Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
annem yok çocuğıa bakacak kimse yok.. eşim bakıyor.. eşimede hergün bi iş çıkarıyor birileri.. ben izin alamıyorum.. boğuluyorum resmen

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
annem yok çocuğıa bakacak kimse yok.. eşim bakıyor.. eşimede hergün bi iş çıkarıyor birileri.. ben izin alamıyorum.. boğuluyorum resmen

Maalesef zamanımızın en büyük sorunlarından biri bu kardeşim...
Eşler çalışırsa arada kalan çocuğa olanlar oluyor...
Rabbim yar ve yardımcımız olsun her daim inşallah...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
gözümdeki yaş durmuyor.. nefret ediyorum anlayışsız insanlardan.........

selamunaleyküm canım
sakin ol olurmu... çalışan bi anneye sahip biri olarak çok sıkıntılar yaşamıştım zamanında... annemin sıkıntılarını saymıyorum bile.... seni çok iyi anlıyorum o yüzden...sabır canım sabır... rabbim yardımcın olsun bitanem...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hep nefret ettim çalışan annenin evladı olmaktan.. annem gözü gibi bakıyor bir gün olsun içim huzursuz olmadı.. ama şu 20 gün varya ömrüm bitti.
ömrüm bitti.. tükendim.. kendime çocuğa eşime

berat05

Yönetici
İmtihan her yönden...

Ya evde oturur çocuğa bakarız....razı oluruz...

Ya çalışır....çalışır ....çalışır dururuz....

Tevekkül etmeyi öğrenmeliyiz...her koşulda...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim hepinize.. bazen vazgeçmek gerekir.. işte şuan o durumda değilim eşimi yanlız bırakamıyorum bi dünya borcun altında.. ama dayanamıyorum.. çok zor RABBİM HEPİMİZE YARDIM ETSİN HEPİMİZE..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
çalışan anne olmak da,çalışan annenin evladı olmak ta zor.....
Allah yardımcımız olsun senin benim harkesin inşaallah...
Sabır imtihan sabır....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim hepinize.. Bazen vazgeçmek gerekir.. Işte şuan o durumda değilim eşimi yanlız bırakamıyorum bi dünya borcun altında.. Ama dayanamıyorum.. çok zor rabbim hepimize yardım etsin hepimize..

..............sabır.........
Elden başka bişey gelmiyor ki...............

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
ah buketim ah yaramı deşme,en ihtiyacım olduğu zamanlarda annem hep okulda başkasının çocuklarıyla meşguldü... eve gelirdim annem yok,bi de evin en küçüğüyüm... bi büyüğüm olan abimle koyulurduk yemek hazırlamaya... annem bizden saatler sonra evde... babam desen sokakta hırsız kovala,asayişi sağlamaya çalış... çalış çalış çalış... zor görürdüm ikisini bir arada...
neyse meğer ne kadar dolyumuşum bu konuda...

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İnsan çalışır, çalışır bütün yükü omuzuna alır. Hayatın, eşin, evin, çocukların yükünü omuzlarına alır. Evdekiler senin aldığın omuzladığın yükten anlamaz. Olayı sadece normal yaşanan birşeymiş gibi alğılanır. Zaman gelir çocukların bu yaptığın yorğunluğa bir acı daha katar. Senden ne sevgi gördüm. Tabii istisnalar hariç. ALLAH c.c. bu günleri kimseye göstermesin. Çocuklara sevgi ve ilği ihtiyaçlarını karşılamaktan iyidir.

berat05

Yönetici
çok teşekkür ederim hepinize.. bazen vazgeçmek gerekir.. işte şuan o durumda değilim eşimi yanlız bırakamıyorum bi dünya borcun altında.. ama dayanamıyorum.. çok zor RABBİM HEPİMİZE YARDIM ETSİN HEPİMİZE..

O halde...

Derin bir nefes alın... " Rabbi yessir vela tuaassir rabbi temmim bil Hayr" deyiverin..

" La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim "

Sabır .....Sabır....SABIR....

İmtihan bunun adıdır..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
insan çalışır, çalışır bütün yükü omuzuna alır. Hayatın, eşin, evin, çocukların yükünü omuzlarına alır. Evdekiler senin aldığın omuzladığın yükten anlamaz. Olayı sadece normal yaşanan birşeymiş gibi alğılanır. Zaman gelir çocukların bu yaptığın yorğunluğa bir acı daha katar. Senden ne sevgi gördüm. Tabii istisnalar hariç. Allah c.c. Bu günleri kimseye göstermesin. çocuklara sevgi ve ilği ihtiyaçlarını karşılamaktan iyidir.

inşaallah bizim çocuklarımız böyle olmaz....
Bazen asıl vermemiz gerekenle ,olsada olur olmasada olur dediklerimizin sıralamasını karıştırdığımızda
evlatlarımızın neyi alıp neyi alamakadıklarını da bilemiyoruz....
Allah yardımcımız olsun.....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
..............sabır.........
Elden başka bişey gelmiyor ki...............

ah buketim ah yaramı deşme,en ihtiyacım olduğu zamanlarda annem hep okulda başkasının çocuklarıyla meşguldü... eve gelirdim annem yok,bi de evin en küçüğüyüm... bi büyüğüm olan abimle koyulurduk yemek hazırlamaya... annem bizden saatler sonra evde... babam desen sokakta hırsız kovala,asayişi sağlamaya çalış... çalış çalış çalış... zor görürdüm ikisini bir arada...
neyse meğer ne kadar dolyumuşum bu konuda...

İnsan çalışır, çalışır bütün yükü omuzuna alır. Hayatın, eşin, evin, çocukların yükünü omuzlarına alır. Evdekiler senin aldığın omuzladığın yükten anlamaz. Olayı sadece normal yaşanan birşeymiş gibi alğılanır. Zaman gelir çocukların bu yaptığın yorğunluğa bir acı daha katar. Senden ne sevgi gördüm. Tabii istisnalar hariç. ALLAH c.c. bu günleri kimseye göstermesin. Çocuklara sevgi ve ilği ihtiyaçlarını karşılamaktan iyidir.

O halde...

Derin bir nefes alın... " Rabbi yessir vela tuaassir rabbi temmim bil Hayr" deyiverin..

" La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim "

Sabır .....Sabır....SABIR....

İmtihan bunun adıdır..

annem.. en çok sıcak bir eve gelmeyi isterdim sanırım.. buz gibi evde sobanın yanmasnı beklemek anneme kendimden daha çok üzülmek.. bi yandanda kızmak.. babannemde hep kışın giderdi kızlarına gezmelere.. annesi evde olan çocuklara özenirdim.. anahtarımı boynumda taşımaktan kapıyı kendim açmaktan nefret ettim.. şimdi sabır diyorum.. sadece sabır bir hafta daha cumartesi geliyor annem.. bizim çektiklerimizi unutturmak ister gibi bakıyor çünkü kızıma..
dualarımnız için teşekkürler.. yargılamadan dinleyen yüreklerden olduğunuz için sonsuzkere razı olsun sizlerden RABBİM

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Senden de razı olsun rabbim inşaallahhh...
Ayak -ayakkabı = denklemini daha önce beraber çözümlemiştik canım kardeşim ........
Rabbim güç versin sabır versin gönüne huzur versin inşaallah...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Bil ki, bir mezar taşıdır insandan yarına kalan.
Ve unutma, Onu da başkası yaptırır, gerisi yalan..

- Mehmet Akif Ersoy

Paradiseee

Kayıtlı Kullanıcı

Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.

(BAKARA SURESİ / 155)
Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız birer imtihan sebebidir ve büyük mükâfat Allah'ın katındadır.
Ablacım bu ayetlere dayan ve sabret:)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Haydi, hep hayırlara koşun, yarışın!
Nerede olsanız Allah hepinizi bir araya getirir.
Şüphesiz, Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

Bakara 148

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Mâ veddeake rabbuke ve mâ kalâ

Rabbin seni ne unuttu ne de sana darıldı.
Duha 3

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt