Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
geçmez kardeşim geçmez... bana bak yaşadıklarıma rağmen geçmiyor işte... sanırım istemek lazım geliyor... :a03:
o kapılar kapanalı çok oldu :) muhabbeti asıl sahibine sarfetmek lazım illaki..velev ki sevmek hissiyatımız var ise de öncelikle Allah'ı sonrasında da masivayı Allah namına sevmeliyiz..bunları bilmek yetmiyor yaşamak gerekiyor tabiki..ben istemedim uzunca bi zamandır,uğramasın semtime aşk denen vakıa :)
mecnun misali beşeri aşktan ilahi aşka inkılab eden bir aşk oldu anlayacağınız..Rabbim bu kararlılıktan döndürmesin inşallah..ben kendi alemimde muhabbeti Rabbime sarfetme kararı almıştım inşallah bu yönde de adımlar atmak için gayret ediyorum..
"Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok."(Lem'alar)
bu sözü düstur edinip yaşamaya gayret ediyorum,dua ediyorum..işin özü de buymuş diyor insan..kısacık dünya hayatı için yapmayacağımız,yapamayacağımız şeyler yokken iş Rabbimin rızasına gelince kaytarıyoruz ne yazıkki..başta kendi nefsime söylüyorum tabiki..huzur mu arıyoruz,mutluluk mu arıyoruz;o zaman Allah rızasını rehber edelim farkı farkedeceğiz inşallah..
''Hakiki ve elemsiz lezzet yalnız imanda ve iman ile olabilir''
(Asa-yı Musa)

Aşk, şiddetli bir muhabbettir; fâni mahbublara müteveccih olduğu vakit ya o aşk kendi sahibini daimî bir azab ve elemde bırakır veyahut o mecazî mahbub, o şiddetli muhabbetin fiatına değmediği için bâkî bir mahbubu arattırır; aşk-ı mecazî, aşk-ı hakikîye inkılab eder..(Mektubat)

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
o kapılar kapanalı çok oldu :) muhabbeti asıl sahibine sarfetmek lazım illaki..velev ki sevmek hissiyatımız var ise de öncelikle Allah'ı sonrasında da masivayı Allah namına sevmeliyiz..bunları bilmek yetmiyor yaşamak gerekiyor tabiki..ben istemedim uzunca bi zamandır,uğramasın semtime aşk denen vakıa :)
mecnun misali beşeri aşktan ilahi aşka inkılab eden bir aşk oldu anlayacağınız..Rabbim bu kararlılıktan döndürmesin inşallah..ben kendi alemimde muhabbeti Rabbime sarfetme kararı almıştım inşallah bu yönde de adımlar atmak için gayret ediyorum..
"Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse tesiri yok."(Lem'alar)
bu sözü düstur edinip yaşamaya gayret ediyorum,dua ediyorum..işin özü de buymuş diyor insan..kısacık dünya hayatı için yapmayacağımız,yapamayacağımız şeyler yokken iş Rabbimin rızasına gelince kaytarıyoruz ne yazıkki..başta kendi nefsime söylüyorum tabiki..huzur mu arıyoruz,mutluluk mu arıyoruz;o zaman Allah rızasını rehber edelim farkı farkedeceğiz inşallah..
''Hakiki ve elemsiz lezzet yalnız imanda ve iman ile olabilir''
(Asa-yı Musa)

Aşk, şiddetli bir muhabbettir; fâni mahbublara müteveccih olduğu vakit ya o aşk kendi sahibini daimî bir azab ve elemde bırakır veyahut o mecazî mahbub, o şiddetli muhabbetin fiatına değmediği için bâkî bir mahbubu arattırır; aşk-ı mecazî, aşk-ı hakikîye inkılab eder..(Mektubat)

Çok doğru kul aşkı için yaptığımızın onda birini sırf Allah rızası için yapmak nefsimize zor geliyor malesef

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Sırtımız sana yasladık içimiz rahat gönlümüz huzur dolu sen bizleri yanında ve yakınında tut Ya Rabbi! Gönlümüzü aydınlattığın o güzel nurundan mahrum etme biz aciz kullarını! Güzel Allahım Yüce Allahım senin kulun olabilmeyi hakkıyla sana ibadet edebilmeyi bizlere nasip eyle! Günahlarımızı affet ve bidaha işlemeyecek iradeyi, gücü ve aklı bize İhsan eyle....
Allahım yanımızda ve yakınımızda ol varlığını yardımını hissettir.......

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
dilim konuşamaz oldu, içimde yangın dilimde suskunluk YÂr bana ne oldu?
Dostlar buluştu, sessizlik de sesler konuştu, dile gerek olmadan özler konuştu
dile ne gerek? özden sevmek bu işte
Hey ! Şems , Mevlana buluştu! ah sevince özlem ateşi yine tutuştu
içimde yanan azıcık serinlik ararım nerde... ne yana baksam ateşler içinde
dur! dur ne olur gönlüm yangınlar içinde
Can . can anladım anladım MEvlayı sev önce , uzak tuttun kendinden önce
Rabbim seni sevenleri görünce feryadı bastım ne olur affet dayanamadım gönlüm yangınlar içinde
asıl serinlik onlar garip, patlacaktın yoksa alevler içinde (bilmezdim ki) kim attı kıvılcımı ?
önemi varmı sence? ah, ah demezler Allah hepinizden razı olsun...
Allah gönüllere iman sevinci yaşatsın
Ya Rab yurdumuza barış güvercini uçursun, gaflet denizinde yüzenler , uyansın!
Uyansın artık, kalemler yazsın Hak için uyuyanlar artık uyansın
Kalem ?' Ellezi alleme bil kalem '' Kalem ile öğretendir'' alak suresi / 4

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim C.C. muhafaza et Ümmeti Muhammedi...Vatanımızı...İnsanımızı... Tuzaklar kırılsın... Vatanımız korunsun... Rabbimiz C.C. nun Melekler ve Şehitler ordusu ile ...Allah C.C. nun izni ile inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bir olalım...Birlik olalım..Allah C.C. aşkı ile coşalım...Vatanımızı saralım...Sarmalayalım... Aşk ile dua ile ....İnşallah...
Rabbim C.C. koru Ülkemizi ...Milletimizi...Halkımızı...Devletimizi... Vatanımızı...

Yardım et güvenlik güçlerimize ...Askerimize ..Polisimize... Def et belaları ülkemizden bir an önce ...sana muhtacız Rabbim C.C. sen esirge Türkiyemizi...İnşallah....

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Karamürsel sepeti ((=
Ters gülüşlüm benim =DD

Şafakta yolculuk olsun hadii ! :p pehh

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun kardeşim allah c.c şifa versin...
hayırlı işinle ilgili bi gelişme varmı? aksi bi durum yoktur inşaallah...
merakımı hoş gör... :)

Allah razı olsun kardeşim,ablam :)
Amin inşallah..
Gelişme var evet yollarda perperişan yorgun uykusuz ve gribim :)
Estağfirullah ne güzel düşünen,dua eden birilerinin olması :) Aksi durum şu an için söz konusu değil de bakalım bekleyip göreceğiz..
şu an için sıkıntı yok gibi gibi bakalım beklemedeyiz bugün geldik kuvvetle muhtemel olcak gibi ama yine de hayırlısı diyorum..Rabbim neylerse güzel eyler..

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşallah..
Estağfirullah ne güzel düşünen,dua eden birilerinin olması :) Aksi durum şu an için söz konusu değil de bakalım bekleyip göreceğiz..
şu an için sıkıntı yok gibi gibi bakalım beklemedeyiz bugün geldik kuvvetle muhtemel olcak gibi ama yine de hayırlısı diyorum..Rabbim neylerse güzel eyler..

ee biraz emek istiyor işte!! alışman lazım... :)
inan kardeşim senin adına çok mutluyum,inşaallah her şey gönlünce olur,hayırlı bir evlilik yaparsın.eşin olacak kişi hz. aişen,hz haticen olsun inşaallah.dualarımdasın bunu bil,çok istiyorum hayırlı bir evlilik yapmanı.sizin gibi kardeşlerimiz mutlu olursa bizde mutlu oluruz...
aileyiz biz,mutluğunuz mutluluğumuz,üzüntünüz,kederiniz,sıkıntınız; bizimde sıkıntımız,üzüntümüz...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin inşallah..

inan kardeşim senin adına çok mutluyum,inşaallah her şey gönlünce olur,hayırlı bir evlilik yaparsın.eşin olacak kişi hz. aişen,hz haticen olsun inşaallah.dualarımdasın bunu bil,çok istiyorum hayırlı bir evlilik yapmanı.sizin gibi kardeşlerimiz mutlu olursa bizde mutlu oluruz...
aileyiz biz,mutluğunuz mutluluğumuz,üzüntünüz,kederiniz,sıkıntınız; bizimde sıkıntımız,üzüntümüz...

Rabbim gönlünüze göre, hakkınızda hayırlı ve güzel olanı versin inşallah Receb kardeşim...
Hem bu dünya hem ukba iki dünya saadeti diliyorum Rabbimizden inşallah...
Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler inşallah...
Selam ve DUA ile...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
evet öyle imiş :) hani derler ya emek olmadan yemek olmaz :)
Allah razı olsun bu güzel düşünce,temenni ve dualarınız için çok teşekkür ederim..
Rabbim güzel gönlünüze göre hakkınızda her daim hayırlısını versin inşallah..
Amin Amin Amin inşallah Rabbimden hep hayırlısını istedik..
Ne diyeyim ki güne böyle güzel insanların güzel duaları ile başlamak bu zamanda ender bulunacak bahtiyarlık,Rabbime şükürler olsun..
Rabbime emanetsiniz..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim gönlünüze göre, hakkınızda hayırlı ve güzel olanı versin inşallah Receb kardeşim...
Hem bu dünya hem ukba iki dünya saadeti diliyorum Rabbimizden inşallah...
Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler inşallah...
Selam ve DUA ile...

Amin Amin inşallah kıymetli abim teşekkürler ederim..
inşallah Rabbimden hep hayırlısını diledik..
iki cihanda mutluluk inşallah..
pencerelerden seyrediyoruz abim :)
Allah razı olsun abim dualarınızı beklerim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt