Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
53059435844759759647725.jpg

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Kimse tövbe haşa Allah rolüne bürünüp günahların cezasını bu dunyada vermeye kalkamaz.. Yaşasın cumhuriyet....

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Muhteşem yuzyıl seyrediyorum ağbicim, hala şoktayım tarihte de yaşanmış olaylar dudağımı ucuklattı. Kendilerini Allah yerine koyup insanlara iskence ediyolar

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Muhteşem yuzyıl seyrediyorum ağbicim, hala şoktayım tarihte de yaşanmış olaylar dudağımı ucuklattı. Kendilerini Allah yerine koyup insanlara iskence ediyolar

Size tavsiyemiz o diziyi izlemeyin kardeşim...
Gerçekle ve Osmanlı ile alakası olmayan bir dizi...
Şu da var Osmanlılar da beşerdi ve hatası olabilir ama maalesef kendi ecdadına küfreden tek milletiz...
Rabbim affetsin inşallah...

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Olur mu öyle şey ecdadımızla grur duymalıyız tabiki... Benim lafım günahlarin cezasını kulun vermeye kalkmasina...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Olur mu öyle şey ecdadımızla grur duymalıyız tabiki... Benim lafım günahlarin cezasını kulun vermeye kalkmasina...

Yanlış anlamayın kardeşim sözüm size değil...Sözüm diziyi yapanlara...
600 yıllık Osmanlı tarihinde mutlaka hata olacaktır...
Zaten ne zaman ki zevkü sefa başladı yıkılış da başlamış oldu...

_YUSUF_

Yönetici
Kimse tövbe haşa Allah rolüne bürünüp günahların cezasını bu dunyada vermeye kalkamaz.. Yaşasın cumhuriyet....

Allah c.c Kur'anı kerimde günahların ceasını belirlemiş mesela içki içene seksen deynek gibi, bunu şer'i mahkeme uyguladığında kendilerini Allah yerinemi koymuş olurlar.tabiki hayır.İslam devletinde kadılık makamı vardır.İslamın yasakladığı işleri yapanlara Kur'an ve sünnetin gösterdiği cezaları uygulatırlar.Bundan doğal bir durum olamaz.Çünkü islam devleti kişinin hem dünya hem ahiretini koruyup kollamakla görevlidir.eğer Kur'anda ve sünnette açıklanan cezalar, uygulanmak için açıklanmıştır.Her günahın bir cezası vardır ve bu günahları işleyenlere uygulanır ve uygulanmalı.Yaşasın şeriat diyoruz.Çünkü Allah c.c bizden istediği yaşam biçimi Kur'anda belirtilen yaşam biçimidir.Bunun adıda şeriattır.Bir müslüman bundan başkası isteyemez.

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Padişahlar, şehzadeler gercekten iyi yetişmiş ve çok kaliteliler tabiki beşer şaşar o ayrı ama Fatih o kucuk yasinda İstanbul'u fethetti nice başarılara imza attı ecdadimiz Osmanlı diyince dunya titredi zamanında....
Bazı Paşalar kibre kapılıp seriatta olmayan cezaları vermeye kalktığında Padişah tarafından cezalandirildi zaten bahsettigim olayda da

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c Kur'anı kerimde günahların ceasını belirlemiş mesela içki içene seksen deynek gibi, bunu şer'i mahkeme uyguladığında kendilerini Allah yerinemi koymuş olurlar.tabiki hayır.İslam devletinde kadılık makamı vardır.İslamın yasakladığı işleri yapanlara Kur'an ve sünnetin gösterdiği cezaları uygulatırlar.Bundan doğal bir durum olamaz.Çünkü islam devleti kişinin hem dünya hem ahiretini koruyup kollamakla görevlidir.eğer Kur'anda ve sünnette açıklanan cezalar, uygulanmak için açıklanmıştır.Her günahın bir cezası vardır ve bu günahları işleyenlere uygulanır ve uygulanmalı.Yaşasın şeriat diyoruz.Çünkü Allah c.c bizden istediği yaşam biçimi Kur'anda belirtilen yaşam biçimidir.Bunun adıda şeriattır.Bir müslüman bundan başkası isteyemez.

Kitapta yazan hukumlerden bahsetmemistim ama kimsenin muslumanligini sorgulamak da hic bir kula dusmez tabiki

_YUSUF_

Yönetici
VaVeyla;
Merhumeye Allah c.c rahmeti ile muamele etsin geride kalanlara sabır ihsan eylesin inşaallah

_YUSUF_

Yönetici
Kitapta yazan hukumlerden bahsetmemistim ama kimsenin muslumanligini sorgulamak da hic bir kula dusmez tabiki
Kimse kimsenin mslümanlığını sorgulamıyor bu duruda.Anlatılmak istenen müslüman bir kişi Allah c.c yasak kıldığı bir şeyi işlerse islam devletindeki yetkililer gerekli cezayı vermelidirler.Aksi halde Allah katında günahkar olurlar.

_YUSUF_

Yönetici
Padişahlar, şehzadeler gercekten iyi yetişmiş ve çok kaliteliler tabiki beşer şaşar o ayrı ama Fatih o kucuk yasinda İstanbul'u fethetti nice başarılara imza attı ecdadimiz Osmanlı diyince dunya titredi zamanında....
Bazı Paşalar kibre kapılıp seriatta olmayan cezaları vermeye kalktığında Padişah tarafından cezalandirildi zaten bahsettigim olayda da

Her padişahın şeyhülislam denilen makamda bulunan ve fetva veren alimleri vardı.Bunların verdiği fetvalara göre hem padişahlar hemde kadılar (hakimler) hareket ederlerdi.eğer şeriatta olmayan bir cezayı ifa etmişlerse Allah katında günahkar duruma düşmüşler demektir.Buda onların hesabı Bu hesabı Allah c.c görecektir.

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Ben burda siyasi şeyler konuşmak amacında falan değilim Rabb'ime bin şükür müslümanım dinimi de her gün biraz daha öğrenmeye öğrendiğimi uygulamaya çalışıyorum ama Türkiye Cumhuriyetini seviyorum.Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak değilim bu böyle. Bir Müslüman bundan başkasını isteyemez diyosunuz benim kafam iyice karışıyor. Buradaki tüm kardeşlerimle ve büyüklerimle gönülden bağlar kurdum ne diyim Rabbim yardımcımız olsun bizleri doğru yola ulaştırsın inşallah.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ben burda siyasi şeyler konuşmak amacında falan değilim Rabb'ime bin şükür müslümanım dinimi de her gün biraz daha öğrenmeye öğrendiğimi uygulamaya çalışıyorum ama Türkiye Cumhuriyetini seviyorum.Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak değilim bu böyle. Bir Müslüman bundan başkasını isteyemez diyosunuz benim kafam iyice karışıyor. Buradaki tüm kardeşlerimle ve büyüklerimle gönülden bağlar kurdum ne diyim Rabbim yardımcımız olsun bizleri doğru yola ulaştırsın inşallah.

Bizler bu konuları aklımıza bile getirmedik kardeşim...
Sadece yanlış anlaşılma olmasın diye açıklama yapma ihtiyacı hissettik...
Hakkınızı helal edin inşallah...
Selam ve DUA ile...

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ağbicim sizden helal olsun
Dualarımdasınız dualarınızda olmak dileğiyle....

mir_erhan

Moderator
Size tavsiyemiz o diziyi izlemeyin kardeşim...
Gerçekle ve Osmanlı ile alakası olmayan bir dizi...
Şu da var Osmanlılar da beşerdi ve hatası olabilir ama maalesef kendi ecdadına küfreden tek milletiz...
Rabbim affetsin inşallah...

Eyvallah Abim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt