Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

Z

ZÜHRE_

Bismillahirrahmanirrahim …

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…
AMİN AMİN AMİN SELAMÜN ALAEYKÜM DUALARIMI YAPTIM

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
buraya bildirmesek de dualarımızda kardeşlerimize yer veriyoruz inşallah...

Allah cc kabul etsin ;)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ...

allah celle celaluhu dualarımızı kabul eder inşallah ...

allah sağlık ve afiyet versin ... allaha emanetsiniz ...

tuanaebru

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam

Amin Amin Amin.Rabbim kabul etsin,hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin inşallah...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah-Rabbim cümlenizden razı ve hoşnut olsun

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah-Rabbim cümlenizden razı ve hoşnut olsun

B3B_dua2.jpg

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Aminnn...
Rabbim dualarımızı kabul eyle...
Bizleri yolunda daim kıl...
AMİNNN...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
05 Mayıs 2010 - Çarşamba : 5.Gün

Sabah Namazı : 3.Grup
Öğle Namazı : 4. Grup
İkindi Namazı : 5. Grup
Akşam Namazı : 1. Grup
Yatsı Namazı : 2. Grup

Namazlarımızın arasında fırsat buldukça gün içinde aşağıdaki zikirleri de yapalım inşAllah

Peygamber Efendimiz'in (Sallallahü Aleyhi Vessellem) Günlük Yaptiği Zikirler

6 ESMA

1- Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

2- Estağfirullah El Azim

3- Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

4- La İlahe İllallah

5- Allah

6- Hu​

AÇIKLAMA

* Altı Esma, Peygamberimiz'in (Sallallahü Aleyhi Vessellem) manen Veysel Karani Hazretlerine ve tüm sahabeye verdiği derstir.

* Her biri 100 defa okunduktan sonra; üç İhlas, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okunur ve hasıl olan sevap Hz. Muhammed (Sallallahü Aleyhi Vessellem) efendimize ve ashabına, gelmiş - geçmiş tüm peygamberlerin ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ve dua edilir. Eğer bu dua ABDESTLİ olarak İHLASLA ve her gün günde en az bir kere yapılacak olursa, kişinin niyetine göre;

- Helalinden rızkı bollaşır, bereketlenir, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Ruhi sıkıntıdan kurtulur, ailesi birlikte yaparsa hem kişi hem de ailesi huzur bulur, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Hallolmayan işleri hallolur (ev sahibi olur, çocuk sahibi olur, helalinden mal sahibi olur, işe girer, evlenir, çoluk çocuğunun yaşantısı düzelir, hayırlı evlat sahibi olur) (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Sigarayı bırakır, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- İçkiyi bırakır, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Hafızası kuvvetlenir, Akl-ı Selim'i artar, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Helal ve haramı içinden ayırt eder, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Gözünü ve gönlünü zinadan korur, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Kalbi ve gönlü Hz. Allah'a (Celle Celalühu) ram olur, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Bu cennet vatanın ve müslümanların üzeirndeki musibetlerin, belaların ve afetlerin definde farkında olmadan kendisinin de katkısı olur, (Allah Celle Celalühu izniyle)
- Namaz kılmaya doyamaz, oruç tutmaya doyamaz, Kur'an okumaya doyamaz, tesbih çekmeye doyamaz. (Allah Celle Celalühu izniyle)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm leyla abla,

Rabbim razı olsun inşAllah, dualarınıza içten ve can-ı gönülden amin,

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah`im!
Bana dilimle degil, halimle vazetmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bana bir insanin elinden tutmadan önce, kalbinden tutmanin sirlarini ögret, Ya Rabbi!

Allah`im!
Okuma, ögrenme, ögrendiklerimizi uygulama askimizi ,salgin ve saygin bir hastaliga dönüstür, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizleri dünlerde kaybolmaktan muhafaza eyle, yarina kalabilenlerden eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Dinimizi dünyanin mehri yapmaktan, acikinca da inançlarimizi yemekten cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Beni, beni benim önüme engel olmaktan,
Beni, benim hayatimin kemirgeni olmaktan,
Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bakisimizi ibret,
Sukutumuzu hikmet,
Konusmamizi sanat ve marifete dönüstür, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bosa bakanlardan,
Bosa susanlardan,
Bosa konusanlardan eyleme, Ya Rabbi!

Allah`im!
Zenginlerimizi hamiyetsiz,
Fakirlerimizi gayretsiz,
Alimlerimizi amelsiz,
Idarecilerimizi adaletsiz birakma, Ya Rabbi!

Allah`im!
Kandillerimizi hakiki kandil,
Dügünlerimizi hakiki dügün,
Bayramlarimizi hakiki bayram eyle Ya rabbi!

Allah`im!
Cehalet, zaruret ve ihtilafa karsi açmis oldugumuz ikinci kurtulus savasimizda bizleri mansur ve muzaffer eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Milletimizi,idarecilerimizin önüne engel olmaktan,
Idarecilerimizi de milletimizin önüne engel olmaktan muhafaza eyle ya Rabbi!
Bizlere devlet-millet bütünlügüne ulasmamizi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Idarecilerimizin, feraset, merhamet ve basiretini,
Halkimizin da hürmet, hizmet ve hamiyetini artir ya Rabbi!

Allah`im!
Her sabah, günesi üzerimize yeniden isiklandirip günümüzü piril piril aydinlattigin gibi,
Her sabah, içimizdeki günesi de, yeni ümitler, yeni hedefler ve yeni heyecanlarla üzerimize isiklandir,Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizlere ilim açligi ihsan buyur Ya Rabbi!
Suya,ekmege olan istahimiz gibi, kiyamete kadar kapanmayan bir kitap okuma istahi ihsan buyur, Ya Rabbi!

Allah`im!
Hayatimizin her aninda, namazda gibi, ilahi huzurda oldugumuz bilincinden ayirma, Ya Rabbi!

Allah`im!
Semalarimizi bayraksiz, bizleri hürriyetsiz, camilerimizi cemaatsiz, cemaatimizi de ilim ve hikmetsiz birakma, Ya Rabbi!

Allah`im!
Çalismalarimizi bir ibadet bilinci ve ibadet huzuru içinde yapmayi nasip eyle,Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizlere her daim, hem kavli, hem de fiili dua yapmayi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Dahili ve harici düsmanlardan sana sigindigimiz gibi; cehaletin,tembelligin,kapasite israfinin serrinden de sana siginiyoruz, bizleri muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Sistematik çalismayi; en büyük zevkimiz, en tatli lezzetimiz, en birinci yasam ilkemiz haline getir Ya Rabbi!

Allah`im!
Önce Hak`tan, sonra haksizliktan korkmayi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizlere, midemiz kadar aklimizi,
Dilimiz kadar da el ve ayaklarimizi çalistirmayi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizlere, Malazgirt, Çanakkale ve Istiklal zaferleri gibi,
Ekonomik, ilmi, fikri, siyasi,ahlaki zaferler ihsan eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Yetenek israfindan,
Kapasite israfindan,
Zaman israfindan ve israfin her türlüsünden muhafaza eyle Ya Rabbi.

Allah`im!
Ertelemekten, üsenmekten, yilmaktan, vazgeçmekten, yarina birakmaktan ve buna benzer hastaliklarin serrinden muhafaza eyle Ya Rabbi! Bu hastaliklara karsi Alim, Hakim ve Safi isimlerinden acilen sifalar ihsan eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Kahvelerimizi, kiraathaneye (ilmi sohbet meclislerine)dönüstür Ya Rabbi!
Radyo ve televizyonlarimizi ilim ve irfan dagitan birer ögretim yuvasina dönüstür Ya Rabbi!
Okul ve Üniversitelerimizi de birer egitim yuvasina dönüstür Ya Rabbi!

Allah`im!
Beynimizi, malumat ishali olmaktan,
Aklimizi, öfkenin esiri olmaktan,
Bedenimizi, sehvetin kölesi olmaktan,
Midemizi, depo haline gelmekten muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizleri, irade felci olmaktan muhafaza eyle.
Kendi içinde hapis kalmaktan, cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Kagni hiziyla konusup, Mercedes hiziyla kosusanlardan eyle Ya Rabbi!
Bildiklerimizin hamili degil, amili olanlardan eyle Ya Rabbi!
Büyük laf edip, küçük davranis sergilemekten cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah`im!
Kiyamet kopmadan önce, cennetin bir önsözünü bu dünyada yasamayi hepimize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
En büyük düsmanimiz cehalete karsi bizlere yardim eyle.
Bizleri; okuyan,ögrenen, anlayan ve uygulayan bir millet haline getir, Ya Rabbi.

"Allah`im!
Bizlere senin sevgini,
Seni sevenlerin sevgisini,
Sevdiklerinin sevgisini,
Seni sevdirecek amellerin sevgisini, sevdir Ya Rabbi!"

Allah`im!
Namazimin, Orucumun ve bütün ibadetlerimin put haline gelmesinden sana siginirim, muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im,
Sevap bezirganligindan ve din tüccarligindan hepimizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Din tüccarlarinin ve maneviyat simsarlarinin serrinden cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizleri cehenneme kara odun yiganlardan degil, cennete ak adam yetistirenlerden eyle, Ya Rabbi!
Bizleri cehennem zebaniligi yapmaktan cennet bekçiligi yapmaktan muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Beni gözyasi akitan degil, gözyasi dindirenlerden eyle. Problemin bir parçasi degil,çözümün bir parçasi olanlardan eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Varligiyla yoklugu bir olanlardan olmaktan cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Yürüyen, konusan, müteharrik bir meyyit (ölü)haline gelmekten, cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!
Ülkesine en büyük hizmeti, ölümü olan insan olmaktan, cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah`im!
Aklimi; pozitif ilimlerin nuruyla,
Vicdanimi, dinin ilimlerin nuruyla nurlandir Ya Rabbi!
Her iki nurla da, Hayatimi nurlandir Ya Rabbi!

Allah`im!
Tevazuda insanlardan bir insan olmayi,
Çalisma ve gayrette, insanlardan farkli bir insan olmayi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Sadelikle bayagiligi,
Tevazuyla zilleti,
Vakarla gururu,
Basarisizlikla maglubiyet arasindaki farki idrak ederek hayata geçirmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Yeteneklerimizin gücüyle, topraklarimizin bereketini birlestir Ya Rabbi!
Bizlere sonsuz rahmetinle, içimizdeki gücü uyandirmayi, yeniden nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Üzerimize; Rahmetinden bereketli yagmurlar yagdirdigin gibi,
Kalplerimize; ask, sevk, gayret, heyecan, kardeslik, birlik, beraberlik ve sevgi yagdir Ya Rabbi!

Allah`im!
Say ve gayretimizi su damlalari gibi sürekli,
Tembellik ve cehaletimizi, örümcek agi gibi güçsüz eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Bagliliklarimizin, bagimliliga dönüsmesinden sana siginiriz muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Asiri sevginin ve asiri öfkenin gözümüzü kör etmesinden sana siginiriz, bizleri muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Baktiklarimi görmeyi,
Gördüklerimi anlamayi,
Anladiklarimi hayata geçirmeyi
Duyduklarimi da gerçegin süzgecinden geçirmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Hayatimin en aci günü; düsmanlarimin, beni ahmak dostlarimin serrinden kurtardiklari gün olmasin, muhafaza buyur Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizleri, hayirli ve güzel islerde acze düsürme,
Kötü ve çirkin islerde gayrete getirme Ya Rabbi!

Allah`im!
Kalbim çalistigi müddetçe, gayretimi de kalbim gibi sürekli kil Ya Rabbi!
Kalbim durdugunda ise, eserlerimi manevi hayatimin manevi kalbi olarak devam ettir Ya Rabbi!

Allah`im
Beni nefesleriyle hayatlananlardan degil, yasadigi hayatla nefes alan kullarindan eyle Ya Rabbi!

Allah`im
Geçmis için manasiz üzülmekten,
Gelecek için luzumsuz kaygilanmaktan beni muhafaza eyle.
Geçmisin hüzünlerini sevince, gelecegin kaygilarini gayret ve basariya dönüstür Ya Rabbi!

Allah`im!
Bugünümü dünlerin hüzünlerine ve yarinin endiselerine yedirme Ya Rabbi!
Bugünümü deli dolu degil; dolu dolu yasamayi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Gerçegi insanlara göre degil, Insanlari gerçege göre degerlendirmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Düsmanlarimizin bize olan kin ve öfkesini sevgimizin atesinde erit ya Rabbi!
Bizi öldürmeye gelenleri ihlas ve içtenligimizin içinde yeniden dirilt Ya Rabbi!

Allah`im!
Kur` an-i; mezarlara, vicdanlara mahkum etmekten, beni koru. Mezarlasmis kalbimi, en az mezarda yatanlar kadar, Kur`an-dan istifade ettir Ya Rabbi!

Allah`im!
Her gün yeni seyler ögrenmeyi, ögrendiklerimle de de her gün yeni seyler yapmayi nasip eyle Ya Rabbi!
Iki günü esit olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Öfkemde de, sevincimde de itidal üzere olmayi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Bizlere hatalarinda israr etmemeyi nasip eyle Ya Rabbi!
Eksi bir limonu,(acilarimizi), tatli bir limonataya dönüstürmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Çaresizligimin çaresi sensin Allah`im!
Çarelerinden çaresiz kilma Allah`im!

Allah`ım!
Ekmek kitligindan, su kitligindan sana sigindigimiz gibi, adam kitligindan da sana siginiyoruz, muhafaza eyle Ya Rabbi!

"Allah`im!
"Ameli olmayan hesap günü için,
Hesabi olmayan bu amel gününde, rizana uygun bir hayat yasamayi nasip eyle, Ya Rabbi "

Allah`im!
Aklima, ilim ve hikmet,
Fikrime, feraset ve basiret,
Bedenime, sihhat ve afiyet
Ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Sözümüzü, baldan daha tatli,
Özümüzü, kristalden daha seffaf,
Islerimizi, çelikten daha saglam eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Cümlemizi tevbe atesinde yanarak, Cehennem atesinde yanmaktan muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah`im!
Namazlarimizin, merasime dönüsmesinden,
Camilerimizin, giybethane ve tembelhaneye dönüsmesinden,
Cemaatimizin, merasim kitasina dönüsmesinden,
Oruçlarimizin, açliga dönüsmesinden,
Haccimizin, seyahate dönüsmesinden,
Kandillerimizin, bayramlarimizin, festivale dönüsmesinden,
ibadetlerimizin,adete dönüsmesinden,
Alimlerimizin, bilgisayara dönüsmesinden,
Evlerimizin, lokanta ve pansiyona dönüsmesinden,
Evliliklerimizin, evcilik oyununa dönüsmesinden sana siginiriz,bizleri muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Söylediklerimizi, gönlümüzün en derinliklerinde hissetmeyi,
Hissettiklerimizi de en güzel sekilde ifade etmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah`im!
Azdiran zenginlikten, Isyan ettiren fakirlikten sana sigindigimiz gibi, haysiyet fukaraligindan, kisilik fukaraligindan da sana siginiyoruz muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Sana kurban keserken, zaaflarimizi da sana kurban etmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah`im!
Kan kaybindan ölmekten sana sigindigimiz gibi, deger kaybindan ölmektende sana siginiyoruz, muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah`im!

Cümlemize, rizana uygun bir hayat yasamayi ve son nefeste imanla ölmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Amin,amin,amin…
ALLAH RIZASI IÇIN EL-FATIHA​

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah´ım! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan, cimrilikten, üzün*tüden, kabir azabından ben Sana sığınırım. Allah´ım! Nefsime takvasını ver ve onu günahlardan temizle. Sen onu temizleyenin en hayırlisısın. Sen onu koruyansın, onu idare edensin. Allah´ım! Fayda vermeyen bir ilim-den, korkmayan bir kulluk´n, doymayan bir nefisten ve kabul olunma- bir duadan ben Sana sığınırım.AMİN

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
selamun aleyküm leyla abla,

Rabbim razı olsun inşAllah, dualarınıza içten ve can-ı gönülden amin,

AMİN
Aleyküm Selam canım Allah razı olsun Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimize komşu olmak Şefaatine nail olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmaın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bildiği bütün musibetlerden bizleri muhafaza etsin kötü art niyetli insalara fırsat vermesin Rabbim.Hayırlı bol bereketli sağlıklı huzurlu mutlu günler nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşlerim
Bu güzel ve yürekten dualara can-ı gönülden Amin diyorum..Rabbim razı olsun..
Allahım el açıpta duada bulunan cümle din kardeşlerimizin dualarını kabul eylsesin herşey gölünüzce olsun inşaALLAH..
Allaha emnaet olunuz
selam ve dua ile...

berat05

Yönetici
vealeykümselam

Esselamu aleyküm
Leyla kardeşim Rabbim razı olsun emeklerinizden dolayı inşallah

Cümlemize, rizana uygun bir hayat yasamayi ve son nefeste imanla ölmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Amin,amin,amin…

seda1985

Kayıtlı Kullanıcı
İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir."

"Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

"Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

CANIM KAREŞLERİM NE OLUR BENDEN DUALARINIZI ESİRGEMEYİN ÇOK GÖRMEYİN BENİM DİLEĞİM VARDIR KABUL OLMASI İÇİN SİZDENDE O GÜZEL YÜREKLERİNİZDEN 1 TANE 2TANE SELATI TEFRİCİYE OKUMANIZI İSTİYORUM RABBİM İNŞALLAH DUAMI KABUL EDER NE OLUR DUANIZI ESİRGEMEYİN ÜSTÜMDEN ALLAHA EMANET OLUN ALLAH BEREKETİNİ ÜSTÜNÜZDEN ESİRGEMESİZ...

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Rabbim cümlesinin dualarını kabul etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt