Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İBRETLİ GÜZEL SÖZLER (1 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İBRETLİ GÜZEL SÖZLER

hz.mevlana hacda peygamber efendimizi ziyaret eder.aglar hemde çok aglar huzurunda gözleri yaşlı şu sözler dökülür dudagından;( YA RESULALLAH duydum ASHABI KEHF in köpegi kıtmır de cennete girecekmiş.o ASHABI KEHF in kopegiyse bende senin SAHABE nin kopegiyim..)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

İslam garip olarak zuhur etti, ileride yine başladığı gibi garip olarak zuhur edecek, ne mutlu o gariblere.

H.Şerif

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

En büyük zaman hırsızı kararsızlıktır..
En büyük felaket günahların ağırlığı altında ezilerek ümitsizliğe düşmektir..
En büyük yalancı kendinden çok bahseden kişidir..
En çok şikayet edenler En çok şikayet edilenlerdir..
En güzel öğüt örnek olmaktır..
En imkansız sandığımız şeyler hayatta başımıza gelenlerdir..
En insani davranış bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir..
En iyi,iyinin düşmanıdır..
En sağlam zincir,En çürük halkası kadar sağlamdır..
En yıkıcı,En öldürücü yara haksızlık yarasıdır..

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Berber:

RE: Berber:

Adamin biri her zaman yaptigi gibi sac ve sakal trasi olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete basladilar. Degisik konular üzerinde
konustular. Birden Allah ile ilgili konu acildi... Berber: " Bak ben senin söyledigin gibi Allah'in varligina inanmiyorum." Adam: " Peki neden böyle diyorsun?" Berber: "
Bunu açiklamak çok kolay. Bunu görmek için
disariya çikmalisin. Lütfen bana söyler misin, eger Allah var olsaydi, bu kadar çok sorunlu, hasta insan olur muydu, terk edilmis çocuklar olur muydu? Allah olsaydi, kimse aci çektirmez, birbirini üzmezdi.
Allah olsaydi,
bunlarin olmasina izin verecegini inanmiyorum..." Adam bir an durdu ve düsündü, ama gereksiz bir tartismaya girmek istemedigi için cevap vermedi. Berber isini bitirdikten sonra adam disariya çikti. Tam o anda
caddede uzun saçli ve sakalli bir adam gördü. Adam bu kadar daginik göründügüne göre belli ki tras olmayali uzun süre geçmisti. Adam berberin dükkanina geri döndü. Adam: "Biliyor musun ne var, bence berber diye birsey yok"

Berber: " Bunasil ki? Ben buradayim ve bir berberim." Adam: " Hayir, yok. çünkü olsaydi, caddede yürüyen uzun saçli ve sakalli adamlar olmazdi." Berber: " Himmm... Berber diye birsey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?" Adam: " Kesinlikle dogru! Püf noktasi bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. Iste dünyada bu kadar çok aci ve keder olmasinin nedeni!"

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun ...
Bu paylaşımlar çok güzel, etkili sağolun paylaşıyorsunuz bizlerle ...

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_beyaz yazdı:
Allah razı olsun ...
Bu paylaşımlar çok güzel, etkili sağolun paylaşıyorsunuz bizlerle ...

İnşallah ALLAHÜ TEALA sizdende bendende razı olsun

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Nerede olursan ol Allah’a karsi gelmekten sakin; yaptigin kötülügün arkasindan bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. Insanlara karsi güzel ahlakin geregine göre davran

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

Tövbesiz ibadet sahih olmaz (Cafer-i Sadık k.s)

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

- Sabır kurtuluşun anahtarıdır (Mevlana k.s)

عِشْ مَا شِئْتَ فَإِنَّكَ مَيْتٌ وَأَحْبِبْ مَاشِئْتَ فَإِنَّكَ مُفَارِقُهُ
وَاعْمَلْ مَاشِئْتَ فَإِنَّكَ مَجْزِىٌّ بِهِ
- Dilediğin gibi yaşa, şüphesiz birgün öleceksin. Dilediğini sev, kuşkusuz sen bir gün ondan ayrılacaksın..(belki ölümle...) dilediğni yap, kuşkusuz sen bir gün yaptığından yargılanacaksın.... (İmam Gazali)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

enis1981 yazdı:
- Sabır kurtuluşun anahtarıdır (Mevlana k.s)

عِشْ مَا شِئْتَ فَإِنَّكَ مَيْتٌ وَأَحْبِبْ مَاشِئْتَ فَإِنَّكَ مُفَارِقُهُ
وَاعْمَلْ مَاشِئْتَ فَإِنَّكَ مَجْزِىٌّ بِهِ
- Dilediğin gibi yaşa, şüphesiz birgün öleceksin. Dilediğini sev, kuşkusuz sen bir gün ondan ayrılacaksın..(belki ölümle...) dilediğni yap, kuşkusuz sen bir gün yaptığından yargılanacaksın.... (İmam Gazali)

Şahadet getirerek ölmeyi nasip eyle yarab(Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu" "Ben şahadet ederim ki Allah'dan başka ilah yoktur ve ben şehadet ederim ki Hz. Muhammed O'nun kulu ve Resulüdür." )
.Öldükten sonra arkamızdan amel defterimizi hayırlı yönden kapattırmayan evlatlar ver yarap.Huzuru mahşerde iyi amellerle sorgulanmayı nasipeyle yarab

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Yoksul bir adam, balık tutarken oradan geçen hükümdar adama,
“Oltana ilk takılan şeyin ağırlığınca altın vereceğim sana“ dedi.
Biraz sonra oltaya delik bir kemik takıldı.
Teraziye tahminlerin on misli altın koydukları halde dengeye gelmeyince çağırdıkları bir bilge kemiğe bakımış

“Bu kemik açgözlü bir insanın göz çukurudur. Bunu ancak bir avuç toprak doyurur“ dedi.

utku27

Kayıtlı Kullanıcı

DUADAN GERİ KALMA, ZAMANLA DUANIN BİR ÇEŞİT EĞİTİM OLDUĞUNU ANLARSIN.
(DDOSTOYEVSKİ)
Arkadaşlar hepinizin yazdıklarıda çok güzel ya inşallah 'düşünen insanlar için ibretler vardır', diyelim ve ibret alalım inşallah,selametle kalın....B)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

En hayırlı genç o'dur ki,ihtiyar gibi ölümü düşünüp âhiretine çalışarak,gençlik hevasâtına esir olmayıp gaflete boğulmayandır.

Said-i NURSÎ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt