Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslami Markalar ve Tescilleri Hakkında (1 Kullanıcı)

bilisimbaskan

Kayıtlı Kullanıcı
İslami markaların ülkemizde ürün satışları başladı bu markaları genellikle bim bizim açıklamamız ile Birleşik İslam Mağazaları islami ürünler ve markalardan oluşan satışlar yapmaktadır. Bu güne kadar İslama aykırı ve dini caydıracak ürün ve ürünlerin satışlarını yapmadıklarını emin olarak biliyoruz. Zaten adındada belirtildiği gibi bu mağazaların. Genel olarak bir çok ürünü İslama uygun olarak tüketiriz. Dinimizde haram olan domuz eti ve bunun ile yapılan tüm yiyecek, içecek ve giyim ürünleri bize haramdır. Bazı makina ve mekanikler için üretilen yağlar ve aynı zamanda ayakkabıları parlatmak için üretilen cila ve benzer parlatıcı maddelerin domuz yağından üretildiğini biliyormuydunuz. Dikkat ederseniz islami ürünler satan yerler genellikle domuz grubu olan et ve yağından yapılan tüm ürünleri satmıyor ve satışını yapan kurum kuruluşları İslami şartlara uymadığından tercih etmiyorlar. Bende böyleyim bilmeden önce kullandığım bazı ürünlerin domuz yağı yada grubundaki ürünlerin katkısından elde edilerek yapıldığını öğrendikten sonra tövbe edip bu ürünleri tüketmemeye özen gösterdim.

Başka ülkelerde bulunduğum süreçlerdede eğer bizim dinimiz ve inancımız olan İslama uygun olmayan yiyecek, içecek ve giyecekleri kullanmadım. Aslında ülkemizde bu konuda yapılan detaylı inceleme ve araştırmada göreceğiniz en önemli husus ise bu ülkede domuz hayvanından üretilen bir çok ürünü insanlarımızın bilinçsiz olarak tüketmekte ve kullanmata olduğunu göreceksiniz. Ülker ürünleri ürettiği ürünlerde domuz yağı kullanmayan firmaların başında gelir. Fakat bazı yabancı markalar ve İslami marka olduğunu iddaa eden markaların bir kısmında domuz hayvanından elde edilen ürünler kullanılmaktadır. Genel olarak domuz yağını hayatımızın her alanına sokmuş olan ecnebi zihniyetler. Bazı ürünlerinde kullandıkları katkı maddeleri ve benzer herşeyi belirtmeden satışını yapmaktadırlar. Marka tescili yapılırken yada marka tescil kriterlerine uyulması gerekirken. Belli başlı işlemleri uygulayan fakat Markası tescil edildikten sonra bu kriterleri uygulamayan bir çok marka ve firmalar var. Bu konuda mümin kardeşlerimin bilgisi ne derecede bilmiyorum. Fakat tüm inancım ve bilgim ile marka tescil eden firmaları incelemenizi tavsiye ediyorum. Avrupada dini ürünlerin marka tescili hususunda ülkemiz yurt dışına ithalat ve ihracat yapmaya başladığından belli başlı ürünleri İslami ülkelere gönderimini yaparken İslami koşullarda marka tesciline ihtiyaç duyar aynı şekilde ülkemize giren bir çok ürünün islami koşul ve şartlara uygun olup olmadığı konusunda marka tescili oluşturulmalıdır. Ben inanan ve inancı olan tüm insanların İslamın şartlarına uyması ve uymasını gerektiren hususlara dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Ülkemizde belli başlı konularda İslama uygun önlemler alınmaktadır. Bu önlemlerin hepsi insanlarımızın inançlarında bilmeden yada anlamadan düşecekleri hataları fark etmeleri ve anlamaları için düzenlenmeli ve buna göre haraket edilmelidir. Bir çok insan Camii şerifleri bırakın ibadet için öylesine bile ziyarete gelmezler. Halbuki bu ziyaretleri yapsalar günlük vaazlardan biraz kulak misafiri olsalar cemat ile kucaklaşsalar bu sorunları ortadan kaldıracak olumlu etki ve bilgi sahibi olurlar. Aslında benim bilgim ne kadar derin olsada bilmediklerimin bildiklerimin yanında çok daha önemli olduğunu İslam sayesinde anladım. Göreceli bir insan görüşlerinde sınırlı olmamalı ve görüşlerine tüm gerekli bilgileri sığdırmalıdır.

tescilsuresi.jpg

benzerlik.jpg

yurtdisimarka.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt