(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!)

(Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)

(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!)

(Ya Rabbi, zulmetmekten, zulme uğramaktan sana sığınırım.)

(Bize dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!)

Ya Rabbi !
Günahlarimzi rahmetinle af ve magfiret eyle ! Ölülerimizide magfiret eyle, yasayanlarimiza hayirlar ihsan et !
Riyadan, nifaktan, her türlü hastalikdan, kazadan, beladan, tenbellikden, acizlikden, zelil olmakdan, zulüm etmekden ve zulüm görmekden, cimrilikden, müsriflikden, azdiran zenginlikden, ve dogru yoldan ayrilmaya sebep olan fakirlikden, seyten ve nefs´in serrinden, düsmanin galebesinden, kötü huydan, bidat islemekden, delalete düsmekden, halis olmayan amelden, her cesit günahdan, küfre girmekden, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabindan, dinimize ve dünyamiza zarar verecek islerden sana sigindik, bunlardan bizleri koru.
Ya Rabbi !
Bize sarsilmaz bir iman, güzel bir ahlak, sükredici bir kalb, sabredici beden, zikr edici dil, kaza ve kaderine riza gösteren hayirli bir ömür, salih evlat, dünya ve ahiretde güzellik ihsan et.
Ya Rabbi !
Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyanin, Ehli-beytin, Eshabi kiramin sevgisini ve sevgine kavusturacak amel ve isleri nasip eyle.
Ya rabbi, bizi sana hakkıyla kul rasulune ümmet dostlarına dost ve hoca kardeşlerimizi talabe et.

Yarabbi, bize bildiklerimizle amel etme yi bilmediklerimizi öğrenmeyi nasib eyle
Yarabbi, bizi kibirden, riyadan, ucupdan, desinlereden, demesinlerden sen koru.

Yarabbi,hastalarımız şiflar, dertlilerimize devalar, borçlulularımıza edalar ver alacaklı olan kardeşlerimize hayırlısı ile tahsilatlar nasib eyLe.

Yarabbi, vatanımızı, milletimizi, namusumuzu,düşman çizmelerin den sen koru onları düşman çizmelerine ciğnettirme

Yarabbi,düşman çizmeleri altında inim inleyen kardeşlerimiz var sen onlardan yardımını nusretini esirgeme

Yarabbi,vatanımıza milletimize devletimize zeval varma.

Yarabbi,peygamber ocağında senin rızan için vatanımız milletimi namusumuz koruyan asker polis ve tüm güvenlik güçlerimize sen vefat edenlere şehitlik kalanlara gazilik nasib eyle.onları koru

Yarabbi,adem a.s. tevebesinin kabulune mashar olan rasulun yüzü suyu hürmetine biz aciz kullanınn günahını af eyle ibadetlerrini makbul eyle.

Yarrabbi,bizi kur;anı kerime sımsıkı sarılmaktan rasülünü sünnetin den ve dostlarının yolun dan ayırma.Onları bizlere şefaatçi kıl.

Yarabbi itibar son nefesedir.cümle ümmeti muhammede son nefesde kelimei şehadet nasib eyle.

Yarrabbi o korkunç kıyamet günün de bizi kullarım dediğin,rasülünün ümmetim dediği kuların arsına ilhak et.

Yarrabbi sana ne cennetin için nede çehennemin için ibadet eden kulların var bizleride onlar gibi sadece seniin rıza yi şerifin için ibadet eden kullarından eyle.

Yarrabbi o korkunç sıcak kıyamet günün de tüm ümmeti muhammede arşın altında altında gölgelenmiyi nasib eyle.
Yarrabbi bizden dua isteyen kardeşlerimiz var yarrabbi onların dünyada ve ahirette her ne hayır muratları varsa en kısa zamanda ihsan eyle.

Yarabbi, bekar erkek kardeşlerimize saliha kadın salih ve hayırlı evlat bekar baynalarada salih eş hayırlı evlat ver yarrabbi.Yarabbi,işsiz olan kardeşlerimize iş evsiz olana ev, çocuk isteyen kardeşlerimizede hayırlı çocuk nasip et Yarabbim.

Yarabbi,bizlere helal kazanç hayırlı hayırlı eş hayırlı evlatlar nasib eyle.
YARABBİ DUALARIMIZI KABEDE YAPILAN RAVZADA YAPILAN DUALARA ARASINA İLHAK EYLE KABUL EYLE
AMİN

leyla-1

Altın Üye
Kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

AMİNNN...

AMİNNN...

AMİN AMİN AMİN
Allah razı olsun kardeşim Allah kabul etsin.

ALLAH BU MÜBAREK GECEDE BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

leyla-1

Altın Üye
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.AMİN AMİN

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım cümlemizin günahlarını affetsin hayırlı kapılar açsın inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt