Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı geceler arkadaşlar, kısmetse yarın görüşürüz yine... ALLAH' a emanet olun...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

Yarınki ödevimiz hazır :a35:

Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr

2.Mart.2010-Salı : 4.gün

sabah namazı : 4.grup
öğle namazı : 5.grup
ikindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

Önce seyyidül istiğfar edelim
Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke
bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

Manası: Ey Allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin,
bende senin kulunum. Ve ben sana samimi olarak iman ettim. Sabah ve akşam sana söz verdiğim ve
ve vaad ettiğim halde, hasbel beşer, yaptığım günahlardan sana tevbe eder, estağfirullah derim.
O günahlarım ki, Sen' den başka onları kimse affedemez.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ente leha ehlün ve hüve leha ehlün*

Manası:
Allah’ım Efendimiz Muhammed’e ve O’nun aline hem Sana, hem de O’na yaraşır tarzda salat eyle.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kemalillahi ve kema yeliku bi kemalih*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve aline Senin nezdindeki kemalat adedince ve O’ndaki kemalata yaraşacak
tarzda salat eyle.
Sırları: Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i Peygamberi,
salavat-ı şerife getirilen yerde bulunur.

bismillahirrahmanirrahim.gif

sems-suresi-1352.gif

sems-suresi-1353.gif

91-ŞEMS:
1- Güneş'e ve onun parıltısına,
2- Güneş'in ardından gelen Ay'a,
3- Güneş'i açıp ortaya çıkaran gündüze,
4- Onu örten geceye,
5- Göğe ve onu bina edene,
6- Yere ve onu döşeyene,
7- Nefse ve onu biçimlendirene,
8- Sonra da ona kötülük ve takva kabiliyetini verene yemin olsun ki,
9- Elbette nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur.
10- Onu kirletip gömen de ziyan etmiştir.
11- Semud, azgınlığıyla Hakk'ı yalanladı,
12- En azgınları ileri atılınca,
13- Allah'ın Rasulü (Salih peygamber) onlara: "Allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.
14- Fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.
15-Öyle ya, Allah bu işin sonundan korkacak değil ya.

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.
Canı Gönülden Amin..Amin..Amin..

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı ve bereketli günler
Maşallah Barekallah Subhanallah
ödevlerimiz:a15:
Ablacığım Rabbim emeğinizin ecrini fazlasıyla versin inşallah
Allah Celle Celalühu sizden bütün kardeşlerimden razı ve hoşnut olsun
inşallah
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul etsin
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz
B)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

4444copy5fjoz9.jpg

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALRIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Canı Gönülden Amin..Amin..Amin..

Hayırlı ve bereketli günler
Maşallah Barekallah Subhanallah
ödevlerimiz:a15:
Ablacığım Rabbim emeğinizin ecrini fazlasıyla versin inşallah
Allah Celle Celalühu sizden bütün kardeşlerimden razı ve hoşnut olsun
inşallah
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul etsin
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz

B)

ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALRIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN
Aminnnn... Aminnnn... Aminnnn...
ALLAH cümlemizin emeklerinin, yaptığı ibadetlerinin
karşılığını iki cihanda da versin inşallah...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

"Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabu eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi..
"

Aminnn...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...

berat05

Yönetici
Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ente leha ehlün ve hüve leha ehlün*

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kemalillahi ve kema yeliku bi kemalih*

sems-suresi-1352.gif

sems-suresi-1353.gif

91-ŞEMS:
4- Onu örten geceye,
6- Yere ve onu döşeyene,
13- Allah'ın Rasulü (Salih peygamber) onlara: "Allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.
14- Fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

Rabbim cümle dualarımızı ve ibadetlerimizi kabul eylesin inşallah

mir_erhan

Moderator
[ı]
[sıze="3"]"[sıze="4"]bugün, bu vakitte, islamiyet.gen.tr sitemizde dualarda tek yürek olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum ya rabbi...
Kabu eyle ya rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle ya rabbi..[/sıze]
"

aminnn...
Allah celle celalühu dualarımızı kabul eylesin...
[/sıze]
[/ı]

amin...amin...amin...

Werda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum

Esselamu aleykum

"Yâ Melîku Yâ Muktedir! Bizleri râzi olana kadar yasat, ve Askinla yandigimiz, imanimizin en kuvvetli oldugu anda canimizi al ki Cemali ba Kemalini istemeye yüzümüz olsun..."

AMiN!!!

Nisan kardesim yine is basinda masAllah biiznillah,

Ev ödevlerimi yerine getirdim insAllah, takdir Rabb'imizin...

Selam, tebessüm ve dua ile insAllah...

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
"Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...

Kabu eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi.."

Aminnn...

Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...

Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

sems-suresi-1352.gif

sems-suresi-1353.gif

91-ŞEMS:
4- Onu örten geceye,
6- Yere ve onu döşeyene,
Allah'ım!
Âmin.

Rabbim cümle dualarımızı ve ibadetlerimizi kabul eylesin inşallah

"Yâ Melîku Yâ Muktedir! Bizleri râzi olana kadar yasat, ve Askinla yandigimiz, imanimizin en kuvvetli oldugu anda canimizi al ki Cemali ba Kemalini istemeye yüzümüz olsun..."

AMiN!!!

Nisan kardesim yine is basinda masAllah biiznillah,

Ev ödevlerimi yerine getirdim insAllah, takdir Rabb'imizin...

Selam, tebessüm ve dua ile insAllah...
Dualarınıza cani gönülden Aminnnn Aminnnn
ALLAH razı olsun, okuyan ağızlarınıza, gören gözlerinize,
hisseden yüreklerinize sağlık versin Rabbim.

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı

Allah'ım!
Âmin.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
s.a hayırlı gunler ben sabah namzına gene uyanamadım ama kaza ettim dualarımı yaptım şimdi öğlenı kılcam inşALLAH.hayırlı gunler selametle

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli kardeşlerim
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle bugünlerde siteye ve bu sayfaya pek giremiyorum ama hamdolsun dualalarımı yapıyorum buraya yazamasam da..
Rabbim cümlemizin dularını kabul eylesin inşaALLAH..
Allaha emanet olunuz
Selam ve dua ile...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

kayınpederimin hastanede olmasından dolayı geçen haftadan beri konuya girme fırsatım olmadı :( en son kandil günü yazmışım, bu arada geçen sürede tüm TEK YÜREK grup kardeşlerimize ve site üyelerine dualarımı yaptım Allah'ın Celle Celalühu izniyle,

nisan21 ablacığım, geç oldu biraz kusura bakmayın, Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşAllah, Allah Celle Celalühu razı olsun, emeklerinizin karşılığını iki dünyada da versin size,

selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı günler

Teşekkür ederim... ALLAH razı olsun, elimden geldiğince yapmaya çalışırım, ALLAH' ın izniyle...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

çok doğru, bir_umut kardeşimize katılıyorum,

Rabbim razı olsun bu sistemi düşünenlerden, başlatanlardan ve katılıp da güncelliğini sağlayanlardan, dua edenlerden.....

Allah'a Celle Celalühu emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı günler

dualarımız yapılmıştır Allah kabul etsin ;)

yahu bu sistem çok güzel oldu..eskiden uzatmalarda kılardım namazı şimdi ilk 45 dakkada kılıyorum:p

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli dua kardeşlerimiz,

Gün içerisindeki yoğunluğumuzdan dolayı zaman zaman mesajlarımızda yazım hataları, kısaltmalar yapmaktayız, bununla ilgili de konumuz bulunmaktadır:

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-...9-konumesaj-ve-yazismalara-dikkat-edelim.html

Sizlerden ricamız, hiç olmazsa mesajlarımızda Allah yazarken lütfen ilk harfi büyük yazalım ve Allah lafzını yazdığımızda Celle Celalühu eklemesini yapmayı alışkanlık haline getirelim.

Böyle dikkatli davrandıkça eminim ki diğer yazım hatalarımız da düzelecektir, her şeyin bir başlangıcı vardır, ilk Allah Celle Celalühu lafzından başlayalım. Ne dersiniz?

Not : Mesajımı yanlış anlamadığınızı umut ediyorum, açıklama sadece size yönelik değildir, bu yazıyı okuyan herkes için geçerlidir,

bizim görevimiz bu tür yazıları gördükçe gerekli açıklamayı yapmaktır, hayırlı günler, Allah'a Celle Celalühu emanet olunuz, selam ve dua ile.

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
ikindi namazını kılıp dualarımı yaptım hayırlı akşamlar

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizin dualarını kabul etsin inşallah.
tüm kardeşlerimin ve benim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt