Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
bir gün daha bitmek üzere ,sıcaklık bir damla yağmura açlık bir lokma ekmeğe susuzluksa bir bardak suya bakar her eksik tamamlanır bu fani dünyada hesapsız peki cehennemin narında ne yapacağız ....
rabbim hepimizi cennetine koy

AMİN...AMİN....AMİN....

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz s.a.v. buyurmuşlardır kı;
“Zevkleri ortadan kaldıran ölümü çok hatırlayın”
“Hz.Aişe Rasulullah s.a.v. e sordu ki; -Şehitlerle haşrolacak başka kimse var mı? Efendimiz s.a.v. buyurdu: -Evet vardır günde 20 kez ölümü anan kimse şehitlerle birlikte haşrolunur.”
“Ölüm mü’minin hediyesidir”(çünkü dünya bir mahpus gibidir..nefsi ile daima mücadele eder ve şeytanın saldırılarına müdaafa eder Mü’min kendini..Ölüm ise onun bütün bu zorluklardan kurtulması demektir..)
“Ölümü çokça anın, çünkü o , (sizi) günah işlemekten alıkoyar ve dünyadan yüz çevirtir.”
“Ölümü hatırlayın ve dikkat edin, nefsim kudret elinde olan Allah c.c. a and olsun ki, eğer benim bildiklerimi bilseydiniz, çok ağlar az gülerdiniz.”

mir_erhan

Moderator
bir gün daha bitmek üzere ,sıcaklık bir damla yağmura açlık bir lokma ekmeğe susuzluksa bir bardak suya bakar her eksik tamamlanır bu fani dünyada hesapsız peki cehennemin narında ne yapacağız ....

AMİN...AMİN....AMİN....

amin. amin...
Ayvallah.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Günahkariz çoğu kez bilerek işlediğimiz günahları affet ya Rabbi gaflet içinde bırakma nefsimle ve şeytanla mücadelede yardimci ol bu aciz kullarına amin
Rabbim hepimizi cennetine koy
Amin......amin......amin.......

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ay ve Güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur.
Ekmek neden? Herkesin ekmeği değildir..?
Şeyh Bedreddin

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı

اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّج۪يمِ
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

Kullarım sana, beni sorduğu vakit de ki, ben herhalde yakınım . Duâ edenin duâsını bana duâ ettiği zaman işitir, ona karşılık veririm . O halde kullarım da benim davetime uysunlar ve bana inansınlar , umulur ki doğru yolu bulurlar.
Bakara suresi 186 ayet-i kerime

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
“Âdemoğlunun bir vadi dolusu altını olsa, kendisinin diğer bir vadisi daha olmasını ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey doldurmaz. Allah (ihtirastan) tevbe eden kimsenin tevbesini kabul eder.”
(Hadis-i Şerif,Müslim, “Zekât”, 117)

Yagmurbey

Kayıtlı Kullanıcı
Gece değerken içime...
Yüzümden akıtıyordum karanlıkları
Bir yürek öperken dudaklarından acıları,
Masallar uyutuluyordu çocukların gözlerinde.

Zaman intihar çiçekleri yetiştiriyordu...
Gözyaşları düşürüyordu takvim yaprakları
Ağustos gecelerine asarken kendini bir adam
Akustik hüzünler düşürüyordu bir kadının çığlıkları.

Gece geçti içimden…
Ve bir şiire uykusunu satan kelimeler dağıldı orta yerinden.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'IM!
Filistin'de, Doğu Türkistan'da, Kerkük'te, Irak'ta, Mısır'da, Suriye'de, hasılı zalimin zulmü altında bulunan bütün her yerde mazlumlara yardım eyle. Zalimlerin zulümlerini kendi başlarına çevir YA RABB!

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm
malumunuz ben henüz bir baltaya sap olamadım
üniversite kazanıp gidip okuyamadım.

önceleri ne okuyacağımı bilemedin çünkü meslek lisesinde sevdiğim bölümü bile severek okuyamadım. (staj meselesi koca şehirde konyada beni bu meslekten soğuttu)

neyse asıl meseleye gelelim ben din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği okumak istiyordum tek hedefim o idi iyi sıralama yaptık ama okul puanı 16 bin geriye attı nasıl olduysa :) ki yine sınırlar içinde kaldık ama sonrada öğrendik ki bölümü kapatmışlar hey yarabbimm ..
ilahiyat var önümde fakat bende bunu hiç bilmiyorum gitsem mi gitmesem mi gitsem ne olurum ne yaparım .
formasyon işi nasıl oluyor hiç bilmiyorum ben bürokrasiden hiiç anlamıyorum 1 ondan korkuyorum 2. ezberim çok zayıf ondan korkuyorum

asıl sormak istediğim şu ilahiyat nasıldır ve bildiğiniz bir yurt cemaat v.s var mı gittiğimde bana yardımcı olacak ilahiyatlar için .

affff aff

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Asıl Müminler sonradan şüpheye kapılmaksızın ALLAH'A ve O'nun Resulüne inananlar Mal ve Canları ile ALLAH Yolunda Cihad edenlerdir.
işte sözlerine sadık Müminler bunlardır. HUCURAT 15

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
O'nu bilen O'nu arar. .
O'nu arayan O'nu bulur. .
O'nu bulan kurtulur . .

O'nun adı ile
-Bismillahirrahmanirrahim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt