Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İşini Seveceksin... (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici

bilgilidem

Kayıtlı Kullanıcı
bende işimi çok severek yaparım. 20 yıllık hizmetim var halen kendimi ilkgünki gibi hissedirm. Bence işini seveceksin ve helalinden para kazanmayı düşüneceksin.Gerçi yıllarca devletin elektiriğini harcayarak çay içtim. Onun günahı boynumda. Şimdi bu günahı daireye kağıt alarak, kalem alarak, ihtiyac neyse onu alarak karşılamak istiyorum. Bilmiyorum artık onun yerine geçermi bu beni çok ama çok rahatsız ediyor.Çünkü 70 milyon insanın vebali var. NAsıl ödenecek diye düşünüyorim. Aklımdan geçende kırtasiye malzemeleri alarak bu açığı kapatabilirmiyim. Sizlerinden fikirlerini alabilirmiyim? nasıl öderim ben bu hakkı

Eğer ki durum bundan ibaret ise, sizin bir vereceğiniz yok demektir.
Günümüz şartları itibari ile ve bunlara rağmen çizginizi bozmadıysanız, hatta ve hatta alacağınız var demektir.Onun ise karşılığı size ahirette fazlası ile verilir.
(Nasıl ki devlet hizmet süresi içinde size bir masa ve koltuk temin etti, sizde bunu kullandınız ve karşılığını vermeniz söz konusu değilse, elektirikte aynı statüye girmektedir.)

Düşünün ki bir toplum var, ve bu toplum tümü ile islamiyeti yaşıyor. Birde düşünün ki başka bir toplum var, inancını yaşamakta zorluklar çekiyor, güçlükler ile karşılaşıyor. İkinci toplumdaki bir gencin kıldığı namaz, ilk toplumdaki gencin kıldığı namazdan Allah katında daha da değerlidir...
Biri namaz kılıyordur, biri ise namaz kılmak ortamını oluşturmak için önce mücadele ediyor, sonra namaz kılıyordur.

bilgilidem

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için teşekkürlerimi sunuyorum.
Fakat "Sigara içmek yasaktır" uyarısı altındaki çöp dikkatimi çekmedi değil.

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamün aleyküm mavci abi...
ben bi şirketin ön muhasebesini tutuyorum. meslegim muhasebeci..
seviyormuyum bilmem ama yapmak zorunda oldugum için hakkıyla yapmaya çalışıyorum.
peki mavci abi siz işinizi seviyormusunuz?

Sizin neden dolayı işinizi sevmediğinizi tahmin ediyorum Elmas kardeşim...
Allah CC. kolaylıklar nasip etsin...
Zorunda olduğunuz için bazı .... işlemleri yapmak zorunda kalıyorsunuz ya da yalan söylemek zorunda kalıyorsunuz sanırım...
Allah CC. yar ve ayrdımcınız olsun her daim...

Ben Harita ve Kadastro( Jeodezi ve Fotogrametri) Mühendisiyim...
Şu an bir kamu kurumunda yöneticiyim...
Ve işimi çok severek yapıyorum...
Mühendis olarak daha çok seviyorum ama...

Hayırlı Akşamlar...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin neden dolayı işinizi sevmediğinizi tahmin ediyorum Elmas kardeşim...
Allah CC. kolaylıklar nasip etsin...
Zorunda olduğunuz için bazı .... işlemleri yapmak zorunda kalıyorsunuz ya da yalan söylemek zorunda kalıyorsunuz sanırım...
Allah CC. yar ve ayrdımcınız olsun her daim...

Ben Harita ve Kadastro( Jeodezi ve Fotogrametri) Mühendisiyim...
Şu an bir kamu kurumunda yöneticiyim...
Ve işimi çok severek yapıyorum...
Mühendis olarak daha çok seviyorum ama...

Hayırlı Akşamlar...

evet mavci abi tahmininiz dogru, bazen düşünüyorumki, ben bu işi yapmaya devam edersem, ahirette nasıl yüzüne bakacagım rabbimin diye...
yalan söylememeye çalışıyorum. genelde hiç sevmem yalanı. söyleyenide zor affederim ama işte....
insan mecbur olunca neler yapıyor. rabbim dogru yoldan ayırmasın kimseyi amin. inşallah tek duam hayırlısı ile bu işten ayrılmak...
birazda beni işime baglayan islamiyet. sitemi çok seviyorum, arkadaşlarımı, herkesi çok seviyorum. bide ilahi radyomu çok seviyorum. dinledikçe huzur buluyorum. burada okunan dulara sayesinde dayanabiliyorum...
neyse uzattım hakkınızı helal edin..
sizin mesleginizi sevmenize sevindim. ne güzel....
hayırlı akşamlar..

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Paylaşım için teşekkürlerimi sunuyorum.
Fakat "Sigara içmek yasaktır" uyarısı altındaki çöp dikkatimi çekmedi değil.

Ben teşekkür ederim...
Gözlerinize sağlık...

Çok dikkatlisiniz maşallah...
Ben herhangi bir çöp göremedim...
Çöp çöp kutusu mu?:a40:

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

evet mavci abi tahmininiz dogru, bazen düşünüyorumki, ben bu işi yapmaya devam edersem, ahirette nasıl yüzüne bakacagım rabbimin diye...
yalan söylememeye çalışıyorum. genelde hiç sevmem yalanı. söyleyenide zor affederim ama işte....
insan mecbur olunca neler yapıyor. rabbim dogru yoldan ayırmasın kimseyi amin. inşallah tek duam hayırlısı ile bu işten ayrılmak...
birazda beni işime baglayan islamiyet. sitemi çok seviyorum, arkadaşlarımı, herkesi çok seviyorum. bide ilahi radyomu çok seviyorum. dinledikçe huzur buluyorum. burada okunan dulara sayesinde dayanabiliyorum...
neyse uzattım hakkınızı helal edin..
sizin mesleginizi sevmenize sevindim. ne güzel....
hayırlı akşamlar..

Allah CC. hiçbirimizi doğru yoldan ayırmasın...
Bizleri sırat-ı mustakimde sabit kılsın inşallah...
Önemli olan niyettir inşallah...
Niyetiniz halis olunca inşallah daha hayırlı daha güzel bir iş mutlaka bulursunuz...
Birbirimize DUA edersek; Allah CC. günahsız ağız ile yapılan duaları kabul eder inşallah....
Hakkımız var mı ki...Helal edelim...
Herkese -var ise- hakkımız helal olsun...
Allah CC. yar ve yardımcımız olsun her daim...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
:D:D çok güzeldi mavcı abi yaa.emekleriniz zayi görmesin inşallah

mahidevran

Kayıtlı Kullanıcı
ben işimden deil de işyerimdeki bazı kişilerden hoşlanmıyorum. çok asabiler. ortamı ve devamlı geriyorlar. olmadıkları zaman cennet oluyor burası. ama maalesef kendileri patronlardan biri olduğu için kurtulma şansımız yok. ve şu an için işten çıkma şansımız da yok. sabrediyoruz işte. inşallah alnımın teriyle rızkımı kazanmak uğruna sarfettiğim bu sabır ahirette karşıma iyi şekilde çıkar. ben öyle umuyorum.

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

:D:D çok güzeldi mavcı abi yaa.emekleriniz zayi görmesin inşallah

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın Nevin Kardeşim...
İşimizi mutlaka ve mutlaka sevelim...:a12:
Hayırlı akşamlar dilerim Rabbimizden...

bilgilidem

Kayıtlı Kullanıcı
Ben teşekkür ederim...
Gözlerinize sağlık...

Çok dikkatlisiniz maşallah...
Ben herhangi bir çöp göremedim...
Çöp çöp kutusu mu?:a40:

Çöp yazdığımın farkında bile değilim, yorgun olmamdan kaynaklandı sanırım..
Fakat şöyle bir izah ile kasdettiğim noktaya ulaşabiliriz..
Kastım, Sigara içmek yasaktır uyarısının altında, normal bir çöp kutusu değilde, küllük içeren bir çöp kutusu bulunmasıdır..
Belki yeşillik amaçlı da yapılmış olabilir, fakat Sigara içilmez uyarısının altında küllük içeren bir çöp kutusunun bulunması dikkat çekici olsa gerek. Bir diğer enteresan nokta ise, sanıyorum benim çöp yazmama da bu sebep olmuş olabilir, çöpün üst küllük kısmının uzaktan bakıldığında kararmış gözükmesi kullanılmış olduğu sonucunu çıkarır. Bu yüzden duruma ayrı bir noktadan derin temas etmek amaçlıda söylemiş olabilirim, ne de olsa orasının kararmış gözükmesi, sigara izmaritinin orda o an bulunmasa bile daha önce bulunduğu yönündedir..Bulunmuş olması da böyle bir söylem için yeterli olacaktır sanıyorum..

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

ben işimden deil de işyerimdeki bazı kişilerden hoşlanmıyorum. çok asabiler. ortamı ve devamlı geriyorlar. olmadıkları zaman cennet oluyor burası. ama maalesef kendileri patronlardan biri olduğu için kurtulma şansımız yok. ve şu an için işten çıkma şansımız da yok. sabrediyoruz işte. inşallah alnımın teriyle rızkımı kazanmak uğruna sarfettiğim bu sabır ahirette karşıma iyi şekilde çıkar. ben öyle umuyorum.

İnşallah kardeşim...
Beraber Çalıştığımız kişiler, arkadaşlar, ortaklar, patronlar ve onların tutumları çok önemli...
Allah CC. bizleri hayırlı bir rızk için, hayırlı bir işte ve hayırlı kişilerle beraber çalışmamızı nasip etsin inşallah...,
Allaha emanet olunuz...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Çöp yazdığımın farkında bile değilim, yorgun olmamdan kaynaklandı sanırım..
Fakat şöyle bir izah ile kasdettiğim noktaya ulaşabiliriz..
Kastım, Sigara içmek yasaktır uyarısının altında, normal bir çöp kutusu değilde, küllük içeren bir çöp kutusu bulunmasıdır..
Belki yeşillik amaçlı da yapılmış olabilir, fakat Sigara içilmez uyarısının altında küllük içeren bir çöp kutusunun bulunması dikkat çekici olsa gerek. Bir diğer enteresan nokta ise, sanıyorum benim çöp yazmama da bu sebep olmuş olabilir, çöpün üst küllük kısmının uzaktan bakıldığında kararmış gözükmesi kullanılmış olduğu sonucunu çıkarır. Bu yüzden duruma ayrı bir noktadan derin temas etmek amaçlıda söylemiş olabilirim, ne de olsa orasının kararmış gözükmesi, sigara izmaritinin orda o an bulunmasa bile daha önce bulunduğu yönündedir..Bulunmuş olması da böyle bir söylem için yeterli olacaktır sanıyorum..

Açıklamalarınız için teşekkürler...
Çok bilimsel olmuş çok...:a04:
Sanırım tuvalet kısmında sigara içilmiyor...
O nedenle içeri girenler izmaritleri çöp kutusuna bırakıyor...
Yani...
:a26:
Allaha emanet olun...

bilgilidem

Kayıtlı Kullanıcı
Açıklamalarınız için teşekkürler...
Çok bilimsel olmuş çok...:a04:
Sanırım tuvalet kısmında sigara içilmiyor...
O nedenle içeri girenler izmaritleri çöp kutusuna bırakıyor...
Yani...
:a26:
Allaha emanet olun...

Bir olasılık...
Fakat böyle birşey yapmış olsalar ne kadar mantıklı olur acaba...
Hemen şu soru akla geliyor, amaç dumandan korunmak değil mi, eğer bu ise ortam tek çatı altında, hava sirkulasyonundan nasıl kaçış sağlayacaklar...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Bir olasılık...
Fakat böyle birşey yapmış olsalar ne kadar mantıklı olur acaba...
Hemen şu soru akla geliyor, amaç dumandan korunmak değil mi, eğer bu ise ortam tek çatı altında, hava sirkulasyonundan nasıl kaçış sağlayacaklar...

Sen de haklısın kardeşim...
Ben zaten kökten karşıyım SİGARAYA...:a26:
HAyırlı Cumalar...

mavci

Yönetici
Yorumsuz...

Yorumsuz...

evkadini.JPG

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt