Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlim ve Bilim Arasındaki Fark (1 Kullanıcı)

marnero

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Nis 2012
Mesajlar
5
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
1934'de bir şey oluyor ve Kuran'da geçen ve yüzyıllardır değişmeyen "İLİM" kelimesi niyeyse değiştiriliyor halbuki "İLİM" kelimesi Kuran'da geçen bir kelime olup ilginç ve aydınlatıcı bir durumu tanımlandırmaktadır yani ilahi olan ve dünyevi olan arasında bir durumu tanımlandırmaktadır örneğin "keramet","alamet","mucize" gibi terimler sadece "ilim" altında tanımlandırılabilir. Doğrusu da bu değilmidir?

İLİM kavramları özgünlüğünde sadece dünyeviliği değil ilahiliği de kabul etmesi, başka bir değişle ahlaki ve manevi olguları da barındırması bakımından önemli bir mesele değilmidir? Bu durumun "bilim" adını alarak dünyevileştirilmesine şahsen gönlüm razı değil ve iki kavram arasında bir fark olduğunu ve bunun bilinmesi gerektiğini düşünmekteyim.

b4q4on.jpg


Konu hakkında görüşlerinizi dile getirirseniz sevinirim....
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt