Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten,
Affet senden habersiz aldığım her nefesten...

N.F.K

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Ey nefis! Bil ki, dünkü gün senin elinden çıktı.Yarın ise, senin elinde senet yok ki ona mâliksin.Öyle ise, hakikî ömrünü, bulunduğun gün bil; lâakal günün bir saatini, ihtiyat akçesi gibi, hakikî istikbal için teşkil olunan bir sandukça-i uhreviye olan bir mescide veya bir seccadeye at.

Hem bil ki, her yeni gün, sana, hem herkese bir yeni âlemin kapısıdır.Eğer namaz kılmazsan, senin o günkü âlemin zulümatlı ve perişan bir halde gider, senin aleyhinde âlem-i misalde şehadet eder.Zira herkesin, her günde, şu âlemden bir mahsus âlemi var.

Sözler

B)B)B)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Sevmek için Allah, arkadaş olmak için Kur’an, nasihat için de ölüm yeter.
İBN ŞİRİN

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı

yer gök bir olup ta hesap sorunca
en sevdiğin bile sana davacı ...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
sinemde gizli yarami kimse bilmiyor,
hiç bir tabib şu yarama merhem olmuyor,
boynu bükük bir garibim yuzum gulmuyor,
gonlum hep seni ariyor neredesin sen?

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Ey fâni sevgili...
Sana yüklediğim mânâları sakın ola senmişsin gibi düşünme, inan ki aldanırsın..Sen o anlamlarla sadece zâhirde varsın,sen gönül dünyama yansıyandan ayrısın..Ben seviyorsam sen bahanesin, asıl sevdiğim Hakk'tır unutmayasın...

Hz. Mevlana

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Yusuf yüzlü, sadık sözlü,
Hamza yüreklidirler,
HAKKI BİLİR, HAKKI SÖYLER,
HAKTAN YANA YİĞİTLER.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
el-veli (c.c)

seçkin kullarının dostu olan

ey sevdiği kullarına yardım eden,iyi kullarına gerçek dost ve VELİ ALLAH'IM !!
Seni severek duada bulunan kullarını sev ve onlara yardımda bulun.

amin

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Geçenlerde yemek yiyordum o sırada tv yi açtım adı lazım değil bir kanal, kanalda dizi var yemek yerken üşendim değiştirmeye 2,3 dakika izledim bu zaman zarfında ordaki kişi yengesiyle gayrimeşru ilişki onun eşi başka biriyle hatta biri daha vardı 3,4 kişi çarplazlama altatıyor ve aldattıklarıda yakınları...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
lütfen okumadan geçmeyin

lütfen okumadan geçmeyin

Metroda, hızla araca binmek isteyen kişilerden biriydim. İçerisi çok kalabalıktı. Köşedeki beşli koltukta, tanımadığım insanlarla yan yana oturmaktaydım. Demirlere tutunmaya çalışan yaşlı bir adamı gören yanımdaki genç, ona yer verdi. Fakat ayakta duran bir çocuk, koşarak boşalan yere oturdu. Yaşlı adam hamle yapmış ama oturamamıştı.

Çevrede ilk oluşan düşünceler: “Saygısız”, “Allah seni bildiği gibi yapsın”, “sana mı yer verdik”,

“düşüncesiz” vs. Açıkçası benim de ilk kafamda beliren, “olacak iş değil” cümlesiydi. Biraz düşündüm. “Acaba?” dedim, “başka bir durum olabilir mi?”

Bir arkadaşım anlatmıştı. —Geçen gün otobüste, ayakta kalmış yaşlı bir adam, önündeki koltukta oturan gence, “saygısız herif, utanmıyor musun yaşlılar dururken orada oturmaya” der. Çocuk ise ayağındaki protez bacağı göstererek, “ben memlekette senin gibi düşüncesiz ve önyargılı adamlar olduğu için utanıyorum amca, gel buyur otur, ben böyle de ayakta durabilirim” diyerek kalkar. Fakat o koltuğa uzun süre boyunca, yaşlı adam dahil kimse oturamaz. — İşte bu olay aklıma gelmişti. Bilmediğim bir durum için sükûnetimi korudum. Sonra ayağa kalktım ve ayakta kalan yaşlı adama ben yer verdim. Böylece yaşlı adam ve hızlı adımlarla onun yerini kapan genç, yan yanaydı.

15 dakika sonra, son durağa geldik. Yaşlı adam ayağa kalktı. Sonra yanında oturan gencin kolundan tuttu ve birlikte dışarıya doğru yürüdüler. Fark ettim ki, çocuk zihinsel özürlü. Yaşlı adamla beraber gelmiş. Yaşlı adam ona destek oluyor…

Olur olmaz kaç kişiye kızıyoruz? Kaç kişi sinirimizi bozuyor? Kaç olay yaşanıyor ve biz kaç olayı doğru yorumluyoruz? Aslında gördüğümüz birçok olayı, kültürümüzde yer etmiş durumlara göre değerlendiriyoruz. Yorum yapmıyor, direk yargıya geçiyoruz.

Gördüklerimize nefretle yaklaştıkça, nefreti buluruz. Sevgiyle yaklaştıkça, sevgiyi… Yani neyi verirsek, onunla karşılanırız. İstisnalar yaşanır elbet. Fakat bazı istisnaların ardında, bizim bilmediğimiz doğrular yatabilir.

Hayata bakış açınızı değiştirin!

Alıntı

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Bize Allah'ın cemalindense celâli yeğdir; zira onda nefsin hissesi yoktur!

Bu muazzam söz, İmam-ı Rabbânî Hazretlerinin mübarek oğlu Şeyh Muhammed
Masum Hazretlerinin...

Nefsi, ateşten bir kıskaç gibi enselemiş, en kuvvetli
kelepçe...

Şeriatı nasıl sevmeyeyim ki, o, sadece nefsin kırbacıdır.

(Necip Fazıl Kısakürek)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
bazen insan yardım bekliyor
bir el..bir kol..
birkaç gizemli sözcük belki de..
niye ki?
niye o gücü kendi içimde bulamıyorum..o aranan insan ben olmayaım..

içimden geçenleri sildim.....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
408535_438362019570039_1910719624_n.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt