Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
babanı öyle bir karşılaki
ömür boyu bir başka evlada imrenmesin…

anneni öye bir karşılaki
doğumdaki acıları,lezzetlere takas etsin…

eşini öyle bir karşılaki
huzur ve mutluluk için başka kapı aramasın…

çocuğunu öyle bir karşılaki
eve geldiği zaman en güzel yere geldiğini hissetsin…

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
ah canım biz gece korktuk inan kar yağacak diye rusyadaki karın soğuğumuydu neydi .. Sabah feracemle üşüdüm resmen.. zor ikiside..ama inan biz daha hiç yaz görmedik çocuk dışarı çıkamadı

insanız nihayetinde değişelim evleri memleketi bir yıl sonra kıymetini anlarız:)
ama soğuğa çare var sıcağa yok gibi gibi geliyor bana.....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
yok canım aslında ben çok seviyorum burayı 4 sene trabzonda kara hasret kaldım.. bizi sıkan aslında sadece bir ay yaz görüyoruz.. bu yıl ona bile hasret kaldık..
evliya çelebi demişki ben 11 ay 29 gün kaldım yaz gelmedi benden sonra geldiyse onuda bilmem..
burası öyle işte..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
yok canım aslında ben çok seviyorum burayı 4 sene trabzonda kara hasret kaldım.. Bizi sıkan aslında sadece bir ay yaz görüyoruz.. Bu yıl ona bile hasret kaldık..
Evliya çelebi demişki ben 11 ay 29 gün kaldım yaz gelmedi benden sonra geldiyse onuda bilmem..
Burası öyle işte..

ne güzel demiş .....tam benlik yer ama tabiki sağlık olarak zor koşullar....
Allah kolaylık versin can...

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5] CUMA mızın feyzi ve bereketi , ÜMMED-iMUHAMMED-in üzerine olsun ;
Hava kirliliğinden değil,
Hâyâ kirliliğinden nefes alamıyoruz,,,,
Bir tevekkül bahşet ey Rabbim ;
Gönlüme, duama, sabrıma...
Yeni bir dirilişi müjdeleyen bir bahar örülsün hayatıma...
Gözyaşlarımın dilini bilen sensin,
Tut kelimelerimin niyazını,
Tut ellerimi,
Tut beni ey Rabbim,
Ve bir tevekkül kondur yüreğime…
Allah’ ım!
Geçmiş-gelecek, gizli-açık ve haddi aşarak işlediğim bütün günahlarımı mağfiret buyur ve bunlardan da öte,
Senin benden çok daha iyi bildiğin günahlarımı da bağışla...
Öne geçirende, geri bırakan da Sensin.
Senden başka ilâh yoktur...
Yarabbelalemin ...! '
[/h]

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım gel.. bilmiyorum sıkılırsın ama .. bizde sıcağa dyanamıyoruz aslında.. az sıcak olsa hemen sıkıntı.. alıştık kışın yarım metre kara.. dışardaki ayaz içerde yanan soba. üstündeki ıhlamur..

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
RABB'im sizleri o kadar çok SEVSİN ki,
ilk sözü:
KUL'um SEN'den RAZI'yım olsun...
MEVLAM'ın (c.c) SEVDİĞİ Kullarından
Olmasi Dileğiyle İnşALLAH
Ümmetcanlar...hayırlı cumalar cümletennn selam ve dua ile

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Cuma anında tüm bizlerden dua bekleyen kardeşlerimize ben de dua ettim inşallah...
Rabbim hakkmımızda/hakkınızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin inşallah...
Hayırlı Cumalar...
Selam ve DUA ile...

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum B)B)B)

Neşit çok hoşuma gitti, ama ondan da çok hoşuma giden klipteki namaz kılan cemaat (Kadir gecesinde Mısır'da İskenderiye'deki El Qaed Ibrahim camiisiymiş) SübhanAllah.. MaşaAllah..

esra-23

Kayıtlı Kullanıcı
Fakirlik, hâline şükredip kimseye şikâyet etmeyerek ihtiyacını gizlemektir.* Ibrahim Havvâs (Rahmetullahi aleyh)

_YUSUF_

Yönetici
Müzik aletleri ile Allah'ın ve peygamberlerin adı geçen ilâhileri söylemek ve dinlemek, masum aşk şarkılarını söylemek ve dinlemekten daha sakıncalıdır. Çünkü müzik aletleri ile ilâhi söyleyen*ler ve dinleyenler, belki de farkında olmadan kutsal dinimizi oyun ve eğlenceye dönüştürmekte ve kiliselerdeki hıristiyan ayinleri gibi yozlaştırmaktadırlar.
Ne yazık ki geçici dünya hayâtına aldanan ve nefislerini tatmin etmenin dışında başka amaçları olmayan gâfiller besmele, zikir, tekbir, kelime-i tevhid, salâvât-ı şerîfe ve telbiye gibi huzur ve ihlâsla yapılması gereken duaları bile,
Yarı çıplak dansözleri ve onların alkolik seyircilerini eğlendirmek için içkili gazinolarda çalınan müzik aletleri eşliğinde okuma cür'etini gösteriyor ve İslâmi (!) radyolar da bunları yayınlıyor.
Yüce Allah buyuruyor:
Onların (müşriklerin) Kâbe’nin yanındaki duaları, ıslık çalmak ve el çırpmaktan başka bir şey değildir. (Onlara denilecek)İnkârcılığınızdan dolayı azabı tadın bakalım! (Enfâl - 35)
Müşrikler, Mekke'nin fethinden önce ıslık çalarak ve el çırparak Kâbe’yi tavaf ediyorlardı. lslık çalarak ve el çırparak Kâbe'yi tavaf etmek, dini oyun ve eğlenceye alma anlamına geldiği için cehennem melekleri onlara “inkârcılığınızdan dolayı azabı tadın bakalım!" diyecekler.
Müzik aletleri eşliğinde ilâhi söyleyenleri, bunları yayınlayanları ve ticaretini yapanları düşünmeye dâvet ediyorum ve son hak din olan İslâm'ı, oyun ve eğlenceye dönüştürüp yozlaştırmamalarını Allah rızası için rica ediyorum.
www.tomorhoca.com

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
946833_160764784102060_1701485581_n.jpg

berat05

Yönetici
Yusuf kardeşim ,dinledim... ancak...idrak edebilmek adına bir kez daha evde sakin kafayla dinlemek istiyorum...

Allah cc razı olsun

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Dediklerinizin çoğuna katılıyorum Yusuf hocam. Zamanında ben de detaylı bir araştırma yapmıştım, ilahi, veya içinde az miktarda da olsa çalgı aleti geçen neşit/ezgi ve türevlerinin haram olup olmadığıyla ilgili. Genellikle Allah'ı hatırlatmayan yani dünyevi hisleri, nefsi dürten müziklerin haram olduğu konusunda hem fikir olmuşlar. Fakat Allah'ı hatırlatan ezgilerin, yani içinde allah aşkını coşturan müziklerin müstehap olduğunu savunanlar da var. Tabii ne kadar doğrudur bilemeyiz. Vermiş olduğunuz ayet gayet açık. Fakat Peygamber efendimizle alakalı birkaç hadisin de rivayet edildiğini hatırlıyorum, tef çalmakla ilişkili. Tabii o hadislerin de ne kadar sahih olduğunu bilemiyoruz. Ama dediğiniz gibi, ben de Allah aşknın popülerizme mal edilmesine çok karşıyım. Bu yüzden daha dikkatli olmakta fayda var. Uyarmış olduğunuz için Allah razı olsun...

Müzik aletleri ile Allah'ın ve peygamberlerin adı geçen ilâhileri söylemek ve dinlemek, masum aşk şarkılarını söylemek ve dinlemekten daha sakıncalıdır. Çünkü müzik aletleri ile ilâhi söyleyen*ler ve dinleyenler, belki de farkında olmadan kutsal dinimizi oyun ve eğlenceye dönüştürmekte ve kiliselerdeki hıristiyan ayinleri gibi yozlaştırmaktadırlar.
Ne yazık ki geçici dünya hayâtına aldanan ve nefislerini tatmin etmenin dışında başka amaçları olmayan gâfiller besmele, zikir, tekbir, kelime-i tevhid, salâvât-ı şerîfe ve telbiye gibi huzur ve ihlâsla yapılması gereken duaları bile,
Yarı çıplak dansözleri ve onların alkolik seyircilerini eğlendirmek için içkili gazinolarda çalınan müzik aletleri eşliğinde okuma cür'etini gösteriyor ve İslâmi (!) radyolar da bunları yayınlıyor.
Yüce Allah buyuruyor:
Onların (müşriklerin) Kâbe’nin yanındaki duaları, ıslık çalmak ve el çırpmaktan başka bir şey değildir. (Onlara denilecek)İnkârcılığınızdan dolayı azabı tadın bakalım! (Enfâl - 35)
Müşrikler, Mekke'nin fethinden önce ıslık çalarak ve el çırparak Kâbe’yi tavaf ediyorlardı. lslık çalarak ve el çırparak Kâbe'yi tavaf etmek, dini oyun ve eğlenceye alma anlamına geldiği için cehennem melekleri onlara “inkârcılığınızdan dolayı azabı tadın bakalım!" diyecekler.
Müzik aletleri eşliğinde ilâhi söyleyenleri, bunları yayınlayanları ve ticaretini yapanları düşünmeye dâvet ediyorum ve son hak din olan İslâm'ı, oyun ve eğlenceye dönüştürüp yozlaştırmamalarını Allah rızası için rica ediyorum.
www.tomorhoca.com

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt