Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

islamda Flört... (1 Kullanıcı)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: islamda Flört...

s.a. sevgili kardelerim.ilk önce fatma kardeşim erkeklere güvenerek nasıl gezebiliyorsunuz onu anlayamıyorum.ben bi erkeğim.daha önce çıktığım konuştuğum insanlar oldu.isteseydim bu şahıslara istediğim her hareketi yapabilirdim ama yapmadım ALLAH tan korkarım.iki kadın ve erkeğin yaratılşında bu vardır.bu bazen düşüncelere gelir ortada bir engel yoksa yani 3 kişi insanlar nefislerine uyarak bunu uygulamaya sokabilir.bence sakıncalı bir durum ben sadece düşüncelerimi yazdımikimse üstüne alınmasın.ALLAHIM NEFSİMİN KÖTÜ ARZULARINDAN SANA SIĞINIRIM...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

TEBESSÜM DE KARDEŞİME KATILIYORUM .İNSAN NEFSİNE HAKİM OLAMAZ VE KIZLA ERKEK BULUŞAMAZ DOGRU YADA YANLIŞ BANA GÖRE BULUŞAMAZ.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

fatoş kardeşim dedigin dogru allah razı olsun...

Senin isminle ey Rabbim yanımı yere koydum. Yine senin yardımınla kaldırırım. Eğer ruhumu alıkorsan rahmet eyle, eğer tekrar verirsen onu sâlihleri muhafaza etdiğinle muhafaza eyle.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

BAK SAYENDE BISEY DAHA ÖGRENDIM BEN BUNU INSANI KANDIRAN $EYTAN OLDUGU ICIN YANLI$ OLDUGUNU SORGULAMAMI$TIM.MANTIK OLARAK TABII KI 3. ALLAH (CC) DÜR VARLIGI VE BIRLIGI HER YERDEDIR. BUNU BU INCELIKTE DÜSÜNMEMISTIM AMA SU AN IDRAK EDEBILIYORUM
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN!!!

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Est. ablacım ben sadece efendimin hadisini (Selam onun, ailesinin ve tüm ona inananların üzerine olsun) söyledim dogruyu bilipte susanlar en büyük zulmedelerdendir. Ayette belerittigi gibi Her bilenin üstünde bir bilen vardır. Bu söz bana bir kıssayı hatırlattı bu kıssa şöyle.Bir ALLAH dostu diyor ki bir gün bir Hadis gördüm Hadiste Efendimiz s.a.v ayaklarını sağ eliyle yıkardı diye geçiyordu bende buna göre amel etmeye başladım bir abim gördü ve beni Aziz hazretlerine (Tarikatının Efendisi) şikayet etti. abim Efendi Hz.lerine benim hakkımda; O bir hadis mi madismi ne duymuş onun için böyle yapıyor demiş. Bunun üzerine Efendi hazretleri beni yanına çağırdı. Kardeşlerim ve abilerimle bir sohbet haklası kurulmuştu ben içeri girdim bana Aziz Hazretleri sordu. Oğlum Sen bir Hadis duymuşsun bunu bizimle paylaş bakalım. Bende Hadisi aynen anlattım ve buna göre amel ettim dedim. Bunun üzerine Aziz Hazretleri Şunu söyledi; Hadis Doğru ama uygulama yanlış. Arapcada Hadiste geçen sağ eliyle yıkardının manası suyu sağ eliyle dökerdi anlamına gelir. bu açıklamadan sonra Ayetteki her bilenin üstünde bir bilen vardır ayetini daha iyi kavradım. Ben hadisi kabul ettim yanlış uyguladım. Abim hadis oldugunu bile kabul etmedi ve hadis mi madis mi dedi Aziz hazretleri ise Hadis dogruladı ve uygulamasının nasıl oldugunu soyledi. Bu kıssa beni herzaman etkilemiştir. szinlede onda payşalmak istedim s.a.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

COK YERINDE BIR PAYLASIM BEN ALACAGIMI ALDIM $ÜKÜR
TEKRAR SÖYLÜYORUM ALLAH RAZI OLSUN

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

bütün yazıları okudum ve gerçekten günümüzün kanayan yarasıdır flört allah hepinizden razı olsun çok net açıkalyıcı yazılar yazmışsınız
ben şunu söylemek istiyorum insanın nefsi vardır ve şeytan vardır bir kadınla bir erkek başbaşa kalmasa bile bir toplulukta olsa bile örneğin bir bayan bir erkeği gördüğünde (çok hoş bir erkek olduğunu düşünelim) illaki aklından geçiyor insanın; gözleri çok güzel veya boyu posu endamı çok hoş yada ey allahım sen ne güzellikler yaratıyorsun diye bile geçiyor insanın içinden (kişi kendinden bilirmiş ya) bende kendimden biliyorum böyle durumlarda etraf insanın aklına hiç gelmiyor ama çok şükür bunun şeytanın dürtüsü olduğunu anlayınca hemen ordan uzaklaşıp o insanı birdaha görmemeye bir araya gelmemeye çalışıyorum. kimse diyemezki bir kadınla yada bir erkekle başbaşa kaldığımda aklıma asla kötü şeyler gelmez diye illaki aklımıza gelir ama uygulamayız yada ordan uzaklaşmaya çaılışırız
bunun için kardeşlerim ben kurandaki bu hükümleri çok iyi anlıyorum ve gerçekten olması gerenken bir kadının vaye bir erkeğin namahremi olanını görmemesi en makbulu bence yada kafamızı kaldırıp hiç etrafa bakmaka (ben daha çok bunu uyguluyorum) o zaman yanımdan geçenin veya karşımda olanın kadınmı erkekmi olduğunu bile anlamıyorum

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN KARDEŞİM HAKLISIN SON YAZDIGIN ÇOK DOGRU ŞÖYLE Kİ EFENDİMİZ S.A.V DE YERE BAKARAK YÜRÜRLERMİŞ BUNU YAPARAK SÜNNETİ İFA ETMİŞ OLUYORSUN BENDE ONU YAPARIM VE BAZEN GARİPSENDİGİMİ HİSSERİM NEDEN BOYLE DÜŞÜNCELİ DÜŞÜNCELİ YÜRÜYOR YA DA KADIN GİBİ YÜRÜYOR ÇUN Kİ ÇOOGU MÜSLÜMAN HANIM KARDEŞLERİM HAYASI SEBEBİYLE BUNU UYGULUYOR. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN S.A.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

a.s. amin hepimizden razı olsun inş.

lolzy

Kayıtlı Kullanıcı
bence bir genc kizin (veya kadinin) bir erkekle sadece arkadas olmamasini desteklemek biraz haksizlik oluyor. sonucta erkekte bir insan kadinda bir insan. bizim beyinsel fonksiyonlarimiz bizi hayvanlardan ayiran sey zaten. bir erkekle arkadas olmak onunla iliskiye girecegimiz anlamina gelmez. ayrica diyorsunuz ki "Erkekler erkeklerle kızlar da kızlarla arkadaşlık ederler." bence erkeklerin ve kadinlarin birbirinden yabanci yasamasi cok anormal. sonucta iki cins ayni dunyada yasiyor. sinirlar korundugu surece, erkek-kiz arkadasligi cok masum ve cogu yerde cok faydali bir arkadaslik oldugunu dusunuyorum.

dusunceleriniz?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

bence bir genc kizin (veya kadinin) bir erkekle sadece arkadas olmamasini desteklemek biraz haksizlik oluyor. sonucta erkekte bir insan kadinda bir insan. bizim beyinsel fonksiyonlarimiz bizi hayvanlardan ayiran sey zaten. bir erkekle arkadas olmak onunla iliskiye girecegimiz anlamina gelmez. ayrica diyorsunuz ki "Erkekler erkeklerle kızlar da kızlarla arkadaşlık ederler." bence erkeklerin ve kadinlarin birbirinden yabanci yasamasi cok anormal. sonucta iki cins ayni dunyada yasiyor. sinirlar korundugu surece, erkek-kiz arkadasligi cok masum ve cogu yerde cok faydali bir arkadaslik oldugunu dusunuyorum.

dusunceleriniz?

Dinimizde bana göre diye birşey yoktur kardeşim...
Haram-helal sınırları bellidir...
Kendi kafamıza göre değil dinimizin hükümlerine göre hareket etmeliyiz...
Dinimize göre nikah olmadan yapılan her türlü beraberlik(flört) haramdır...

lolzy

Kayıtlı Kullanıcı
yine yaziyorum... bana gore, din kul ile Allah arasinda bir seydir. kur'ani insan nasil degerlendiriyorsa oyle yasar. eger yanlis degerlendirmissede gunahini ceker. ama dusunce sahibi olmak insanin en buyuk ozelligidir.

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
yine yaziyorum... bana gore, din kul ile Allah arasinda bir seydir. kur'ani insan nasil degerlendiriyorsa oyle yasar. eger yanlis degerlendirmissede gunahini ceker. ama dusunce sahibi olmak insanin en buyuk ozelligidir.

lozly bakın, siz eğer dini yaşamak istiosanız bu konunun doğrusunu yazdı bi çok arkadaşımız, eğer bunu beğenmiosanız beğendiğiniz bi görüşü yaşayın. Eğer niyetiniz SAMİMİ ise gerçekten bilmediğinizi öğrenmekse inanın bana burdaki herkes size yardımcı olmak konusunda mutluluk duyacaktır. BANA GÖRE demeye devam edecekseniz doğru yerde olup olmadığınızı tekrar düşünmenizi dilerim..

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
SANA ÇÖL GİBİ GÖRÜNEN...
O-RESULULLAH-GÖL DİYORSA GÖLDÜR...NFK...
Bana göresi,sana göresi olmaz...
ÖLÇÜ KURAN-SÜNNET-İCMA-KIYASTIR..
EHLİ SÜNNET VEL CEMAATTİR..
Allahcc hakkı hak bilip ittiba eyleyenlerden eylesin...
BESMELE...SELAM...DUA...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt