Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslam da bekarlık (1 Kullanıcı)

_YUSUF_

Yönetici
Hangi durumda Allah'u tealaya daha iyi kul olabiliyorsak o hal insan için daha iyidir.

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ömer:
"Üç gün sonra öleceğimi de bilsem bekar gitmektense evlenmeyi tercih ederim"
din büyüklerimiz bize gerekli bilgiler zaten sunmuşlar dinini tamamlamak isteyen evlensin diye söylemiişler rabbim evlenmek isteyen tüm kardeşlerimize yardım etsin ve hayırlı bir eş nasip etsin selam ve dua ile

Allahj Resulu bekar kalmak isteyen Osman bin Mez'ub'a müsaade etmemiş ve ona:
"Dul olarak Allah'a kavuşma" buyurmuştur.

Allah c.c razı olsun verdiğin bilgiler için.. Allah herkesin gönlüne göre versin.. AMİN

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Teala tüm kardeşlerimize hayırlı eşler nasip etsin. Selam ve dua ile..

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre versin inşallah..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
benim için de dua edin kardeşler...Allah bizi iki guzelden biriyle rızıklandırsın ...ve ya ikisiyle birden..saliha bir eş, ve şehadet...Allahumme amin...

m.i.n.e

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle...
Rabbim hepimize hayırlısını versin

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardesim bu güzel konu icin allah c.c. senden razi olsun insallah

bende bekarim benim istedigim gibi birisi yok gibi sanki yada ben bulamiyorum bana dinimi ögrenmede yardimci olacak birisi ama bu devirde kimin umrundaki din ...

selam ve dua ile

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bekarlıktan kurtulmak için dua varmı yada bi konu açılsa bütün bekar arkadaşlara dua edilse hayırlısıyla evlensinler diye çok sevap olur valla:)

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Allahdan daima hayirlisina istemeli.Herkeze hayirli bir es nasip eylemesine dilerim.

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
Rabbim herkeze hayırlı zamanda hayırlı eşler nasip etsin...

SHAHADAT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.shahadat.net

İslam genel olarak evlenmeyi teşvik eder. Evliliğin hükmü kişiye ve zamana göre değişebilir.

---------------------
Ahir zamanda evlenmemekle ilgili hadislerin hükmü umumi değildir.
---------------------

Öyle olsaydı son dönemi bir kaç asır süren ahir zamanda hiç bir müslüman evlenmeycek olsa bir asır içinde dünyada müslüman kalmamış olacaktı. Mazerete binanen evlenmeyen sünnete aykırı hareket etmiş sayılmaz.

Ahir zamanda her taraftan islama saldırlması islama hizmet edenler açısından evlenmemek için mazeret olur. Peygamberimizin evlenmeyen benden değildir demesi evlenmeyi hristiyanlıkta olduğu gibi ruhbanlıkla karıştıranlar içindir.

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bence öncelikle evlenecek kisilerde beraber ahiretti kazanma düsüncesi olmasi lazim. Evli degilim ama düsünüyorumda evli olsam ve esimlen beraber sabah namazina kalsam ve beraber namaz kilsak cok güzel olurdur..
Bide cok büyük bi sevgi ve saygi gerekli evlilik icin. Büyük bi sevgi ve saygi oldukdan sonra her zorlun üstesinden gelirnir diye düsünüyorum.
Ben öyle birinle evlenmek isterdim ki tek bu dünyada yaslanmak degil beraber Rabbimin cennetini kazanmak ve ahirettimide onla gecirmek isterdim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt