Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil"

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Ey her şeyin var edicisi, Ey her varın, her varlığın yegane sahibi!

Dilimizdeki düğümü çöz.
Göğsümüzdeki SIKINTIYI gider.
Bizi imanın esenlik bağışlayan yurdundan ayırma.
Bizi salihlerden kıl. Bizi iyiliğin, erdemin, güzelliğin ve direnişin ışıltılarıyla donat.
Bizi ışıksız, azıksız bırakma.
Elimizi kötülükten, dilimizi kirden, dimağımızı kötürümleşmekten, inancımızı küfürden uzak tut. Üzerimize sabır yağdır ayaklarımızı kavi kıl ve bize dayanma gücü ver.

Ey ortağı olmayan Yüce Allahım!
Zamanın kirli ve boğucu örtüsünü üzerimizden atacak bilgi, bilinç ve hikmetle donat bizi.
Acıyı dönüştüren bir bilgelikle, gönülleri yumuşatan bir merhametle,
güzel yasamayı örneklendiren bir tanıklıkla yoğur bizi. Amin.Amin.Amin

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

(Hz. Ali (r.a))

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ben 1.5-2 yıl önce kafama lucid rüyayı çok takmıştım. Şimdi nedense yine aklıma geldi ve araştırmaya başladım. Bilmeyenler için söyleyeyim lucid dream rüyadayken rüyada olduğunun farkına varmak demek. Bilimsel olarak da kanıtlanmış, hatta bir filmin konusu olan bir şey. Ben de görmeyi çok isterdim. Rüyadayken rüyada olduğumun farkına varıyorum fakat istediklerimi yapamıyorum. Farkında olduğum gibi uyanıyorum zaten. :)

Rüyada olduğumuzu anlamak için parmağını avucundan geçirmek, bir renk tutup da o rengi gördüğünde kendine rüyada olup olmadığını sormak, bir şeyleri döndürmek veya ışığı açmayı, bana korkunç geleni de aynaya bakmayı deneyebiliriz. Bir şeyi döndürdüğümüzde durmuyorsa, aynaya bakarken kendimizi görmüyorsak rüyada olduğumuzun kanıtıymış.

Lucid rüya görmek için 179 TL'ye bir cihaz var. Uyurken ışıklarıyla rüyada olduğunuzu anlamaya yarıyor. Tavsiye etmem ama... :)

Inception (Başlangıç) diye bir film var. Az önce izledim, cidden çok güzel. Ayrıca acayip heyecan verici. İzlemenizi tavsiye ediyorum, belki zaten bu filmin modası çoktan geçmiştir ama ben yeni farkettim. Uzun zamandır da film izlemiyordum zaten.

İçimden geçen bu. İnşallah bir gün lucid (bilinçli) olurum ya. :a16:

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

Dilimizdeki düğümü çöz.
Bizi salihlerden kıl. Bizi iyiliğin, erdemin, güzelliğin ve direnişin ışıltılarıyla donat.
Elimizi kötülükten, dilimizi kirden, dimağımızı kötürümleşmekten, inancımızı küfürden uzak tut. Üzerimize sabır yağdır ayaklarımızı kavi kıl ve bize dayanma gücü ver.

Zamanın kirli ve boğucu örtüsünü üzerimizden atacak bilgi, bilinç ve hikmetle donat bizi.
Amin...amin...amin...

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Yagmur duasımı ettin.

Yoksa gözlerimde yaşın ne işi vardı....

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Gerek yok her sözü, laf ile beyana..

Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...

Hz. Mevlana

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Oruçta, ibadette ol, “Ben!” dediğin, başkaları hakkında hüküm verdiğin,
Kıyas yaptığın, O’nun makamına göz diktiğin müddetçe Hiçsin!

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Kalp bir bahçedir onda mutlaka birşeyler bitecektir o halde güzel şeyler ekin ki güzel şeyler bitsin...

Hz.Mevlana

mir_erhan

Moderator

Dilimizdeki düğümü çöz.

Amin.. amin.. amin..

Allah c.c. razı olsun sizden kardeşim..
ÇOK İYİ GELDİ bu DUA...
Sanki bunu arıyordum...

Selam ve dua ile

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah’ım, Sen benim Rabbimsin, Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın, Ben, Senin kulunum, gücüm yettiğince Senin ahdin ve vaadin üzereyim; işlediklerimin şerrinden Sana sığınır, üzerimdeki nimetlerini Sana ikram eder, günahımı da itiraf ederim, bundan ötürü beni mağfiret eyle. Senden gayrı kimsecikler günahları bağışlayamaz.” (Buharî;)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Ey hayy u kayyûm olan Allahım! Bütün işlerimi düzeltmeni, bir an bile beni kendi başıma bırakmamanı, rahmetine sığınarak senden isterim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt