Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

iPhone Kendini Nasıl Koruyacak ? (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
Mobil cihazların güvenliği, giderek daha da önemli hale geliyor. 3G ile daha hızlı internete bağlanan cihazlar, kendisini nasıl koruyacak? Apple'ın büyük ayıbı, bu haberde.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayarların cep telefonu olarak karşımıza çıktığı şu günlerde bu cihazlar, bilgisayarların sadece faydalı olan özelliklerini almakla kalmıyor. Beraberinde, bilgisayarlara özgü güvenlik tehditlerini de getiriyor.

Virüsler Cepte!

Daha hızlı çalışan, çevredeki cihazlarla iletişim kurabilen ve internete çok daha hızlı bağlanabilen mobil aygıtlar da artık virüslerin hedefinde. Güvenlik şirketleri, bu cihazlar için de yazılım geliştiriyor ve bu yazılımlar büyük ilgi görüyor. Bunlardan biri de yeni güncellenen ve Türkçe arabirime sahip olan Kaspersky Mobile Security 8.0.

Söz konusu güvenlik şirketleri, en çok kullanılan akıllı telefonlar için geliştirdiği güvenlik yazılımlarıyla ilgili olarak önemli bir eksikliği de gün yüzüne çıkarmış oldu.

iPhone'un İlginç Önlemi

Bilişim Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen ve güvenlik yazılım şirketi Kaspersky'nin Türkiye ofisinde çalışan uzmanların da katıldığı basına özel bilgilendirme toplantısında önemli açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara, ilerleyen günlerde internet sitemizde değinmeye devam edeceğiz.

hqmu6o90zw.jpg

Yapılan açıklamalar arasında öyle bir tanesi var ki; Türkiye'deki çok sayıda iPhone kullanıcısının kafasında soru işareti bırakacak gibi görünüyor.

Cep telefonunuzun çalınması, istenmeyen (spam) mesajlar,virüsler ve daha birçok tehdide karşı önlem alan güvenlik yazılım şirketleri, konu Apple iPhone'a gelince duraksıyor. Bunun nedeni ise Apple'ın, kendi mobil cihazlarına güvenlik yazılımı istememesi ve "iPhone'a güvenlik yazılımı gerekiyorsa, onu da biz getiririz size ne oluyor?" demesi.

Windows Mobile ve Symbian işletim sistemleri, bu konuda Apple'dan bir adım daha önde.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt