Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlginç bir pata salatası (1 Kullanıcı)

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Her yiğidin bir patates salatası yiyişi vardır. Benimki de kesinlikle yumurtasız! Patates salatasını çok seviyorum ama es kaza içine yumurta koyulmuşsa bırakın yemeyi salata tabağının yakınında bile oturmam. Sanırım ilkokul yıllarında nefret ettim o haşlanmış soğuk yumurta kokusundan. Şimdi nasıl bilemiyorum ama o yıllarda ailelere bir beslenme listesi dağıtılırdı. İşte haftanın beş günü için ayrı ayrı menü hazırlanır, çocuklar illaki bu listede yazılı olanları getirmeye zorlanırdı (ne anlamı varsa). Daha ilk hafta beslenme saatinde beslenme çantaları açıldığında 55–60 adet haşlanmış yumurtanın o kesif kokusu sarardı ortalığı ( Allahım kabus gibii) tabi ben her seferinde 1 adet yumurtayı gerisin geri eve götürürdüm. Sonrasında 20 yıldır süre gelen, soğuk yumurta alerjisi bana miras kaldı :) Siz siz olun patates salatasını yumurtasız yemeye gayret gösterin sevgili dostlar. Şimdilik benden bu kadar, sevgiler…

Malzemeler:

3–4 adet orta boy patates
yarım demet maydanoz
3-4 dal taze soğan
1 adet domates
1 adet etli kırmızıbiber (paprika)

Sosu için:
1 adet limon
zeytinyağı
tuz
karabiber
kırmızıbiber
isteğe göre kuru fesleğen
isteğe göre nar ekşisi veya sirke

Hazırlanışı:

Patatesleri yıkayın ve kabuklarını soymadan tuzlu suda haşlayın. Patatesler haşlanırken diğer malzemeleri yıkayın ve ince ince kıyın. Haşlanan patateslerin pişip pişmediğini bıçak yardımı ile kontrol edin (bıçak rahatlıklar batıyorsa ve ortasına kadar ilerliyorsa pişmiştir).
Patateslerin kabuklarını soyun ve küp küp doğrayın, diğer malzemeleri de ekleyerek 2 kaşık yardımı ile yavaşça karıştırın.
Limonu sıkın ve geri kalan tüm sos malzemesini küçük bir kapta iyice karıştırın. Salatayı servis tabağına yada geniş bir salata tabağına alın, üzerine sosunu dökerek servis yapın.

Not: Salatanızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız servis yapmadan 1–2 saat önce hazırlayın ve dinlendirin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt