Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İş arayan başörtülü kıza hakaret dolu cevap (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Allah Resűlünün kötülüklere karşı mücadelede kademe kademe aletlerini işaret buyurdukları emri hatırlayınız... Birinci derecede el; yani fiil... İkinci derecede dil; yani ihtar... Üçüncü derecede kalb; yani nefsini muhafaza... En aşağı derece de üçüncü derecede gömülüp orada mahfuz kalmak...

İyiyi yapmak ve getirmek, kötüye mani olmak ve defetmek mükellefiyeti, bu iki müessiri teşkilâtlandırmak zaruretini izaha yeter!

Tarihin çöküntü sahifelerinde kendisine misâl aramanın değil, tarihe destanlık çapta yeni bir felâket örneği vermenin mevzuu şartlar içinde, takip edeceğin strateji şudur:

Davayı, estetik, diyalektik, ideolojik ve politik sahalarda beslemek ve ocaklaştırmak... Meydana gelemeyişlerin sırrını kendi "antitez"inde göstermek ve ortada ne kadar zaaf varsa davan lehinde semerelendirmek... Asla küçük ve bücür oluşlara ve erişlere yanaşmamak, sahte tesellilere miskinliğe kapılmamak... "Hepçilik"ten vazgeçmemek ve zerrece taviz vermemek... Strateji ve taktik dilinden anlamak ve taviz vermemeyi öküzlük etme sanmamak... Millet tarlasını, ünüformalı ve ünüformasız genç fidanlar ve yeni ekinler halinde donatmak... Yepyeni bir diyalektikle muazzam bir kültür ve telkin savaşına girişmek, gerektiği yerde gerekeni yapmak, sır dolu bir strateji yolundan istikbalini hazırlamak...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm bu konu tartışmaya gidicek sanırım :(
beratcım Allah senden de razı olsun kardeşim.
mürmüdük abimiz katkılarınız için teşekkür ederim,Rabbim yar ve yardımcınız olsun sizinde.
ve diğer tüm kardeşlerimiz konuya katkılarınız için teşekkür ederim..
engin kardeşim siz olaya farklı açıdan bakmışsınız.ben o başörtülü kardeşimizi tanımıyorum o yüzden günahını almakta istemem.dediğiniz gibi bu kardeşimizde hata var diyelim ama ben hazmedemiyorum bu atatürk adı altında zulüm edenleri...bunlar azılı islam düşmanları ,beyinsizler...neyse siz de allaha emanet olunuz.

gerekirse konu kapatılabilir .

berat05

Yönetici
Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

mürmüdük abimiz katkılarınız için teşekkür ederim,Rabbim yar ve yardımcınız olsun sizinde.
engin kardeşim siz olaya farklı açıdan bakmışsınız.ben o başörtülü kardeşimizi tanımıyorum o yüzden günahını almakta istemem.dediğiniz gibi bu kardeşimizde hata var diyelim ama ben hazmedemiyorum bu atatürk adı altında zulüm edenleri...bunlar azılı islam düşmanları ,beyinsizler...neyse siz de allaha emanet olunuz.

Değerli kardeşim NURUSECDE

sizin iyiniyetinizi biliyorum.Açtığınız konu içinde üzgünüz hep birlikte.Aynı inanç içerisinde yaşıyoruz her birimiz bu durumu biliyoruz.

Yazdığınız gibi bu konunun tartışmalara ve günah almalara sebebiyet vermemesi için kapanması daha hayırlı olur.Allah c.c. sizden anlayışınız için razı olsun.Hayırlı ve güzel düşüncelerinizin Rabbim tez zamanda karşılığını nasip eylesin ...Kırmamak ve kırılmamak daha hayırlıdır...

LÜTFEN DİĞER KARDEŞLERİMİZDE BU KONUYU UZATMASINLAR

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Çilek Grup

Ana sayfada ki kamuoyuna sunulmuş yazıyı okuyun derim.

Hanım efendinin belirttiği gibi kimse kimseye bu denli hakaret içeren ve dini inançları yeren bir mail yazamaz.
Konunun ciddiyetine kesinlikle inanmıyorum ve Allah c.c. bizleri doğrusunu bilmeden yaptığımız eleştirilerden korusun.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam.
Kardeşim konu dışındasın.
Konunun maksadını başka mecralara çekiyorsun.
Yok şöyle yapmalıydı,yok böyle yapmalıydı.
Bumu İSLAM SİYASETİ.
BÜTÜN OLUMSUZLUKLARI DAVAN LEHİNE BÖYLEMİ SEMERELENDİRECEKSİN.
DÜŞMANA DİK DURMAK VARKEN KARDEŞİNİ ELEŞTİRMEYİ PEKBİ BECERİYORSUN.
BÖYLE OLMAZ.
Bak ortalıkta bir haksızlık ve İSLAMA SALDIRI VAR.Bu konuda söyleyebileceğin varsa onu söyle ...
BESMELE.SELAM.DUA.

Konu dışında olan ben değilim.. Siz anlamaya çalışmıyorsunuz..
Müslüman Akıllı olmalı diyorum.. Daha da birşey demiyeceğim..
Selametle..

Aleyküm Selam..
Haber sitesinde olayı ilk okuduğumda bende küplere binmiştim, nasıl böyle birşey olabilir diye ve direk siteye girdim ve 1 dk lık araştırma sonucu attıkları maili gayet normal karşıladım.Çünkü bu insanlardan farklı şeyler beklemek doğru değil.. Başörtüsü meselemiz ülkemizin bir numaralı çözüme kavuşması gereken meselesidir.. benimde 4 yaşımda kızım var ve şimdiden düşünmeden kendimi alamıyorum.İnanın bacılarımı o hallerde görmek bana ne kadar ızdırap veriyor.. benim vurgulamak istediğim Eğer bir bayan çalışacaksa tesettürüne uygun bir yerde çalışmalıdır.Dolayısıyla önüne gelen yere, hele de günümüzde başvuru yaparsa olacağı budur.. İnşallah doğru anlatabiliyorumdur kendimi..
Mevla'ya emanet olun.. Tartışma çıkmaması açısından bir daha cevap yazmıyacağım..
Selam ve dua ile..

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
bugün ben, iş ilanıyla günde 10 kapıyı çalsam hepsini nasıl araştırcam.adamın siyasi kimliğini nerden bilicem .bana hakaret ederse suç benim mi olucak.
siyasi kimlik ne olursa olsun kimsenin kimseye bu şekilde hakaret etme hakkı yoktur.

bizim tepkimiz islam düşmanı olup faaliyetlerini sürdüren firmalaradır.ama ALLAH razı olsun bütün islami sitelerdeki kardeşlerimiz gereken tepkiyi vermişler ki bir özür açıklaması yapılmış.
Esselamun aleyküm.
Tesettüre bir saldırı olmuş,konu nereye sarkmış.
Kardeşim tepkisini göstereceğine,bacımızı suçlamaya koyulmuş.
Yok şirketin siyasi fikrine bakmamışmış.
Başka söyleyecek söz bulamadımı kardeşim.
Nur-u Secde kardeşim Allahcc senden razı olsun.
Allahcc DÜŞMANLARININ SONUNU PERİŞAN ETSİN İNŞAALLAH.
Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaşımız.
BESMELE.SELAM.DUA.

Selamun aleyküm kardeşim.sana özellikle de Nur-u Secde kardeşime katılıyorum...
Bu ülkede böyle insanlar ve böyle düşünceler oldukca bizim sırtımız yerden kalmaz...Bir kere butun bu sacma düşünceleri Atatürk'e yüklemelerine anlam veremiyorum ayrıca neden benim türbanım siyasi bir simge olsun bu ne hadsizlik bu ne cürret ya Allah ıslah etsin hidayet versin...:a13:

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
rezalet ya... allah onları bildiği gibi yapsın tesettür farzdır..!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt