Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İNŞALLAH KELİMESİ (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2006
Mesajlar
231
Tepki puanı
0
Puanları
0
İnşallah kelimesi çoğumuzun dilindedir.Acaba kaçımız bunu tam anlamıyla söylüyor. Toplum inşallah kelimesinden ne anlıyor? Bu kelimeyi nerelerde kullanıyor. Benim gözlemlediğim kadarıyla toplumda inşallah kelimesi biraz olumsuzluk yada yapılmayacak birşey için kullanılıyor. Örneğin birine yarın inşallah sana uğrarız derseniz, karşı taraf bunun olma olasılığının çok az olduğunu düşünerek şöyle der "Abi gelmeyeceksen söyle beklemeyim." Çünkü toplumda inşallah kelimesi genelde bu anlama geliyor; yapılma olasılığı az olan birşey. Allah Kuran`da Kehf 23te "Hiçbirşey için ben bunu kesinlikle yapacağım deme."24 te "Allah dilerse şeklinde söyleyebilirsin..."der. Bu ayetlerden de anladığımız gibi her planımızın, sonra yapacağımız her işin başına inşallah (Allah dilerse) demeyi unutmamalıyız. Hepimiz biliyoruz ki her işin başında, içinde ve sonunda Allah var. O dilemediği sürece hiçbir şey için ben bunu mutlaka yapacağım dememeliyiz çünkü tek mutlak var ki o da Allah`ın dilemesi.ALLAH'IN RAHMET VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN...B)B)B)
 

nesrinbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Tem 2006
Mesajlar
23
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: İNŞALLAH KELİMESİ

çok haklısın didem insanlara inşallah deyince inşallahı maşallahı yok bunun mutlaka olacak diyorlar olmayıncada sen şom ağzını açtın ondan olmadı diyorlar bilmiyorlarmı allah istemeden kul hiçbir fiili gerçekleştiremez a e o
 

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
204
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: İNŞALLAH KELİMESİ

Esselamu Aleikum vr,vb
Kardeslerim bunun idrakina varamamis bir nesiliz.Hakki bilen sözlerin ne anlama geldigini nasil biliyor demi !!!
Ayrica kalp kirmak amacli olmadan yazmak istiyorum!!! Yalnis anlamayin kardeslerim!!!

insallah degil---- InsaAllah (DIDEM)

masallah degil---- MaasAllah yazilir (nesrinbulut)

Vesselam
 

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Şub 2007
Mesajlar
2,070
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: İNŞALLAH KELİMESİ

BEN GENELLİKLE İNŞALLAH KELİMESİNİ KULLANIYORUM ZATEN ALNAMINIDA BELİRTMİŞSİNİZ BU BİLGİYİ PAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt