Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Aranıza uzun zamadır katılamıyorum.. Tüm dualarımızı okuyorum. RABBİM kabul eylesin. Hakkınızı HELAL edin...

leyla-1

Altın Üye
Allah ım
kardeşlerimi bütün kötülerden ve kötülüklerden koru.
Kur'an-ı Kerim in nuruyla kabrimizi,kalbimizi,yüzümüzü,bedenimizi nurlandır.
Aklımıza ,fikrimize,fiillerimize güzellik ver.
bizleri haset,gıybet,dedikodu,yalan,riya gibi kalp hastalıklarından koru.
bizleri harama bakmaktan,harama dokunmaktan,haram duyup,haram yemekten koru.
zinadan ve zinaya yaklaşmaktan bizleri muhafaza eyle.
Hastalarımıza şifa,dertlilerimize deva,borçlularımıza eda ver.
iş sıkıntısı çeken kardeşlerime hayırlı kapılar aç.
İşlerine kolaylık ver.
bizlere bol ve hayırlı rızıklar ver Allah'ım.
Senin,Peygamberimizin,din büyüklerimizin ,alimlerimizin şu yüreğimizdeki aşkını arttır.
ve onların şefaatine nail eyle..
bizleri Senden ve güzel dinimden uzaklaştırma.
Sana hakiki kul,
Peygamberimize hakiki ümmet olmayı
senin yolunda cihat edip
son nefes dahil hakiki bir müslüman olarak vefat etmeyi hepimize nasip eyle Allah'ım.
Amin.​

leyla-1

Altın Üye
Rabbi yessir ve la tuassir rabbi temmim bil hayr
"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi,
tevbeten abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete
ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedin ve ademe ve nuhın ve ibrahime ve musa ve ıysa ve
ma beynehüm minen nebiyyine vel mürseliyn* Salevatüllahi ve selamühü aleyhim ecmeıyn*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e Adem’e, Nuh’a, İbrahim’e Musa’ya, İsa’ya ve bunlar arasında gelmiş geçmiş
bütün peygamber ve rasullere topyekün salat ve selam eyle.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ve ezvacihi ve zürriyyetihi ve
ehli beytihi adede ma fi ılmike salaten daimeten bi devami mülkik*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e onun aline, ashabına, zevcelerine, temiz sülalesine ve ehl-i beytine
Senin ilminde bulunanlar adedince ve mülkünün devamı süresince salat ve selam eyle.

leyla-1

Altın Üye
ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN Amin Amin

leyla-1

Altın Üye
Rabbi yessir ve la tuassir rabbi temmim bil hayr

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

leyla-1

Altın Üye
Önce seyyidül istiğfar edelim
Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke
bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

Manası: Ey Allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin,
bende senin kulunum. Ve ben sana samimi olarak iman ettim. Sabah ve akşam sana söz verdiğim ve
ve vaad ettiğim halde, hasbel beşer, yaptığım günahlardan sana tevbe eder, estağfirullah derim.
O günahlarım ki, Sen' den başka onları kimse affedemez.

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi,
tevbeten abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete

EMİR BUHARİ HAZRETLERİ’NİN MUSİBETLERE KARŞI OKUDUĞU SALAVAT
Allahümme salli ala muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim* Ya ıddeti ınde şiddeti* Ve ya ğavsi ınde kürbeti*
Ve ya harisi ınde külli musiybeti* Ve ya hafizıy ınde külli beliyyeti* ve salli ala muhammedin ve alihi ve ala cemiy’ıl mürseliyn* Velhamdülillahi rabbil alemiyn.*

Bu duanın sırları:
Emir Buhari Hazretleri buyuruyorlar ki:
“-Her kim bu duayı sabah okursa semadan yağmur yağıp sel olsa akşama kadar ona bir zarar veremez.
Yine akşamleyin okursa sabaha kadar kendisine hiçbir zarar ve musibet dokunmaz.Yetmiş melek her zaman
o kimseyi koruma altında bulundurur. Gerek semavi ve gerekse yeryüzü afetlerinden ve şerli insanların her türlü kötülüğünden emin olursun.”
Bu salavatın deprem tehlikesinden korunmak için okunması ve vird edinilmesi tavsiye ediliyor.

besmele.gif

086-012.gif

086-017.gif

86-TARIK:
1- Andolsun o göğe ve Târık'a,
2- Târık nedir, bildin mi?
3- O, karanlığı delen yıldızdır.
4- Hiçbir nefis yoktur ki başında bir denetleyici bulunmasın.
5- Onun için insan neden yaratıldığına bir baksın.
6- Atılan bir sudan yaratıldı.
7- O su, erkeğin sulbü ile kadının göğüs kemikleri arasından çıkar.
8- Elbette Allah'ın onu döndürmeye gücü yeter.
9- O gün bütün sırlar yoklanıp, meydana çıkarılır.
10- İnsanın o gün ne bir gücü vardır, ne de bir yardımcısı.
11- Andolsun o dönüşlü göğe,
12- O yarılıp çatlayan yere,
13. Kuşkusuz Kur'ân, ayırıcı bir sözdür.
14. O asla bir şaka değildir.
15. Haberin olsun ki, kâfirler hep hile kuruyorlar.
16. Ben de hilelerine karşılık veririm.
17. Onun için sen kâfirlere mühlet ver, onlara az bir zaman tanı.

leyla-1

Altın Üye
Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah
El-Azîm el- Kerim er-Rahîm ellezî Lâ ilahe illâ hû el-Hayye’l-Kayyûm ve etûbu ileyh
Ve es’eluhu’t-tevbete ve’l-mağfirate ve’l-hidâyete lenâ innehû hüve’t-tevvâbu’r-âhîm
Tevbete abdin zâlimin li nefsihi lâ yemliku linefsihi mevten ve lâ hayâten ve lâ nüşûra
Allahümme Ente Rabbî lâ ilahe illâ ente Halaktenî ve ene Abdüke ve ene alâ ahdike ve va’dike mesteta’tu. Eûzü bike min şerri mâ sana’tu. Ebû u leke bi ni’metike aleyye ve ebû’u bi zenbî fağfirlî fe innehu lâ yağfiruz’-zunûbe illâ ente
Âmentü billahi ve melâiketihi ve kütübihi ve rusulihi ve’l-yevmi’l-âhiri ve bi’l-kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi Teala ve’l-Ba’sü ba’de’l-mevti hakkun. Eşhedü en Lâ ilahe illallahu ve eşhedü enne Muhemmeden abdühu ve Resûlüh. Lâ ilahe illallah Muhammedu’r- Resûlullah
Ya Rabbi! Sen benim Rabbimsin. Sana inandım. Sana güvendim. Sana sığındım. Ellerimi sana açtım. Yüzümü sana döndürdüm. Kapına geldim. Beni kulluğuna kabul eyle.
Adem Aleyhissselamdan bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlere indirilen kitaplarına meleklere ve ahiret gününe iman ettim. Bugüne kadar işlemiş olduğum günahlarımdan pişman oldum. Bir daha yapmamaya kesinlikle söz veriyorum. Günahlarımı affeyle Beni bağışla Kulluğundan ayırma kapından kovma ellerimi boş çevirme Ya rabbi Kötü alışkanlıklarımı terk etmeyi nasip eyle. Şeytana ve nefse uydurma. Bana dayanma gücü ver. Cehennem azabından koru. Cennetine dâhil eyle. Cennette Peygamber Efendimize komşu eyle....
AMİN AMİN AMİN

güllerinengüzeli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
live.com
Selamünaleyküm ...

İslamiyet.gen.tr ailesi olarak , dualarımızda Tek Yürek olmak amacıyla bir çalışma başlatıyoruz inşaAllah.

Sabah namazından itibaren başlayıp tüm güne yayacağımız bir çalışma.
Sistem şu şekilde işleyecektir :

* Katılımcı listemiz 5 gruba paylaştırılacaktır.

* Her vakit namazının ardından bir gruba dua edilecektir.

* Gün içerisinde , vakitler arasında okuduğumuz dualar - esmalar , çektiğimiz tesbihler girilecek olan vakit grubunda yer alan kardeşlerimiz adına namazımızda Rabbimize sunulacaktır.

* Ertesi gün gruplar vakitlerde birer ilerleme olacak şekilde düzenlenecektir.
Örneğin 1. grup pazartesi sabah namazında , salı günü öğle namazında , çarşamba günü ikindi namazında , perşembe günü akşam namazında dua edilecekler listesinde yer alacak şekilde düzenlenecektir.

Bu sistemle her grup mutlaka her bir vakitte dua listesinde yer alacaktır.

* Perşembe geceleri yatsı namazından sonra belirlenecek bir saatte , müsait olan kardeşlerimizle forumda aynı anda listede ki tüm kardeşlerimize dua edilecektir.

* Katılımcı kardeşlerimiz listeye adını yazdırırken , eğer varsa dua için niyetlerini de belirtebileceklerdir.
İlerleyen zamanlarda bu niyetlerini değiştirebileceklerdir.

* Listemize her an katılım yapılabilir.Önemli olan dualarda Tek Yürek olabilmemizdir.

ÖNEMLİ:

* Katılımcılar mümkünse her vakit namazından sonra ya da gün içerisinde müsait olduğu vakitlerde sayfaya girerek namazının ardından dua ettiğini bildireceklerdir. ( Bir nevi yoklama...:a16: )

* Her katılımcılarımızın , günde en az 1 kez sayfada yoklama vermesini rica ediyoruz.
Mazeretsiz olarak yoklama vermeyen kardeşimiz listeden çıkarılacaktır.
( Bunun nedeni , tüm kardeşlerimizin hakkına ve emeğine saygı duymaktır.)

Tüm kardeşlerimizi Dualarda Tek Yürek olmaya çağırıyoruz inşaAllah.

28.Haziran 2010-pazartesi : 1.gün

sabah namazı : 4.grup
öğle namazı : 5.grup
ikindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

29.Haziran.2010-salı : 2.gün

sabah namazı : 5.grup
öğle namazı : 1.grup
ikindi namazı : 2.grup
akşam namazı : 3.grup
yatsı namazı : 4.grup

30.Haziran.2010- çarşamba: 3.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ikindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5.grup

1.Temmuz.2010 -perşembe : 4.Gün

Sabah Namazı : 2. Grup
Öğle Namazı : 3.Grup
İkindi Namazı : 4. Grup
Akşam Namazı : 5. Grup
Yatsı Namazı : 1. Grup

2.Temmuz. 2010 - cuma : 5.Gün

Sabah Namazı : 3.Grup
Öğle Namazı : 4. Grup
İkindi Namazı : 5. Grup
Akşam Namazı : 1. Grup
Yatsı Namazı : 2. Grup

3.Temmuz. 2010 - cumartesi: 6.Gün

Sabah Namazı : 4 .Grup
Öğle Namazı : 5. Grup
İkindi Namazı : 1. Grup
Akşam Namazı : 2. Grup
Yatsı Namazı : 3.Grup

4.Temmuz. 2010 - pazar : 7.Gün

Sabah Namazı : 5 .Grup
Öğle Namazı : 1. Grup
İkindi Namazı : 2. Grup
Akşam Namazı : 3. Grup
Yatsı Namazı : 4. Grup

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

17. Ocak. Pazar - 22. Ocak Cuma tarihleri arasında Kaptan : BİR_UMUT
23.Ocak.Cumartesi - 29.Ocak Cuma tarihleri arasında Kaptan : FERAHHFEZA
30.Ocak.Cumartesi-5.Şubat.Cuma tarihleri arasında Kaptan : SU-EDA
6.Şubat.Cumartesi - 12.Şubat .Cuma tarihleri arasında Kaptan : CEYLANTUR
13.Şubat.Cumartesi - 21.Şubat.Pazar tarihleri arasında Kaptan : DENİZ YILDIZI
22.Şubat.Pazartesi - 26.Şubat.Cuma tarihleri arasında Kaptan : ELİFİMBENİM
27.Şubat.Cumartesi - 5.Mart.Cuma tarihleri arasına Kaptan : NİSAN21
6.Mart.Cumartesi - 12.Mart.Cuma tarihleri arasında Kaptan : LEYLA-1
13.Mart.Cumartesi - 19.Mart.Cuma tarihleri arasında Kaptan : BİR_UMUT
20.Mart.Cumartesi - 26.Mart.Cuma tarihleri arasında Kaptan : KURAN'A SEVDALI
27.Mart.Cumartesi - 2.Nisan.Cuma tarihleri arasında Kaptan : MAVCİ
3.Nisan.Cumartersi - 9.Nisan Cuma tarihleri arasında Kaptan : CAN KIRIKLARI

bende katilmak istiyorum

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlar diliyorum.;
dualarııza devam.allahın izniyle.........

leyla-1

Altın Üye
bende katilmak istiyorum

Selam Aleyküm kardeşim hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inşallah.Sizde niyetinizi yazarsanız konuyu açan kardeşimiz gelince listeye ekler sizi inşallah.Allah kabul etsin etsin selam ve dua ile Allah'a emanet olunn herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Önce seyyidül istiğfar edelim
Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke
bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

Manası: Ey Allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin,
bende senin kulunum. Ve ben sana samimi olarak iman ettim. Sabah ve akşam sana söz verdiğim ve
ve vaad ettiğim halde, hasbel beşer, yaptığım günahlardan sana tevbe eder, estağfirullah derim.
O günahlarım ki, Sen' den başka onları kimse affedemez.

EMİR BUHARİ HAZRETLERİ’NİN MUSİBETLERE KARŞI OKUDUĞU SALAVAT
Allahümme salli ala muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim* Ya ıddeti ınde şiddeti* Ve ya ğavsi ınde kürbeti*
Ve ya harisi ınde külli musiybeti* Ve ya hafizıy ınde külli beliyyeti* ve salli ala muhammedin ve alihi ve ala cemiy’ıl mürseliyn* Velhamdülillahi rabbil alemiyn.*

Bu duanın sırları:
Emir Buhari Hazretleri buyuruyorlar ki:
“-Her kim bu duayı sabah okursa semadan yağmur yağıp sel olsa akşama kadar ona bir zarar veremez.
Yine akşamleyin okursa sabaha kadar kendisine hiçbir zarar ve musibet dokunmaz.Yetmiş melek her zaman
o kimseyi koruma altında bulundurur. Gerek semavi ve gerekse yeryüzü afetlerinden ve şerli insanların her türlü kötülüğünden emin olursun.”
Bu salavatın deprem tehlikesinden korunmak için okunması ve vird edinilmesi tavsiye ediliyor.

besmele.gif

086-012.gif

086-017.gif

86-TARIK:
1- Andolsun o göğe ve Târık'a,
2- Târık nedir, bildin mi?
3- O, karanlığı delen yıldızdır.
4- Hiçbir nefis yoktur ki başında bir denetleyici bulunmasın.
5- Onun için insan neden yaratıldığına bir baksın.
6- Atılan bir sudan yaratıldı.
7- O su, erkeğin sulbü ile kadının göğüs kemikleri arasından çıkar.
8- Elbette Allah'ın onu döndürmeye gücü yeter.
9- O gün bütün sırlar yoklanıp, meydana çıkarılır.
10- İnsanın o gün ne bir gücü vardır, ne de bir yardımcısı.
11- Andolsun o dönüşlü göğe,
12- O yarılıp çatlayan yere,
13. Kuşkusuz Kur'ân, ayırıcı bir sözdür.
14. O asla bir şaka değildir.
15. Haberin olsun ki, kâfirler hep hile kuruyorlar.
16. Ben de hilelerine karşılık veririm.
17. Onun için sen kâfirlere mühlet ver, onlara az bir zaman tanı.

leyla-1

Altın Üye
Salât-ı Tefriciye​
Duânın Türkçe Okunuşu:

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Duânın Mânâsı:

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz.

O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir.

Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir.

O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir,

Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

leyla-1

Altın Üye

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedin ve ademe ve nuhın ve ibrahime ve musa ve ıysa ve
ma beynehüm minen nebiyyine vel mürseliyn* Salevatüllahi ve selamühü aleyhim ecmeıyn*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e Adem’e, Nuh’a, İbrahim’e Musa’ya, İsa’ya ve bunlar arasında gelmiş geçmiş
bütün peygamber ve rasullere topyekün salat ve selam eyle.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ve ezvacihi ve zürriyyetihi ve
ehli beytihi adede ma fi ılmike salaten daimeten bi devami mülkik*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e onun aline, ashabına, zevcelerine, temiz sülalesine ve ehl-i beytine
Senin ilminde bulunanlar adedince ve mülkünün devamı süresince salat ve selam eyle.

leyla-1

Altın Üye
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
''Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır''
Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!

EL VASİ (c.c.) ilmi ve rahmeti geniş ve sınırsız olan

EL HAKİM (c.c.)
hüküm ve hikmet sahibi

EL-VEDUD(c.c.) sonsuz sevgiye yegane layık olan

*" La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin"

Salaten Tüncina Duası
"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

ANLAMI:

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

Allah'ım!
Âmin.

leyla-1

Altın Üye
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN...

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım! Akrabalarımdan ve sevdiklerimden imanla ahirete göçenlere kabir azabı gösterme;mekanlarını cennet eyle. Sağ olanlara sıhhat ve selamet ver.hidayet nasip ederek islamı sevmek ve islama hizmet etmek şerefine nail eyle.
Allah’ım! Beni sevdiğin kullar arasına kat,beni çok sabreden,çok şükreden kullarından eyle,çok çok anayım (zikredeyim) ömrüm sevdiğin,razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin.bana ilim ve takva sahibi olmayı nasip et.sıhhat ve afiyette daim eyle.allah’ım! Evlatlarımıza da sıhhat ve afiyet,hayırlı işlerinde muvaffakiyet ver, umduklarına nail, korktuklarından emin eyle, kendilerini alim ve salih kişilerden eyle.onlara islamı sevmeyi ve islama hizmet etmeyi nasip et.rızıklarını genişlet, ömürlerini mutlu kıl.her türlü kötü göz ve akıbetten muhafaza buyur.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

AMİNNN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt