Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

INANILMAZ BIR OLAY ( LÜTFEN 15 YASINDAN KÜCÜKLERE IZLETMEYIN) (1 Kullanıcı)

berranur

Kayıtlı Kullanıcı
Azabından rahmetine sığınırız Allah'ım..
kimi zaman kalkamadığım sabah namazlarına artık kalkıyorum çünkü bu olay hemen gözümün önüne geliyor.tanıdığım herkese gösteriyorum,yayınlayanlardan Allah razı olsun.
Aklıma Hz.Ömer'in sözü geldi;
Rabbim bedenimi o kadar büyüt ki cehennemin tamamını kaplasın ki hiç bir müslüman oraya giremesin.
yanlış hatırlamıyorumdur inşallah,yanlışım varsa düzeltin.
vesselam...
[small][/small]

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: INANILMAZ BIR OLAY ( LÜTFEN 15 YASINDAN KÜCÜKLERE IZLETMEYIN)

ya ne denirki bu görüntüler karşısında kaynağını aramaya gerek yok kardeşlerim...rabbim bizleri korusun inş.dün bi arkadaşım geldi bize yakın arkadaşım açık bi bayan örtünmeyi düşünüyo ama örtünemiyo onunla konuştum biraz inanın üzülüyorum çünkü bu dünyanın ne kadar yalan bi dünya olduğunu herkes farkında RABBİM HERKESİN YARDIMICISI OLSUN İNŞ ALLAHIM SONUMUZU HAYIRLI ET BİZİ O GÜZEL HUZUR DOLU YOLUNDAN AYIRMA SEVGİNDEN MERHAMETİNDEN BİZİ YOKSUN BIRAKMA HUZURUNA GELDİĞİMİZDE BİZİ UTANDIRMA SANA LAİK BİR KUL PEYGAMBER EFENDİMİZE LAİK BİR ÜMMET OLARAK YAŞAMAYI NASİP ET (AMİN)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

dost istersen allah yeter mal istersen kanaat yeter yaren istersen kur an yeter düşman istersen nefis yeter nasihat istersen ölüm yeter allahım nefsimize celalinle kalbimize cemalinle hayatımıza hikmetinle hatalarımıza rahmetinle muamele eyle allahım bizlere kabir azabı verme amin s a :(:(:(:(

@hazal@

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. Allah yardımcımız olsun.Bu görüntülerden etkilenmemek imkansız bir şey.rabbim inşallah kabir hayatını cennet bahçelerinde bir pencere açar.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Allah günahlarımız affetsin

torpi

Kayıtlı Kullanıcı

kabir azabına sonun kadar inanıyorum yanlız bu görüntleri başka sitelerde görmüştüm yorumları bu fotomontaj oldu aydınlatırsanız sevinirim..

dua ile kalın

taibe

Kayıtlı Kullanıcı

torpi yazdı:
kabir azabına sonun kadar inanıyorum yanlız bu görüntleri başka sitelerde görmüştüm yorumları bu fotomontaj oldu aydınlatırsanız sevinirim..

dua ile kalın

açıkçası ben fotomontaj olsa bile ibret olduğunu düşünüyorum çünkü biz zaten kabir azabınada cehennem azabınada görmeden iman etmiş bir ümmetiz ve bize anlatılanlar bu resimlerden daha dehşetli ama ibret alabilmekte nasiptir diye düşünüyorum.nasibi olana bilene inanana fotomontaj bile ibret verir diye düşünüyorum.

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

duyduklarımız okuduklarımız bir yana birde bu resimleri görmek... Allah'ım cümlemizi kabir azabından cehennem ateşinden korusun...

SheeKMuraT

Kayıtlı Kullanıcı

Şimdinin kara perdesine bakma;az ilerideki Işığı öp.
Dikenlerle meşgul olma; gülleri kokla doya doya.
Sevgiyi iç,kevser içmiş olacaksın.
Ölürsen sevgiden öl.
Öl ve sevgiline kavuş!!
Hem kime sevdalısın ki???

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

BU RESİMLERİ DAHA ÖNCE MUHAMMET KUTSAL YAYINLAMIŞTI BU SİTEDE.AMA İÇERİĞİNİ ALAMAMIŞTIK.DETAYLAR İÇİN SAĞOL KARDEŞ.RABBİM KORUSUN BİZLERİ

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

İnanın bende ne diyeceğimi bilemiyorum çok ibret verici. Allah yardımcımız olsun bizleri kabir azabından korusun inşallah.

hafi

Kayıtlı Kullanıcı

aman Allah'ım..

nihal yildiz

Kayıtlı Kullanıcı

sok edici bi olay hala kabir azabina inanmayanlara ibretlik bi olay iste...bu olayi bundan yaklasik 4 ay önce gördüm ve inanin hüngür hüngür agladim 1 hafta etkisinden kurtulamadim aslinda hepimiz mutlaka duymusuzdur kabir azabinin dehsetini ama bu sekilde görmek daha baska bence 18 yasindaki bir gencin kabir azabi böyleyse kimbilir nicelerimizin hali nasil olacak Yüce Mevlam muhafaza etsin insallah, bizleri dogru yolda isek yolumuzdan ayirmasin, yanlis yolda ilerliyorsak bize bir sans daha versin insallah.::
YARIN NE OLACAGIMIZ HIC BELLI DEGIL,artik farkindaysaniz genclerin ölümü daha cogunlukta, kimisi kazada,kimisi savasta,kimisi hastaliktan ama en önemlisi Cenabi Hak bizlere imanla gitmeyi nasib etsin Allaha emanet olun B)B)B)

SEROD

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH'IM BİZLERİ GAFLET UYKUSUNDAN UYANDIR.NEFSİMİZDEN VE ŞEYTANIN ŞERRİNDEN BİZ ACİZ KULLARINI KORU,İBRET VERİCİ BİR OLAY ALANA TABİ Kİ...:(:(:(

zahara

Kayıtlı Kullanıcı

cok ibretlik bir resimlerdi Allah biz müslüman kullarına kabir azabı cektirmesin inş

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum
Resimler gerçekten kabir azabı çekmiş birine ait olsun yada olmasın amacını gerçekleştirdi bence.Arakadaşımız bunları yayınlayarak günlük işlerin yoğunluğundan !! çoğumuzun unutmuş olduğu kabir azabını tekrar hatırlatmadmı bize?Çoğumuz resimlere bakıpta Affet Yarabbim demedik mi?Önemli olanda buydu bence.Sonuçta biliyoruz Kabir azabını ve inanıyoruz.Ha bu şekilde olmuş yada farklı bir şekilde olmuş.Ne farkeder ki...

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM BUNU BAŞKA BİR SİTEDE DAHA GÖRDÜM.AKLIMDAN HİÇ ÇIKMIYO.HÜCRELERİMİN TİTREDİĞİNİ HİSSEDİYORUM
.
EY MERHAMETLİLERİN MERHAMETLİSİ OLAN
ALLAH'IM KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN BİZLERİ KORU YARABBİM
AMİN

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
Rabbim kabir azabından muhafaza eylesin bizleri..almasını bilenler için ibret verici bir olay..Allah yar ve ayrdımcımzı olsun..bizleri nefsimizin şerrinden korur inşAllah...Allaha emanet olun..Allah sonsuz kere razı olsun kardeşim bunları bizimle paylaştığın için.sağolasın..
ALLAIM KABİR AZABINDA KORU BİZLERİ.

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Evet arkadaşlar ilginç ve ibret alınacak bir hadise yanlız benim sizden ögrenmek istedigim kabirde azab insanın ruhunamı yoksa bedeninemi verilir yoksa her ikisinedemi verilir nedersiniz net bir cevap verecek arkadaşımız vardır inşallah

Kabir azabının yalnız ruha mı, yoksa bedene mi, yahut da her ikisine mi yapılacağı konusu bilginler arasında tartışmalıdır. Bu azabın hem rûha, hem de bedene yapılacağı görüşü tercihe şayandır. ancak azabın niteliği hakkında fazla bilgi yoktur. Rûhun gerçeği üzerinde de görüş ayrılıkları vardır. Bir görüşe göre ruh lâtif (ince, şeffaf, nüfuz kabiliyeti olan) bir cisimdir. Yaş ağaca suyun nüfûzu gibi bedene nüfûz etmiştir. Allah, rûh cesette kaldığı sürece hayatı devam ettirmeyi âdet kılmıştır. Ruh cesetten çıkınca ölüm hayatı ortadan kaldırır. Başka bir görüşe göre de, ruh ceset için güneşin ışıkları gibidir. Mutasavvıflar bu görüşü benimsemişlerdir. Ehl-i Sünnete mensup bir topluluk, gülsuyunun güle sirâyet ettiği gibi, rûhun da bedene sirâyet eden bir cevher olduğunu söylemişlerdir (Aliyyu'l-Kâri, Fıkh-ı Ekber Şerhi, terc. Y. Vehbi Yavuz, İstanbul 1979, s. 259). Ayette şöyle buyurulur: "De ki ruh, Rabbimin bildiği bir iştir. Size bu konuda pek az bilgi verilmiştir" (İsrâ, 17/85).

bayim11

Kayıtlı Kullanıcı

Aynı mesaj banada yaklaşık 3-4 ay önce gelmişti , çok etkilenmiştim , ama şimdi en azından resimlerin yalnış olduğunu biliyorum.
Kabir azabı illaki vardır da onu rabbimden başkası bilemez..
Hepinize sağlıklı ve mutlu bayramlar ....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt