Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islama ve osmanlıya hakaret... (2 Kullanıcı)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
ADDden İslama ve Osmanlıya hakaret Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Zonguldak'ta düzenlediği panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı'ya karşı ağza alınmayacak sözler sarf etti.
21/02/2009
1476.jpg
Prof. Filiz, camilerde saz da çalınmasını, ibadet dilinin Türkçe olmasını istedi. Filiz, 600 yıllık şanlı geçmişi ile tarihe geçen Osmanlı Devleti'ni de 'mezbelelik' olarak nitelendirdi.

GMİS Şemsi Denizer Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla, CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı İsmail Eşref, Genel Maden-İş Başkanı Ramis Muslu'nun da katıldığı panelde konuşan ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz, "İslam diye tanıtılan din bizim bildiğimiz din değildir. Bu siyasetçilerin veya siyasi amaçlarla dini kullanan insanların yaratmış olduğu bir siyaset dinidir." iddiasında bulundu. Filiz, "İstismarcıların dininde çalıp çırpmak sevap haline gelmiştir. İnanan bir müslüman çalarsa bırakın günah olmayı, sevap olmaktadır. 'Bizimkiler çalarsa bunun bir sebebi hikmeti vardır' anlayışındalar." dedi.

CAMİLERDE SAZ ÇALINMASINI ÖNERDİ

İslamiyet'in en önemli mekanlarından biri olan Camileri "hiçbir sosyal faydası bulunmayan mekanlar" olarak nitelendiren Prof. Şahin Filiz'in şu sözleri, son günlerde, Kur'an Kursu ve Başörtüsü açılımları ile dikkat çeken CHP'li siyasetçilerden hiçbir tepki çekmedi. Türkiye'de 80 bin cami olduğunu hatırlatan Şahin, "Bu camiler 75 milyon insanın vergileriyle yapılıyor değil mi? Madem ki herkes bir birini Müslüman kabul ediyor, bu camileri vakit namazlarında namaz kılanlar için ayırırsınız; semah yapılacaksa aynı camilerde semah da yapılır. Efendim biz saz da çalmak istiyoruz. Tabi ki çalacaksınız, adam öldürülüyor camide de saz niye çalınmasın? 80 bin cami, bütün masrafı, emeğiyle hepsi sadece 5 vakit namaz kılınmak için. O da üç beş insanın namazını imam eşliğinde kılmaları için israf edilen mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Ve sosyal hiçbir faydası yok bunların."

TEK PARTİ ZİHNİYETİNİ SAVUNDU: İBADET DİLİ TÜRKÇE OLMALI

Filiz Müslümanların nasıl ibadet etmeleri gerektiği konusunda da yol gösterdi. "İbadet dili mutlaka Türkçe olmalıdır" diyen ADD'li Profesör, Ezan'ı da 'gürültü' olarak nitelendirdi: "Ezan vakit bildirmek içindir bağıra bağıra insanları rahatsız etmek için değildir. Bakın bunu söylediğiniz zaman burada da bir kısmı karşı çıkıyor. Ama çok iyi istismar aracı olarak kullanılıyor. Bu yüzden ibadet dili mutlaka Türkçeleştirilmelidir. Çare ortadadır. Biz Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkıyoruz diyen siyasi partiler, iktidar olduktan sonra tarikat ve cemaat liderleriyle en fazla biz görüşürüz demezlerse eğer, rahmetli Ecevit de onu yapmıştı ve en büyük hata oydu." dedi.

....BUNLARIN ANLADIĞI DİL DEMOKRATİK DEĞİL...OSMANLI TOKADI...kimkimdir

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Şehidler dirilselerdi bir bir,
görselerdi kanları üzerine kurulan manzaradan...
Utanırlardı şüphesiz...
Cins cins ahbesin çocukları
Mutlak fikre düşman...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Necip Fazıl’ın Kalem ve Söz Kavgaları

(Türkçe Kur’an Meselesi Hakkında...)

“1943 yılında, Ankara’ya gitmiştim. Ankara’da beklenmedik bir haberle karşılaştım:

-‘Diyanet İşleri Başkanı, Kur’anı türkçeye çevirip, hakiki Kur’anı ortadan kaldırmak için bir kanun çıkartmak istemektedir.’

Diyanet Reisi’yle bir iki kez görüşmüşlüğümüz vardı, fakat, Allah’ın kitabını türkçeye çevirip onu Kur’an ismiyle resmi ibadete sokmak gayreti derecesinde açık ve muazzam bir küfründen haberim yoktu.

Bu haberi duyduktan birkaç gün sonra, bir toplantıda, Diyanet Reisiyle karşılaştık, kendisine:

--‘Duyduğuma göre, Kur’anı türkçeye çevirmek ve bunu resmen ibadet dili haline getirmek şeklinde bir düşünceniz varmış...Sapıklık ve hüsranların en büyüğü olan böyle bir hadiseyi, bizzat sizin ağzınızdan duymadan inanılır şey telakki edemiyorum. Lütfen hakikati bildirir misiniz?..’

Uçuk benzi bir kat daha uçarak ve soluk dudakları bir kat daha solarak bana şu cevabı verdi:

--‘Evet Necip Fazıl Beyefendi!..Sizin dini bakımdan imkansız gördüğünüz bu işi, Mezhep İmamlarının kabul ettiğini bilmiyor musunuz?..Mezhep İmamları Kur’anın başka bir dille okunabileceği ve bununla ibadet edilebileceği hakkında görüş belirtmişlerdir...’

Bu cevabı alır almaz, bütün kanımın, beynime dolduğunu hissettim. Bu adam, sade Allah kelamının yok edilmesinden doğan küfürle iktifa etmiyor, dinin büyük şahsiyetlerine, mezhep sahiplerine, resmen ve açıkça iftira atıyordu.

Kendisine şu cevabı verdim:

--‘Sadece küfürle kalmıyor, bir de küfrünüze ortak arıyorsunuz!..Kur’anın Allah kelamı olduğuna inanan her fert, Allah kelamının, nazil olduğu lisan kalıbından ayrılmayacağını, ayrılacak olursa, artık onun Allah kelamı olmayacağını bir hamlede kavrayacak bir anlayışa sahiptir. Bakın, Diyanet İşleri Reisi Efendi, Ben, Necip Fazıl, sizin elinizdeki icra vasıtalarına karşı, bir kamyonu durdurtmak isteyen bir piliç kadar zayıf bir ferdim; fakat size açıkça haber veriyorum, eğer sapıklığınızın büyüsü altında şuurunu körletip sizi destekleyecek bazı fertler bulacak ve bu niyetinizi tatbik mevkiine çıkaracak olursanız, bir piliçten hiç farkı olmayan bu zayıf cüssemi, kamyonun tekerlekleri altına atmakta tereddüt göstermeyeceğim!..’

Evet bütün İslam düşmanlarına parmak ısırtacak bu imansıza bunları söyledim ve çıkıp gittim...” (Hücüm ve Polemik)

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim, anlaşılıyor ki ALLAH'ın dinine saldırılar bitmeyecek ve yine anlaşılıyor ki ALLAH cc
dinini kıyamete kadar koruyacak.

paylaşım için ALLAH AZZE VE CELLE razı olsun.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim, anlaşılıyor ki ALLAH'ın dinine saldırılar bitmeyecek ve yine anlaşılıyor ki ALLAH cc
dinini kıyamete kadar koruyacak.

paylaşım için ALLAH AZZE VE CELLE razı olsun.

ALLAHCC YOLUNDA SAMİMİYETLE YÜRÜYENLERDEN EYLESİN...Gönüldaşım...........................................................................................................düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın...GÜNDÜZ GECEYE MUHTAÇ...BANADA SEN LAZIMSIN.NFK.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

İnanasım gelmedi..

Emeğinize sağlık....

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
İlah-i Adalet, İlah-i Adalet, İlah-i Adalet...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHUTEALA sonumuzu hayır eylesin.
eceli gelen şeyleri de camii duvarından uzak eylesin
cümlemize de bol bol sabır ihsan eylesin ...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Azıcık araştırdım adamın hayatı felsefe ile dolu Abdulkadir-i Geylani hazretleri boşuna dememiş Felsefe insanı SAPITTIRIR diye,bununda sapıttığı hem söylediğinden hemde hayatından belli oluyor,bir düşünürmüsünüz İmam hatip bitir,ilahiyat Fakültesi bitir sonra kalk deki Ezan Okunmasın,Camilerde saz çalınsın,başörtüsü gereksiz dir diye,adam tamamen yemiş kafayı aslında böylelerini tımarhaneden hiç çıkarmayacaksın (Bana Kalsa asmak gerek)...

Kişisel Bilgiler

Akademik Birimi : İlahiyat Fakültesi
Bölümü : Felsefe Ve Din Bilimleri
Anabilim Dalı : İslam Felsefesi
Yabancı Diller : İngilizce, Arapça
Mesleki İlgi Alanları : İslam Felsefesi, Din Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Etik ve Sosyoloji, Felsefe, Felsefe Tarihi, Mistisizm, Dil Felsefesi, Tasavvuf Felsefesi, Modern Türk Düşüncesi

Eğitim

Lisans : Selçuk Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi (1988)
Y.Lisans : Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Felsefesi (1991)
Doktora : Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Felsefesi (1995)

Kitaplar

1-) Şahin Filiz (M. Rafique'Den), Hint Ve İslam Felsefesi, , 109, Konya, Kamer Vakfı Yayınları, 1993 2-) Şahin Filiz, İslam Felsefesinde Mistik Bilginin Yeri, 975-574-105-4, 343, Istanbul, İnsan, 1995 3-) Şahin Filiz, İslam Felsefesinin Serüveni, 975-8004-23-9, 301, Istanbul, Delta Yayınları, 1996 4-) Şahin Filiz, Ahlakın Akli Ve İnsani Temeli, 975-8156-05-5, 152, Konya, Çizgi Kitabevi, 1998 5-) Ş.Filiz, H. Küçük, Er- Riaye, 975574193-3, 602, İstanbul, İnsan Yayınları, 1998 6-) John Hospers, Şahin Filiz, Mehmet Harmanci, , Felsefi Çözümlemelerde Yöntem, 9789759255602, 255, Konya, Kökler, 2002 7-) Macit Fahri, Şahin Filiz, İslam Felsefesi Kelamı Ve Tasavvufuna Giriş, 975-574-241-7, 196, Istanbul, İnsan Yayınları, 2002 :cool: Şahin Filiz, İslam Felsefesinde İlk Hümanistler, , 257, Konya, 11 Eylül Yayınları, 2002

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Zavallı herif.Bir an önce aklını başına alır inşaAllah.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Azıcık araştırdım adamın hayatı felsefe ile dolu Abdulkadir-i Geylani hazretleri boşuna dememiş Felsefe insanı SAPITTIRIR diye,bununda sapıttığı hem söylediğinden hemde hayatından belli oluyor,bir düşünürmüsünüz İmam hatip bitir,ilahiyat Fakültesi bitir sonra kalk deki Ezan Okunmasın,Camilerde saz çalınsın,başörtüsü gereksiz dir diye,adam tamamen yemiş kafayı aslında böylelerini tımarhaneden hiç çıkarmayacaksın (Bana Kalsa asmak gerek)...

Kişisel Bilgiler

Akademik Birimi : İlahiyat Fakültesi
Bölümü : Felsefe Ve Din Bilimleri
Anabilim Dalı : İslam Felsefesi
Yabancı Diller : İngilizce, Arapça
Mesleki İlgi Alanları : İslam Felsefesi, Din Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Etik ve Sosyoloji, Felsefe, Felsefe Tarihi, Mistisizm, Dil Felsefesi, Tasavvuf Felsefesi, Modern Türk Düşüncesi

Eğitim

Lisans : Selçuk Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi (1988)
Y.Lisans : Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Felsefesi (1991)
Doktora : Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Felsefesi (1995)

Kitaplar

1-) Şahin Filiz (M. Rafique'Den), Hint Ve İslam Felsefesi, , 109, Konya, Kamer Vakfı Yayınları, 1993 2-) Şahin Filiz, İslam Felsefesinde Mistik Bilginin Yeri, 975-574-105-4, 343, Istanbul, İnsan, 1995 3-) Şahin Filiz, İslam Felsefesinin Serüveni, 975-8004-23-9, 301, Istanbul, Delta Yayınları, 1996 4-) Şahin Filiz, Ahlakın Akli Ve İnsani Temeli, 975-8156-05-5, 152, Konya, Çizgi Kitabevi, 1998 5-) Ş.Filiz, H. Küçük, Er- Riaye, 975574193-3, 602, İstanbul, İnsan Yayınları, 1998 6-) John Hospers, Şahin Filiz, Mehmet Harmanci, , Felsefi Çözümlemelerde Yöntem, 9789759255602, 255, Konya, Kökler, 2002 7-) Macit Fahri, Şahin Filiz, İslam Felsefesi Kelamı Ve Tasavvufuna Giriş, 975-574-241-7, 196, Istanbul, İnsan Yayınları, 2002 :cool: Şahin Filiz, İslam Felsefesinde İlk Hümanistler, , 257, Konya, 11 Eylül Yayınları, 2002

Allahcc razı olsun kardeşimiz..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Destan

Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak!
Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak:

Durun, durun, bir dünya iniyor tepemizden,
Çatırdılar geliyor karanlık kubbemizden,

Çekiyor tebeşirle yekûn hattını âfet;
Alevler içinde ev, üst katında ziyafet!

Durum diye bir lâf var, buyrunuz size durum;
Bu toprak çirkef oldu, bu gökyüzü bodurum!

Bir şey koptu benden, şey, her şeyi tutan bir şey,
Benim adım Bay Necip, babamınki Fazıl Bey;

Utanırdı burnunu göstermekten sütninem,
Kızımın gösterdiği, kefen bezine mahrem.

Ey tepetaklak ehram, başı üstünde bina;
Evde cinayet, tramvay arabasında zina!

Bir kitap sarayının bin dolusu iskambil;
Barajlar yıkan şarap, sebil üstüne sebil!

Ve ferman, kumardaki dört kıralın buyruğu;
Başkentler haritası, yerde sarhoş kusmuğu!

Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom-Gomore, patla Bizans ve Roma!

Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!

Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.

Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;
Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!

Kubur faresi hayat, meselesiz, gerçeksiz;
Heykel destek üstünde, benim ruhum desteksiz.

Siyaset kavas, ilim köle, sanat ihtilâç;
Serbest, verem ve sıtma; mahpus, gümrükte ilâç.

Bülbüllere emir var: Lisan öğren vakvaktan;
Bahset tarih, balığın tırmandığı kavaktan!

Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde;
Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!

Mezarda kan terliyor babamın iskeleti;
Ne yaptık, ne yaptılar mukaddes emaneti?

Ah, küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap.NFK....

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Rabbim bu ve bunun gibilerden dinimizi korusun. güya ilahiyat okumuş ama neyazık böyle ilahiyatçılara.unutmayın şeytan da meleklerin hocalığını yapmış ama kibrine yenildiği için sonsuza kadar lanetlenmiştir........
selam ve dua ile......

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
İslama ve osmanlıya hakaret kabul edilemez...

Osmanlıyı Gavurların atalarına sormak lazım

Gavur Torunları o tokadı yemediler herhalde

Tadı gene bizlerde saklı; damarlarımzdakinde o tokatta saklı

:a01::a01::a01::a01::a01::a01::a01::a01

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Rabbim bu ve bunun gibilerden dinimizi korusun. güya ilahiyat okumuş ama neyazık böyle ilahiyatçılara.unutmayın şeytan da meleklerin hocalığını yapmış ama kibrine yenildiği için sonsuza kadar lanetlenmiştir........
selam ve dua ile......

selam ve dua GÖNÜLDAŞIMIZ....Allahcc yar ve yardımcınız olsun....ilim insanların cehlini alır..ahmaklığını değil buyuruyor abdülhakim arvasi hazretleri...Bunlarınkide böyle işte...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İslama ve osmanlıya hakaret kabul edilemez...

Osmanlıyı Gavurların atalarına sormak lazım

Gavur Torunları o tokadı yemediler herhalde

Tadı gene bizlerde saklı; damarlarımzdakinde o tokatta saklı

:a01::a01::a01::a01::a01::a01::a01::a01

Yorumunuz için teşekkürler kardeşimiz..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt