Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
''Biraz geç kaldım ama...'' nın altında fotoğraf vardı, görmüyorsun herhalde :)

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Rabbimiz!

Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Ey hayy ve kayyum olan allahım ! Rahmetinle senden yardımını dilerim benim bütün işlerimi hal vee hareketlerimi düzelt beni bir göz kırpması kadar bile olsun nefsime bırakma(amin)

allahım senin ismine malımı dinimi ve nefsimi emanet ediyorum allahım hükmüne beni razı kıl kaderimde olanı bana mübarek kıl ki te hir ettiğinin acelesini acele ettiğinin de te hirini istemeyeyim

nefsimin isyanını önle teslimini sağla amin

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
O (Rabb) ki, sizin için yeryüzünü bir döşek, gökyüzünü bir bina kıldı.
Ve gökten yağmur indirerek bununla sizin için (çeşitli) ürünlerden rızık çıkardı.
Öyleyse (bütün bunları) bile bile Allah'a eşler koşmayın.
BAKARA,22

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]=İŞÇİ OLMAK-KÖLE OLMAK=
"Kapitalist bir toplumda işçi olmaktansa,İslam toplumunda köle olmak gerçekten çok daha iyidir. Çünkü kölesi olan herhangi bir müslüman, kölesine zulmetmekten menedildiği gibi, kölesinin barınma ihtiyacını karşılamakla ve bu kölesine yediğinden yedirmek, içtiğinden içirmek, giydiğinden giydirmekle mükelleftir. Sadece mutfak masrafları, yanlarında çalıştırdıkları işçiye verdikleri maaşın dört-beş katı olan kapitalist patronların, tabi ki hiç duymak istemedikleri sözlerdir bunlar. Çünkü onlar işçiyi sahiplenmek değil, sadece ve sadece çalıştırmak istedikleri çin, mesai saati bitiminde kapının önüne koydukları işçiye “Haydi git. Nerede barınacaksan, orada barın ve başının çaresine bak!.” demektedirler."

Mehmed Alagaş - "(S)ONA SON KALA" Kitabından...

[/h][h=5][/h][h=5]
[/h]

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

[h=3]Ya ilahi senden bir dileğim var[/h][h=3]Kapından sürüpde dara düşürme[/h][h=3]Öter bülbüllerin ahu can kuşun[/h][h=3]Maksudu bir yara hara düşürme[/h][h=3] * * * * *[/h][h=3]Cemalin nurudur aşıkın canı[/h][h=3]Aşık feda etmiş ezelden kanı[/h][h=3]Ey bu can mülkünde ruhun sultanı[/h][h=3]Aşkından başka bir hara düşürme[/h][h=3] * * * * *[/h][h=3]Kadir mevlam ateş atma özüme[/h][h=3]Dünya malı görünmüyor gözüme [/h][h=3]Ya ilahi sen bak benim yüzüme[/h][h=3]Cehennem ateşi ile dağlama[/h][h=3] * * * * *[/h][h=3]Sen sinemdeki ben ben gibi duran[/h][h=3]Sinemin üstünde hatsız oturan[/h][h=3]Ey gönlümü yapıp kalbimi bilen[/h][h=3]Derdimi dermansız hara düşürme[/h][h=3] * * * * *[/h][h=3]Malumundur halim ey yüce rahman[/h][h=3]Gizli saklı nem var hep sana ayan[/h][h=3]Ey rahmeti sonsuz lütfu bir payan[/h][h=3]Gönlümü yüzdebir dara düşürme.[/h]

_yaprak_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm cümleten .....

şu dakikalarım,kocamın alkolden uzaklaşmasını ewimize asla sokmamasını namazını kılmasını duasını etmesini we bütün bunlara onu nasıl teşvik edeceğimi düşünmekle geçiyor ...

yanlış anlaşılmasın ama,ne bana bi kötülüğü yani dayağı ne bi kötü sözü,ne de ewine bakmamazlığı war,namazını da kılar ama bnm istediğim tam anlamıyla dinine sıkı sıkıya sarılsın ... arkadaşları da içiyor nası olacak bilmiyorum ama .. farkına varması için aklını başına getirecek bir hikaye ya da peygamber efendimizin söylediği sözler kısa öğütler gibi birşey olsa da töwbe etse okuyunca ...

bulamıyorum ki ....

içimden çoook şey geçiyor .. özellikle doğacak çocuğumuz için keşke bıraksa diyorum .....

sizlerin aklına geliyor mu ne yapsam ???

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim;

El açtık sana dua ediyoruz dualarımızı kabul eyle
Şuanda dışarıda evsizlere,yoksullara yardım eyle
Derdi olanlara derman nasip eyle
Hasta olanlara Şafi isminle Şifa nasip eyle
Tevbelerimizi kabul eyle

Muhakkak ki sen işiten ve duaları kabul edensin.

Amin

Hasretbey

Kayıtlı Kullanıcı
Katlandığımız değil,

Râzı olduğumuz insanlar dostlarımızdır.

Muhammet Faruk Özcan

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ALKOLDEN NASIL KURTARABİLİRİM?

SORU:Benim çok iyi bir eşim var. Onu çok seviyorum.

Yalnız beni rahatsız eden husus, ayda bir iki kez arkadaşlarıyla gece dışarıda alkol tüketmesi. Ona bunun günah olduğunu hatırlatıyorum fakat bunu bildiğini ama ayda birkaç gece içmeden yapamadığını söylüyor. Alkolik değil ama olmayacağı ne malum? Alkolü evime sokmasa, kendini kaybedecek kadar içmese de eve alkollü gelmesi ben üzüyor.
Her içtiğinde tartışıyoruz. Onu nasıl vazgeçireceğimi bilmiyorum. Oysa namazını kılan, orucunu tutan bir insan. Günah olduğuna daha çok dikkat etmesi gerekmez mi?
Doktora gitmeyi tavsiye ettim. "Ben alkolik değilim" diyor. Ailesiyle ve kendi ailemle konuşmayı düşünmedim. Eşimin kusurunu evimizden dışarı yansıtarak rencide etmek istemiyorum

CEVAP:Aile içi sorunları, ailenin kendi mahremiyeti içinde tutmanız güzel bir davranış.
Gücünüz yettiği kadarıyla gidermeye, çözmeye çalışıyorsunuz. Bu da duyarlı bir yaklaşım, akıllıca bir girişimdir.
Fakat insan her konuda yeterli olmayabilir. Ya eşine sözünü geçiremez veya karşı taraf umursamaz, etkisiz kalır. Bunun için yakınlarınızdan destek almalısınız.
Eşinizin üzerinde babasının mı ağırlığı var, annesini mi kırmak istemez? Kendi babanızdan mı utanır, annenize olan saygısından dolayı mı vazgeçer, bilinmez.
Onları tam olarak devreye sokamasanız bile, en azından haberdar edersiniz, tecrübelerini alırsınız; size manen destek olurlar.
Diğer yandan eşinizin namazında, orucunda olması, haramı helâlı bilmesi sizin için artı bir değerdir.
Namaz kılmak Allah'ın emri olduğu gibi, alkol kullanmamak da Allah'ın emridir. Ramazan'da oruç tutmak ne kadar farz ise içki içmemek de o kadar farz bir ibadettir.
Namaz kılan Allah'ın rızasını kazanıyorsa, alkol kullanan da Allah'ın gazabını hak ediyor.
Haramlık yönünden alkolün bir damlasıyla bir kadehi arasında fark yoktur.
Bu açından ayda, yılda bir kere içmek alkolün ne haramlığını azaltır ne de günahını.
Peygamberimiz "Çoğu sarhoşluk verenin şeyin azı da haramdır" sözleriyle bu konuda kesin hükmü veriyor.
Haramlığına inandıktan sonra "Ben alkolik değilim" demek ne kadar tutarlı bir davranıştır, ne kadar inandırıcı bir yaklaşımdır?
İçkiyi "bütün kötülüklerin anası" sayan Peygamberimiz, içkiyle iman ilişkisine de dikkat çeker:
"İçkiden sakınınız. Allah'a yemin ederim ki, içki ile iman bir yerde birleşmez. Yani biri diğerini çıkarır." (Nesaî, Eşribe:51)
Bir günahı, bir haramı küçümsemek, basit görmek, "Ayda bir iki kere içmekten ne çıkar" demek mü'mince bir davranış değildir.
Çünkü "Her bir günah içinde küfre giden bir yol vardır." İnsan bir günahı terk etmeye yanaşmazsa, zaman içinde o günah kalbini karartır. Bu haldeyken ölse, Allah korusun, imansız gitme gibi tehlike söz konusudur.
Son olarak bir psikiyatra giderek tıbbi yönden çözüm ve tedavi yolu öğrenin.

Mehmed PAKSU

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İçki kötülüklerin anası,içki yuva dağıtan huzur ve sağlık bozan…İçki hakkında binlerce zarar sayabiliriz..Bu illete bulaşan kolay kolay bırakamıyor birdaha…Ama içkiyi bırakmak için bi takım formüller var.Tvde bir bitki uzamanı açıkladı ama ismini alamadığım için burada belirtemiyorum.Bi formül vermişti bende yazdım ve aktarmak istiyorum.İçkiyi bırakmak için tabiki en başta istek, güçlü bir irade ve en önemlisi sabır gerekiyor.Bundan sonra ise;
Deve dikeni ile anason tohumunu kaynatıyorsunuz ve soğuduktan sonra iyi niyetli bir dua ile bunu çay gibi demleyerek günde 1-2 çay bardağı için…
Sağlıcakla

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

şu dakikalarım,kocamın alkolden uzaklaşmasını ewimize asla sokmamasını namazını kılmasını duasını etmesini we bütün bunlara onu nasıl teşvik edeceğimi düşünmekle geçiyor ...

yanlış anlaşılmasın ama,ne bana bi kötülüğü yani dayağı ne bi kötü sözü,ne de ewine bakmamazlığı war,namazını da kılar ama bnm istediğim tam anlamıyla dinine sıkı sıkıya sarılsın ... arkadaşları da içiyor nası olacak bilmiyorum ama .. farkına varması için aklını başına getirecek bir hikaye ya da peygamber efendimizin söylediği sözler kısa öğütler gibi birşey olsa da töwbe etse okuyunca ...

bulamıyorum ki ....

içimden çoook şey geçiyor .. özellikle doğacak çocuğumuz için keşke bıraksa diyorum .....

Allah soğutsun nerde varsa. bu niyet üzerine 313 ayetel kürsi okuyabilirsiniz. esmaül hüsnayı okuyup ardından dua edebilirsiniz. cevşen okuyabilirsiniz. hayırlı insanlarla siz arkadaşlık kurup onlarla akşam gidip gelebilirsiniz. Allah içinden versinde soğusun inşallah.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

bulamıyorum ki ....

içimden çoook şey geçiyor .. özellikle doğacak çocuğumuz için keşke bıraksa diyorum ...

Selamun aleykum kardesim rabbim yar ve yardimcin olsun esinize hidayet versin alkol denen bu illet cok yuvalar yikmistir rabbim sizin yuvanizi korusun yavrunuzun yuzune baksin duamdasiniz.selametle. dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt