Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Iki yüzlülük (1 Kullanıcı)

hüma kuşu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşlerim.sizce iki yüzlü insanlara karşı nasıl davranmalıyız? onları hayatımızdan çıkarıp yoklarmış gibi davransak bu dinimiz açımızdan kabul görmeyen bir davranış olur mu?

G

Goldenrose

Aleyküm selam kardeşim. Kendi hayatımdan örnek vererek başlamak istiyorum. Okul ortamında oldukça fazla iki yüzlü insanlarla karşılaşıyorum. Bu mesafeli olduğunuz biri ise zaten mesafeli olduğunuz için size herhangi bir zarar veremiyor. Fakat samimi olduğunuz biri ise o zaman derhal mesafeyi kurmak gerekiyor. Hayatımızdan çıkarmak dinimiz açısından doğru bir davranış olmaz diye düşünüyorum. İki yüzlülük yapan kişi ile konuşmalı ve bu yaptığının yanlış olduğunu anlatmalısınız. Ama huylu huyundan vazgeçmez demişler. Siz bir konuşun. Baktınız olmadı yine aynen devam, siz zaten bir müslüman olarak elinizden geleni yapmış olursunuz.
İki yüzlülük yapan kişi samimi olduğunuz biriyse ve sizin onun ile konuşmanıza rağmen kötü huyuna devam ediyorsa onunla mesafeyi kurmayı gerektiğinizden yanayım. Bakın küsün hiç konuşmayın demiyorum. Dinimizde bir müslüman kardeşimizle küsmek gibi birşey asla söz konusu değil zaten. Sadece birbirinizi gördüğünüzde Allah'ın selamını iletmek zaten müslüman olarak bizlere görev. Selamlaşın konuşun. Fakat size yakın olup zarar vericek şekilde değil. Yanlış anlamayın yaşadığım için biliyorum. Öyle arkadaşlarımla hep samimi kalmayı ve zamanla düzeleceklerini düşünerek yaşadım. Ama anladım ki zamanla ben üzüldüm ben yıprandım.
Size tavsiyem budur kardeşim.
Allah'a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt