Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islama ve osmanlıya hakaret... (1 Kullanıcı)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
ADDden İslama ve Osmanlıya hakaret Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Zonguldak'ta düzenlediği panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı'ya karşı ağza alınmayacak sözler sarf etti.
21/02/2009

selamun aleykum bu kendini bilmez ( sözüm ona) adama merhum Mehmet Akif'in muhtesem dizeleriyle cevap veriyorum;

Ecdadini, zannetme asirlarca uyurdu;
Nerden bulacaktin o zaman eldeki yurdu?
üç kit'ada yer yer kanayan izleri sahid;
Dinlenmedi bir gün o büyük nesl-i mucahid.

selamlar

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ADDden İslama ve Osmanlıya hakaret Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Zonguldak'ta düzenlediği panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı'ya karşı ağza alınmayacak sözler sarf etti.
21/02/2009

selamun aleykum bu kendini bilmez ( sözüm ona) adama merhum Mehmet Akif'in muhtesem dizeleriyle cevap veriyorum;

selamlar
...........Allahcc yar ve yardımcınız olsun..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim Rabbim razı olsun..

Bunlara ne denir bilmiyorum ...sapık yada daha kötü birşey ...onların bu sıfatlarına ne uygunsa artık...Allahım böylelerine hiçbir zaman fırsat vermesin inşaALLAH...
Osmanlıya laf atanlar onların kesip attığı tırnakları kadar bile olamazlar, ona bile değmezler ........

Rabbim bu zihniyeti taşıyanlardan korusun bizleri ve tüm din kardeşlerimizi...

selam ve dua ile kalın...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim Rabbim razı olsun..

Bunlara ne denir bilmiyorum ...sapık yada daha kötü birşey ...onların bu sıfatlarına ne uygunsa artık...Allahım böylelerine hiçbir zaman fırsat vermesin inşaALLAH...
Osmanlıya laf atanlar onların kesip attığı tırnakları kadar bile olamazlar, ona bile değmezler ........

Rabbim bu zihniyeti taşıyanlardan korusun bizleri ve tüm din kardeşlerimizi...

selam ve dua ile kalın...

BESMELE..SELAM ve DUA İLE GÖNÜLDAŞVE KARDEŞİM...ALLAHCC YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...ALLAHCC E EMANET OL...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim kalbimi dinin üzere sabit kıl...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
.........

Maraş'ta ihtiyar bir Maraşlı'nın bana çizdiği şu tablo herşeyi göstermeye yeter:

- Hepsi de ''Hamd olsun, şapka giymeden ölüyoruz!'' diye boyunlarını ilmiğe uzattılar. Şafak sökerken dikkat ettim: Çıkan rüzgardan, hepsinin de sakalı aynı istikamette uçuşuyordu.

Aynı istikamette uçuşan sakallar değil, ruhlar... Kıydıkları da işte bu ruh...

Maraş'ta, ilgi çekiciliği, çarpıcılığı ve vicdan yakıcılığı bakımından ayrıca gösterilmeye değer levhalar vardır.

Şapkaya karşı malum yerlerdeki direnişlere benzer karşı duruşlardan sonra tam 63 kişi tevkif ediliyor. Bunlar, boyunlarına zincir takılarak birbirlerine bağlanıyor ve Adana'ya götürülüyor. Aralarından biri itilip kaklınca hepsinin boynunda aynı cendere acısı...

Adana'da tutukluları öyle bir yere tıkıyorlar ki- bir Maraşlı'nın tabiriyle- köpekler bile barınamaz. Pislik , kazurat ve teaffün yuvası bir yer... Maraşlı'lar, milli müdafaları zamanında memleketlerine geldiği vakit kendisine yapmadıkları ikram bırakmadıkları Kılıç Ali'ye baş vurup şöyle diyorlar:

- Biz memleketin belli başlı insanları olarak sizi Maraş'a geldiğiniz zaman başımıza tac ettik. Şimdi bizi bu pislik kuyusuna atmayı nasıl reva görüyorsunuz?

Cevap geliyor:

- Sizi yakında kurtaracağım! Sabırlı olunuz!

''Yakında ipte sallandırıp kurtulacaksınız!'' manasına, sinsilik ve alçaklıkta son haddi tutan bir cevap...

MaşaAllah Ali Efendi, (lakabı MaşaAllah- daima inşaAllah ve maşaAllah diye konuşurmuş) Abdülkadir ve Pekmezci Hacı Hüseyin idamlık...

Bunlara hükümden önce soruyorlar:

- Son ihtar! Şapka giyecek misiniz, giymeyecek misiniz?

Cevap, üçlü bir koro halindedir:

- Giyemeyeceğiz!

Üçü de sıcak bir yaz günü buzlu bir şerbet içercesine şehitlik şerbetini zevkle, saadetle içiyor.

MaşaAllah Ali Efendi'nin sehpada, boynunda ilmik, muazzam sözü:

- ''Benim adım MaşaAllah, şapka giymem İnşaAllah... Eşhedü.....''

Şapka kurbanları, mazlumluk ve şehitliğin en üst mertebesindedir...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek; Son Devrin Din Mazlumları

--------------------

...İşte çekildi isyan bayrağı! "Gemileri yakmışız, isteyerek, mümkünü yok dönüşümüzün, çizgimize gelen gelsin!" Köy köy, dağ dağ ve şehir şehir yankı gelir bu kutsal çağrıya!...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Şapka giymemek , şapkayı reddetmek.. bu güzel insanların taşıdığı ruhla bunu yapmak.. Bu tavır O'nlara saygı ve soylu mücadelelerini yadetmek , hatırda tutmaktır..Allah onlardan razı olsun..cellatların pis canları Cehennem'e , ateşleri ziyade olsun deimen !

mst2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bunlar sadece kendilerini avutacaklardır.Yer ve göğün hakimi Allah'dır.Allah ıslah etsin bunları tüm kalbimle buğzediyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt