Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ikilemde kalıyorum yardımcı olur musunuz? (3 Kullanıcı)

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ikilemde kalıyorum yardımcı olur musunuz?

SELAMÜN ALEYKÜM,
BEN DİYORUM Kİ; KADIN ÇALIŞMASIN, KÜLTÜRLÜ OLMASIN, PEKİ KENDİNİ KOCASININ YANINDA NASIL TEMSİL ETSİN? KÖLE GİBİ Mİ YOKSA KENDİNE GÜVENİ OLAN, KOCASINA YAKIŞIR ŞEKİLDE Mİ? VE HANGİ KADIN KOCASININ KENDİSİNİ ALDATMAYACAĞINA NASIL GÜVENEBİLİR? BUNUN GARANTİSİ VARMI?.. EĞER BUNUN GARANTİSİ YOKSA.. KADININ KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLMESİNE KARŞI BİR FİKİR İÇİNE GİRİLEBİLİR Mİ? BİDE BU ZAMANDA.. YANİ HAYAL ETMEK BİLE YANLIŞ... SELAMÜN ALEYKÜM...

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

KARAPECE KARDESIM
GÜZELIM BUGÜN OKULDA BASINI AC DIYEN YARIN RESMI DAIREYE BASI ACIK GIR DIYECEK
GÜN GELIR EVIMIZIN ICINE GIRECEKLER ONLAR ÖYLE ISTIYOR DIYE TESLIM MI OLALIM
BENIM ICIN CIHAD
BU UGURDA CANLA BASLA MÜCADELE ETMEK YA SAVASMAK BIRILERI YASAK GETIRDI DIYE KORKUP SAKLANMAK VARMI DAHILIGE GELINCE BENDE DAHI DEGILIM SANA GERI KALMISSINDA DEMEDIM NIYETIM SENI KIRMAK DEGIL ASLA ÜSTÜNLÜK TASLAMAKSA HIC BANA GÖRE DEGIL ÖNEMLI OLAN BURDA BIR SEYLERI PAYLSAMAK BIRBIRIMIZDEN FAYDALANMAK SENDE KENDINE IYI BAK ALLAHA EMANET

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞLERİM, KADININ ÇALIŞMASI YANİ KÖTÜ OLSAYDI.. PEYGAMBER EFENDİMİZ İLK EŞİ HZ HATİCEYİ ALMAZDI, KENDİNE GÜVENEN TİCARET KADINIYDI, KADIN, İMANINA VE NAMUSUNA SAHİP OLDUĞU SÜRE İÇİNDE, ERKEKLERİN YAPAMAYAĞI İŞLERİN BİLE ÜSTESİNDEN GELİR... KENDİNE GÜVENİ OLAN KADIN İYİ BİR EŞ, İYİ BİR ANNE, İYİ BİR BİREY OLUR.... HANGİ DEVİRDE YAŞIYORUZ.. PEYGAMBER EFENDİMİZİN ZAMANINDA BİLE BÖYLEYKEN NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORUZ?.. AKILI BİR ERKEK, AKILI BİR KADINI TERCİH EDER? HİÇ KİMSE KÖLE GİBİ KADINI İSTEMEZ, ZATEN AKILSIZ KADIN NASIL AİLEYİ YÖNETECEK.. NASIL BİR ÇOCUK YETİŞTİRECEK.. AMA BİRDE AKILI, KÜLTÜRLÜ KADINI DÜŞÜNELİM.. İYİ BİR EŞ OLACAK, İYİ BİR ANNE OLACAK, İYİ BİR DOST, ARKADAŞ. OLACAK .. CAHİL DOSTUN OLANA KADAR AKILI DÜŞMANIN OLSUN...ÇALIŞAN BAYANLARIN KENDİNE GÜVENİ ÇOK, ÇALIŞMAYAN BAYANINDA KENDİNE GÜVENİ YOK... SELAMETLE...

karapece

Kayıtlı Kullanıcı

seher vakit yazdı:
KARAPECE KARDESIM
BENIM ICIN CIHAD
BU UGURDA CANLA BASLA MÜCADELE ETMEK YA SAVASMAK BIRILERI YASAK GETIRDI DIYE KORKUP SAKLANMAK VARMI DAHILIGE GELINCE BENDE DAHI DEGILIM SANA GERI KALMISSINDA DEMEDIM NIYETIM SENI KIRMAK DEGIL ASLA ÜSTÜNLÜK TASLAMAKSA HIC BANA GÖRE DEGIL ÖNEMLI OLAN BURDA BIR SEYLERI PAYLSAMAK BIRBIRIMIZDEN FAYDALANMAK SENDE KENDINE IYI BAK ALLAHA EMANET

s.a yok kırlmadım...doğrusun aslında böyle giderse bunlar evimizin içindede başımızı açmak isteyecekler...EVET BEN SENİ GERÇEKTENDE YANLIŞ ANLAMIŞIM....ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HAKKINI HELAL ET EMİ GÜLÜMB)B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

karapece yazdı:
seher vakit yazdı:
KARAPECE KARDESIM
BENIM ICIN CIHAD

s.a yok kırlmadım...doğrusun aslında böyle giderse bunlar evimizin içindede başımızı açmak isteyecekler...EVET BEN SENİ GERÇEKTENDE YANLIŞ ANLAMIŞIM....ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HAKKINI HELAL ET EMİ GÜLÜMB)B)
HELAL OLSUN ÖNEMLI OLAN BENIM HAKLI OLMAM DEGIL OLUR BAZEN BÖYLE UFAK TEFEK SEYLER SONUCTA BIZ KARDESIZ BENIMICIN BU ÖNEMLI SENDE HAKKINI HELAL ET
B)B)B)

elvanersoy

Kayıtlı Kullanıcı

baltefsiri yazdı:
KARDEŞLERİM, KADININ ÇALIŞMASI YANİ KÖTÜ OLSAYDI.. PEYGAMBER EFENDİMİZ İLK EŞİ HZ HATİCEYİ ALMAZDI, KENDİNE GÜVENEN TİCARET KADINIYDI, KADIN, İMANINA VE NAMUSUNA SAHİP OLDUĞU SÜRE İÇİNDE, ERKEKLERİN YAPAMAYAĞI İŞLERİN BİLE ÜSTESİNDEN GELİR... KENDİNE GÜVENİ OLAN KADIN İYİ BİR EŞ, İYİ BİR ANNE, İYİ BİR BİREY OLUR.... HANGİ DEVİRDE YAŞIYORUZ.. PEYGAMBER EFENDİMİZİN ZAMANINDA BİLE BÖYLEYKEN NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORUZ?.. AKILI BİR ERKEK, AKILI BİR KADINI TERCİH EDER? HİÇ KİMSE KÖLE GİBİ KADINI İSTEMEZ, ZATEN AKILSIZ KADIN NASIL AİLEYİ YÖNETECEK.. NASIL BİR ÇOCUK YETİŞTİRECEK.. AMA BİRDE AKILI, KÜLTÜRLÜ KADINI DÜŞÜNELİM.. İYİ BİR EŞ OLACAK, İYİ BİR ANNE OLACAK, İYİ BİR DOST, ARKADAŞ. OLACAK .. CAHİL DOSTUN OLANA KADAR AKILI DÜŞMANIN OLSUN...ÇALIŞAN BAYANLARIN KENDİNE GÜVENİ ÇOK, ÇALIŞMAYAN BAYANINDA KENDİNE GÜVENİ YOK... SELAMETLE...

baltefsiri kardeşimizin dediği gibi "çalışan bayanların kendine güveni çok
çalışmayan bayanında kendine güveni yok"
"kimse köle gibi kadın istemez"

yorumlarınız için çok teşekkür ederim
gelde çık şimdi işin içinden
hamur gibi konu
çektikçe uzuyor

s.a

karapece

Kayıtlı Kullanıcı

YA NE SAÇMA BİR SÖZ BU KARDEŞİM ÇALIŞAN KADININ GÜVENİ VAR DA ÇALIŞMAYANIN YOK BU NE ŞİMDİ BEN ÖNCE RABBİME SONRADA KENDİME GÜVENİM VAR MESELA

handeee

Kayıtlı Kullanıcı

KONU GERÇEKTEN GÜZEL İSLAMİYETTE KADINA ZATEN VERİLEN DEĞER ÇOK FAZLA ÇÜNKÜ KADINDA BELİRLİ KONUMA SAHİP HEP ŞU DÜŞENCE VARDIR O ZAMAN NEDEN ERKEKLER REİS GİBİ GÖRÜNÜR. ASLINDA BUNUN CEVABI ÇOK AÇIK ÇÜNKÜ ERKEK ÜSTÜNDÜR DİYE BİR ŞEY YOKTUR ALLAH (C.C.) ERKEĞİ KADINI KORUMASI VE TÜM FELAKETLERDEN KORUSUN DİYE ONA SAHİP ÇIKSIN BUYURMUŞTUR.BU KONU BU KADAR AP AÇIKKEN BAZI İNSANLAR ERKEKLER KADINDAN DAHA ÜSTÜNDÜR DİYE BİR KONU ATFEDİYORLAR AMA HİÇ İŞİN BU YÖNÜNÜ DÜŞÜNMÜYORLAR. BUNUN BENCEDE BİRAZ ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİR BİR İNSANIN CİNSİYETİ NE OLURSA OLSUN BİRBİRİNDEN ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR.RABBİM BÜTÜN İNSANLARI EŞİT YARATMIŞTIR.

elvanersoy

Kayıtlı Kullanıcı

herkesin kendince düşünceleri ve yorumları var
dolayısıyla bir sürü yeni düşünceler ortaya çıkıyor
sanırım insanın bazı cevapları içinde araması daha iyi

yorumlarınız için çok teşekkürler ederim
RABBİM sizlerden razı olsun

dedim ya hamur gibi konu :)
erkeklerde yorumlarını yaparlar inş.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elvanersoy yazdı:
selamunaleyküm kardeşlerim ben yeni üye oldum

formu baya zamandır inceliyorum
takıldığım konu şudur ki çoğu kişi kadınların çalışmaması gerektiğini
düşünüyor
aslında bende kısmen böyle düşünüyorum
çünkü ablamdan biliyorum hem ev hem iş çok zor oluyordu
onun için

yalnız benim çelişkide kaldığım nokta şudur
şimdi erkekler nasıl hanım istiyor ben anlamadım
çalışan güçlü mü
çalışmayıp eşine hizmet eden mi
bu maddeler böyle uzayıp gider
ama bazı erkekler hem istiyor çalışmasın ve de egemenlik duyguları
ağır bastığı için erkek istiyor ki benim egemenliğim altında olsun
benden izinsiz asla............vs
ama bir yandan da güçlü olsun ben yanında olmadan da birşeyler yapabilsin

yani erkek hem egemen olacak
kadın ona karşı daha güçsüz olacak( bunu kötü anlamda demiyorum
yanlış anlamayın inşaALLAH..sadece erkeklerin egemenlik duygularından
bahsediyorum)
kadını yönlendirmek isteyecek sahiplenme iç güdüsüyle
hemde bu kadın çok güçlü ......vs..

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

lütfen yanlış anlamayın inşaALLAH
ben sadece ikilemde kalıyorum o kadar

zamanınızı aldığım için hakkınızı helal edin
s.a
S A Değerli kardeşim,bu konu bir kaç defa gözüme ilişti ama bakalım neler yazılacak diye birşey yazmadım şimdi yazma gereği duyuyorum.Değerli kardeşim ve yorum yazan kardeşlerim,bizler için örnek alınabilecek örneğimiz rehberimiz sevgili peygamberimizdir.Asrımız ister 21.yüzyıl olsun isterse 1000.yüzyıl olsun bu değişmez ister teknoloji çağı olsun isterse altın çağ olsun bunu değiştirmez.Bir kardeşim sanıyorum Hz Hatice validemizinde çalıştığını söylemiş,peki güzel kardeşim hiç düşündükmü Hz Hatice annemiz islamdan önce çalışmış,islam dini geldikten sonra tüm zamanını efendimize hizmet etmeye adamıştır.Bununla kendimizi kıyaslarsak kayıp eden bizler oluruz.Bir kadın mecbursa dinimizin izin verdiği ölçüler çerçevesinde elbette çalışabilir.Bu nasıl olmalıdır peki namazına tesettürüne iffetine bir mani yoksa,eğer çalışiması sebebiyle dinimizin emirlerine uyamıyorsa namazını kılamıyorsa örtünemiyorsa erkeklerle bir arada çalışmak zorunda ise milyarlar kazansada ahiretteki kaybını telafi edebilirmi.Ama mecburdur sıkıntıdadır uygun bir yerde çalışır.Ama çalışmasına gerek olmadığı halde sırf erkeğe karşı güçlü olmak için çalışıyorsa yanılan kadın olur.Bizler şaretlarımız nekadar zor olursa olsun Rabbimizin rızası dışına çıkmazsak kazanan bizler oluruz.Kardeşler şu üç günlük dünyamız için ne olur ama ne olur ahiretimizi mahv etmeyelim ve mahv edecek düşünceler içerisine girmeyelim....RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.SELAM VE DUA İLE

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

karapece yazdı:
PEKİ DİNİ TEBLİĞ İÇİN OKUSUNLAR AMA BAŞLARINI AÇSINLAR DENİYOR AÇILSIN MI GÜZEL KARDEŞİM..DİNİ TEBLİĞ İÇİN FARZI YIKMAK ÇİĞNEMEK Mİ GEREK TABİ BU BİZİM ÜLKEMİZDE BÖYLE DIŞARIDA NASIL PEK BİLMİYORUM AMA ORDA DA PEK UZUN SÜRMEZ HERHALDE ALLAH KAFİRİN KÜFRÜNDEN VE HİLESİNDEN MUHAFAZA ETSİN SELAMETLE

BU HÜKME BEN ŞUNU DİLE GETİRİRİM... NASIL Kİ IRAKTA, FİLİSTİNDE, LÜBNANDA SAVAŞ VARSA İNSANLAR CANLA BAŞLA MÜCADELE DİYORSA VEDE ORDA İMANLA ALLAH KATINA ÇIKIYORSA Kİ ŞEHİTLİK MERTEBESİNDE ARŞA YÜKSELİYORLAR....

ONLARA ORAYA ORDU YARDIMI BİZİM NEYİMİZE ONLAR ORDA ÖLÜRKEN EŞHEDÜENNAİLAHEİLLALLAH DİYORLAR AMA BURDA BİZİM ÜLKEMİZDE GENÇLER İMANSIZ RUHLARINIZI TESLİM EDİYORLAR PEKİ SİZCE HANGİSİ EN FAZİLETLİ? ORDA OLUP ONLARLA KİMYASAL SİLAHLARLA MI MÜCADELE, BUR DA OLUP İMANI KURTARMAYLA MI MÜCADELE
????:(:(:( EN BÜYÜK MÜCADELE HANGİSİ SİZCE???????

elvanersoy

Kayıtlı Kullanıcı

konuyu hep kadının çalışması yönünden ele aldık
bi de denklik konusundan yorumlarsak çok iyi istişare yapmış
olacağız inşaALLAH

her yönden denklik...........
s.a
yorumlarınız için çok teşekkür ederim
ALLAH sizlerden razı olsun

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
BENDE YORUMUMU EKLYEYEYİMARTIK. TÜM ARKADAŞLARIN YORUMLARINI OKUDUM
KESİNLİKLE BAYANIN ÇALIŞMASINA KARŞIYIM.ZARURİ ŞARTLAR DIŞINDA. BAYANIN KENDİNE GÜVENİ VARSA BU EVDEYKEN,ÇALIŞMIYORKENDE OLUR.KİŞİNİN KENDİ KİŞİLİĞİ İLE YLE ALAKASI VAR.EŞ DEĞER VEREİYORSA O İNCELİĞİ GÖSTERİYORSA,ÇALIŞMAYAN EŞİNE DE GÖSTERİR.HEM EŞİNİN EVİNE BAKMASI EVİNE GETİRDİĞİ RIZIK SADAKADIR.AMA İÇİMİZDE MÜSLÜMAN EŞLER VARKİ NİYETLERİ TAMAMEN FARKLI BUNU BEN BU ŞEKİLDE ALGILADIĞIM İÇİN YAZMIYORUM BİZZAT ŞAHİT OLDUĞUM İÇİN YAZIYORUM.GÖZÜ DIŞARDA OLMASIN DİYE EŞLERİ MAHKUM GİBİ YAŞATIYORLAR RABBİM HİDAYET VERSİN.
BENDE ÇALIŞIYORUM AMA TAVİZ TAVİZİ GETİRİYOR HİÇ BİR BAYAN KARDEŞİM DEMESİNKİ BEN ÇALIŞIYORUM AMA İSLAMİ AÇIDAN HERŞEYİME DİKKAT EDİYORUM İBADETLERİMİ HAKKIYLA YERİNE GETİRİYORUM Kİ BU DİĞER MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM İÇİNDE GEÇERLİ DÖRT DÖRTLÜK MALESEF RİAYET EDEMİYORU.
AMA RABBİM MECBUR KALIPTA ÇALIŞAN HANIMLARA YARDIM ETSİN GERÇEKTEN ZOR.
AMA EV HANIMLARIDA KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLİRLER. ŞU ZAMANDA BİR SÜRÜ FALİYETLER VAR EVDE DEİŞ YAPILABİLİR.
ŞİMDİLİK BUKADAR
RABBİM YAAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

TÜM YORUMCU KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN
YANLIŞ BİR CÜMLE KULLANMIŞSAM DÜZELTİN HAKKINIZIZ HELAL EDİN.

SELAM VE DUA İLEB)B)B)

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı

Ev Kadını:

Bu durumdşa sosyal ve kültürel buhranın en çabuk yakaladığı kesim, şehirde yaşayan ev kadını kesimi olmuştur. Sosyal hayatla temas edebilmesi için kanalları kalmamış, iktisadi hayata girmek için ekonominin yeni faaliyet imkanları tanımadığı, kültür kargaşası yüzünden değerler sisteminin yerinden oynadığı, kitle yayın organlarının ve eğitimin kendisine devamlı tüketimi telkin ettiği; TV. Sayesinde aile içi sohbet ve muhabbetin kalmadığı ve aile içi meselelerinin gündeme gelmediği, mali sıkıntılar sebebiyle tüketimini sınırlamak zorunda kalan kadın giderek evinin duvarları arasında gömülmüş çoğunlukla toplumsal hayatla ilişkisi komşu ziyaretlerinden, kadın günlerinden ve konken partilerinden ibaret kalmıştır. Bunun sonucu olarak ev kadınlarımızın toplum hayatımız açısından taşıdığı potansiyel heba edilmektedir. Çocuk terbiyesi ve gençliğe rehberlik edecek kadın eğitim,yayıncılık, kültür ve din hayatıyla ilgili bozulmuş değerlerin ortasında şaşırıp kalmıştır. Çözüm; kadıniları ek iktisadi ve siyasi faaliyetlere ve sosyal fonksiyonlara yöneltmek olmalıdır.

Çalışan Kadın:

Çalışan kadın ev ve iş kadınlığı gibi en az iki toplumsal rolü birden üstlenmek zorundadır. Çalışma hayatında erkekten geri kalmamak durumundadır ve sorumlulukları artmaktadır. Bu kadını destekleyecek sosyal müesseseler olmadığı veya kifayetsiz olduğu için, çocuklar aileden ziyade kreşlerin, çocuk yuvalarının ve komşu teyzelerin malı olarak milli kültürden uzak yetişmektedirler. Yeni hayat şartları karşısında kadınların yüklenmesi gereken fonksiyon ve roller katlanırken, erkeklerin fonksiyon ve rolleri bölüşülmektedir. Aile ve sosyal müesseselerde, çalışan kadının yükünü hafifletecek mekanizmalar acilen işletilmelidir.

selam ve dua ileB)B)B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ARKADAŞLAR KARDEŞLER,ÇOK GÜZEL FİKİRLER YAZILMIŞ,NE GÜZEL VE SEVİYELİ BİR TARTIŞMA ORTAMI OLMUŞ,MAAŞALLAH DEDİM.BEN DE BİRŞEY DAHA EKLEYEYİM,KADIN ÇALIŞMAMALI İHTİYACI YOK İSE DEMİŞTİM.EVET AMA BU HEMEN ŞU TEZİ GETİRMEZ,CAHİL KALSIN,KOCASINDAN GERİ KALSIN DEMEK DEĞİLDİR.BUGÜN ÇOK İYİ ANLAMALIYIZ Kİ,RİSALE-İ NURLARA ŞAKİRD OLMAK EN AZ BİR ÜNİVERSİTE BİTİRMEK DEMEKTİR.DİN İLMİNİ İLLAKİ ÜNİVERSİTEYE GİDEREK ÖĞRENECEKSİN DİYE BİR KURAL DA YOK.HELE Kİ BU DEVİRDE,HER TÜRLÜ KAYNAĞA ULAŞMAK MÜMKÜN.AYRICA EVDE YAPILAN İŞLERLE DE EV EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNAN ÇOK KİŞİ VAR.BEN DE MECBUREN ÇALIŞANLARDANIM VE EN ZORU DA BU.ALLAHA ŞÜKREDİYORUM TABİ,AMA FARKLI YETİŞMEYİ İSTERDİM.ŞU ANKİ AKLIMLA.ALLAHA EMANET OLUN.DEĞİŞİK FİKİRLERİ BEKLİYORUM.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a
NEDEN OLAYA ERKEĞE HİZMET ETME AÇISINDAN BAKIYORSUNUZKİ.İSLAMDA HER ŞEYİN HAKKI HUKUKU GAYET İNCE OLARAK BELİRTİLMİŞTİR.ONDAN DEĞİLMİKİ İSLAM KADINI YÜCELTMİŞTİR.İSLAM HUKUKUNDA CARİYE KAVRAMI YOKMU.HİZMETTEN SORUMLU OLAN KİŞİLER YOKMU.KADIN EVİN HANIMI,EV İÇİNDE İDARECİ KONUMUNDA DEĞİLMİ.ERKEK KADININA VE EV HALKINA BAKMAKLA YÜKÜMLÜ DEĞİLMİ?
BENİM EŞİMDE BİR ZAMANLAR ÇALIŞIYORDU.VE HATTA AYNI OFİSTE YANYANA MASALARDA ÇALIŞTIK.ŞU AN ÇOCUK SEBEBİYLE EŞİM İŞ HAYATINI BIRAKTI.AMA O BENİM NAZARIMDA HİZMETLE MÜKELLEF OLAN KİŞİ DEĞİL.BEN UYGUN KOŞULLARDA ÇALIŞMAYA KARŞI DEĞİLİM.MÜSLÜMAN HER ALANDA PAYLAŞIM İÇERİSİNDE OLABİLMELİ.EŞLER BİRBİRİNE YARDIMCI OLABİLMELİ.
AMA İŞ HAYATININ VE AYNI ZAMANDA EV HAYATININ ZORLUKLARIYLA KADINI KARŞI KARŞIYA BIRAKMAK ZATEN HASSAS OLAN KADIN BÜNYESİNE VE BEDENİNE ZULMET OLACAKTIR.BUNU BİLDİĞİ HALDE HEM KENDİ RIZASIYLA ,HEM EŞİNİN RIZASIYLA ÇALIŞMAK İSTEYEN BAYANLAR UYGUN ŞARTLARDA ÇALIŞABİLİR.
AMA DEDİĞİM GİBİ ÇALIŞMAYAN BAYANI ERKEĞİN HİZMETÇİSİ GİBİ GÖRMEK DOĞRU DEĞİL.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt