Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
görev tamamlanmıştır:a04: birazdan kuran okuyup tüm guruplara tekrar dua edecegim gecenız mubarek olsun arkadaşlar:a16:

allies

Kayıtlı Kullanıcı
Gevher kardesim,tesekkür ederim Allah razı olsun. siz kardeslerimin hakkını yiyemem. elimden gelenin en iyisini yapmaya calısacagım insallah.
benim duam , Nişnalımla Allah-u Teala nın razı ve hosnut oldugu hayırlı evliliğimizi gerceklestirmek ve dünya hayatını eşimle birlikte Rabbim'in sevgisi icin yasamak. O'nun hayır gördüklerini yapıp,kötülerden sakınmak.Kalbimizde O'nun ve SAV efendimizin askının daim olması ve cennetine elele birlikte gidebilmek. ibadetlerimizi birlikte eda edebilmek. insallah siz degerli kardeslerim de Rabbim'in yanına sevdiklerinizle birlikte gidersiniz. Allah anamızdan babamızdan , ümmeti Muhammed den razı olsun insallah.

GEVHER

Yönetici
görev tamamlanmıştır:a04: birazdan kuran okuyup tüm guruplara tekrar dua edecegim gecenız mubarek olsun arkadaşlar:a16:

İnsan , sizin gibi çalışkan bir ekibi olduktan sonra her sorumluluğun altına gönül rahatlığıyla girer..:a15:

Rabbim razı olsun kardeşim.

Hayırlı cumalar.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
asıl ALLAH sizden razı olsun böyle hayırlı bir işe vesile oldugunuz için gevher kardeşim.:H
İnsan , sizin gibi çalışkan bir ekibi olduktan sonra her sorumluluğun altına gönül rahatlığıyla girer..:a15:

Rabbim razı olsun kardeşim.

Hayırlı cumalar.

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar.Namazimda sırasıyla dualarımı yaptım.rabbim kabul etsin

GEVHER

Yönetici
evet....
Dua kampanyasına başladığımızdan bu yana 3 gün geçti.
3 günlük yoklama listesini veriyorum , bakalım hangi öğrencilerimiz ödevlerini düzenli olarak yaptı ? :a08:

Şaka bir yana , 3 gündür bizleri de dualarına alan , gün içinde ya da gün sonunda aksatmadan yoklamasını veren , emek harcayan , ilgi gösteren kardeşlerimden Rabbim razı olsun.

Rabbime tek tek isimlerinizle dua ediyorum ki emeklerinizi zayi etmesin , bizler için ne istediyseniz Rabbim sizleri kat kat fazlasıyla mükafatlandırsın.

Uygulamamızın yeni olduğunu göz önünde bulundurarak ,yoklama veremeyen kardeşlerimizin de bir nedenleri olabileceğini düşünüyor , en kısa zamanda kendilerinden bir haber bekliyoruz inşaAllah.

Hepinize teker teker teşekkür ediyorum yeniden.

Durmak yok , yola devam !...

12.Ocak.2010 Salı - Yoklama Listesi

Berat05
Kördüğüm
Mavci
BülentTunalı
Cemaldurra
Bir_umut
hatice1007
ceylantur
Mir-Erhan
denizyıldızı
Rüyam3
Nur-u Secde
Leyla1
gülsengül
Sıla1
Kardelen1711
Nazar57
[Mihriban]
Furahhfeza
_Yusuf_
Kur'ana Sevdalı
Sevda Hafız
Zühre_

13.Ocak.2010 Çarşamba - Yoklama Listesi

Kördüğüm
Mavci
Cemaldurra
Bülent tunalı
Zühre_
Mir-Erhan
Bir_umut
Sıla1
Su-Eda
Denizyıldızı
ceylantur
Kur'ana Sevdalı
Nur_u Secde
Gülsengül
[mihriban]
Kardelen1711
Leyla1
Ayşe-rana

14. Ocak .Perşembe - Yoklama Listesi

Sıla1
Mavci
Sevda hafız
Bülent tunalı
ceylantur
cemaldurra
Berat05
Su-Eda
denizyıldızı
kördüğüm
bir_umut
Mir-Erhan
ferahhfeza
Zühre_
_Yusuf_
smyyes
sevda hafız
Kardelen1711

GEVHER

Yönetici
Perşembe geceleri toplanıp dua edelim dedik , ancak biraz rahatsız olmam nedeniyle organize edemedim ne yazık ki , haklarınızı helal ediniz değerli kardeşlerim...

Mübarek Cuma vesilesiyle.....

Bismillahirrahmanirrahim...

"Ey güç ve kuvvetin yegâne sahibi Rabb'imiz!
Sen Kavî'sin biz ise Sen'in zayıf aciz ve muhtaç kapıkullarınız.
Bizi Sen'den başka kim koruyup kollayabilir!
Ne olur salih kullarını sevindirdiğin gibi bizi de lütuflarınla sevindir ve üzerimizdeki nimetlerini tamamla!
Bize ve yeryüzünün değişik yerlerindeki bütün inananlara özellikle de zulme ve haksızlığa uğratılmış mazlumlara dünya ve ukbada tasa ve elem sebebi olan kötülüklerin hepsini bertaraf et!

Bütün varlık ve varlık ötesi elinde bulunan..
Ey hayat sahibi Hayy..
Ey varlığının asla bir başlangıcı olmayan Kadîm..
Ey kendisi için ölüm katiyen söz konusu olmayan Bâkî!
İhtiyaçlarımızı gider..
Bize lütfunla muamelede bulun..
Başımızdaki bütün belaları def eyle..
Bizim yanımızda ol aleyhimizde olma..
Bizi dînî ve dünyevî musibetlerden koru..
Dünyayı en büyük derdimiz tasamız ve kendisi için en fazla gayreti sarf ettiğimiz bir meta kılma bizlere...

Ey Rabb'imiz!
Nezdinden göndereceğin bir nurla simalarımızı pırıl pırıl hale getir.
Gönüllerimizi kâmil imana aç ve bizi razı olduğun amelleri işlemeye muvaffak kıl!
İhlâsa erdirdiğin kullarının kalblerindeki kilitleri çözdüğün gibi kalbimizin kapılarını da marifetine ve muhabbetine aç.
Bizi kapının eşiğine yüz sürmekten mahrum etme ve o ulu dergâhına yüz sürüp bir dilekte bulunduktan sonra da talebimizi reddetmek suretiyle bizi cezalandırma...

Yâ Rabberrahîm!
Bize dokunan ve dokunması muhtemel olan zararları kaldır..
Bizi gaflet heva ve heves gayyalarından kurtar..
Hata işlemekten masiyetlere düşmekten küfrün ve dalâletin karanlık vadilerine yuvarlanmaktan muhafaza buyur..
Marifet basamaklarındaki derecelerimizi yükselt..

Rabbimiz!
Şayet Sen bize azap eder ve günahlarımızın ortaya dökülüp utanılacak hallere maruz kalmamıza müsaade edersen biz başka hangi kapının tokmağına dokunabiliriz?!
Bir kez daha günahlarımız sırtımızda bir kambur gibi onun hacaletiyle huzuruna geldik. Şayet bizi hatalarımızın karşılığı olan cezaya maruz bırakırsan bunlara fazlasıyla müstahakız. Fakat merhametinin ve şefkatinin enginliğiyle muamelede bulunursan o da Sana pek yaraşır.

Ey yücelerden yüce Rabb'imiz!
Biz her ne kadar Sen'in rahmetine ve keremine lâyık olmasak da şüphesiz Sen'in rahmetin bizim gibi hayatının çoğu düşüp kalkmakla geçmiş mücrimlere bile ulaşacak kadar geniş ve boldur.
Ya Rab! Bizi de o enginlerden engin rahmetinden hissedâr kıl..
İmanımızı kemâle ulaştırmak sûretiyle kalblerimizi itmi'nanla doldur..

Rabbim!
"Kullarım Benden bir şey dileyecek olurlarsa Ben onlara yakınlardan daha yakınım ve dualarına mutlaka icabet ederim." buyuran Sensin.
İşte zayıf ve aciz kulların olarak yüce huzuruna baş koyduk; kendimize zulmettiğimizi ve daha başka günahlarımızı itiraf ediyor ve "Tövbeler olsun ya Rabbi! Tövbeler olsun!" diyoruz.
Senin hoşnut olmadığın ne kadar çok günaha bulaşmışsak hepsi için bağışlanma diliyor bunun için de yüce dergahına iltica ediyoruz.

Rabbimiz! Kalblerimizi Sana karşı haşyet ve reca duygusuyla doldur ve Senin kapından başka kapılara karşı içimizde bir temayül ve ümit duygusu bırakma.

Biz kullarını Sana tevekkül ve iltica hisleriyle rızıklandır!
Bizi kadın-erkek bütün kardeşlerimizi ihlasa ermiş ve erdirilmiş kullarını koruduğun gibi sıyanet buyur ey sayılamayacak kadar nimetlerin en güzel isimlerin ve en ulvî sıfatların sahibi Yüce Rab!

Rabb'imiz! İşte ellerimiz Sana kalkmış halde..
Kalblerimiz Sana tevekkül duygusuyla dopdolu..
Ve biz huzurunda korku ve ümüt içinde elpençe divan duruyoruz.

Senin güzel isimlerini ulvî sıfatlarını kitaplarında indirdiğin ve peygamberlerine bildirdiğin kelimelerini şefaatçi yaparak günahlarımızı bağışlamanı , kalblerimizi tertemiz hale getirmeni ve bizleri nebîlerle sıddıklarla şehitlerle ve salih kullarınla beraber eylemeni dileniyoruz.

Merhameti sonsuz biricik Rabbimiz!
Sıkıntılarımızı izale buyur ve bizi içinde bulunduğumuz gamdan kederden kurtar..
En yakın bir zamanda biz aciz kullarına nezdinden bir ferec ve mahrec (çıkış yolu ve ferahlık) nasip eyle..
Bu mücrim bendelerini nefislerimizin insî ve cinnî şeytanların ilkâ etmeye çalıştıkları vesveselerden şehvet ateşinden gaflet zilletinden uzak tut..
Rahmetinle muamele buyur da bizi günahlardan koruyacak elbiselerle donat..

Beslediğimiz ümitlerimizi haybet ve hüsranla neticelendirme..
Yâ Rab! İşte bir kez daha kapına geldik.
Rızan istikametindeki arzu ve recalarımızı kabulle karşılaman ümidiyle içimizi Sana açıyoruz. Ne olur salih kullarının niyazlarını kabul buyurduğun gibi bizim dualarımızı da kabul buyur...

AMİN...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
bugün de tüm kardeşlerim için dualarımı tamamladım hamd olsun...inşirah süresini de her vaktin ardından okudum... uyumadan öncede leyla kardeşimizin arzusu olan yasin süresini okucam inşallah...
gevher kardeşim duan için amin...amin...amin...amin

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim.
Rabbıma şükürler olsun bugünkü dualarımıda tamamlamış bulunuyorum.
Ayrıca dünkü esmalardan;
500 EL FETTAH
500 EL MUCİB
500 EL VEHHAB
Okundu kardeşim.Rabbım kabul eylesin inşaallah.

leyla-1

Altın Üye
çok güzel düşünmüşsünüz ALLAH razı olsun
bugünki görevlerimi tamamladım inşallah...

leyla ablacım bende 1 yasin okurum ALLAH kabul etsin...

S.a.kardeşim.
İnşaallah 5 yasin de ben alıyorum kardeşim.
Rabbım kabul eylesin.

Dualarınıza gönülden AMİN diyorum Leyla1 ablamız...
Rabbim razı olsun.

Amin
Allah razı olsun kardeşimlerim Allah bizleri affedip elellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.O sizin kalbinizin güzelliği kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inş.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
Allah ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
Hastalara şifa dertlilere deva, borçlulara eda,evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş, çocuksuzlara hayırlı çocuk nasip etsin Rabbim inş.
Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim sizden bir ricam olacaktı sizin formu işgal ediyorum hakkınızı helal edin ama kardeşin kardeşinin gıyabında yaptığı dua daha makbul olduğu için kimin duası kabul olunur bilinmez 1 tanede olsa 1 Yasin okurmusunuz kardeşlerim.Allah okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden razı olsun Rabbim.

Allah rızasi için hidayete ermek(Bu dünyada ve ahirette Allah'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak,bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızın affı,bütün kardeşlerimizin dualarını kabulü içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim,ülkemize dirlik düzen bolluk bereket versin,dualarımızın kabulü iki cihanda saadete ermek için)
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Allah razı olsun kardeşlerim emeklerinize gönlünüze sağlık Rabbim ecrini her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim...
Rabbim Bu mübarek günlerin okunan Kur'anlar dualar yüzü gözü hürmetine bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Rabbim bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Rabbim hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Rabbim bizleri cemalini görmeyi ve Cennette sevdiklerimizle beraber olmayı nasip etsin...
AMİNNN...

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
sabah namazı : 4.grup + dün sabah namazına kalkamamaıştım bugun kaza ettim namazı ve duayı + dün yatsı namazında giirpekleyemedim ama o zamanda şükürler olsun görevimi tamamladım ALLAH cc kabul eylesin.

gece öyle kendime göre bşy yaptım

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamüaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamüaleykum...Hayırlı Cumalar...

Rabbim Bu mübarek günlerin, okunan Kur'anlar, dualar yüzü gözü hürmetine bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Rabbim bizleri cemalini görmeyi ve Cennette sevdiklerimizle beraber olmayı nasip etsin...
AMİNNN...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı cumalar

hayırlı cumalar

selamün ve aleyküm,

dünkü ve bu saate kadarki namazlarımda o vaktin grubuna ve diğer tüm gruplara, tüm islamiyet.gen.tr üyelerine duamı ettim Allah'a cc şükür.

Rabbimiz kabul eder inşAllah, hayırlı cumalar,

Not: İnternete işyerinden girebildiğim için hafta sonu mesaj yazamayabilirim, pazartesi günü yoklamamı versem olur mu :a03:​

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

selamün aleyküm

dualarınıza yürekten amin değerli abimiz,

Allah cc razı olsun,

selam ve dua ile, hayırlı cumalar

Rabbim Bu mübarek günlerin, okunan Kur'anlar, dualar yüzü gözü hürmetine bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
AMİNNN...

GEVHER

Yönetici
selamün ve aleyküm,

dünkü ve bu saate kadarki namazlarımda o vaktin grubuna ve diğer tüm gruplara, tüm islamiyet.gen.tr üyelerine duamı ettim Allah'a cc şükür.

Rabbimiz kabul eder inşAllah, hayırlı cumalar,

Not: İnternete işyerinden girebildiğim için hafta sonu mesaj yazamayabilirim, pazartesi günü yoklamamı versem olur mu :a03:​

Ve aleykümselam kardeşim...

Listeye , işyerinde internete girebildiğiniz için sadece hafta içi yoklama verebileceğinizi ekliyorum hemen.

İç rahatlığıyla haftasonunda dualarınızı edebilirsiniz ...:a12:

Vee...

MAVCİ abimiz , duanıza gönülden AMİN diyoruz....
Rabbim dualarımızı kabul etsin.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cc razı olsun, rahatlattınız beni,

hayırlı cumalar

Ve aleykümselam kardeşim...

Listeye , işyerinde internete girebildiğiniz için sadece hafta içi yoklama verebileceğinizi ekliyorum hemen.

İç rahatlığıyla haftasonunda dualarınızı edebilirsiniz ...:a12:

GEVHER

Yönetici
15/01/2010 - Cuma : 4.gün

sabah namazı : 4.grup
öğle namazı : 5.grup
ikindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Ben halen buralardayım ve üzerime aldığım sorumluluğu yerine getirme gayreti içindeyim...
Tüm kardeşlerime duyurur ve dualarımızın kabulünü dilerim...

Allah'a emanet olun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt