Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
yeni yılımız hayırlara vesile olsun gönül dostları,
selametle kalın.

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni yiliniz mubarek olsun! Hepinize hayir getirir insaAllah :)

leyla-1

Altın Üye
Yeni yıl hepimiz için hayırlı ve uğurlu mübarek olsun inşallah...

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
“Allahü teâlâdan başka ilâh yoktur. O birdir. Eşi ortağı yoktur. Mülk, O’na âittir. Hamd, O’na mahsustur…
Ey Allahım! Kabir azâbından, kalbin vesvesesinden, işlerin dağınıklığından sana sığınırım!
Ey Allahım! Rüzgârların getirdiği âfetin şerrinden sana sığınırım! Ey Allahım, gözümde bir nûr, kulağımda bir nûr, kalbimde bir nûr yarat! Ey Allahım, göğsüme genişlik ver, işimi kolaylaştır!
Ey Allahım! Kalbe vesvese veren şeytandan, işlerin karışıklığından, kabir fitnesinin şerrinden, gecenin getirdiği şeylerin şerrinden, gündüzün getirdiği şeylerin şerrinden, korkunç rüzgârların getirdiği âfetlerin şerrinden, zamanın nöbet nöbet gelen mihnet ve belâlarının şerrinden sana sığınırım!
Ey Allahım, sağlığın hastalığa çevrilmesinden, birden bire gelip çatacak azâbından ve bütün gazâbından sana sığınırım!
Ey Allahım! Beni hidâyetine ulaştır. Geçmişimi, geleceğimi bağışla! Ey başvurulacakların en hayırlısı! Kendisinden istenilenlerin en keremlisi, en çok vereni!
Ey Allahım! Sen, sözümü işitiyor, yerimi görüyor, gizli, açık neyim var ise biliyorsun. İşlerimden hiç biri sana gizli değildir. Ben çâresizim, yoksulum. Senden yardım ve eman diliyorum.
Korkuyorum. Kusurlarımı îtirâf ediyorum. Bir çâresiz, senden nasıl isterse, ben de öyle istiyorum. Zelîl bir günahkar, sana nasıl yalvarırsa, ben de öyle yalvarıyorum.
Yüce huzûrunda boynunu bükmüş, senin için gözlerinden yaşlar boşanan, senin uğrunda bütün varlığını zelîl eden, senin için burnunu topraklara sürten bir kulun sana nasıl duâ ederse, ben de öyle duâ ediyorum!
Ey Rabbim! Duâmı kabûl buyurmaktan beni mahrûm eyleme. Bana Raûf ve Rahîm ol! Ey istenilenlerin en hayırlısı ve verenlerin en keremlisi!..
Ben, sana her an muhtâcım. Senin ise, bana hiç ihtiyâcın yok. Sen, ancak yaratanım olarak beni bağışlar, affedersin.

Ey duâcıların duâlarını kabûl eden! Ey ümit bağlananların en üstünü! İslâmiyet ve Muhammed (aleyhisselâm) üzerindeki himâyen hürmetine sana yöneliyorum. Benim bütün suçlarımı bağışla! Beni şu durduğum yerden bütün hâcetlerimi yerine getirmiş, dileklerimi ihsân buyurmuş, temennilerimi gerçekleştirmiş olarak kabul eyle!..
Ümîdimiz, yüce katındaki sevab ve mükâfâta nâil olmaktır. Ümîdimizi boşa çıkarma Allahım!”
Amin....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
Yurîdûne li yutfiû nûrallâhi bi efvâhihim vallâhu mutimmu nûrihî ve lev kerihel kâfirûn(kâfirûne).

Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı

• [*=center]KARINIZI KISKANIN
  • Mugire bin Şube şöyle dedi:
    “Sa’d bin Ubade (Radiyallahu Anh):
    −Eğer karımın yanında yabancı bir erkek görürsem, onu kılıcımın geniş yüzüyle değil keskin tarafıyla vurur öldürürüm! dedi.
    Onun bu sözü Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e ulaştığında Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
    −‘Sizler Sa’d’ın kıskançlığına taaccüp mü ediyorsunuz? Allah’a yemin ederim ki, ben Sa’d’dan daha kıskancım! Allah’da benden daha kıskançtır! Allah’ın bu kıskançlığı sebebiyle açık ve kapalı bütün fuhşuyatı yasakladı!’ buyurdu.”
    [ İbni Ebi Şeybe 3/467/2, Buhari 6701, Müslim 1499/17, Darimi 2/149, Ahmed 4/248 ]

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
bu gün okulda bir sohbet ortamında zat-ı muhterem " bilginin tek kaynağı bilim. bilimin tek kaynağı ise deney ve gözlemdir " "nokta" dedi.
işin enteresanı bu iddası bile deney ya da gözleme dayanmıyordu.ısrarla doğa üstü mucizelerden bahsediyordu bu konuda doğanın kendisinin yardımına hemencecik koştuğunu anlatıyordu ama; doğanın mucizeliğini göremiyordu. bir şekilde varlığını yok olanların/olacakların üzerine inşaa ediyordu. sohbet koyulaştı paralel evrenler ve enflasyon teorilerine geldi. milyarlarca galaksi her galakside milyarlarca yıldız. tamda burda bana döndü ve dedi, bu büyüklüğü yaratan ALLAH neden insanla uğraşsın? İnsan bu büyüklükte nedir ki? Böceğin üstündeki atom bile değil. benzetmesi yaptı.

bizde cevap verdik atom bile olamayan o insan bu dehşet büyüklüğü kavrayabiliyor, üzerinde hesaplamalar yapabiliyor.

cevap: doğrusun üstad doğa inanılmaz işler çıkartıyor :)):)

_YUSUF_

Yönetici
950 yıllık mücadelesiyle ülü'l azm peygamber ünvanına sahip olan Nuh (a.s)'in davasından bize kala kala "aşure" kaldıysa, vay halimize!
Nurettin Yıldız

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hem Rabbini , Hem de Haddini Bilen İnsana Hayranım. . .

hayırlı günleriniz olsun.
selametle kalın.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleykum

kutsal topraklara eşimle hayırlısıyla tez vakitte gidebilmem için dua bekliyorum

eğer meleğim biraz iyileşseydi onunla gitmekti niyet ama onu kabeyle kandıramadık direk rabbine yöneldi....

selametle dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt